تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 33

نام تاپيک: خاطرات شیرین کارتونهای قدیمی

اگه نباشه جاش خالی می مونه hepco's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Arak

پيش فرض خاطرات شیرین کارتونهای قدیمی

سلام.توجه کردم خیلی از بچه ها به کارتونای قدیمی علاقه مندن واسه همین تصمیم گرفتم این تایپیکو ایجاد کنم تا هر روز حداقل یه برنامه کودک خاطره انگیز رو معرفی کنم و در صورت امکان عکسا و آهنگای اونو واستون بزارم.

در ضمن یادآور میشم که من این مطالب رو از سایت های مختلف و زیادی میگیرم که تقریبآ همه اونا خودشون منبع اصلی نیستن پس از ذکر منابع صرف نظر میکنم!

Last edited by hepco; 03-08-2007 at 13:01.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Arak

پيش فرض گالیور

خوب.حالا از کارتون گالیور شروع میکنم که فکر کنم همه دیده باشنش!

دانلود موزیک اول گالیور

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    یادآور میشم که آقای شهروز ملک آرایی کسی که به جای کاپیتان لیچ (نقشه رو رد کن بیا گالیور...)در گالیور صحبت میکرد فوت کردن.در ضمن استاد اکبر منانی هم به جای اون کوتوله گالیور که هی میگفت"من میدونم...!" صحبت کردن.

حـــــرفـه ای Ar@m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

یادآور میشم که آقای شهروز ملک آرایی کسی که به جای کاپیتان لیچ (نقشه رو رد کن بیا گالیور...)در گالیور صحبت میکرد فوت کردن
    چه بد من نمی دونستم. صداش واقعا به درد آدم های خلافکار می خورد! توی کارتون سفر به اعماق زمین هم یادمه صداش بود
    خیلی از کارتون هایی که نگاه می کنیم بیشتر از چهره شون صدای تاثیر گذاری داشتن اینم یکی از اونا بود حیف شد

در ضمن استاد اکبر منانی هم به جای اون کوتوله گالیور که هی میگفت"من میدونم...!" صحبت کردن
    اون شخصیت مورد علاقه من بود!

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Arak

پيش فرض گوریل انگوری!

گوریل انگوری:این کارتون هم یکی دیگر از ساخته های کمپانی هانا باربارا میباشد. یک سگ کوچک به نام بیگل بیگل و یک گوریل ۱۵ متری به نام انگوری ! که با ماشین ون خود در حال مسافرت هستند. در نسخه دوبله شده صادق ماهرو به جای انگوری و اصغر افضلی به جای بیگل صحبت میکنند. صدا ها به خوبی روی شخصیتهای کارتون جا افتاده به یاد بیاورید تکیه کلام معروف گوریل انگوری را (معذرت میخوام) قسمت به یاد ماندنی: یک خلاف کار بین المللی به نام انگشت انگوری( با الهام از گلد فینگر جیمز باند) تمام انگورهای دنیا را میدزد. پسرعمو بیگل که در فرانسه باغ انگور دارد از او وگوریل انگوری کمک میخ.اهد. آنها موفق به دستگیری انگشت انگوری میشوند و پسر عمو بیگل به عنوان جایزه یک خوشه انگور به گوریل انگوری میدهد . او به فضا میرود و مانند ماهواره ها به دور زمین میچرخد!! به قسمتی از دیالوگهای!! کارتون توجه کنید!! انگشت انگوری : ساعت انگور و نیمه! ای احمقی که اسمت فیگله چرا نمیری گم شی؟ بیگل: بیگل نه فیگل انگشت انگوری : بیگل ٬ فیگل یا هر چیز دیگه! چرا نمیری گم شی؟ بیگل : راستشو بخواین ما الان هم گم شدیم! انگشت انگوری: ما؟ تو که فقط یک نفری؟ بیگل با اشاره به انگوری : من و دوست ۱۵ متریم انگوری به انگشت انگوری دست تکان میدهد : سلام انگشت انگوری با وحشت: یه گورررررررررررررریل !!

اینم 2 قسمت کوچیک و کم حجم از دیالوگ های این برنامه کودک خاطره انگیز(با صدای اصغر افضلی و صادق ماهرو)

کد:
    کد:

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Arak

پيش فرض رابین هود

کارگردان این کارتون ولفگانگ ریترمن بود. زمانی که والت دیزنی زنده بود، کارتون های کمپانی او کیفیت بالایی داشت که یکی از آنها رابین هود محصول 1947 بود. در داستان قدیمی رابین هود، او و دلاوران جنگل شروود از ثروتمندان می دزدیدند و به فقرا می دادند، اما در این کارتون، همه شخصیت ها حیوان بودند؛ پرنس جان شیر، هیس مار، داروغه و جان کوچولو خرس و رابین هود و ماریان روباه هستند.

طراحی این کارتون بسیار زیبا بود و تصاویر جالبی را از قرون وسطی و فقری که دامنگیر توده مردم بود، به نمایش می گذاشت. بخصوص شیرین کاری های رابین هود در مسابقه تیر و کمان و رفتارش با داروغه ناتینگهام و هیس جالب بود. به جای پرنس جان، پیتر یوستینیف معروف صحبت کرده بود

«هيس، آنقدر تو گوشم نكن هيس هيس!»
    «به من گفت پى.جى J.P! خوشم اومد، بده روى چمدون هام بنويسن پى.جى!»
    «خزنده بى قواره!»
    «خيالت راحت باشه داروغه، ضامنش رو سفت بستم!»
    حتماً خواندن جملات بالا شما را بلافاصله ياد «رابين هود» كارتون معروف والت ديزنى انداخته. فرقى هم نمى كند پنج سالتان باشد يا پنجاه و پنج سال چرا كه چند نسل با اين كارتون، بزرگ شده و خاطره دارند! «رابين هود» ديزنى البته انيميشن جذابى است، شخصيت هاى به ياد ماندنى و حركت هاى نرم و روانى دارد اما از كارهاى درجه يك كمپانى ديزنى نيست. نه شخصيتهايش به پاى «كتاب جنگل» و «زيباى خفته» مى رسند و نه فضا سازى هايش قدرت «فانتازيا» و «دامبو» را دارند اما اكثر ما كه كودكى مان با برنامه هاى كودك تلويزيون، گذشته - يا مى گذرد- عشق و علاقه ديگرى به «رابين هود» داريم فقط هم به خاطر تكرار هزار باره و هر ساله آن نيست. يك بار ديگر ديالوگ هاى پراكنده اول مطلب را مرور كنيد، آيا هر كدام را با گويش خاص دوبلورش به ياد نمى آوريد؟ بدون شك دوبله هنرمندانه «رابين هود» و كارشاخص گويندگانى مثل ژرژ پطرسى (رابين هود) شهروز ملك آرايى ( جان كوچولو) جواد پزشكيان (هيس) اصغر افضلى (پرنس جان) و سايرين، نقش مهمى در ماندگارى اين كارتون و تك تك ديالوگ هايش در ذهن ما داشته است. صدا سازى نسخه اصلى رابين هود برعهده هنرپيشگان مطرح آن زمان انگلستان (۱۹۷۳) مثل پيتر يوستينف و ترى توماس بود و دوبلورهاى ما هم به بهترين شكل، حس و حال صداهاى اصلى را به فارسى برگرداندند و كارى ماندنى بر جا گذاشتند.

1- كارتون رابين هود دوبار دوبله شده است(از دوبله هاي اخير بي خبرم). بار اول در سال 1355 و به مديريت دوبله احمد رسول زاده بود و گويندگان آن عبارت بودند از:
    حسين عرفاني بجاي رابين هود (با صداي اصلي برايان بدفورد)
    نصراله مدقالچي بجاي پرنس جان (با صداي اصلي پيتر يونستينف و فوق العاده اشرافي)
    منوچهر اسماعيلي بجاي مستر هيس(با صداي اصلي تري توماس)
    مينو غزنوي بجاي ماريان (با صداي اصلي مونيكا اوانز)
    صادق ماهرو بجاي داروغه (با صداي اصلي پت بترام)
    و ....

این لینک آهنگ اصلی و دوست داشتنیه رابین هود(هم.ن که به سوته!)

کد:
    اینم یه آهنگ دیگه که موسقیه متنش بود

کد:
    و در نهایت اینم لینک دریافت خود برنامه کودک

کد:
    منبع:lemonart , ...

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Arak

پيش فرض آنت و لوسین یا بچه های آلپ؟!

و اما کارتون مورد علاقه من:

بچه‌های کوه آلپ (THE ALPS STORY) این مجموعه داستان دختری بنام آنت را روایت می‌کند که در یکی از دهکده‌های سوئیس به همراه پدر و مادر باردار و مادر بزرگش زندگی می‌کند آنت با پسری بنام لوسین رابطه دوستانه‌ای دارد. مادر آنت هنگام زایمان می‌میرد و برادر آنت (دنی) زنده می‌ماند بعد ا چند سال دنی در یک حادثه‌ای که به نوعی لوسین در آن مقصر بوده از دره پرتاب می‌شود و توان راه رفتن را از دست می‌دهد.
    پس از این حادثه آنت که لوسین را مقصر می‌دانسته با او قهر می‌کند...
    تا اینکه بعد از یک عمل فداکارنه لوسین به نوعی در درمان دنی کمک می‌کند و این رابطه دوستانه دوباره شکل می‌گیرد.
    در این مجموعه شخصیت پیرمردی که در جنگل به تنهایی زندگی می‌کند و کار خراطی روی چوب را به لوسین یاد می‌دهد از کاراکترهای جالب آن است.

مجموعه کارتونی محصول 1983 کمپانی انیمیشن سازی ژاپن NIPPON ANIMATION است.
    در ایران از شبکه ۲ پخش می‌شد.

مجموعه "بچه های آلپ" با نام اصلی "داستان آلپ: آنت من" از دیگر محصولات کمپانی نیپون است. داستانی که روایتگر تلخی های زندگی، عشق، تنفر و بخشش است.

پوزو کوسبا سال 1983 مجموعه "بچه های آلپ" را در 48 اپیزود 24 دقیقه ای ساخت. کنجی یوشیدا فیلمنامه این مجموعه را بر مبنای رمانی با عنوان "گنجینه های برف" نوشته پاترشیا ام. جان نوشت. "بچه های آلپ" از 9 ژانویه سال 1983 تا 25 دسامبر همان سال پخش شد. در این مجموعه صداپیشگانی چون کیو کوهان (آنت)، ایکو یامادا (لوسین)، اوسامو کویاباشی (پییر)، سانه میوکی (دنی) و ... صحبت کردند.

اینم آهنگ ساخته شده توسط مجید انتظامی! که صدا و سیما ازش استفاده میکردن.2 تا نکته.اول اینکه گذشته از یادآوری کارتون حتمآ دانلودش کنید چون فوق العاده زیباست!و دوم اینکه فکر کنم ملودی اصلی آهنگ فیلم خیلی دور خیلی نزدیک از این برداشت شده باشه!چون اولش که خیلی شبیه!

کد:
    اینم صدای راوی(استاد مرحوم! هوشنگ مرادی) که خیلی خاطره انگیزه:

کد:
    اینم صدای اون آقا معلمه:

http://hepco.persiangig.com/p30world/4%20-%20Agha%20mo'allem%20alp.wma

و اینم آخریش که پیشنهاد میکنم حتمآ دانلودش کنید:

کد:
    صدای راوی این کارتون استاد مرحوم هوشنگ مرادی "
    " صدای مادر لوسین استاد زهرا آقا رضا و صدای لوسین نوشابه امیری "
    صدای پدر آنت هم استاد فقید مهدی آژیر "

چه صداهایی رو از دست دادیم!!!
    Last edited by hepco; 03-08-2007 at 14:14.

داره خودمونی میشه Imagicgirl's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام ! من یه سوالی دارم کسی لینکی از کارتون بامزی داره؟ من اون کارتون رو خیلی دوست داشتم و خیلی دلم می خواد دوباره ببینمش ! اما اطلاعات کمی روی اینترنت ازش پیدا کردم !

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Arak

پيش فرض افسانه 3 برادر

این کارتون به دو صورت عروسکی و انیمیشنی ساخته شده که اتفاقآ هردوشون اگرچه به صورت ناقص اما از تلویزیون ایران پخش شده!

این داستان واقعی است و حدود یک قرن فاصله زمانی بین انتهای سلسله Han و شروع

سلسله Jing (همین که در افسانه عقاب های مبارز است) را پوشش میدهد.

شخصیت ها هم واقعی هستند جز آنکه برای داستان شخصیت پردازی شده اند.

عنوان اصلی این مجموعه The romance of the three kingdoms که در حقیقت یه کتاب تاریخیه و نسخه های مختلفی از روش ساخته شده ...
    اسم سه برادر هم ایناس : Liu Bei, Guan Yu, and Zhang Fei -

اینم دانلود آهنگ این مجموعه:

کد:
    اینم لینک برای دریافت این کارتون(240 قسمت!!!)

کد:
    اینم سایت سازندش با عکسهای جالب:

کد:
    Last edited by hepco; 03-08-2007 at 14:55.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Arak

پيش فرض بامزی

بامزی:قوی ترین خرس دنیا
    خالق: رون آندریاسون، محصول: سوئد - 1966 تاکنون، چندین قسمت سیاه و سفید در دهه شصت و هفت قسمت رنگی در اوایل دهه هفتاد میلادی
    بامزی، خرس قهوه ای مهربانی است که با خوردن کوزه ای از عسل که مادربزرگش برای او تهیه می کند، قدرت می گیرد. دوستان نزدیک بامزی، لیلی اسکات، یک خرگوش سفید ترسو و اسکالمان (در انگلیسی: پرفسور شل بک، در فارسی: شلمان) لاک پشت نابغه و مخترع هستند. داستان بامزی در طول چهار دهه دنبال شده و بسط یافته است تا جایی که امروز بامزی، چهار فرزند و لیلی اسکات یک فرزند دارد. شخصیت بامزی ابتدا در سال 1966 با مجموعه ای از فیلمهای کوتاه تلویزیونی معرفی شد و همزمان به صورت کمیک استریپ هفتگی در روزنامه به چاپ رسید. اما از سال 1973 شخصیت بامزی که به سرعت به شهرت و محبوبیت رسیده بود، دارای مجله اختصاصی خود شد. مجله مصور بامزی، اهداف آموزشی دارد و در صفحات ویژه «مدرسه»، شخصیتهای داستانی به خوانندگان درباره حیوانات، فرهنگهای بیگانه، جهان و سایر موضوعات آموزش می دهند. بامزی و دوستانش، اصول اخلاقی خود را دارند و به شدت علیه نژادپرستی، زورگویی و خشونت موضع می گیرند.

اینم چند تا لینک مختلف از آهنگ تیتراژ و دوبله های بامزی:

کد:
    کد:
    کد:
    کد:
    کد:
    Last edited by hepco; 03-08-2007 at 17:04.

داره خودمونی میشه Imagicgirl's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

وای مرسی ، من واقعا از این کارتون خوشم می یاد می دونی اسم اون خانومی که داستان رو روایت می کنه چیه؟ خیلی صدای دوست داشتنی داره !

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •