تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 16 از 28 اولاول ... 612131415161718192026 ... آخرآخر
نمايش نتايج 151 به 160 از 280

نام تاپيک: آینده برنامه نویسان || (چه زبانی یاد بگیریم + از کجا شروع کنیم) * (WPF,WP7,Silverlight) چیست؟

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

اول بگن که حالم از ظاهر های اینجوری بهم میخوره علی.....!!!!پس هیچوقت تلاش نمیکنم یکیش رو با سی پلاس درست کنم که البته با تلاش هم نمیتونم بسازم!!!!

اما شما جنگت سر اینه که میگی از اول باید این زبان ها رو یاد گرفت....
    دوستان میگن اول باید یه چیزی مثل سی پلاس....

حالا بیا فرض کنیم یه کسی،سی شارپ رو یاد گرفته و خدای WPF و سی شارپه الان....
    ویندوز 8 احتمالا چیزی به اسم سی شارپ نداشته باشیم و مجبور باشیم با سی پلاس و دابیو پی اف کار کنیم....
    به نظرت این شخصی که تا دیروز خدا بود،اصولا چقد کار داره که از چیزی مثل سی شارپ برگرده به چیزی مثل سی پلاس؟!!!
    دونستن دابیو پی اف امروز یه ویژگی عالیه....ولی فردایی که دیگه عمو سی شارپ نباشه،دابیو پی اف با پینت در مقابل فوتوشاپ مقایسه میشه!!!!!
    همه میدونیم که زمال و دابیو پی اف،زبان برنامه نویسی نیستن و فقط اسکریپت های XML پیشرفته ای هستن که تو برنامه هامون میاریمشون که گرافیک رو خوشکل تر کنیم...
    یعنی اگر زمال و دابیو پی اف نباشن،ما بازم می تونیم برنامه تولید کنیم،ولی اگر سی شارپ نباشه،ما هیچی بلد نیستیم....

شاید سه سال پیش،اگر کسی فقط سی شارپ بلد بود،میشد روش حساب کرد....
    ولی الان خیلی از ماهایی که سی پلاس و سی شارپ و پی اچ پی و اچ تی ام ال و جاوااسکریپت و پایتون رو میخوریم،باز سخت کار برامون پیدا میشه!!!(به عنوان فری لنسر نه شاغل در یک شرکت!) وای به حال اونی که تو رزومش فقط سی شارپ و دابیو پی اف باشه!!!!

2. 4 کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز musketeer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

با سلام خدمت عزیزان

بحثتون رو خوندم و قبل از هرچیز تشکر میکنم بابت بحث بسیار پرمغزتون که خیلی چیزها ازش یاد گرفتم.

سوالی برام پیش اومد، اینکه الآن من ترم1 رو تموم کردم و مبانی رو با C# بهمون گفتن. قرار هم هست تا آخر دوره همه درسها با C# کار بشه و هیچ خبری از C++ نیست... به نظرتون من C++ رو حتما یاد بگیرم خودم؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.

4. این کاربر از musketeer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن دات نت عــــلی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

بنام خدا.
    سلام.
    به نظر من بیشتر از یه عمر . . .
    اما اگه c+ بلد باشی c# برات مث زنگ تفریحه . . .
    من اول ویژوال بیسیک یاد گرفتم.بعد سی شارپ بعد سیلورلایت بعد WPF بعد هم سی پلاس پلاس!!!
    چه ربطی داره!!!
    راستش به نظر بنده هم WPF برای گرافیک خوبه
    ولی تنها ملاک گرافیک نیست.همون جور که میدونین پردازش تصویر و انجام محاسبات گرافیکی از کارای خیلی سخت و سنگینه برنامه نویسی هست.تکنولوژیهایی مثل WPF این کارارو راحت تر کرده.یعنی با کلاسهای از پیش نوشته شده و ...
    ولی همونجوری که دوستمون IP007 گفتن نمیشه یه چیزی خارج از اون ارائه داد.به نظر من میشه همین WPF رو هم یاد گرفت ولی در کنارش نباید از تکنولوژیهای پایه غافل بود.
    یعنی الان ما اگه به طور تمام وقت و تنها روی تکنولوژیهای خاص یه شرکت وقت بزاریم و فردا خدای نکرده یه بلایی سر همون شرکت اومد ماهم به طبع اون متضرر میشیم.
    اصلا لازم نیست همچین اتفاقی بیوفته ، ممکنه همون شرکت تصمیم به کنار گذاشتن اون تکنولوژی بگیره!
    درواقع میخوام بگم همیشه باید جانب احتیاط رو داشت . خلاصه همون جریان ماهیگیر و ... میشه .

من یه جا دیدم برای استخدام توی شرکت گوگل سوالات پایه در مورد زبان سی میپرسن!خب وقتی یه شرکتی مثل گوگل تا این حد برای زبان سی اهمیت قائل هست پس حتما واقعا یادگیریش ارزشمنده.
    به نظره بنده اگه دوتا برنامه نویس مسلط به سی یا سی پلاس پلاس و مسلط به WPF یا حتی سی شارپ برن برای استخدام تو خود شرکت مایکروسافت فکر کنم اولی تو اولویت باشه.اصلا شاید دومی رو استخدام نکنن.
    چون تو همچین جاهایی به قول دوستمون نیاز به خلق کردن و ارائه ی ایده ی نو هست و همچنین کارهای خیلی پایه ای .
    ولی توی کشوری مثل ایران الان شاید وضعیت برعکس باشه.علتشم اینکه که ما از پایه ضعیفیم ، متاسفانه :(
    اگه میخواین برنامه نویسی پایه یاد بگیرین برین سی و جاوا و اسمبلی اون ته تهش که از اول سیستم عامل شروع کنین که خیالتون راحت باشه که از دست ساخته هیچ شرکتی استفاده نمیکنین.
    مثل این میمونه که ما ده تا دکتر مغز و اعصاب باشیم.
    9 تا دکتر با تجربه باشن اما من میخوام برم از اول تمام کار هایی که این دکترا کردن رو یاد بگیرم.و برای خودم علم کشف کنم.
    خود شرکت مایکروسافت یک گروه برنامه نویسی سی شارپ داره و ک گروه سی پلاس پلاس جدا داره.
    مایکروسافت تکنولوژی هایی که میسازه اولین کسی که استفاده میکنه خودشه.
    نمونه اش Expertion اگه باهاش کار کرده باشین!!
    تا کی میخواین منتظر بمونین که برین سی یاد بگیرین و از پایه شروع کنین؟
    چند نفر برنامه نویس میشناسین که رفتن اون ته ته برنامه نویسی سی و جاوا رو یاد گرفتن؟به کجا رسیدن؟
    سلام
    علی جان چرا شما بیشتر به ظاهر اهمیت میدی؟ اینی که گذاشتی رو هم میشه با OpenGl یا DirectX و... پیاده سازی کرد خوب معلومه که خیلی سخت میشه کار ولی هدف چیه؟ آیا هدف برنامه نویسی درست کردن ظاهر قشنگ ولی بدون محتواس؟
    بابا دمت گرمه دیگه.
    شما برنامه مینویسی که کاربر استفاده کنه کاربران هم که ظاهر پسندند چیکار دارند اون پشت مشتا چه خبره.در سرعت دات نت که شکی نیست.
    اون سمپلی که من اون بالا دادم رو با سی هم میشه نوشت.
    اما با سی یه ماه طول میکشه با WPF ده دقیقه.
    خود WPF از دایرکت ایکس استفاده میکنه.
    اول بگن که حالم از ظاهر های اینجوری بهم میخوره علی.....!!!!پس هیچوقت تلاش نمیکنم یکیش رو با سی پلاس درست کنم که البته با تلاش هم نمیتونم بسازم!!!!

اما شما جنگت سر اینه که میگی از اول باید این زبان ها رو یاد گرفت....
    دوستان میگن اول باید یه چیزی مثل سی پلاس....

حالا بیا فرض کنیم یه کسی،سی شارپ رو یاد گرفته و خدای WPF و سی شارپه الان....
    ویندوز 8 احتمالا چیزی به اسم سی شارپ نداشته باشیم و مجبور باشیم با سی پلاس و دابیو پی اف کار کنیم....
    به نظرت این شخصی که تا دیروز خدا بود،اصولا چقد کار داره که از چیزی مثل سی شارپ برگرده به چیزی مثل سی پلاس؟!!!
    دونستن دابیو پی اف امروز یه ویژگی عالیه....ولی فردایی که دیگه عمو سی شارپ نباشه،دابیو پی اف با پینت در مقابل فوتوشاپ مقایسه میشه!!!!!
    همه میدونیم که زمال و دابیو پی اف،زبان برنامه نویسی نیستن و فقط اسکریپت های XML پیشرفته ای هستن که تو برنامه هامون میاریمشون که گرافیک رو خوشکل تر کنیم...
    یعنی اگر زمال و دابیو پی اف نباشن،ما بازم می تونیم برنامه تولید کنیم،ولی اگر سی شارپ نباشه،ما هیچی بلد نیستیم....

شاید سه سال پیش،اگر کسی فقط سی شارپ بلد بود،میشد روش حساب کرد....
    ولی الان خیلی از ماهایی که سی پلاس و سی شارپ و پی اچ پی و اچ تی ام ال و جاوااسکریپت و پایتون رو میخوریم،باز سخت کار برامون پیدا میشه!!!(به عنوان فری لنسر نه شاغل در یک شرکت!) وای به حال اونی که تو رزومش فقط سی شارپ و دابیو پی اف باشه!!!!
    ما قبلاً در مورد این موضوعات صحبت کردیم.توی پست های قبلی که XAML چی هست و توی ویندوز 8 هم با تکنولوژی WPF و HTML5 برنامه نویسی میشه.
    خودتون دارید میگید براتون کار پیدا نمیشه.چرا؟
    فکر میکنید بخاطر کدوم یک از دلایل زیر باشه؟:
    1.شرکت ها در حال رقابت با هم هستند و کارفرما ها میخوان خیلی سریع نرم افزارهاشونو توسعه بدن
    2.شرکت ها به برنامه نویسان پایه سی و جاوا نیاز دارند که بتونند از صفر یه چیزی بسازند.
    3.شرکت ها دنبال مدرک هستند.

تشکر از دوستان مبحث جالبه.

6. 4 کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه IP007's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Esfahan

پيش فرض

ببخشید من یه توضیح اول بدم دوستان منظورمو بد فهمیدن
    من به مثال ایراد گرفتم نه به تکنولوژی
    اتفاقا در WPF همه چیز از پایه نوشته شده
    اگه تو winform از Bitmap استفاده میکردی الان از Image - ImageSource - BitmapImage - ImageBrush , ... استفاده میکنی
    خدا وکیلی .net از همه نظر تو WPF قدرتمند تر از قبل شده - ایشالا تو وین ۸ هم جایگزین ها رو خواهید دید برای مثال دیگر System.IO نخواهیم داشت به جایش اگه اشتباه نگم Windows.Storage یا همچین چیزی ...

شرکت ها به برنامه نویسان پایه سی و جاوا نیاز دارند که بتونند از صفر یه چیزی بسازند.
    Java یک زبان اساسا شی گرا و کاملا سطح بالاس و یک زبان Enterprise هست و در خارج شرکت ها و عموما شرکت ها ی بزرگ ازش استفاده میکنن در قدرتش شکی نیست
    این کارت اتوبوس که استفاده میکنین یا Blue-Ray و ... رو با Java نوشتن
    امسال JDK 7 انتشار شد و هم اکنون روی JDK 8 کار میکنن

پ.ن :

لطفا جنگ ؛کدوم زبان رو یاد بگیریم خدا میشیم؛ رو بذارین کنار همه چیز به خود آدم بستگی داره
    اگر کاربر ویندوز هستین ۱۰۰٪ بهتون همون چیزی که علی جان میگه رو پیشنهاد میکنم آینده ویندوزیها تو همین تکنولوژیه
    Last edited by IP007; 25-01-2012 at 20:36.

8. 5 کاربر از IP007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تالار .Net Msba's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ! My Mind

پيش فرض

برخی رشته ها نظیر الکترونیک یک تعریف دیگه ای از برنامه نویسی دارند.(مثل خودم ) از نظر این گروه برنامه نویسی و زبان اون مطرح نیست. اون ها می خواهند اونی رو که طراحی می کنند رو اجرایی کنند. از یک نظر خوب هست که سریع تر از کامپیوتری ها به جواب می رسند ولی بدی داره که نمی فهمن PC چطور اجرا می کنه!
    از نظر خودم کسی مثل این رشته نمی فهمه توو کامپیوتر چه خبره، اما اصلا براشون مهم نیست!!!
    زبان هایی که الکترونیکی ها کار می کنند:
    یک نوع Basic نزدیک به Qbasic .
    Assembly
    C/C++
    LabView
    C#/Vb.net
    Vb
    تمامی این زیان ها شدیدا خوراک این رشته هست.
    اما یک مهندس خوب الکترونیک اونی هست که حداقل دو زبان تخصصی در میکروکنترلر بلد باشه که اکثریت Assembly و C رو انتخاب می کنند و دو تا هم برای PC که معمولا VB و Labview رو انتخاب می کنند.
    اما تجربه خودم می گه بهتره که این گروه در بخش PC دو زبان C# وLAbview رو بلد باشند.
    از دید این افراد مهم نیست برنامه PC شون اون پشت چی کار می کنه!!! چون خیلی درگیر سخت افزار هستند .
    برعکس در بخش سخت افزار تک تک بخش ها رو بررسی می کنند حتی من افرادی رو دیدم که روانی Assembly هستند. بهشون بگی C دنبالت می کنند!!!
    این بحث که C و ++ اش بهتر هست یا C# به سمت بی نهایت میل می کنه.
    از نظر من قابل مقایسه نیستند. یکی Native هست و دیگری Manage .یکی زبون پیری و اون یکی جوان و...
    فقط هدف هست که بیان می کند کدام مناسب تر هستند و از نظر من اینگونه هست:
    1- کار های عادی : C#
    2- کارهایی که در سطح پایین سخت افزار اتفاق می افتد نظیر USB و درگیری با سیستم عامل: C++ نه اینکه اون یکی نتونه...
    3- کارهای وب: اون قدری کار نکردم اما فکر کنم C# پاسخ بهتری می دهد.
    4- کارهایی که مولتی پلت فرم است: C++
    5-کارهایی که زمان کم و در عین حال GUI زیبا می خواهند: C#
    6-کارهایی که می توان تیمی در زمان زیاد انجام داد: C++
    7-کسانی که نمی خواهند زیاد درگیر برنامه نویسی شن : C#
    8- کسانی که اهداف بلند مدت دنبال می کنند و می خواهند خدا شن : هر دو !
    9- کسانی که نرم افزار جهانی می سازند: C++ من با C# هم زیاد دیدم.اما خودتان مقایسه کنید یارو یک برنامه 10 کیلویی می نویسه باید 40مگ .net بزنه تنگش!!!
    10- کسانی که به کارهای ساخته شده ایمان دارند: C#
    c++ کاری که کد کپی کنه و یا دنبال کد باشه، کد ننویسه بهتره. بره (یا بیاد) C# که کد ها نوشته شده باشه و دنبال نگرده.

اما کلا با این وضعیت که در جامعه هست( کار تیمی.....) C# بهتر جواب می دهد.

ولی باز هم می گم مقایسه این ها صحیح نیست. اووووف !! برخی دوستان اسمبلی هم مقایسه می کنند!!!
    هر چه را بحر کاری ساختند.
    آقا من می خواهم مد کاری CPU رو ببرم رو Admin که بسوزه. با C# که نمیشه با C++ هم که نمیشه چون سیستم عامل نمی زاره. اینجا Assembly مینویسم!!!
    نیاز نیاز نیاز !!!
    شرایط شرایط شرایط!!!

این نظر من هست برخی از اون ها شاید قابل قبول نباشه اما نباید تعصب داشت.

موفق باشید.

10. 5 کاربر از Msba بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

اگر کاربر ویندوز هستین ۱۰۰٪ بهتون همون چیزی که علی جان میگه رو پیشنهاد میکنم آینده ویندوزیها تو همین تکنولوژیه

بحث سر شروع یادگیریه نه ادامه ی یادگیری!!! قطعا برا ویندوز،باید دابیو پی اف رو یاد گرفت! واقعا عالیه....

12. 2 کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن دات نت عــــلی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

بنام خدا.
    سلام.
    دوستان من یکی رو میشناسم روی سیستمش لینوکس نصب کرده....وقتی دیدم خیلی کف کردم اخه ایشون تمام برنامه های ویندوز رو میتونست توی لینوکس اجرا کنه.ضمن اینکه برنامه های دات رو هم اجرا میکرد.
    گفتم بابا پس ما بیکاریم داریم ویندوز کار میکنیم...
    کسی تجربه اینکارو داره؟

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

اره بابا علی کجای کاری؟!!!!
    با واین (wine) میشه برنامه های کوچولوی ویندوزی رو اجرا کرد....
    پروژه ی مونو هم که گل سرسبد ویندوز توی لینوکس هستش....
    تازه کجاشو دیدی؟!!!
    من با دات نت برا اندروید برنامه نویسی میتونم بکنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

15. این کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز M0hsen3D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بله درسته در لینوکس اوبونتو که من کار کردم نرم افزاری هستش به اسم Wine که میاد ویندوز رو برای لینوکس شبیه سازی میکنه و تقریبا بیشتر نرم افزار ها رو میتوننه اجرا کنه حتی بازیها!!...

دوستان خیلی نظراته جالی دادین من که خیلی استفاده بردم به نظر منم اصلی ترین مولفه تو استفاده از زبان نیازو شرایط میتونه باشه ...مثلا من در بازی سازی C++ بدون شک حرف اولو میزنه و اصلا یه زوبونی مثل C# که وابسته به دات نته و از منابع سیستم زیاد استفاده میکنه به درده اینکار نمیخوره حالا بماند که بازم با همین C# انجین هم ساختن و ... ولی خب به درده خودشون میخوره! یا مثلا نرم افزار های سه بعدی سازی مثلا Max , XSI و ... قطعا از C++ استفاده میکنن و شاید از C# تو این نرم افزار ها فقط برای ساخت Editor و UI استفاده بشه که کاررو خیلی اسون میکنه مثل انجین Unity که ادیتورش رو با C# ساخته.
    ممنون
    موفق باشید.

17. 2 کاربر از M0hsen3D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

سوالی برام پیش اومد، اینکه الآن من ترم1 رو تموم کردم و مبانی رو با C# بهمون گفتن. قرار هم هست تا آخر دوره همه درسها با C# کار بشه و هیچ خبری از C++ نیست... به نظرتون من C++ رو حتما یاد بگیرم خودم؟

به نظر من به هیچ عنوان!!!!حالا که شارپ یاد گرفتین،برین دنبال سی شارپ اونم به صورت تخصصی و تا اخرش رو برین....البته میتونین کم کم شروع کنین به استفاده از دابیو پی اف....
    نیازی نیست که چیز خاصی یاد بگیرید!! در حقیقت،برا شروع فقط فرم هاتون رو به جای وین فرم،دابیو پی اف طراحی کنین!!تفاوت چندانی ندارن در اون حوزه و چیزی که استادتون بهتون درس میده رو میتونین کار کنین تو این حالت،همزمان هم اموزش های مربوطه رو دانلود کنین و سطحتون رو در دابیو پی اف بالا ببرین....

19. 4 کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •