تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 16 از 19 اولاول ... 61213141516171819 آخرآخر
نمايش نتايج 151 به 160 از 186

نام تاپيک: بازیها و کلکهای پاسور

داره خودمونی میشه LORD0098's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

ممنون [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جان دمت گرم
    برم دانلود کنم ببینم چی میشه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

دوستان کسی اسم بازی لارانس رو شنیده؟

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

11 روشهای بازی صحیح در حکم

خیلی وقت بود میخواستم این مطالب رو بزارم اما نمیدونم چرا هر بار به عقب می افتاد ، به هرحال ماهی رو هروقت از آب بگیریم تازه هست .

به جرات میتونم بگم که حکم تنها بازی ای هست که برای افراد حرفه ای و به خصوص قدیمی ترها برد و باخت مهم نیست بلکه ی نحوه ی بازی یار مقابل هست که مهمه و اینکه اشتباهی صورت نگیره یا خیلی کم باشه در بازی کردن برگها و از مهمتر جواب دادن به بازی یار مقابل ( که در این مورد در مطالب بعدی بیشتر خواهیم نوشت ) .

راجع به آموزش کلی بازی نمیخوام پست بدم ، بلکه میخوام راجع به شرایط دست و بازی صحیح متناسب با دست خود و دست یارمون توضیحاتی بدم ؛ پس میریم سراغ حالت زیر :

در تصویر فوق مشاهده میکنید که حاکم بازی نفر دست راستی من هست و بازی رو با خشت شروع کرده و البته بی بی یار من سر هست ؛ اما من با توجه به دست خودم و احتمال اینکه میتونم حاکم رو کوت کنم خشت بازی شده رو سر میکنم و با خال سرهای خودم دست ها رو میگیرم تا بتونم دست یار مقابلم رو بخونم ؛

در حالت عادی و اگر برشی در کار نباشه من با توجه به دست خودم میتونم 6 دست رو بگیرم و فقط نیاز دارم که یار مقابلم یک دست بگیره تا حاکم کوت کنیم ، بنابراین من شروع میکنم به بازی کردن خالهای سرم تا ببینم یار مقابلم چی رد میده و یا چی رو خواهد برید ...

4. 8 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض تک خال/احتمال برش

اما من با توجه به دست خودم و احتمال اینکه میتونم حاکم رو کوت کنم خشت بازی شده رو سر میکنم و با خال سرهای خودم دست ها رو میگیرم تا بتونم دست یار مقابلم رو بخونم ؛
    در حالت عادی و اگر برشی در کار نباشه من با توجه به دست خودم میتونم 6 دست رو بگیرم و فقط نیاز دارم که یار مقابلم یک دست بگیره تا حاکم کوت کنیم ، بنابراین من شروع میکنم به بازی کردن خالهای سرم تا ببینم یار مقابلم چی رد میده و یا چی رو خواهد برید ...
    جالبه که از این آموزش و مثال میتونیم یک آموزش دیگه هم مطرح کنیم
    اکثر اوقات ورقی که حاکم بازی رو باش شروع میکنه با منظوری صادر شده...اگر بازی با خال سر یا حکم شروع نشه احتمال این میره که ورقی که بازی شده در دست حاکم کم باشه(مثل این تصویر که خیلی بهش میخوره) تا این حد که فقط همون یک خال روداشته باشه(اصطلاحن تک خال یا خال فرار، که البته خال فرار به حالتهای دیگهای هم اتلاق میشه..) یا ورق سر بعدی همون خال دست حاکم باشه (که در این مثال مصداق نداره)...
    پس احتمال زیاد میره که حاکم خودش روداره از شر اون یک ورق خلاص میکنه، برای برش های بعدی;)
    این وضعیت بطورکلی در هر شروع مجدد بازی حاکمه و اگرشما خال خردی ببینید احتمال 50/50 باید بدید که به نیتی بازی باش شروع شده(50 درصد بقیه هم احتمال اینکه دست طرف خرابه!)، ولی در میانه بازی این نیت حریفتون میتونه بر اساس دست یارش باشه، اما در در اولین حرکت فقط بر اساس دست خودشه...(بر فرض سلامت بازی:)
    پس در این مثال احتمال برش دست بعدی خشت خیلی زیاده، یعنی من از این دست احتمال 4 دست پیاپی(به نیت کتی که بریم) رو میدم ...(آس پیک و آس وشاه خاج) ..و باقی به ادامه بازی بستگی داره...

6. 6 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز secretman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ساري

پيش فرض

خیلی وقته میخوام آموزش بازی 3نفر واشنگتن رو واستون بذارم اما حوصله ندارم

بزودی ....منتظر باشید ....

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

جالبه که از این آموزش و مثال میتونیم یک آموزش دیگه هم مطرح کنیم
    اکثر اوقات ورقی که حاکم بازی رو باش شروع میکنه با منظوری صادر شده...اگر بازی با خال سر یا حکم شروع نشه احتمال این میره که ورقی که بازی شده در دست حاکم کم باشه(مثل این تصویر که خیلی بهش میخوره) تا این حد که فقط همون یک خال روداشته باشه(اصطلاحن تک خال یا خال فرار، که البته خال فرار به حالتهای دیگهای هم اتلاق میشه..) یا ورق سر بعدی همون خال دست حاکم باشه (که در این مثال مصداق نداره)...
    پس احتمال زیاد میره که حاکم خودش روداره از شر اون یک ورق خلاص میکنه، برای برش های بعدی
    این وضعیت بطورکلی در هر شروع مجدد بازی حاکمه و اگرشما خال خردی ببینید احتمال 50/50 باید بدید که به نیتی بازی باش شروع شده(50 درصد بقیه هم احتمال اینکه دست طرف خرابه!)، ولی در میانه بازی این نیت حریفتون میتونه بر اساس دست یارش باشه، اما در در اولین حرکت فقط بر اساس دست خودشه...(بر فرض سلامت بازی
    پس در این مثال احتمال برش دست بعدی خشت خیلی زیاده، یعنی من از این دست احتمال 4 دست پیاپی(به نیت کتی که بریم) رو میدم ...(آس پیک و آس وشاه خاج) ..و باقی به ادامه بازی بستگی داره...
    به آموزش بسیار خوبی اشاره کردین /

خب یه توضیح ضروری لازمه اینجا

صحبتهای شما راجع به خال فرار کاملا درسته اما سیستم این بازی مثل بازیهای انسانی به گونه ای طراحی شده که وقتی من ته دست هستم یار مقابل من سر نمیکنه ورقی که حاکم شروع کرده رو ؛ بنابراین احتمال این هم به شدت وجود داره که یار مقابل من هم یک یا نهایتا دو عدد از این خال داشته باشه و از اونجاییکه وقتی شما یک خال ریز به همراه یک بی بی داری احتمال اینکه بی بی بره زیر آس و شاه به مطلق نزدیکه ( مگر اینکه حاکم " آس خوری " کرده باشه و شاه هم دست یار مقابلت باشه) .

در ادامه ی بازی فوق شخص حاکم از خشت سوم شروع به بریدن کرد و البته یار من هم "پشت دست" حاکم بود و اون هم باخال بیشتری برید .

9. این کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

11 روشهای بازی صحیح در حکم - 2

خب در این حالت همونطوری که از تصویر مشخصه دست من دست خیلی خوبی نیست و اصطلاحا همونطور که آرش اشاره کرد دست من "خراب" هست .

در تصویر مشاهده میکنید که یار من پیک رو شروع کرده و نفر بعدی هم با اندکی اختلاف برگ اونو سر کرده ؛ وقتی یار شما یه برگی رو آغاز میکنه به این معنیه که از شما میخواد در صورتی که نفر دوم برگه ی بالا نزده باشه بالاترین برگه تون رو بازی کنید و سپس جواب یارتون رو با همون خال بدید ؛ در واقع یکی از مهمترین اصول بازی حکم جواب دادن به بازی حریفتون هست .

در تصویر مشاهده میشه که بزرگترین برگ پیک من سرباز هست ؛ و البته مشخصا چون من سه تا پیک دارم کاملا قابل حدسه که بالاخره سرباز من میره زیر آس ، شاه یا بی بی بنابراین در این حالت سربازم رو بازی میکنم ( البته احتمال خیلی صعیفی هم وجود داره که سرباز من دست بگیره در تصویر فوق )

نکته اینکه اگر پیکهای من 4 تا بود با توجه به دست خودم به هیچ وجه سربازم رو بازی نمیکردم چون بعد از سه دست پیک بازی شدن ، سرباز من میشه برگ سر پیک و از طرفی به عنوان خال سیزده میشه ازش به عنوان ابزاری استفاده کرد برای اینکه یار مقابلم برگ ناکارآمدی رو زیرش رد بده ( با توجه به اینکه از لحاظ اصول صحیح بازی برگ سیزده رو باید نفری که " ته دست" نشسته ببره و دیگران باید رد بدن برگ سیزده رو ) و یا اینکه در انتهای بازی اگر حکمها تموم بشه و دست با من بیفته به عنوان برگ زمینه میشه به عنوان یک دست روش حساب کرد .

11. 6 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Pami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سروش مثل اینکه باید باهات یه دست شرطی بزنم
    یه حقه خیلی باحال بلدم بزودی آموزشش رو میزارم ، فقط زیاد تابلو اش نکنید فردا روزی برا خودم اجراش کنن !

13. این کاربر از Pami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

خب یک سری گفتگوهای پروفایلی با [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] داشتیم پیرامون تصویر اول که بد ندیدم در تاپیک هم بزارمشون :

سلام سروش جان، کامل با توضیحاتت موافقم و یار که بی بی رو دست اول رد میکنه میشه در نتیجه احتمال زیاد اونم خشت نداره ... اما در مورد بحث کتی منظورم رو روشنتر بگم..
    خودمونیش اینکه حاکم روی یک چیزی حکم کرده(کلن من از بازیهای انسانی صحبت میکنم) پس میتونه درجه برش رو از دست بعدی خشت ببره بالا که یا خال های سر یار رو میکشه، یا یار رو از بریدن ناتوان یا پشیمون میکنه...
    موضوع اصلیتراینکه اگر شما از دست دوم اقدام به صدور خشت کنی صادر کننده بعدی یارت میشه...دیگه سخت میشه کت کردن، اگر هم دست پنجم (بعد از بازی کردن خالهای سرت و به فرض گرفتن همشون) بزنی، بدون شک حاکم باید با بالاترین خالش ببره چون خطر کتی روبروشه.
    درکل احتمال کتی رو پایین میدیدم و شاید منجر به شیش گیری هم بشه (در بدترین حالت)
    امیدوارم واضح رسونده باشم منظورمو...

پ.ن.)حالا کتش کردی یا نه

- سلام سلام /

چون بحثت آموزشی هست و و مربوط به تکنیک بازیه و مفیده اگر نظرت مثبته همین بحث رو ببریم توی تاپیک انجام بدیم

اما نتیجه ی این بازی طوری شد که حاکم کوت کردیم طرف رو ؛ اینکه من خشت دوم سوم رو بازی کردم به این دلیل بود که غیر از حکم لازم ، باقی برگهای سر خالهای دیگه در دست من بود و به فرض اینکه دست بعد از برش با یارم بیفته هر چیزی به غیر از حکم لازم صادر کنه من دست رو میگیرم و باز هم خشت بهش میدم ، البته شاید اگر حکم لازم هم کنه بی بی من دست بگیره و من باز خشت صادر کنم براش /

ضمن اینکه نکته ی مهم در این نوع بازی من توجه به دستم خودم بود وعامل مهم فقط و فقط دست خودم بوده و بس

سروش مثل اینکه باید باهات یه دست شرطی بزنم
    مورد شرط رو مهمون ما ؛ بیا با هم برای سرگرمی یه دست بازی کنیم

15. این کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

11 روشهای صحیح بازی در حکم - 3 - تحلیل دست یار مقابل و درک پیامها

یکی از مهمترین اصول بازی اینه که توانایی خوندن دست یار مقابل رو داشته باشیم یا پیامهایی که با برگهاش به ما میده رو درک کنیم .و جواب بازی اون رو به درستی بدیم .

در تصویر فوق مشاهده میشه که آس دل از طرف حاکم بازی شده و یار مقابل من بی بی دل رو زیر آس بازی کرده ، این برگ تنها یک پیام برای من میتونه داشته باشه و اونم اینه که یار من فقط همین یک برگ از خال رو داره و به محض افتادن دست با من اولین کاری که میکنم اینه که دل بازی میکنم برای برش یار مقابلم و تا جای ممکن از حکم لازم اجتناب میکنم به خاطر اینکه حکمهای یارم که خال دل رو میبره حیف و میل نشه .

اگر یار من هم شاه و هم بی بی دل رو داشت زیر آس مطمئنا شاه رو میزد تا من مطمئن بشم یا از شاه به پایین رو داره ( بی بی و شاید سرباز و ده ) و یا اینکه تنها خال دلش همین شاه بوده و دلهای بعدی رو خواهد برید ،

اگر یار من بی بی و سرباز دل رو داشت زیر آس سرباز رو میزد تا من به اشتباه نیفتم بابت اینکه دل رو خواهد برید یا خیر .

بنابراین اینجا میشه به تفاوت از بالا به پایین بازی کردن و یا از پایین به بالا بازی کردن رو دریافت و تحلیل کرد و بازی درست رو انجام داد بر این اساس .

17. 4 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •