تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: سوال در مورد Ocr فارسي

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض سوال در مورد Ocr فارسي

سلام

من نرم افزار OCR فارسي رو به نام Red I.R.I.S دارم. اون رو امتحان كردم. قدرت تشخيص كاراكتر اين نرم افزار بستگي به نوع و اندازه فونتي كه استفاده كرديم داره. اما روي هم رفته در هر خط از متني كه OCR مي كنه اينقدر غلط داره كه اگه خودم تايپ كنم خيلي سريعتر ميشه.

خواستم بپرسم راهي هست كه با كاليبره كردن و به اصطلاح Train كردن نرم افزار، به تدريج قدرت تشخيص اون رو بالا ببريم؟ يا نرم افزار بهتري براي اين كار وجود نداره؟

متشكرم

اگه نباشه جاش خالی می مونه علی علی علی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

چون زبان فارسی کمترین کاربرد رو در مسائل فناوری داره واسه همین مورد توجه کسی واقع نمیشه و این نرم افزارهای دست و پا شگسته هم کارایی لازم رو ندارن من که میگم از خیرش بگذر تا یه فرجی تو این زبون در رایانه بوجود بیاد.(در یک کلام خودتو خسته نکن)

پروفشنال mohsen_sir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

زبون فارسي هر حرفش توي كممه مكننه چندين حالت داشته باشه بره همين تشخيص حروف بره كامپيوتر مشكله ضمناً شما مي تونيد يه سري فونت به نرم افزارتون اظافه كنيد تا دقتش بره بالا به هر حال از خيرش بگذر .

اگه نباشه جاش خالی می مونه aliali58's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام

من نرم افزار OCR فارسي رو به نام Red I.R.I.S دارم. اون رو امتحان كردم. قدرت تشخيص كاراكتر اين نرم افزار بستگي به نوع و اندازه فونتي كه استفاده كرديم داره. اما روي هم رفته در هر خط از متني كه OCR مي كنه اينقدر غلط داره كه اگه خودم تايپ كنم خيلي سريعتر ميشه.

خواستم بپرسم راهي هست كه با كاليبره كردن و به اصطلاح Train كردن نرم افزار، به تدريج قدرت تشخيص اون رو بالا ببريم؟ يا نرم افزار بهتري براي اين كار وجود نداره؟

متشكرم
    جواد جان با حداكثر dpi ممكن اسكن كن و سعي كن تا حد ممكن كاغذي رو كه براي اسكن ميذاري نسبت به اسكنر كاملا صاف قرار بگيره (نميدونم متوجه منظورم شدي يا نه يه مثال برات ميزنم فرض كن صفحه اسكنر يه مستطيل هست حالا كاغذ آ 4 كه يه مستطيل ديگه هست رو طوري توي اون قرار بده مثل اينكه مستطيل اول رو كوچيك تر كردي و به اون ابعاد رسيدي يعني كاغذ توي اسكنر كج قرار نگيره) اينجوري تعداد غلط ها كمتر ميشه

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

جواد جان با حداكثر dpi ممكن اسكن كن و سعي كن تا حد ممكن كاغذي رو كه براي اسكن ميذاري نسبت به اسكنر كاملا صاف قرار بگيره (نميدونم متوجه منظورم شدي يا نه يه مثال برات ميزنم فرض كن صفحه اسكنر يه مستطيل هست حالا كاغذ آ 4 كه يه مستطيل ديگه هست رو طوري توي اون قرار بده مثل اينكه مستطيل اول رو كوچيك تر كردي و به اون ابعاد رسيدي يعني كاغذ توي اسكنر كج قرار نگيره) اينجوري تعداد غلط ها كمتر ميشه
    ديگه معني صاف و كج رو كه مي فهمم چيه.
    dpi هم 150 هست. همون كيفيتي كه متن انگليسي رو با دقت خيلي بالا OCR مي كنه. ولي براي فارسي، فعلاً در حد اسباب بازي هست. كاربرد جدي نداره. تا ما بيايم يه OCR فارسي طراحي و توليد كنيم، براي زبون انگليسي، نرم افزار تشخيص صدا و تشخيص دستخط هم ساخته شده.

اگه نباشه جاش خالی می مونه aliali58's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

ديگه معني صاف و كج رو كه مي فهمم چيه.
    dpi هم 150 هست. همون كيفيتي كه متن انگليسي رو با دقت خيلي بالا OCR مي كنه. ولي براي فارسي، فعلاً در حد اسباب بازي هست. كاربرد جدي نداره. تا ما بيايم يه OCR فارسي طراحي و توليد كنيم، براي زبون انگليسي، نرم افزار تشخيص صدا و تشخيص دستخط هم ساخته شده.
    جواد جان قصد جسارت نداشتم اين كه گفتم كج نباشه و تأكيد كردم به خاطر اين بود كه طبق تجربه خودم خيلي تأثير داره و به خاطر اين بود كه فكر ميكردم نتونستم منظورم رو برسونم زياد توضيح دادم.

دي پي آي 150 كه خيلي كمه جواد جان يه بار با دي پي آي بالا تر امتحان كن حتما روي كجي كاغذ هم بيش از اندازه دقت كن ببين چطوره؟
    من گاهي اوقات كه فونت كوچيك باشه تا دي پي آي 1200 هم اسكن ميكنم البته اين رو براي انگليسي گفتم چون تا حالا فارسي رو اسكن نكردم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •