تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 17 از 607 اولاول ... 71314151617181920212767117517 ... آخرآخر
نمايش نتايج 161 به 170 از 6066

نام تاپيک: Microsoft Flight Simulator X

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

از راهنماییت خیلی ممنونم. اما چطور نمی شه کلیدی رو براش تعریف کرد؟ مگه شما برای رادر ها در توضیحات بالا ننوشتی که از کلید های Enter و صفر پد شماره ای استفاده کنیم؟ در مورد هلیکوپتر من استفاده کردم و کار هم می کنه. پس چطور می گی که برای رادر نمی شه کلیدی رو معین کرد؟
    بعضی کلیدها رو نمیشه. یکیش همین رادر بود. وقتی براش تو کیبرد کلید تعریف کنیم میبینی ک چقدر بد میشه و خشک چپ و راست میشه. حالا برای افزایش لحظه ای اگر هم بشه مثل F2 و F3 میشه. توی کیبرد نمیشه کلیدی تعریف کرد که وقتی بگیرید عمل کنه و وقتی ولش کنی غیر فعال بشه. یعنی در کل کلیدهای کیبرد یا عمل میکنه و یا نمیکنه. حد واسط نداره مثل دسته. آنالوگهای دسته رو اگر کم بدی به چپ هواپیما دیرتر میپیچه.
    سلام به همگی
    چند تا سوال داشتم
    اول اینکه سرعت فرود 747 چقدر هست؟

دوم اینکه از چند مایلی فرودگاه و در چه ارتفاعی مجاز هستیم هواپیما رو از autopilot دربیاریم ؟

سوم اینکه از چند مایلی فرودگاه باید فلاپ هارو کاملا باز یا fully extended بکنیم ؟؟

ممنونم
    ببینید همونطور که دوستمون گفت این چیزها کلی هستند.
    ولی در کل 747 در حالت فول فلپ تا سرعت 175 نات میتونه کم کنه و زیرش استال میکنه. با سرعت 180 نات فکر میکنم فرود خوبی داشته باشین. البته فول فلپ و Auto Spoiler باید باشه.
    در مورد خارج کردن از اتوپایلوت بایدی وجود نداره. شما میتونید اصلا از AP استفاده نکنید. همونطور که خود بازی هم گفته زیاد استفاده نکنید تا پرواز رو فراموش نکنید. ولی بهترین حالت وقتی هست که آخرین دستور هدینگ رو میگیرید و منتظر Runway in sight یا دیدن باند هستید. کاهش سرعت تا نزدیکی استال با AP اصلا توصیه نمیشهچون اگر دچال استال بشین و AP هم روشن باشه دیگه نمیشه جمعش کنید و از پشت به زمین میخورید.
    فول فلپ کردن بستگی به شرایط داره. اول اینکه بعد از باز کردن چرخها باید باشه. دوم اینکه باز کردن چرخها تو 747 باید زیر 120 نات باشه و سوم اینکه اونقدر نباید دیر باشه که وقتی مثلا دارید برای فرود فلر میکنید فلپ ها هنوز در حال باز شدن باشه.
    با سلام اگر سوالی داشتی ما هم هستیم می تونی بپرسی از من .من 7 ساله فلایت سیمولاتور کار می کنم.و تمام گواهی نامه های شبیه ساز پرواز 2004 رو گرفتم.
    ممنون.
    یکی از دوستان در مورد فرکانس 113.90 یعنی ILS توضیحاتی داد ولی من کامل نفهمیدم. چیزی در این مورد میدونی کامل با عکس توضیح بدی؟
    یکی دیگه نقش کلیدهای Approch و BC توی 747 رو کامل میخوام بدونم. البته یه چیزایی در مورد Approch میدونم.
    اگر تو کار هلیکوپتر هم هستی یه آموزش اساسی بزار تا به مقاله به اسم خودت اضافه کنم تا بقیه هم استفاده کنند.

آخر فروم باز robert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام دوباره در جواب سوالات آقای روبرت باید بگم:

1:سوالتون خیلی کلیه بستگی به شرایط مختلف داره مثل جهت باد و از همه مهمتر وزن هواپیما و... .
    2:بستگی به خودتون داره شرایط مهمه ولی یه پیشنهاد در سرعت پایین اصلا از خلبان اوتوماتیک ارتفاع استفاده نکنید.
    3:بستگی بازم به شرایط داره به طور کلی از فازپایه باز کردن فلپ شروع وتا فاز نهایی ادامه داره.(FAF) در 5 ناتیکال مایلی باید کاملا باز باشه.
    ممنون

در رابطه با 747، تا اونجا که یادم میاد سرعت پیشنهادی از طرف بویینگ هنگام فرود برای 737 بین 170-160 و برای 747 بین 200-180 گره یا همون knots هست.
    در رابطه با autopilot، دو حالت داره:

1. در هنگام Visual Landing یعنی زمانیکه فرود به صورت manual و توسط خلبان صورت میگیره، به محض اینکه "airport is in sight" رو به برج مخابره کردید، به معنی اینکه باند رو میبینید، باید هواپیما رو از autopilot خارج کنید و خودتون کنترل رو در دست بگیرید.

2. در هنگام ILS Landing یعنی زمانیکه با استفاده از approach hold switch و روشن بودن autopilot همواپیما به طور اتوماتیک در راستای باند قرار میگیره، رمانیکه پیغام "clear to land" رو از برج دریافت کردید، میتونید هواپیما رو از حالت autopilot خارج کنید.

همچنین موقع فرود به موارد زیر توجه کنید:
    1. فلاپ ها رو مرحله به مرحله حتی زمانیکه autopilot روشن هست باز کنید و هرگز به طور ناگهانی هواپیما رو در حالت full flaps قرار ندهید.
    2. لازم نیست فلاپها همیشه کاملا باز باشند. میزان باز بودن فلاپها معمولا بستگی به تجربه خلبان، وزن هواپیما و میزان وزش باد داره.
    3. بعد از تنظیمات نهایی و زمانیکه کنترل همواپیما رو برای فرود نهایی (final approach) در دست گرفتید، سعی کنید ارتفاع رو با کم و زیاد کردن موتور تغییر بدید و فقط زمانیکه هواپیما بر فراز باند قرار گرفت و موتور رو در حالت درجا (idle) قرار دادید، آرام دماغه رو به سمت بالا ببرید.
    4. موقع فرود و پس از خاموش کردن، autopilot سعی کنید تا میزان حرکت هواپیما به راست یا چپ رو با rudder ها که به صورت پدالهای قابل کنترل با پا هستند عوض کنید و نه با فرمان هواپیما.

بین خلبانها رایج هست که فرود رو به یک تابلوی نقاشی تشبیه می کنند که همیشه میشه از اون زیباتر رو کشید. من خودم در حال آموزش دیدن خلبانی هستم، البته با هواپیماهای Cessna تک موتوره و اونجا هم در مراحل ابتدایی از همین نرم افزار برای آشنایی اولیه استفاده می کنند.
    خوش به سعادتت !!
    اون بالا یادی هم از ما بکن !!

ببینید همونطور که دوستمون گفت این چیزها کلی هستند.
    ولی در کل 747 در حالت فول فلپ تا سرعت 175 نات میتونه کم کنه و زیرش استال میکنه. با سرعت 180 نات فکر میکنم فرود خوبی داشته باشین. البته فول فلپ و Auto Spoiler باید باشه.
    در مورد خارج کردن از اتوپایلوت بایدی وجود نداره. شما میتونید اصلا از AP استفاده نکنید. همونطور که خود بازی هم گفته زیاد استفاده نکنید تا پرواز رو فراموش نکنید. ولی بهترین حالت وقتی هست که آخرین دستور هدینگ رو میگیرید و منتظر Runway in sight یا دیدن باند هستید. کاهش سرعت تا نزدیکی استال با AP اصلا توصیه نمیشهچون اگر دچال استال بشین و AP هم روشن باشه دیگه نمیشه جمعش کنید و از پشت به زمین میخورید.
    فول فلپ کردن بستگی به شرایط داره. اول اینکه بعد از باز کردن چرخها باید باشه. دوم اینکه باز کردن چرخها تو 747 باید زیر 120 نات باشه و سوم اینکه اونقدر نباید دیر باشه که وقتی مثلا دارید برای فرود فلر میکنید فلپ ها هنوز در حال باز شدن باشه.

ممنون از همه شما
    من موقع تیک آف بعذ از اینکه برج باهام تماس گرفت و هدینگ ارتفاع رو داد همونجا هواپیما رو میذارم رو اتوپایلوت و تا آخر مسیر هم با اتوپایلوت میرم !! به نظر شما کار درستی میکنم ؟؟ چون اون اوایل که بدون اتوپایلوت پرواز میکدرم مدام هواپیما 300 پا بالا یا پایین میرفت و برج همش بهم میگفت : you are 300 feet below your assined altitude

در ضمن من درجات باز کردن فلاپ رو نمیدونم !! برای مثال تو همین جمبوجت رو حالت flap -1 و flap -8 فلاپها چند درجه میان پایین؟

سوال بعدی اینکه over speed شدن چه مشکلاتی رو میتونه برای هواپیما ایجاد کنه ؟؟

موقع descending altitude یا کاهش ارتفاع سرعت کروز (( فوت بر دقیقه)) چقدر باید باشه تا دماغه هواپیما بیشتر از 5 درجه پایین نیاد و مسافر ها هول نکنند ؟؟

تو پنل 747 در کنار نشانگر دور موتور یه نشانگر دما بر حسب درجه سانتیگراد هست !! این دمای محیط بیرون هست یا دمای موتور ؟؟ اگه دمای محیط بیرون هست پس دمای موتور رو چجوری بفهمیم ؟؟چون تو پنل فقط دور موتور و فشار و دمای روغن رو مینویسه !!

من موقع تیک آف یوک رو تا انتها میکشم عقب و بعد یهو دور موتور رو میذارم رو صد در صد (( دکمه f4 )) میخواستم بدونم در واقعیت هم همینجوری هست یا فرق میکنه (( چون میگن تو نیروی هوایی اگه با تامکت یا همون f-14 اینکار رو بکنی موتور ها باید پیاده بشن و تعمیر بشن ))

چراغهای روی بدنه هواپیما فقط باید در حال اپروچ و تیک اف و تاکسی روشن باشه یا در تمام طول پرواز باید روشن بذارمشون ؟

کسی میدونه تو FSX چجوری میشه fmc رو فعال کرد (( کامپیوتر هواپیما رو منظورمه که خلبان قبل پرواز بهش برنامه میده))

و آخرین سوال اینکه چرا FSX بمن مدرک نداد ؟؟ چیکار باید بکنم که مدرک بده ؟؟ من اکثر دوره های آموزشی رو تموم کردم ولی بعضی هاش واقعا سخته (( مثل همون ماموریت تماس چرخهای هواپیما رو کامیون در حال حرکت یا عبور از چندین حلقه در آسمان با هواپیمای bombardier که اصلا نتونستم بموقع فرود بیام ))

بی نهایت ممنونم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

با سلام به آقای ebicross در مورد ils باید بگم این سیستم ابزاری است برای فرودINSTRUMENT LANDING SYSTEM که در مواقع پرواز کور خیلی کاربرد داره. فرض کنید خلبان 747 هستید بعد از تیک آف دوباره می خواهید در فرودگاه مهر آباد فرود بیایید در فرودگاه مهرآباد بعد از تیک آف به فاز باد جانبی میرید و بعد از چند دقیقه به فاز پشت می رید که البته در پرواز IFR همه این ها رو کنترلل به شما میگه (ATC) در ضمن برای هر هواپیمای این دوره ترافیکی فرق داره بازم در مورده این سوالی داشتی کامل تر برات توضیح می دم .در مورد دستگاه فرود خودکار. در پنل 747 چند گزینه است که شما دیدید یکی GPS یکی دیگه اهرم های گاز رو نشون میده یکی دیگه چک لیست که مثل تیک درسته یکی دیگه مثل ستاره است که وقتی می زنید نقشه ای باز میشه فرودگاه مهرآباد رو پیدا کنید زوم کنید و می بینید فرودگاه مهرآباد دو تا باند داره که باند 29 چپ یه خط سبز در امتدادش است وسط اون کلیک کنید مشخصات ILS و هدینگ INBOUND رو به شما میده برای راهنمایی که بدونید درست عمل کردید یا نه فرودگاه مهرآباد باند چپ 29 فرکانس 109.90 است البته در فلایت سیمولاتور 2004 . بعد این عدد رو در دستگاه رادیو در STAND BY تایپ کنید بعد که تایپ کردید دکمه ای داره اونجا که ACTIVE می کنه در واقع با فرکانس فعلی جاش عوض میشه ولی خیلی طولانی شد من نمی دونم شما چراغ های PAPI می دونید چیه؟یا شما کار با COURSE RO بلدید ؟ در مورده APPROCH آیا شما می دونید GLIDE SLOP جه کاری میکنه اینا خیلی مهمه اگه بدونم شما اینا رو بلدی دیگه توضیح نمی دم یه راست می رم سره اصل مطلب اما اگر بلد نباشید خیلی طول می کشه ....در مورده هلی کوپتر نه من هیچ وقت با هلی کوپتر کار نکردم .سوالایی که پرسیدم رو حتما جوابشو به من بگو.در ضمن این نقل قول با این جواب سریع چه فرقی داره؟

4. 2 کاربر از kajiro hyuga بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه DaneshD's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Sweden

پيش فرض

دوم اینکه باز کردن چرخها تو 747 باید زیر 120 نات باشه

اگه سرعت 120 knots باشه، 747 حتما تو حالت stall قرار میگیره. حدود 220 knots هم برای 747 کافیه که چرخهاشو بشه باز کرد.

یکی از دوستان در مورد فرکانس 113.90 یعنی ILS توضیحاتی داد ولی من کامل نفهمیدم. چیزی در این مورد میدونی کامل با عکس توضیح بدی؟
    یکی دیگه نقش کلیدهای Approch و BC توی 747 رو کامل میخوام بدونم. البته یه چیزایی در مورد Approch میدونم.
    اگر تو کار هلیکوپتر هم هستی یه آموزش اساسی بزار تا به مقاله به اسم خودت اضافه کنم تا بقیه هم استفاده کنند.
    کلا هنگام فرود به صورت اتوماتیک (ILS Landing)، معمولا زمانیکه به نزدیکیهای فرودگاه رسیدید، بهتره فرکانس Nav1 و Nav2 روی فرکانس باند مربوطه قرار دهید. اینکار یا تغییر این دو فرکانس در Radio Stack هواپیمای 747 انجام میشه. فراموش نکنید که پس از وارد نمودن فرکانس باید دکمه Nav1 رو هم فشار بدید تا فعال بشه. معمولا Nav2 رو هم تنظیم می کنند ولی فعال نمیکنند تا حالت جایگزین داشته باشه.
    بعد از اون معمولا وقتی که "Assigned entry pattern" که در اون برج به شما میگه "...until sestablish on localizer" رو گرفتید که منظورش هم همین هست، دستگاه مسیر یاب شروع به بوق زدن میکنه و autopilot از حالت Heading Hold خارج میشه و autopilot شروع میکنه هواپیما رو در مسیر باند قرار بده. همچنین autopilot ارتفاع هواپیمارو با خط بنفشی که Flight Detector داره تنظیم کنه. این خط روی صفحه ارتفاع سنج و سرعت و غیره هست که البته میشه غیر فعالش کرد با دکمه که کنارش هست. اگر هواپیما در ارتفاع پایینتر از حد باشه، یک چراغ قرمز هم روشن میشه به نام Below Glide-slope که تا زمانیکه به ارتفاع مجاز برسه روشن میمونه که البته اصلا خطرناک نیست.

Back Course Landing هم با روشن کردن کلید BC انجام میشه که به معنی فرود ILS در خلاف جهت باند هست، البته به صورت خلاصه! مثلا شما تمام تنپیمات رو برای باند 32 انجام دادید، اما قصد دارید فرود رو روی باند 16 که همون باند در جهت برعکس هست بدون تنظیمات جدید انجام بدید که اینکار Back Course Landing نام داره.

6. این کاربر از DaneshD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

بچه ها پیشنهاد دیگه اینکه حتما جوی استیک بگیرید من تعجب می کنم بعضی. میگن دسته ps اصلا نمی تونم همچین چیزی تصور کنم شما جوی استیک بگیرید ببینید چقدر فرقشه در ضمن شبیه ساز پرواز بازی نیست بستگی به خوده آدم داره اگه جدی باشید و تمام مراحل رو انجام دهید یک خلبان 747 واقعی در شبیه ساز می باشید.پیشنهاد بعدی هم این است حتما با سیمولاتور 2004 کار کنید چون امتحاناش سختر از x است و در آخر گواهینامه بهتون میده . در ضمن در جواب اون دوستی که گفته برای فرود 747 می تونید از 200 نات استفاده کنید . این دوستمون احتمالا نمی دونه چه جوری وزن هواپیما رو حساب می کنن ولی در سرعت 200 نات هواپیما متلاشی میشه!!!!!!!!! در ضمن حد اکثر وزن فرود در 747 -400 630000 پوند است اینم در جواب دوستانی که فکر می کنن باید حتما با سرعت 180 نات فرود بیاین البته بالای 630000 هواپیما بشینه ارابه ای فرود میشکنه در موقعی که وزن هواپیما مثلا 600000 پوند برای فرود بود دیگر سرعت بالا تر از استال یعنیVREF 180 نات نیست دیگه! حدودا 165 نات است در ضمن برای استفاده از فلپ ها از نمایش دهنده خوده سرعت جدا پرهیز کنید از سرعت واقعی gps استفاده کنید .در مورده وزن هواپیما و تخمین زدن سوخت هواپیما سوالی دارید ما هستیم.

8. این کاربر از kajiro hyuga بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Sweden

پيش فرض

من موقع تیک آف بعذ از اینکه برج باهام تماس گرفت و هدینگ ارتفاع رو داد همونجا هواپیما رو میذارم رو اتوپایلوت و تا آخر مسیر هم با اتوپایلوت میرم !! به نظر شما کار درستی میکنم ؟؟ چون اون اوایل که بدون اتوپایلوت پرواز میکدرم مدام هواپیما 300 پا بالا یا پایین میرفت و برج همش بهم میگفت : you are 300 feet below your assined altitude

بله درسته.

در ضمن من درجات باز کردن فلاپ رو نمیدونم !! برای مثال تو همین جمبوجت رو حالت flap -1 و flap -8 فلاپها چند درجه میان پایین؟

توی هواپیماهای مثل 747، قکر کنم پنل نشون بده که چند درجه فلاپها باز شدن.

میتونه هواپیما رو در حالت استرس قرار بده که باعث آسیب به بدنه، بالها، فلاپها و غیره بشه.

موقع descending altitude یا کاهش ارتفاع سرعت کروز (( فوت بر دقیقه)) چقدر باید باشه تا دماغه هواپیما بیشتر از 5 درجه پایین نیاد و مسافر ها هول نکنند ؟؟

همون 1800 تا 2000 خوب هست.

تو پنل 747 در کنار نشانگر دور موتور یه نشانگر دما بر حسب درجه سانتیگراد هست !! این دمای محیط بیرون هست یا دمای موتور ؟؟ اگه دمای محیط بیرون هست پس دمای موتور رو چجوری بفهمیم ؟؟چون تو پنل فقط دور موتور و فشار و دمای روغن رو مینویسه !!

من موقع تیک آف یوک رو تا انتها میکشم عقب و بعد یهو دور موتور رو میذارم رو صد در صد (( دکمه f4 )) میخواستم بدونم در واقعیت هم همینجوری هست یا فرق میکنه (( چون میگن تو نیروی هوایی اگه با تامکت یا همون f-14 اینکار رو بکنی موتور ها باید پیاده بشن و تعمیر بشن ))

روش درستش اینه که خلبانهای حرفه ای هم همینکار رو میکنند:

1. در ابتدای باند، ابتدا Take off check list رو مرور می کنند که شامل باز کردن فلاپها، روشن کردن چراغهای فرود، خاموش کردن چراعهای تاکسی و... هست.
    2. Spoiler و فرمانهای هواپیما رو چک می کنند.
    3. دکمه Fasten Seatbelt رو یکبار جهت تاکید به مسافرین خاموش و روشن می کنند.
    4. در 747 و 737، دکمه Auto break رو روی RTO قرار می دهند.
    5. به آرامی به قدرت موتور اضافه می کنند تا هواپیما به حرکت بیفته. بعد باز هم قدرت بیشتر تا سرعت بگیره و با فرمان به آرامی انحرافهای هواپیما به چپ و راست رو کنترل می کنند، مخصوصا اگر باد زیاد باشه.
    6. با سرعت گرفتن هواپیما، آرام آرام و در چند مرحله با کشیدن فرمان هواپیما، آرام هواپیما Take off میکنه.

چراغهای روی بدنه هواپیما فقط باید در حال اپروچ و تیک اف و تاکسی روشن باشه یا در تمام طول پرواز باید روشن بذارمشون ؟
    اگر هوا مه آلود باشه بهتره همش غیر از چراغهای فرود و تاکسی روشن باشه و همینطور در شب.

10. 3 کاربر از DaneshD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

اگه سرعت 120 knots باشه، 747 حتما تو حالت stall قرار میگیره. حدود 220 knots هم برای 747 کافیه که چرخهاشو بشه باز کرد.
    حواسم نبوده. منظورم همون 220 نات بوده. آخه خودم گفتم زیر 175 نات استال میکنه
    اونقدر نباید از AP استفاده کنید که وقتی بخاین جلوی کسی یک پرواز انجام بدین نتونید و همش اخطار بگیرین. در کل گفتم که خود بازی میگه اونقدر اتوپایلوت نرین که پرواز رو فراموش کنید.
    به دفترچه ی راهنمای هر هواپیما که توسط یکی از کلیدهای همون تو فعال میشه مراجعه کن. (همون کلیدهایی که خود بازی به هواپیما اضافه کرده برای منوها و مپ)
    فشار اومدن به بدنه و موتورها کم مشکلی نیست.
    فکر میکنم 700 تا 1500 پا در دقیقه مناسب باشه. تو خود بازی من چند بار 700 ا رو دیدم. شاید شرایط فرق میکرده.
    پس حتما دمای موتوره دیگه
    با چه هواپیمایی؟ با مسافربری که نمیشه با قدرت موتور کم تیک آف کنی. با اون Hornet هم برای تیک آف از رو ناو نیازی به After Burner نیست و در روی باند هم فکر نکنم نیازی باشه.
    نه هر چراغ مفهومی داره.
    یه خلبان به من گفت البته خودش میگفت خلبان ولی دانشجوی خلبانی (از خودم نیست):
    چراغهای Strobe برای مواقع تیک آف و دور زدنهای قبل از لندینگ باید روشن باشه.
    چراغ روی رادر که فضای پشت رادر رو روشن میکنه میتونه کلا روشن باشه.
    چراغ زیر هواپیما (قرمزه) که کلا دائم روشنه وقتی شما حرکت دارید.
    چراغهای لبه های بال ها هم دائم میتونه روشن باشه. مخصوصا در شب.

در کل تو قسمت کنترل نوشته که کدوم کلیدها رو بزنی تا چراغهای مواقع خاص روشن بشه. مثلا فکر کنم Ctrl+L چراغهای Landing رو روشن میکنه. البته فکر کنم. برو ببین.
    و آخرین سوال اینکه چرا FSX بمن مدرک نداد ؟؟ چیکار باید بکنم که مدرک بده ؟؟ من اکثر دوره های آموزشی رو تموم کردم ولی بعضی هاش واقعا سخته (( مثل همون ماموریت تماس چرخهای هواپیما رو کامیون در حال حرکت یا عبور از چندین حلقه در آسمان با هواپیمای bombardier که اصلا نتونستم بموقع فرود بیام ))
    این ماموریت هایی که رفتی تفریحی بوده. تو مقاله ی آموزشی هم توضیح داده شده برای گرفتن مدرک به Flying Lesson برید.
    من نمی دونم شما چراغ های PAPI می دونید چیه؟یا شما کار با COURSE RO بلدید ؟ در مورده APPROCH آیا شما می دونید GLIDE SLOP جه کاری میکنه اینا خیلی مهمه اگه بدونم شما اینا رو بلدی دیگه توضیح نمی دم یه راست می رم سره اصل مطلب اما اگر بلد نباشید خیلی طول می کشه ....در مورده هلی کوپتر نه من هیچ وقت با هلی کوپتر کار نکردم .سوالایی که پرسیدم رو حتما جوابشو به من بگو.در ضمن این نقل قول با این جواب سریع چه فرقی داره؟
    آره همش رو میدونم. اگر میشه بقیش رو بگو.
    بچه ها پیشنهاد دیگه اینکه حتما جوی استیک بگیرید من تعجب می کنم بعضی. میگن دسته ps اصلا نمی تونم همچین چیزی تصور کنم شما جوی استیک بگیرید ببینید چقدر فرقشه در ضمن شبیه ساز پرواز بازی نیست بستگی به خوده آدم داره اگه جدی باشید و تمام مراحل رو انجام دهید یک خلبان 747 واقعی در شبیه ساز می باشید.پیشنهاد بعدی هم این است حتما با سیمولاتور 2004 کار کنید چون امتحاناش سختر از x است و در آخر گواهینامه بهتون میده . در ضمن در جواب اون دوستی که گفته برای فرود 747 می تونید از 200 نات استفاده کنید . این دوستمون احتمالا نمی دونه چه جوری وزن هواپیما رو حساب می کنن ولی در سرعت 200 نات هواپیما متلاشی میشه!!!!!!!!! در ضمن حد اکثر وزن فرود در 747 -400 630000 پوند است اینم در جواب دوستانی که فکر می کنن باید حتما با سرعت 180 نات فرود بیاین البته بالای 630000 هواپیما بشینه ارابه ای فرود میشکنه در موقعی که وزن هواپیما مثلا 600000 پوند برای فرود بود دیگر سرعت بالا تر از استال یعنیVREF 180 نات نیست دیگه! حدودا 165 نات است در ضمن برای استفاده از فلپ ها از نمایش دهنده خوده سرعت جدا پرهیز کنید از سرعت واقعی gps استفاده کنید .در مورده وزن هواپیما و تخمین زدن سوخت هواپیما سوالی دارید ما هستیم.
    چیزهایی که شما گفتید برای کسایی صدق میکنه که تمام مدارک رو دارند و Realismروی Highe دارند جدی تمرین میکنند.
    اگر نه ما هم میدونیم که 747 با باک پر اگر لندینگ کنه یک ماهی باید تو فرودگاه آب خنک بخوره تا چک آپ بشه.
    ولی در کل چیزی که در حالت عادی بازی مرسومه نشستن با 180 نات راحته.
    در مورد دسته ی PS بازم من میگم بهترین دسته ی (ارزون) برای بازی هست. جوی استیکی که شما میگین از کدوم نوع هست؟ خلبانی؟ من که دارم انقدر عذاب آوره کار باهاش که بیخیالش شدم الان نقش دکور داره.
    هلیکوپتر که اصلا باهاش کنترل نمیشه. هواپیما هم همچین حال نمیده.
    فکر نکنم آموزشها فرقی بکنه چون مقاله ی آموزشی در صفحه ی اول بیشترش بر اساس 2004 راهنمایی Flying Lesson کرده ولی تو FSX دقیقا صدق میکنه.
    همون 1800 تا 2000 خوب هست.
    برای فرود هم همین قدر خوبه؟ فکر میکنم باید کمتر باشه. نه؟
    Last edited by ebicross; 24-05-2009 at 06:47.

12. 3 کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Sweden

پيش فرض

برای فرود اگر ILS باشه که خود autopilot ارتفاع رو کم می کنه. اگرم manual که باید همیشه سعی کرد چراغهای کنار باند، 2 تا سفید و 2 ال قرمز باشندو بنایراین نیازی نیست که به سرعت عمودی توجهی بشه.

14. این کاربر از DaneshD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز robert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

برای فرود اگر ILS باشه که خود autopilot ارتفاع رو کم می کنه. اگرم manual که باید همیشه سعی کرد چراغهای کنار باند، 2 تا سفید و 2 ال قرمز باشندو بنایراین نیازی نیست که به سرعت عمودی توجهی بشه.
    بدبختی اینه که بعضی فرودگاه ها مصل فرودگاه کیش حتی چراغ رو باند هم ندارند چه برسه به همچین چیزهایی !!

من یه بار ساعت ده شب از شیراز بلند شدم به مقصد کیش ولی دهنم سرویس شد تا تونستم باند رو پیدا کنم !!
    ظلمات مطلق بود !!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

با سلام. approch هر دو حالت رو نشون می ده یعنی اگر شما اون فرکانس ils رو active کنید هم از لحاظ بالا یا پایین بودن خودشو تطابق می ده و هم از لحاظ چپ و راست در ضمن باید با سیستم ناوبری این کارو بکنید یعنی از حالت gps خارج شید در مورده bc یعنی back course یعنی اگر اینو بزنید 180 می چرخه در واقع بر عکس حالت پرواز می کنه به اصطلاح outband به inbound تبدیل میشه از پاسخی که دادید فهمیدم که زیاد علاقه ای ندارید. فقط برای تفریح بازییییییییی می کنید .

17. این کاربر از kajiro hyuga بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •