تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: در مورد فعالیت در نجوم آماتوری

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض در مورد فعالیت در نجوم آماتوری

از همتون ممنونم..یه سوال مهم داشتم ..من میخواستم تو نجوم آماتوری فعالیت کنم اما راهشو بلد نیستم..لطفآ اگه کسی بلده حتمآ راهنماییم کنه..هرچی کاملتر بهتر

حـــــرفـه ای مرتضی nvcd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

عضویتت رو تبریک می گم .
    منظورت اینه که می خوای نجوم یاد بگیری یا بلدی می خوای فعالیت خاصی بکنی.

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

با اجازه اساتید ...
    شما فکر کنم 3 یا 4رمین نفری هستید که این سوال رو می کنید ...

اونطوری که نشون می ده شما می خوای فعالیتت رو شروع کنی ... برای فعالیت فقط کافیه یکمی از نجوم سر در بیاری ...

بهتره شما از خوندن کتاب شروع کنی ... . این تایپیک برای معرفی کتاب هست . [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    برای شروع بهتره از کتابهای ساده و روان مثل نجوم به زبان ساده (این کتاب رو حتما بخون ) ، یا کتابهایی که مطالب پایه رو یاد می دن شروع کنی .

برای اینکه از رصد هم لذت ببری بهتره کتاب راهنمای ماهانه ی آسمان شب ( که ترجمه شده ی آقای دالکی هست ) رو بگیری ... اگه بودجه خوبی داری می تونی تلسکوپ بخری ، اگه کمتر داری یه دوربین دوچشمی معمولی هم خوبه و اگه زیاد دلت نمی خواد خرج کنی یه تلسکوپ دست ساز ( آموزشش تو کتاب نجوم به زیان ساده هست ) بسازی . شایدم دلت نخواد تلسکوپ داشته باشی !!! برای راهنمایی در مورد خرید و استفاده ی تلسکوپ به این تایپیک برو ؛ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب اگه تو شهرتون یا شهر های نزدیک انجمن نجوم یا کلاسهای نجوم برگزار می شه بهتره که شرکت کنی ... این جور جاها واقعا باعث افزایش اطلاعات نجومی افراد می شه ... مخصوصا باشگاه ها و انجمن ها .
    اگر هم هنوز 18 سالت نشده می تونی تو المپیاد نجوم شرکت کنی . برای این کار باید یه سری کتابهای سنگین در مثل نجوم دینامیکی ، نجوم و اخترفیزیک مقدماتی 1 ،2 ، نجوم کروی اسمارت و.... رو مطالعه کنی ...

سوال دیگه ای هست ؟

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

با اجازه اساتید ...
    بابا ما رو سیاه نکن .

شما که خودت یه پا منجمی

اگه نباشه جاش خالی می مونه Mr.Shaibow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

از کلیه ی منجمان گرامی عذر می خوام که اینو می گم ولی ...
    بهتره که منابع المپاد نجوم رو برای شروع بخونه و یه کم هم تو تور های رصدی IDSS شرکت کنه البته اینو بگم که ما این جوری شروع کردیم برنز نجوم شدیم حالا این عضو عزیز رو نمی دونم رساتی سایی که ازش می تونی منابعو بگیری و هم کتابه شومزو داره اینه :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

داره خودمونی میشه rosemaryam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    باغ ملکوت

پيش فرض

به نظر من بهترین کار اینه که یه کتاب راهنمای ماهانه بگیری و خودت شروع کنی به مطالعه آسمون و شنا سایی ستاره ها.یه چیز دیگه هم که خیلی به من کمک کرد یه نرم افزار به نام starry night بود.در کنارش سعی کن حتما" یه مطالعه رو کتابهایی که دوستان گفتند داشته باشی.وقتی احساس کردی که دیگه نمی تونی با چشم غیر مسلح کاری کنی برو دور بین دو چشمی بخر .برای اطلاع از وقایع نجومی هم به سایت زیر سر بزن:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    میتونی برنامه آسمان شب کانال 4 رو هم نگاه کنی . بد نیست.

داره خودمونی میشه azerdimah's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    به بالای سرتون نگاه کنید من اینجا هستم

پيش فرض

اول باید علاقه رو ایجاد یا اونو تشدید کنی وقتی علاقه داشته باشی بقیش خودش خود به خود جور میشه
    ببین چه چیزی توی نجوم تورو بیشتر جذب می کنه برو سراغ همون اگر هم تونستی توی انجمن های نجومی شهرتون ثبت نام کن

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

دوستمون حق داره.

علاقه بهترین چیزه.اگه نداشته باشی بعد از مدتی زده می شی.اما اینکه همه چیز جور می شه یکم سعی و تلاش هم می خواد.

کتاب زیادی الان توی بازار هست که به درد اماتوررها می خوره.و یه اسمون خیلی بزرگ هم بالای سر.

من که عقیده دارم بعضی ها از بس کتاب خون هستند یادشون می ره اصلا نجوم در مورد اسمونه.مثلا شاید هر چند هفته بیان یه نگاهی به اسمون بکنند و بعد برن بشینن کتاب مثلا نجوم دینامیکی بخونند.

باید بری بیرون با اسمون اشنا بشی .به نظر خیلی سادست ولی هر وقت ساعت 2 نیمه شب رفتی مثلا بارش شهابی ببینی و بعد هوا ابری شد و باز از نجوم دست نکشیدی بدون که علاقه داری اما .........شوخی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •