تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 61 از 607 اولاول ... 115157585960616263646571111161561 ... آخرآخر
نمايش نتايج 601 به 610 از 6066

نام تاپيک: Microsoft Flight Simulator X

پروفشنال dani.flight's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    RASHT

پيش فرض

خوب اولي حجمش كم بود mb10 تونستم سري آپ كنم اما بقيه كه قربونشون برم ....

Texture Booster Pack از اسمش پيداست كارش چيه.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض نداره

و اما آموزش (قسمت دوم)

خب الان یک پرنده خاموش داریم در یکی از پارکینگهای oinn تنها فرودگاه شهر نوشر که واسه من یک عالم خاطره تلخ و شیرین داره(شهر / نه فرودگاه!)
    حالا fspassenger رو باز کنید تا موقع تمرین نیازی نباشه تمرکزمون رو از هواپیما برگیریم و به مسافر ها فکر کنیم. اینو بگم که بلاخره تصمیم گرفتم با 737 ادامه بدم . همین هم فکر میکنم زیاده روی هست. اجازه بدید تا پایان آموزش متوجه خواهید شد چرا. اما به احترام آقای ebicross پرنده 900-737 رو انتخاب کردم تا به قدر کافی بزرگ باشه و خواست ایشون هم که قدیمی اینجا هستند برآورده بشه.

حتما میدونید که چطور از fspassenger استفاده کنید. اما یک بار دیگه میگم. کلید Ait رو بزنید تا منو ها نمایش داده بشند. و به این ترتیب پیش برید.
    fspassenger----> fspassenger flight----> start flight - load aircraft یک پنجره باز میشه و میگه که حق سوار کردن چه تعداد مسافر رو دارید و اون مقدار چند درصد از کل ظرفیت هواپیمای شماست(تعداد مسافر هائی که میتونید سوار کنید بستگی به پرواز های موفقی که تا اون لحظه داشتید داره) ok کنید تا پنجره ای شبیه به شکل زیر باز بشه.
    همانطور که میبینید این پنجره حاوی اطلاعاتی از پرواز هست که تا الان داریم. نام شرکت : سارا ایر لاین (چیه تا حالا اسم دختر نشنیدید؟؟!!) خلبان : بهرام خ و نوع ظرفیت نگاری 900-737
    میتونید از نوار های لغزنده سمت راست هر تعداد مسافر که دارید رو در کلاس 1 یا کلاس اقتصادی سوار کنید. (در صورتی که هواپیما پارتیشن هائی با کلاس های دیگر رو هم داشته باشه مثل بیزنس کلاس نوار های بیشتری فعال هستند) و اگر مایل بودید میتونید با استفاده از view passenger list اسم مسافرین رو ببینید و این لحظات آخر آرزوی سقوطی مفرح رو براشون داشته باشید و سپس از نوار های لغزنده پائین برای بارگیری استفاده کنید و در تمام این مراحل فراموش نکنید که مرکز ثقل هواپیما نباید زیاد متمایل به جلو یا عقب باشه در واقع aircraft CG نباید زیاد جابجا بشه و حد وسط رو حفظ کنه. حالا نوبت به سوخت گیری میرسه .. در آنینده نه چندان دور یاد میگیریم که چطور با استفاده از fuel planner ها که نوعی ماشین حساب هستند مقدار سوخت مورد نیاز رو پیش بینی کنیم. الان مطرح نکردم چون به قدر کافی طولانی هست اما اگر خواستید تمام مراحل تا جای ممکن واقعی پیش بره بفرمائید تا اون رو هم اظافه کنم. میتونید یک نمونه از برنامه مدریت سوخت رو در شکل زیر ببینید.
    جهت ساده سازی از این ماجرا میگذریم من برای این مسیر بطور اتفاقی حدود lbs 18000 سوخت در نظر گرفتم. فراموش نکنید که سوخت هم در مرکز ثقل هواپیما تاثیر میگذاره. تعادل رو حفظ کنید.
    حالا دگمه set destination رو بزنید و کد چهار رقمی فرودگاه مقصد رو که در اینجا مهرآباد هست در قسمت ICAO code وارد کنید یعنی "oiii" تا بعد از فرود 50 پوینت بابت فرود در فرودگاه صحیح دریافت کنیم. با Arrival time و actual time هم کاری نداشته باشید . به اونها هم میرسیم و زمان پرواز رو مشخص میکنیم تا در صورتی که سر وقت رسیدیم پوینتش رو بگیریم اما نه الان. حالا ok - set destination رو بزنید . با زدن دگمه set flight ID پنجره ای باز میشه که شماره پرواز فعلی رو به شما میده. این شماره به دلخواه شماست (البته اینجا) حد اکثر هفت رقم میتونه داشته باشه و معمولا شماره پروازی که خود برنامه به شما میده با یک کد دورقمی شروع میشه که در واقع کد شرکت هواپیمائی شماست. این کد رو وقتی یک شرکت هواپیمائی جدید در fs مسیازید وارد میکنید. flight ID پرواز فعلی برای من SB364 هست.
    set flight ID رو ببندید و اینبار get ZWF رو بزنید. ZWF یا zero weight fuel مجموع وزن هواپیمای شماست بدون احتساب سوخت میتونید در مورد این هواپیما حسابش کنید ؟ این با خود شما . وزن هواپیما + وزن مسافر + وزن بار = ZWF . و اگر به اینها وزن سوخت رو هم اضافه کنیم میشه وزن تیک آف یا وزنی که پرنده موقع تیک آف باید از زمین بلند کنه به همین خاطر نوار آبی رنگ aircraft current load هرگز نباید از 100 بگذره چرا که over weight یا اضافه وزن هم خطر ناکه (حسن) هم 300 پوینت منفی داره.

جهت اطمینان empty weight یا وزن خود پرنده بدون بار / مسافر و سوخت رو به همراه مجموع وزن کل مسافرین / محموله ها و سوختی که بارگذاری کردید جداگانه یاد داشت کنید . چراکه اگر قصد داشته باشیم از fuel planner برای حساب کردن میزان سوخت مورد نیاز تا رسیدن به مقصد استفاده کنیم این اعداد و ارقام منهای آخری که مقدار سوخت هست رو به انضمام ارتفاع کروز میزان باد جهت باد و ... لازم داریم. حال نقشه رو باز کنید و فرکانس vor هائی که در مسیرمون هست رو + فرکانس ILS باند 29L فرودگاه مهرآباد رو یاد داشت کنید.(اگر کنترلر باند دیگری رو برای فرود به ما داد مجددا 29L رو درخواست خواهیم کرد تا مجبور به استفاده از ویژوال 29R نباشیم) برای دیدن فرکانس هر کدام روش یک بار کلیک کنید. در مورد ILS (مثلث سبز رنگ و بلندی که به باند ختم میشه) به جز فرکانس باید هدینگ رو هم یادداشت کنیم) و سپس روی فرودگاه نوشهر و مهرآباد کلیک کنید و ارتفاع هر کدوم رو یاد داشت کنید. نکته اینکه اگر flight simulator قابلیت auto tune نداشت و فرکانس ها رو خودش ست نمیکرد به فرکانس برج و و واحد زمینی و چند واحد دیگر هم احتیاج داشتیم.

حالا داده های ما از این قرار هست : وزن خالص هواپیما + تعداد و وزن مسافرین + وزن محموله + میزان سوخت + ZWF + پوینت ها + مشخصات فرودگاه مبدا و مقصد.(چیزی رو که جا ننداختم ؟)
    پس حالا اولین چک لیست رو براتون میخونند و شما پاسخ میدید. (میتونه همسر باشه با برادر / خواهر و یا هرکس که زورتون بهش میرسه. اگر مثل من گردنتون از مو نازکتر هست مجبورید خودتون در حق خودتون لطف کنید)

مسیر پرواز-----------------دریافت/ذخیره شد
    مسافر و محموله----------وزن محاسبه شد
    سوخت--------------------محاسبه/درخواست شد
    اطلاعات هواشناسی --- دریافت شد
    چارتها----------------------آماده

نکته 1 : استفاده از چارت رو به بعد موکول میکنیم. فعلا فقط در چک لیست ازش نام میبریم.
    نکته 2 :برای دریافت مختصر و مفید وضعیت هوا میتونید از پنجره ATC گزینه tune noshahr ATIS رو انتخاب کنید تا بسته صوتی گذارش پیرامون فرودگاه رو بشنوید و از نکات لازم (توضیح خواهم داد) یاد داشت بردارید.
    نکته 3 این عملیات قبل از سوار کردن مسافر باید انجام بپذیره بنابر این میتونید برای طبیعی نگاه داستن جریان پنجره نهائی fspassenger رو cancel کنید کارها رو انجام بدید و بعد دوباره بازش کنید و همان مقدار سوخت و مسافر رو بارگذاری کنید و همان flight ID رو وارد کنید.
    نکته 4 : اگر تا به حال از این پارامتر ها در پرواز استفاده نکردید نگران نشید چرا که اینها فقط بخش کوچکی از دنیای سیمولاتور هستند که لذت پرواز رو دو صد چندان میکنند و در نظر داشته باشید که در دنیای سیمولاتور هر چیز جدید و عجیبی در مدت چند روز آنقدر ساده میشه که احتمالا شمارو وادار به لبخند زدن میکنه.

و در پایان از دوستانی که با هر کدام از این مسائل آشنا هستند به خاطر تکرار کلام عذر خواهی میکنم. اما بنده مبنا رو دوستانی قرار دادم که قراره در آینده به محفل دوستانه ما اضافه بشند و شاید اولین باری باشه که با سیمولاتور لذت پرواز رو تجربه میکنند.
    بخش بعدی مربوط به خود هواپیما خواهد بود که شامل چک لیست قبل از استارت / بعد از استارت/ و احتمالا تاکسی و قبل از تیک آف خواهد بود و در آن تمام با تمام پارامتر هائی که در هواپیماهای شبیه سازی شده از دنیای واقعی وام گرفته شده آشنا خواهیم شد. از برق رسانی به مانیتور مسافرین گرفته تا تخلیه اظطراری
    سوخت.
    لطفا اگر مایلید بفرمائید تا ادامه بدم.

پاینده باشید
    Last edited by bahram-choubine; 28-07-2009 at 13:19.

3. 3 کاربر از bahram-choubine بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

.یکی از دوستان تو چند پست قبل در باره ی ماشین follow meو... اشاره کرد و میشه اینا رو به x اضافه کنیم
    من اون follow رو دان کردم ولی هرجا توی بازی تست می کنم می نویسه unebel to provide follow me همه جا تستش کردم نشد؟؟؟
    بله.
    برای استفاده از follow me در نظر داشته باشید که سریالش رو اول وارد کنید و بعد هم زمانی که از برج دستور تاکسی میگیرید یعنی مثلا این taxi to and hold short of runeay XXXXXXXXXXXXXXX اونوقت کلیدی رو که برای follow me مشخص کردید یزنید تا ببینیدش.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض نداره

اون لینک fspassengers و پیاده شدن مسافرا با پله رو اینجا لطف میکنی؟
    مردم پیدا نکردم کرک fsp هم که تو follow me نبود؟
    دیشب سعی کردم آپلود کنم اما دوباره به مشکل برخوردم. بفرمائید برای 2004 میخواین یا x تا براتون لینک بگذارم. 2004 رو میتونید از سایت خود fspassenger بگیرید و با کدی که دادم اکتیو کنید (قبلا چند بار اشاره کردم) fspassengerx رو هم فکر میکنم اگر از خود سایتش دانلود کنید بتونید با کرکی که من دارم اکتیو کنید(فکرمیکنم البته) قبلا برای آقای deni.flight لینکش رو گذاشته بودم از ایشون بپرسید دانلود کردن یا نه و با کرک من اکتیو شد یا نه. کرک رو میتونم براتون سریع آپ کنم اما نمیدونم چرا وقتی میخوام فایل سنگین آپلود کنم 4shared به هم میریزه. قسم میخورم دیشب چند بار سعی کردم آپلود کنم اما نشد که نشد. از طرفی تمام لینکهای تورنتی که داشتم پاک شدند. اما الان میگردم لینک تورنتشو براتون میزارم کمتر از 10 دقیقه دیگه. قول میدم.
    در ضمن با fspassenger نمیتونید پیاده و سوار شدن مسافر رو ببینید و برای این کار و چیزهای جالب دیگه باید AES یا Airport-Enhancement-Services رو نصب کنید که در موردش توضیح میدم. کرک fspassenger هم تو follow me نیست .اولین لینکی که دادم شامل یک درایو هست که چند تا چیز توش آپلود کردم کرک fspassenger هم هست فکر میکنم یک اسم طولانی هم داشت.
    خوب اولي حجمش كم بود mb10 تونستم سري آپ كنم اما بقيه كه قربونشون برم ....

Texture Booster Pack از اسمش پيداست كارش چيه.

ممنونم. اگر وقتتون رو میگیره میتونید هر زمان که فرصت داشتیت آپ کنید بنده به شخصه عجله ندارم.
    fs2crew رو برای 737 تحت 2004 و برای 747 و md-11 تحت x دارم . متاسفانه کرک برای fs2crew ها سخت گیر میاد . لطف بزرگی در حقم میکنید. چرا که یک فایل 100-150 مگی رو باید کاملا دانلود کنید تابدونید کرکش کار میکنه یا نه!!
    آقای حامد رنگی کردم پست رو .

پاینده باشید.
    Last edited by bahram-choubine; 28-07-2009 at 12:51.

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    RASHT

پيش فرض

يكي ميتونه منو راهنمايي كنه كه چطور يك فايل رو با حجم زياد زيپ كنم طوري كه به فايل هاي مثلا 100مگي تبديل بشه؟ (با winRAR)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

يكي ميتونه منو راهنمايي كنه كه چطور يك فايل رو با حجم زياد زيپ كنم طوري كه به فايل هاي مثلا 100مگي تبديل بشه؟ (با winRAR)
    روی فایل مورد نظر راست کلیک کنید و از زیر منوی winrar گزینه add to archive رو بزنید بعد که winrar باز شد در فیلد split to volumes.byte مقداری رو که میخواهید فایل بر اساس اون قطعه قطعه بشه بر حسب بایت مشخص کنید مثلا 30MB = 30*1024*1024 که میشه 32457280
    لطفا یکی دوتا از دوستانی که dsl استفاده میککنن در جریان یکی از پستهاشون بنده رو در جریان پهنای باندی که اجاره کردند و همچنین سرعت دانلودی که دارند قرار بدند تا بدونم بنده مشکل سرعت وحشتناک دارم یا این موضوع عمومیت داره؟!.

پاینده باشید.
    Last edited by bahram-choubine; 28-07-2009 at 13:18.

8. این کاربر از bahram-choubine بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    RASHT

پيش فرض نداره

ااااااااااااااا اين ديگه چه مدلشه بابا نتونستم حساب كنم خودت بگو 100 mb چقدر ميشه؟

10. این کاربر از dani.flight بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه HOW HOW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

دیشب سعی کردم آپلود کنم اما دوباره به مشکل برخوردم. بفرمائید برای 2004 میخواین یا x تا براتون لینک بگذارم. 2004 رو میتونید از سایت خود fspassenger بگیرید و با کدی که دادم اکتیو کنید (قبلا چند بار اشاره کردم) fspassengerx رو هم فکر میکنم اگر از خود سایتش دانلود کنید بتونید با کرکی که من دارم اکتیو کنید(فکرمیکنم البته) قبلا برای آقای deni.flight لینکش رو گذاشته بودم از ایشون بپرسید دانلود کردن یا نه و با کرک من اکتیو شد یا نه. کرک رو میتونم براتون سریع آپ کنم اما نمیدونم چرا وقتی میخوام فایل سنگین آپلود کنم 4shared به هم میریزه. قسم میخورم دیشب چند بار سعی کردم آپلود کنم اما نشد که نشد. از طرفی تمام لینکهای تورنتی که داشتم پاک شدند. اما الان میگردم لینک تورنتشو براتون میزارم کمتر از 10 دقیقه دیگه. قول میدم.
    در ضمن با fspassenger نمیتونید پیاده و سوار شدن مسافر رو ببینید و برای این کار و چیزهای جالب دیگه باید AES یا Airport-Enhancement-Services رو نصب کنید که در موردش توضیح میدم. کرک fspassenger هم تو follow me نیست .اولین لینکی که دادم شامل یک درایو هست که چند تا چیز توش آپلود کردم کرک fspassenger هم هست فکر میکنم یک اسم طولانی هم داشت.

ممنونم. اگر وقتتون رو میگیره میتونید هر زمان که فرصت داشتیت آپ کنید بنده به شخصه عجله ندارم.
    fs2crew رو برای 737 تحت 2004 و برای 747 و md-11 تحت x دارم . متاسفانه کرک برای fs2crew ها سخت گیر میاد . لطف بزرگی در حقم میکنید. چرا که یک فایل 100-150 مگی رو باید کاملا دانلود کنید تابدونید کرکش کار میکنه یا نه!!
    آقای حامد رنگی کردم پست رو .

پاینده باشید.

برای x میخوام

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض نداره

ااااااااااااااا اين ديگه چه مدلشه بابا نتونستم حساب كنم خودت بگو 100 mb چقدر ميشه؟

شما 90 تائی دانلود کنید.
    ببینید هر یک مگابایت 1024 کیلوبایت و هر کیلوبایت 1024 بایت هست پس وقتی میخوایم 90 مگ رو تبدیل به بایت کنیم دو باد در 1024 ضرب میکنیم.
    90*1024*1024= 94371840 بایت به همین سادگی!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض نداره

بفرمائید [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    توی این صفحه روی لینک سبز رنگ download this torrent کلیک کنید تا یک فایل کم حجم که حاوی اطلاعات فایل اصلی هست دانلود بشه. بعد اون فایل رو به وسیله یکی از دانلودر های torrent مثل utorrent دانلود کنید. دقت کنید که از همین صفحه دانلود کنید چون تو همین سایت یک فایل مشابه هم با همین اسم آپلود شده که حجمش 84 مگ هست و خرابه. شما باید همین فایل 86 مگابایتی رو دانلود کنید (یعنی فایل اصلی رو)
    البته اگر مشکل سرعت و محدودیت ندارید پیشنهاد میکنم از خود سایت پسنجر به آدرس [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نسخه مربوط به x رو دانلود کنید بعد با کرکی که قبلا گذاشتم کرک کنید . چون اگر اون فایل کرک بشه آخرین نسخه رو خواهید داشت. اگر خواستید کرک رو هم مجددا دانلود میکنم. فقط لطفا برای مسائل کم اهمیت پیام بدید تا تایپیک بی محتوا بزرگ نشه. ممنونم.

دوستان من در شرایط خوبی نیستم بنابراین یک بار دیگه تاکید میکنم اگر فکر میکنید آموزش به دردتون میخوره و مایلید ادامه بدیم یک نشانه به جا بگذارید تا انرژی لازم رو داشته باشم و این جسم و روح نحیف رو بی دلیل تحلیل نبرم.

پاینده باشید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •