تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 28 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 280

نام تاپيک: آینده برنامه نویسان || (چه زبانی یاد بگیریم + از کجا شروع کنیم) * (WPF,WP7,Silverlight) چیست؟

کاربر فعال انجمن دات نت عــــلی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

11 آینده برنامه نویسان || (چه زبانی یاد بگیریم + از کجا شروع کنیم) * (WPF,WP7,Silverlight) چیست؟

«بسم الله الرحمن الرحیم»

سلام خدمت همه عزیزانی که علاقه مند به برنامه نویسی هسنتد.
    ضمن تبریک عید قربان به شما عزیزان و همچنین عید غدیر خم.
    دیدیم برنامه نویسان عزیز شبهات() و سوال های زیادی در مورد اینکه:
    1.چه زبانی یاد بگیرم؟
    2.چه زبانی برای شروع برنامه نویی خوبه؟
    3.برنامه نویسی را از کجا شروع کنم؟
    4.سی شارپ خوبه؟
    5.منبع برای آموزش VB6؟
    6.آموزش کامل و تصویری VB6؟

جالب بود که کسی سوالی در مورد:
    1.Windows Presentation Foundation یا WPF
    2.Windows Phone 7 یا WP7
    3.سیلورلایت یا Silverlight یا SL

نپرسیده و نخواهند پرسید تا یکی بیاد اینارو جا بندازه تو جامعه.
    لطفاً تعصبات را بذارید کنار من به شخصه عادت کردم هرچی مایکروسافت بگه بگم چشم.
    چون میدونم با کاری که ایشون میکنه هدف من برنامه نویس رو مشخص میکنه و باعث نمیشه تا عمرمو توی زمینه یاد گیری این زبان های قدیمی اسراف کنم.

اگر با یکی از زبان های زیر کار میکنید هرچه سریعتر رهایش کنید:
    1.دلفی
    2.ویژوال بیسیک 6
    3.سی پلاس پلاس

و خوشا بحال کسانی که تا بحال ویژوال بیسیک یا سی شارپ تحت محیط دات نت کار کرده اند.

واما کسانی که عمر خود را الکی میگذرانند و خود نمیدانند که الکی از برنامه نویسی لذت میبرند:
    حدیث داریم در این مورد که میگه:
    حياتك غير المجدي.
    عمرت در فناست.
    این حدیث در کتاب آموزش WPF از بند 44 از بیل گیتس نقل شده است خطاب به کسانی که با این زبان ها کار میکنند:
    1.پاسکال
    2.اسمبلی
    3.پرل
    4.
    فرترن
    و....

خوب دوستان جدا از شوخی اگر تا حالا با یکی از زبان های بالا کار کرده اید آنرا رها کنید.چون دنیای برنامه نویسی کاملاً متفاوت شده.
    برای شروع شما میتوانید با یکی از زبان های C# 2010 یا ویژوال بیسیک 2010 کار کنید.
    سپس بعد از کمی یاد گیری میتوانید به محیط WPF یا WP7 یا سیلورلایت کوچ کنید.
    این سه محیط سه زبان یکپارچه هستند یعنی شما فقط کافیست که یکی از این زبان ها را یاد بگیرید.
    WPF برنامه نویسی به زبان های ویندوز.
    WP7 برنامه نویسی برای گوشی های موبایل.
    Silverlight برنامه نویسی تحت وب.
    XAML با ساختار XAML شما میتونید برای اندروید، IOS و ویندوز فرم و UWP (نرم افزار های تحت ویندوز 10) و طراحی سایت برنامه نویسی کنید.

و در اخر هم عرض کنم که مهمترین مزیت این زبان ها که یاد بگیرید برنامه نویسی به زبان Metro Style در ویندوز 8 و 10 و گوشی های موبایل می باشد.
    که این چهار تا کلاً کپی هم هستند و برنامه نویسی به دو زبان xaml و زبان مورد نظر(سی شارپ یا وی بی)میباشد.
    و اینکه با WPF هرکاری میخواهید میتوانید انجام بدهید و هیچ محدودیتی در آن وجود ندارد.
    حتی برنامه نویسی سه بعدی در ان بسیار ساده است.
    برای امروز کافیه.ببخشید که توضیحاتم کامل نبود انشالله در جلسات بعدی.
    همه شما را به خداوند متعال می سپاریم.

ویرایش:
    و اما چند نمونه از قابلیت های WPF را خودم عرض میکنم که کسانی که WinApp کار میکنند بهتر درک کنند.
    اینکارها فقط با ماوس انجام میشود و نیازی به کد نویسی ندارد:
    1.آیا تا بحال خواسته اید که فرم یا کنترل های خود را بچرخوانید؟یا شفافیت یک کنترل را تغییر دهید؟به نمونه زیر نگاه بی اندازید:

2.آیا دلتان میخواهد به فرم خود افکت دهید؟به نمونه زیر نگاه بی اندازید:

3.آیا دلتان میخواهد کنترل های خود را آنجور که دلتان میخواهد شکل دهی کنید(Theme)؟به نمونه زیر نگاه بی اندازید:

5.این فقط پنجره Properties قسمنت تغییر رنگ هست(Visual Studio 2011):
    This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 683x619.

این نمونه هایی که گفتم از نظر من خیلی مسخره هستندیعنی چیزای خیلی کوچیک رو گفتم که اصلاً به چشم یک برنامه نویس WPF نمیاد مثل این میمونه که من بیام بگم خاصیت Text برای تغییر متن کادر متن هست.
    انشالله بعداً قابلیت های بسیار حرفه ای تری را خواهید دید.
    --------------------------------ویرایش به پست های مفید--------------------------------------------

همه چیز درباره WPF و Silverlight و ... :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برنامه نویسی در ویندوز 8:
    کد:

نگرانی برنامه‌نویسان در مقابل ویندوز 8 و آینده:
    کد:

دانلود SDK برای WP7 و Silverlight و XNA:
    کد:

رفع شبهات زبان های قدیمی:
    کد:

کد:

چه نرم افزار های با WPF توسعه داده شده اند؟:
    کد:

آینده برنامه نویسی ویندوز به سمت Metro Style:
    کد:

اموزش کاربردی Entity Framework:
    کد:

دانلود فیلم های آموزشی WPF:
    کد:
    دانلود مجموعه جامع آموزش تصویری سی شارپ 2010 (C# 2010):

کد:
    دانلود فیلم آموزش جامع WPF در زبان برنامه نویسی C# 2010:
    کد:
    Last edited by عــــلی; 09-06-2016 at 08:40. دليل: Update

پروفشنال Petros's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    سوال بسیار جالب و بجایی بود

پيش فرض

میشه بگید چند سالتونه؟ چند وقته برنامه نویسی میکنید؟ و آیا با زبان های دیگر کار کردید که میگید اونها رو بزاریم کنار؟

3. 8 کاربر از Petros بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Petros's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    سوال بسیار جالب و بجایی بود

پيش فرض

به شخصه میگم یادگرفتن C++ و اسمبلی از ملزومات یه شخص علاقه مند به برنامه نویسی هستش.

بقیه زبان ها برای دور هم بودن و پول در آوردن و تفریح به سبک مایکروسافته.
    Last edited by Petros; 06-11-2011 at 11:47.

5. 16 کاربر از Petros بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه aking's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

تاپیک خوبیه
    یعنی WPF , WP7 گرایشاتی از سی شارپ هستن ؟
    اگه بیشتر توضیح میدادی خیلی بهتر بود

7. 2 کاربر از aking بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه newsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

اگر با یکی از زبان های زیر کار میکنید هرچه سریعتر رهایش کنید:
    1.دلفی
    2.ویژوال بیسیک 6
    3.سی پلاس پلاس
    .
    سلام
    مطلب خوبی رو گذاشتین و به نوعی برای روشن شدن اینده برنامه نویسی و انتخاب بهتر خیلی خوبه.
    ولی من منظور از سی پلاس پلاس رو متوجه نشدم.چون جدیدترین نسخه ی اون با نا C++ 11 یا با اسمهای دیگه ای که هست ارائه شده و میشه گفت این زبان جزو قدرتمندترین زبانهای برنامه نویسی هست و اکثر برنامه های سیستمی و نرم افزارهای معروف دنیا با این زبان نوشته میشن.
    درسته توی کشور ما توسعه ی نرم افزار سیستمی پیشرفته چندان به چشم نمیاد ولی در آینده احتمالا شاهد کارهای بهتری باشیم.
    البته اگه منظور شما سی پلاس پلاس نسخه 6 باشه که کاملا حق با شماست و امروز فکر نکنم کسی بخواد توی این محیط برنامه بنویسه.
    تمام امکانات این زبان توی محیطهای جدیدتر ویژوال استدیو با امکانات بسیار بیشتر کاملا فراهم هستند.
    افرادی که علاقمند به توسعه سیستم عامل یا برنامه هایی با نهایت کارایی هستند معمولا که نه به طور یقین دنبال سی و سی پلاس پلاس رو میگیرن.تنها مشکلی که برنامه نویسان این زبانها دارن محیطهای به نسبت ضعیفتره برنامه نویسی هست.
    به طور مثال توی سی شارپ با زدن یک حرف تمام توابع و کلاسهای مرتبط با اون نشون داده میشه و ...
    برای ایجاد بازیهای رایانه ای پیشرفته ی مستقل و ایجاد SDK و نظایر اون معمولا اولین انتخاب زبانهای سی و سی پلاس پلاس هستن.
    در کل بحث خوبی هست و بهتره دنبالش کنین.

با تشکر از شما

9. 12 کاربر از newsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه szh_1367's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

ببخشید که توضیحاتم کامل نبود انشالله در جلسات بعدی.
    سلام دوست عزیز

از اینکه مباحثی رو مطرح میکنید که همه برنامه نویس ها به جز یک دسته معدود که در ابتدای برنامه نویسی با اونها مشکل دارند تشکر می کنم

اما لطفا و خواهشا برای هر مطلبی که عنوان میکنید دلیل قانع کننده بیاورید

من با نیمی از صحبت ها شما مخالفم و برای انها دلیل و مدرک دارم

با این حال منتظر خواهم ماند تا دلایل و مدارک صحبت های خود رو ارائه کنید شاید من دارم عمرم رو به هدر میدهم

11. 3 کاربر از szh_1367 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن دات نت عــــلی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

سلام.
    یه ضرب المثل هست که میگه نو که میاد به بازار کهنه میشه دل آزار....
    من این تاپک رو با معلومات علمی خودم نزدم.
    دنیای امروز یعنی همین...
    هدف از زدن این تاپیک پیشرفت برنامه نویسان هست.هرگز کسی دوست نداره حرفی بزنه که مانع پیشرفت هموطنانش باشه.
    شما یه برنامه گرافیکی با C++ رو شاید ماه ها وقتتو بگیره تا تمومش کنی(حالا مشکلات الگوریتم و پیچیدگی کدهاش بماند)ولی با این زبان هایی که گفتم کمتر از یه هفته وقتتو میگیره و بسیار شیوا و خوانا و شیرین هستند فقط کافیه با پترن های MVVM و Design Patterns ها آشنا باشید.
    حرفایی که زدم بروز و بروز هستند و دنیای برنامه نویسی قدیمی تموم شده.
    C++ هم فقط بدرد نوشتن سیستم عامل میخوره و چرا که بقیه کارها با محیط دات نت قابل انجام هست.
    منظور از سی پلاس پلاس همون C هست که جدا از محیط دات نت می باشد.
    سابقه بنده 4 سال هست.
    یا علی.
    Last edited by عــــلی; 06-11-2011 at 12:52.

13. 17 کاربر از عــــلی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه szh_1367's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

سلام.
    دنیای امروز یعنی همین...
    هدف از زدن این تاپیک پیشرفت برنامه نویسان هست.هرگز کسی دوست نداره حرفی بزنه که مانع پیشرفت هموطنانش باشه.
    شما یه برنامه گرافیکی با C++ رو شاید ماه ها وقتتو بگیره تا تمومش کنی(حالا مشکلات الگوریتم و پیچیدگی کدهاش بماند)ولی با این زبان هایی که گفتم کمتر از یه هفته وقتتو میگیره و بسیار شیوا و خوانا و شیرین هستند فقط کافیه با پترن های MVVM و Design Patterns ها آشنا باشید.
    C++ هم فقط بدرد نوشتن سیستم عامل میخوره و چرا که بقیه کارها با محیط دات نت قابل انجام هست.
    سابقه بنده 4 سال هست.
    یا علی.
    بنده در تاپیک های از این دست زیاد شرکت کردم ( تاپیک های بحث و گفت و گو در مورد انتخاب زبان )

یک نکته که اکثرا در ابتدای کار فراموش میشه " انتخاب زبان برای انجام چه کاری مد نظر است ؟ "

فرضا شما در نظر دارید که یک عکس رو ویرایش کنید حال شما زبان سی++ رو برای ویرایش انتخاب یا فوتوشاپ رو برای ویرایش عکستون انتخاب میکنید

اگر فرد با هر دو نرم افزار اشنا باشد حتما فوتوشاپ رو انتخاب خواهد کرد مگر اینکه با فوتوشاپ اشنا نباشه زبان سی++ رو انتخاب خواهد کرد با این انتخاب خود هیچ گاه به نتیجه دلخواه نخواهد رسید

در اینجا هم هدف از انتخاب زبان مطرح نشده

اما با این حال اکثر زبان هایی که توسعه یافته اند اکثرا برگرفته از زبان سی هستند (خیلی به عقب برنمی گردیم )

بعضی از افراد زبان سی رو کامل نمیدونند و مثلا میگویند فلان زبان این مشکل سی رو برطرف کرده بنده و حتی تولید کننده زبان سی یعنی دنیس ریچی(ره ) هم این رو قبول داره
    نقل قولی از ایشون هست :
    C دمدمی مزاج، معیوب و موفقیت عظیمیه
    من که خوبه تمام برنامه نویسان دنیا هم نمیتونند ثابت کنند فلان برنامه یا زبان از همه بهتره اما یکسری از زبان های برنامه نویسی دارای خصوصیاتی انحصاری هستند که اکثر افراد از اونها استفاده می کنند

به عنوان مثال گفته میشه برنامه ای که با جاوا نوشته میشه برای اجرا نیاز به پلت فرم خاص و ویژه ای نداره با خود ویندوز قابل اجراست و ........... که این خصوصیت در نرم افزارهایی که با دات نت نوشته میشوند کمتر وجود دارد

پ.ن: بنده نیتم این نبود که سی و جاوا و دانت وپر با هم مقایسه کنم فقط مثال زدم

15. 8 کاربر از szh_1367 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه newsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

14

سلام.
    دنیای امروز یعنی همین...
    سابقه بنده 4 سال هست.
    یا علی.
    درسته از لحاظ زمانی پروژه های دات نت خیلی سریعتر انجام میشن.ولی همیشه سرعت در انجام پروژه مد نظر نیست.شاید کارایی ملاک اول باشه.شاید امنیت و یا بومی بودن و نظایری از این دست.
    برای مثال خیلی سخت پیدا کنین که شرکتی از دات نت برای ساخت انتی ویروس یا فایروال استفاده کنه.
    چون توی این برنامه ها کارایی حرف اول رو میزنه و برنامه باید به سطوح خیلی پایین سیستم عامل دست رسی داشته باشه تا بتونه امنیت کل سیستم رو حفظ کنه.
    ظمن اینکه همون طوری که گفتم استاندارد جدید سی پلاس پلاس همراه محیط بروز شده ی ویژوال استدیو ارائه خواهد شد و احتمالا از Intellisense هم پشتیبانی خواهد کرد.
    به غیر از Win32 میشه از کتابخانه های گسترده ی این زبان به همرا MFC هم استفاده کرد.
    به طور کلی هدف و ویژگیهای یه برنامه هست که زبان مورد نظر یا پلت فرم خاصی رو مد نظر قرار میده.نمیدونم چارت های جدید مایکروسافت رو دیدین که توی ویندوز 8 یکی از اولین گزینه ها برای برنامه سازی بخصوص GAME زبان سی پلاس پلاس بوده.
    اصلا یه مطلب خیلی ساده.بیشتر کلاسهایی که ما توی سی شارپ ازشون برای استفاده های مختلف بهره میبریم با زبان سی و سی پلاس پلاس نوشته شدن.
    من خودم زبان سی شارپ رو خیلی دوست دارم ولی به خاطر محدود بودن توی دات نت و عدم توانایی برای دسترسی مستقیم به سخت افزار ترجیح میدم که زبانهای سی و سی پلاس پلاس رو هم در کنارش دنبال کنم.

کلا معمولا به دوستان میگم که زبانهای خانواده سی رو تا جایی که میتونین دنبال کنین چون ضرر نمیکنین.
    البته پیشرفت زبان سی شارپ به خاطر تدابیر عمدی مایکروسافت خیلی سریعتر داره صورت میگیره ولی مثل اینکه با ورود شرکتهای جدیدتر به بازار مثل گوگل یا اپل یا خود اینتل و ... نیاز به بروزرسانی جدیدتری برای سی یا سی پلاس پلاس احساس میشد که خوشبختانه این کار هم داره تا حدودی انجام میگیره.

البته آینده در حال حاظر برای برخی زبانهای دات نتی کمی گنگ هست.به نظر من توی ویندوز 9 به بعد میشه اظهار نظرهای بهتری کرد.چون با ورود HTML 5 به طور مثال برنامه نویسی با سیلورلایت کمی سوال برانگیز شده
    درسته مایکروسافت انحطار طلبی شدیدی بر روی بازار میخواد اعمال کنه ولی بعضی وقتها با ورود یه تکنولوژی جدید تر از یه شرکت دیگه دیده میشه که کله تکنولوژیهای قبلی زیر سوال میرن و ...
    برای مثال اگه اپل گوشی های لمسی به بازار ارائه نمیداد شاید الان اسمی از METRO نبود یا همین زبان سی شارپ که با بحث جاوا بوجود اومد.
    میخوام بگم توی این شرایط پیش بینی اینده واقعا سخته.خدا رو چی دیدین شاید همین زبانهای منسوخ شده ی قدیمی به فرض مثل دلفی یا پاسکال یک دفعه توجه یه شرکت بزرگ رو به خودشون جلب کردن و سرمایه گزاری وسیعی روی اونها انجام شد و ...
    به نظر من افراد مسلط به زبانهای سی یا سی پلاس پلاس از نظر آرامش و اطمینان به کار فکر کنم شرایط بهتری داشته باشن.چون توی هر جایی که بخوان میتونن دست بزارن.
    تا آینده چه باشد ...

17. 9 کاربر از newsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز yashgin128's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

ممنون از سازنده این تاپیک جالب و انشاا.. مفید
    خب اول من به عنوان یه نفر که از هنرستان رشته کامپیوتر بوده و تازه امسال مدرک لیسانس نرم افزار رو گرفته میخوام نظراتمو بدم
    اول اینکه خوشحالم که چنین تاپیک چالشی ایجاد شده و داره یه سری حرف ها رو میزنه که میتونه به خیلی از دوستان کمک کنه ...
    یادمه زمانی که ما تو هنرستان بودیم با زبان هایی کار میکردیم که امروزه مورد تمسخر قرار میگیره مثل بیسیک یا gw basic و یا foxpro ,....
    تمام عشق ما تو اون زمان این بود که با یه زبان ویژوال کار کنیم که زمانی که ترم سوم یا چهارم(الان رو نمیدونم ولی اون زمان تو هر سال ما دو تا ترم داشتیم و اکثر کتاب ها رو تو یه ترم باید تموم میکردیم)ویژوال بیسیک 6 رو داشتیم که انگار دنیا رو بهمون داده بودند
    همیشه میگفتیم که چه نیازی هست که ما بیاییم از زبان های منسوخ شده تحت داس استفاده کنیم ولی الان دارم نتیجه اون موقع ها رو میبینم کار کردن با اون زبان ها درک منو نسبت به برنامه نویسی شکل داد .فرض کنید بخواهید یک دکمه گرافیکی با پاسکال بسازید تو ویژوال هیچ دردسری ندارید ولی تو محیط خشک تحت داس چی بگم ...
    خلاصه اینکه با اکثر زبان ها من کار کردم و الان میخوام نتیجمو بگم ..
    ببینید الان کسی که میخواد برنامه نویسی کار کنه به نظر من باید با سی کار کنه یه چند وقتی رو بعد بره یه زبان مورد نیازش رو یاد بگیره
    به نظر من تو هر نرم افزاری شما ردپاهایی از سی خواهید دید ....
    اما اینکه الان چه زبانی رو به عنوان زبان اصلی خود قرار دهیم کاملا به انتظاری که از ان زبان داریم برمیگرده
    یعنی کسی که میخواد سیستمی کار کنه با کسی که مثلا میخواد موبایل کار کنه یا کسی که میخواد وب کار کنه خب مشخصه که کاملا متفاوته
    اما به نظرم بهترین کاری که ما میتونیم که تو این تاپیک انجام دهیم اینه که با علمی که داریم بیاییم تو هر زمینه چند زبان رو (اگه بشه یکی که بسیار عالیه)رو انتخاب کنیم که از هر لحاظ واسه اینده کارا تر خواهد بود[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 04:47 PM ---------- Previous post was at 04:43 PM ----------

Last edited by yashgin128; 06-11-2011 at 16:55.

19. 11 کاربر از yashgin128 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 28 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •