تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 68

نام تاپيک: 3d top secrets

Banned the_god_of_3dsmax's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    tehroon

پيش فرض 3d top secrets

سلام . چطور هستین . خوب هستین . در سلامتی کامل به سر می برین . هو ء
    گفتم یه تاپیک بزنم برو بکث بیان اینجا مرام خرج کنن. هر secret ای که تو نرم افزار های 3 بعدی یا plugin هاش به نظرتون میاد که شاید بقیه ندونن اینجا رو کنین.
    شاید فکر کنین که اگه این کارو بکنین دیگه دست زیاد می شه و چیزهایی که بلدین خز می شه و این صحبتها ولی براتون اثبات می کنم که این جوری نمی شه:
    چون :
    1 - افرادی که ممکنه اینا رو بخونن یا انقدر مبتدی هستند که اصلا حالیشون نمی شه چی چی نوشتیم
    2 - اگرم حالیشون شه حالا چند نفر کلن اینجا میان که دست زیاد شه
    3 - بچه ها اینجا مال شهر های مختلفند
    4 - تو این جور کارها هر چقدر جلو بری بازم جا هست که بری جلو ....
    و ....
    پس بریم که بترکونیم .............
    در ضمن لازم هم نیست برای هر مطلبی که می خواین بزارین یه tutorial بنویسین فقط راجع بهش چند خط توضیح بدین . چون می دونم اکثرتون مثل خود من نه حالشو دارین نه وقتشو

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1 - afterburn:
    نویسنده : the_god_of_3dsmax
    خوب ........ اگه دقت کرده باشین وقتی به جسم نور زیادی تابیده می شه و شما از پشت به اون نگاه کنین یه حاله نوری اطراف جسم دیده می شه .. که معمولا تو مایه های خاکستریه

شما این کار رو می تونین با plugin e afterburn که پلاگین خیلی معروفی هم هست انجام بدین به این صورت که
    با زدن 8 enviromet رو باز می کنید از منو اون afterburn fog رو انتخاب می کنین که خود به خود یه afterburn rendering هم براتون میاره حالا.... تو قسمت enviroment opacity اون falloff بزارین وسلام
    این رو هم که قبلا گزاشته بودم نمونه این کاره

-----------------------------------------------------
    2 - show last rendering :
    نویسنده : Carl
    خب، الان تنها چیزی که به ذهنم می‌رسه در مورد مکسه.

پیش‌تر وقتی یه صحنه رو رندر می‌گرفتم و اشتباهی پنجره رندر رو می‌بستم

مجبور می‌شدم از اول رندر بگیرم (خودتون می‌دونید چه اعصاب‌خردی‌ای داره...)

اما وقتی از منوی Rendering گزینه Show Last Rendering رو دیدم ...

واقعن به این پی بردم که چقدر وقتم رو بابت رندرهای اضافی هدر داده بودم. ):

حتمن بدردتون می‌خوره (;
    3 - Quick render :
    نویسنده : TT-Graphic
    تو قسمت بالا سمت راست تصویر (3دی مکس) نواری هست که همیشه روی View قرار داره . با تغییر اون حالت های مختلف وبسیار مفیدیو میتونید تجربه کنید .

مثلا با Region میتونید هر قسمت از تصویرتونو که میخاید رندر کنید . ممکنه که کل کارتون و رندر کرده باشید و تنها یه آبجکت کوچیکتون و بخاید متریالشو عوض کنید ، Render میزنیدو پنجره رو میکشید و وسلام ...
    توضیح بیشتر :
    بالای صفحه کنار دکمه Render Sence Dialog نوار Render Type :

بعد از اینکه region یا هر کدومو انتخاب کردی مثل همیشه ویویی که میخای رندر کنی و انتخاب کن و render و بزن .

یه کادر تو ویوت طاهر میشه که باهاش محدوده مورد نظرتو مشخص میکنی .

آخرشم روی دکمه OK که پایین سمت راست تصویرت ظاهر میشه کلیک کن و تمام !!!

از این روش میتونی برای رندر هایی با رزولوشن خیلی بالا هم استفاده کنی . مثلا صفحتو 10 یا 20 قسمت میکنی و رندر میگیری . من خودم با این روش زیاد کار کردم و فایلایی رو که مکس زورش نمیرسید یه جا رندر بگیره و میبست رو رندر گرفتم
    4 - تغییر محل و زاویه دوربین به صورت متریک :
    نویسنده : Carl
    اگه دکمه F12 رو بزنین پنجره Transform Type-In باز می‌شه

5 - Configure User Paths :
    نویسنده : carl
    از طریق منوی Customize و گزینه Configure User Paths می‌تونین محل فلدر پروژه رو عوض کنین.

(همون‌جایی که صحنه‌ها و رندر آوت‌پوت‌ها توش ذخیره می‌شه)

با زدن Ctrl+C میتونین از نمایی که داخلش هستین یه دوربین بسازین.(این دیگه از اونا بودااااا)
    6 - render preview :
    نویسنده : hrgh2
    برای جلوگیری از هدر دادن وقت برای رندر میتونید در پنجره environment & effects باز زدن دکمه render preview یک رندر سریع از کار بگیرید که بهد از رندر هم میشه بکگراندش را عوض کرد و نتیجه را فورا دید یا برای ایجاد تغییر در نور و رنگ از exposure controls استفاده کنید بدون اینکه بخواهید دوباره رندر بگیرید
    7 - round corners :
    اگر شما حالت رندرینگ را به منتال ری تغییر بدید و از متریال mr arch & design استفاده کنید در پارامترهای اون در قسمت special effect میتونید با فعال کردن round corners گوشه ها را گرد کنید که میزان گردی کار هم توی همون پارامتر تنظیم میشه
    8 - batch render :
    برای وقتی که مثلا تعداد زیادی دوربین دارید و می خواین از همشون رندر بگیرین ولی نمی تونین شب بزارین رندر کنه برین بخوابین چون هی باید بعد از هر رندر save کنین
    با استفاده از batch render در پانل rendering می تونین یه برنامه به مکس بدین که مثلا دوربین های شماره فلان و فلان و ... رو از فریم فلان تا فلان رندر بگیر به تزتیب
    9 - با وی ری از Low Thread استفاده نکنین:
    نویسنده :linkin_park
    یه توصیه که شاید بدردتون بخوره ... چون معمولا وقتی کسی این مشکل براش پیش میاد نمیدونه اشکال از کجاس ...
    وقتی دارین از یه فایل حجیم رندر میگیرین ... (منظورم با وی ری و رندر های 2 ساعته ) هیچ وقت Low Thread Priority رو تیک نزنین . چون باعث میشه موقع رندر گرفتن ارور بده . Low Thread برای فایل های نیمه سبک و سبک هست که فک میکنم کارش هم این باشه که موقع
    رندر از درصد کمتری از CPU رو اشغال کنه ...
    10 - Render Shortcut :
    روی یه قسمت خالی ابزار های بالای صغحه رایت کلیک کنیدو Render Shortcut رو علامت بزنید . با کمک این پنجره میتونین تمام تنظیمات پنجره Render Sence و Environment رو تو یه فایل ذخیره کنید و با یه کلیک اونو توی هر فایلی اعمال کنید .

بدون اینکه هزار تا گزینه رو هردفه خاموش و روشن کنیدو رزولوشن و عوض کنید و ...
    میتونید برای رزولوشنها و اهداف مختلفتون یه Save جداگونه بگیرید .
    11 - Vray Frame Buffer :
    اگه با Vray Frame Buffer رندر بگیرید میتونید رنگ و اکسپوژر و کرو و کنتراست و بدون رفتن تو فوتوشاپ و سه سوته تغییر بدید و کیفیت رندرتونو توپ توپش کنید .

برای این کار از دکمه های پایین سمت چپ این پنجره میتونید استفاده کنید !!!
    12- Track Mouse While Renderin:
    بازم اگر با Frame Buffer رندر میکنید اولین دکمه بالا سمت راست رو علامت بزنید و ماوس و ببرید هر قسمتی از تصویر که دوست دارید رندر شه و حالشو ببرید !! Track Mouse While Rendering
    13- مشکل وی ری :
    یه نکته می گم شاید بدردتون بخوره (راجع به وی ری )....بیشتر وقتی که رنگ تو کاروتون مهم نیست
    خلاصه می گم : هر جا تراکم رنگ سفید زیاد باشه رندرینگ تو وی ری خیلی طول می کشه
    مثلا اگه روی یه مدل کار می کنین که رندرینگش قراره خیلی طول بکشه ... مثلا می تونین برای رنگ زمین از رنگ های تیره تر استفاده کنین ..... یا هر چیز روشن دیگه رو تیره بزارین ..... تو سرعت رندرینگ فوق العاده تاثیر داره
    همچنین این مورد ممکنه با تابیدن نور شدید و ایجاد سفیدی زیاد اتفاق بیفته
    14 - Edit Named Selection Set :
    گزینه Edit Named Selection Set به این درد میخوره که شما گروپ های مختلفی بسازید مثل Leyer . با این تفاوت که هر آبجکتی میتونه توی 100 تا گروپ باشه .

این روش تو کارایی مثل معماری خیلی خیلی بدرد میخوره . مثلا یه بار بر اساس متریال گروپ میکنی ، یه بار دیوارارو مثلا ، یه بار کل حیاطو ، یه بار فقط درختارو ، درختا رو بر اساس جایگاه و نوعشو ن و هزار تا گروپ دیگه ...
    سمت چپ Mirror و اون نوار خالی ، که البته بعد از ساختن گروپ اسم گروپ تو نوار میاد !!
    15 - فهم بهتری از segment :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    توضیح بیشتر: رسیدن به نتیجه مناسب تو meshsmooth (turbo smooth همیشه با تعداد زیاد سگمنت بدست نمی اد ........ همون طور که می بینین تو شکل جسم اولی از سمت راست با وجود اینکه سگمنت هاش از جسم وسطی خیلی کمتره ( اگه خوب دقت کنید کنار هر یال یه سگمنت کوچیک وجود داره ) ولی نتیجه مطلوب تری رو نسبت به اونی که تعداد سگمنت بیشتری داره می ده
    این روش مثلا وقتهایی بدرد می خوره که مثلا قصد داریم یه text سه بعدی رو نرم کنیم .... لازم نیست کلی segment براش درست کنیم
    فکر کنم این عکس مفهوم تر باشه

16 - rotate :
    اگه خیلی از ابزار Arc Rotate Sub object برای چرخوندن صفحه استفاده میکنید میتونیدبجای زدن این دکمه ، whill ماوس رو فشار بدیدو همزمان Alt نگه دارید و تا دلتون میخاد صفحه رو بچرخونید .
    17 - Hide polygones :
    اگر شما جسمتون را با editable poly ویرایش میکنید ( برای افزایش دقت و جلوگیری از تداخل ) میتونید پالیگنهای اضافی را با دکمه hide selected در قسمت edit geometry نامرئی کنید.
    18 - :
    اگه یه موقع نمای perspectiv را نا خواسته تغییر دادید می تونید از کلید های ترکیبی shift+z برای برگردوندن حالت قبل استفاده کنید
    .
    با انتخاب آبجکت مورد نظر و زدن کلید های alt+x میتوانید آبجکت را در نمای view شیشه ای ببینید
    19 - prespective to camera :
    اگه یه موقع نمای پرسپکتیو را به حالت دلخواه در آوردید و حالا بخواهید این نما را به یه دوربین بدید چیکار میکنید ؟
    لازم نیست که یه دوربین درست کنید و دوباره تنظیمش کنید ، فقط کافیه کلیدهای Ctrl +c را بزنید .
    دوربینی ایجاد میشود که تنظیمات پرسپکتیو شما را دارد.
    Last edited by the_god_of_3dsmax; 30-11-2007 at 23:14.

2. این کاربر از the_god_of_3dsmax بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    tehroon

پيش فرض

اولیشم خودم می زارم

نکته ای در afterburn :
    خوب ........ اگه دقت کرده باشین وقتی به جسم نور زیادی تابیده می شه و شما از پشت به اون نگاه کنین یه حاله نوری اطراف جسم دیده می شه .. که معمولا تو مایه های خاکستریه

شما این کار رو می تونین با plugin e afterburn که پلاگین خیلی معروفی هم هست انجام بدین به این صورت که
    با زدن 8 enviromet رو باز می کنید از منو اون afterburn fog رو انتخاب می کنین که خود به خود یه afterburn rendering هم براتون میاره حالا.... تو قسمت enviroment opacity اون falloff بزارین وسلام
    این رو هم که قبلا گزاشته بودم نمونه این کاره
    Last edited by the_god_of_3dsmax; 14-11-2007 at 14:12.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    ○ مشهد ○

پيش فرض

ممنون دوست عزیز.

ولی ترفند خاصی نداره نرم افزارهای سه بعدی.

بهتر بود عنوان تاپیک رو تجربه های 3d میزدی.

بازم ممنون

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    tehroon

پيش فرض

خواهش می کنم
    بقیه بچه ها چیزی به ذهنشون نمی رسه بزارن>>؟

حـــــرفـه ای Carl's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Grand Canyon, US-AZ

پيش فرض

تاپیک خوبیه؛ البته با نظر سجاد موافقم (تغییر اسم)

خب، الان تنها چیزی که به ذهنم می‌رسه در مورد مکسه.

پیش‌تر وقتی یه صحنه رو رندر می‌گرفتم و اشتباهی پنجره رندر رو می‌بستم

مجبور می‌شدم از اول رندر بگیرم (خودتون می‌دونید چه اعصاب‌خردی‌ای داره...)

اما وقتی از منوی Rendering گزینه Show Last Rendering رو دیدم ...

واقعن به این پی بردم که چقدر وقتم رو بابت رندرهای اضافی هدر داده بودم. ):

حتمن بدردتون می‌خوره (;

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    tehroon

پيش فرض

carl جان دستت خیلی درد نکنه ....... واقعا ممنون ....... ولی چیزه ....... چیز........
    بابا اینو که همه می دونن
    البته خیلی شرمنده ...... بهر حال زحمت کشیدی ......شایدم بعضی ها ندونن

داره خودمونی میشه TT-Graphic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    تهران - شهرک اکباتان

پيش فرض

تو قسمت بالا سمت راست تصویر (3دی مکس) نواری هست که همیشه روی View قرار داره . با تغییر اون حالت های مختلف وبسیار مفیدیو میتونید تجربه کنید .

مثلا با Region میتونید هر قسمت از تصویرتونو که میخاید رندر کنید . ممکنه که کل کارتون و رندر کرده باشید و تنها یه آبجکت کوچیکتون و بخاید متریالشو عوض کنید ، Render میزنیدو پنجره رو میکشید و وسلام ...

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    tehroon

پيش فرض

tanxxxxxxxx
    اینو من نمی دونستم ..........خیلی مرسی ..... ای ول

حـــــرفـه ای Aminzikzak's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

سلام دوستان
    تاپیک مفیدی میتونه باشه به شرطی که اطلاعات طبقه بندی شده باشه ...

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    tehroon

پيش فرض

من یه جورایی طبقه بندی کردم .............امیدوارم به زودی یه مخزن توپ جمع کنیم
    راستی Tt جان من اونی رو که گفتی پیدا نکردم ............... کجا رو می گفتی؟؟؟

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •