تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 12 از 12

نام تاپيک: توجه خریداران p55 و سی پی یو Core i5 & i7

اگه نباشه جاش خالی می مونه Behrouz_se60's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    Isfahan

پيش فرض

بايد عرض كنم اصلا قرار نبود كسي بياد بگه چون اين موارد است پس نخريد كجاي اين مطلب گفته نخريد ؟ اصل اين است كه كاربران كه خريده اند بايد مراقب باشند اين به معناي كيفيت پائين نيست بلكه به معناي احتياط در بر خورد با اوركلاك خارج از حد معقول است

من نگفتم كه مادربورد فلان مدل خيلي آشغاله بلكه با رجوع به تمامي سايتها و مشاهده تصاوير و تعداد زياد قطعه از جمله : چوك فريت ، خارنها ، ماسفت و كنترل كننده رگولاتور و غيره نشون دهنده كيفيت بالاي محصول است كجاش گفته بده ؟؟

من اين حرف قبول ندارم : تمام مادربورد p55 براي خفن ترين هاي اوركلاك مناسبند.
    فقط برخي از مدل ها نه تمام موارد.بنابراين براي كساني كه مي خوان مدل ارزون تر بخرند توصيه ميشه حد رعايت كنند.در حاليكه مادربورد عالي خريده اند.

اينكه عكس ها را داديد اينها مربوط به اوركلاك در شرايط خنك كننده نيتروژن انجام شده ولي تست هايي انجام شده كه نشون مي دهند آنها سعي مي كنند فشار نهايي پيدا كنند آن هم در شرايط معمولي نه شرايطي كه اشاره كرديد كه با نيتروژن انجام داده اند .

به سايت زير مراجعه كنيد چقدر اعتبار دارد؟

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    کد:
    فكر نكنم سايت anandtech و tomsharware سايت بي اعتبار باشند!! البته ترافيك نماد اعتبار نيست ولي با تمام سايتها مقايسه كنيد ببينيد كداميك مي توانند پس بزنند اگه تونستيد ثابت كنيد قبول !!! اگه نه كه هيچي !!!!

این رو هم بدونید تمام مطالبی که در این سایتها عنوان میشه سندیت و اعتبار نداره خیلی از نقدها نظر ها صرفا نظر شخصی نویسنده مطلب هست یا تستهای اعضای سایت که بعدا پاک یا ویرایش میشه و این در مورد برخی از این سایتهایی که استناد کردید مشخصه!(
    ميگي من اون سايت قبول ندارم پس كي رو قبول داري ؟

بعد یه نکته دیگه که شما اشاره کردید تو صحبتهاتون:

ببینم با اورکلاک(افزایش ضریب افزایش فرکانس کاری افزایش ولتاژ )آیا مصرف پردازنده هم زیادتر میشه!؟! جواب اینو که دادین نوشته خودتون رو دوباره بخونید...
    من نفهميدم چي رو ؟
    حداكثر تا چه فركانسي بدون ولتاژ مي توان افزايش داد؟ لينك زير نشان مي دهند با افزايش فركانس تا 4000 مصرف چقدر زياد مي شود :

کد:
    تا 2930 با (133 در20) 124 در حالت بي كاري و 162 در حالت فول لود
    تا 4130 با (188 در 22) در حالت بي كاري 137 و در فول لود 295 وات

تفاوت در حالت اوكلاك اختلاف 158 وات ولي در حالت معمولي 38 وات است !!

سايت ديگر
    کد:
    در حالت معمولي با 167 وات و حداكثر 253 حالا با فركانس 4000 حدود 186 وات با 496 وات
    البته نگفته با چه سي پي يو ولي حدس مي زنم با core i7 960

در سايت tomshardware در آن 3 مدل نام برده كه گيگابايت و ايسوس نبودند و مدل هايي سوختند كه با ولتاژ 1.45 كار كردند با سي پي يو 870 عبارتند از :
    MSI P55- CD53
    ASROCK P55PRO
    ECS P55H-A

من هيچ كاري به كارايي يا كيفيت نداريم وقتي اين موارد يادداشت مي شود بايستي احتياط نمود كجاش گفته نخر ؟؟ كيفيت مادربورد ساخته بالاست و مي توان آن با اطمينان خريداري نمود ولي ياد آوري شود حد دارد و اين مادربورد ها براي شرايط غير عادي كه حرفه اي ها انحام مي دهند ساخته نشده اند شما تمام موارد اشاره كرديد مربوط به شرايط غيرعادي است

گفته ام كسي كه مي خره مواظب خودش ياشه و به جر تعداد كمي كسي پول نميده كه مادربورد بسوزونه.با بررسي اكثر سايت ها به نتيجه رسيدم حداكثر فركانس مطمئن 4000 تا 4100 هست و حداكثر ولتاژ 1.3 البته ميشه با 1.35 برسانيم.اون وقت ميشه گفت كه تقريبا تا سالها كارميكنه.

مبارك باشد براي تيم ايراني

من براي فهم بهتر پست اول تغيير دادم كه بهتر بفهميد فكر كنم اينطور تصور شد كه همه مدل ها مناسب نيستند.

البته نكته آخر بگم كه فكر ميكنم احتمالا !!!! آبررو ريزي است !!!! هه هه هه هه
    Last edited by Behrouz_se60; 26-10-2009 at 12:48.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

بايد عرض كنم اصلا قرار نبود كسي بياد بگه چون اين موارد است پس نخريد كجاي اين مطلب گفته نخريد ؟ اصل اين است كه كاربران كه خريده اند بايد مراقب باشند اين به معناي كيفيت پائين نيست بلكه به معناي احتياط در بر خورد با اوركلاك خارج از حد معقول است
    نیازی نیست مستقیما بگی نخرید :نکات منفی دارد مشکلی به اسم i5 آبرو ریزی برای اینتل و ...

من نگفتم كه مادربورد فلان مدل خيلي آشغاله بلكه با رجوع به تمامي سايتها و مشاهده تصاوير و تعداد زياد قطعه از جمله : چوك فريت ، خارنها ، ماسفت و كنترل كننده رگولاتور و غيره نشون دهنده كيفيت بالاي محصول است كجاش گفته بده ؟؟
    عجب!

اصولا مدل آشغال و حرفه ای فقط و تنها فقط با توجه به کاربرد و بودجه مشخص میشه برای خرید!افرادی که با مینهای رده متوسط پردازنده کیفیت پایین و ... یا بخوان به هر نحو ممکنه ولتاژ و فرکانس بیش از حد ممکن اعمال کنن.بخواد رکوردزنی کنه چیزی جز از دست رفتن قطعات نتیجش نمیشه! که بعدا در همین سایتها معروف و غیر معروف ثبت میشن!

من اين حرف قبول ندارم : تمام مادربورد p55 براي خفن ترين هاي اوركلاك مناسبند.
    فقط برخي از مدل ها نه تمام موارد.بنابراين براي كساني كه مي خوان مدل ارزون تر بخرند توصيه ميشه حد رعايت كنند.در حاليكه مادربورد عالي خريده اند.
    اول:

اورکلاک خفن!!!یا Extremeحرفه ای و ... هر سبکی که خارج از محدوده کاربردی باشه رد میشه عمومی نیست منطقی هم نیست اینجا ما با منطق سر و کار داریم و حکمش کارایی و ارزش خرید هست نه ثبت رکورد به قیمت خنک کننده های گران قیمت قطعات درجه یک و نکات ریز و درشت دیگه ریسک بالا و... اونم فقط برای چند لحظه!

اینجا در این فروم و در این بخش پیشنهاد ما به کاربرها بهترین قطعه متناسب با کاربرد و بودجشون هست نه هیچ چیز دیگه ای

و در ادامه

دوم:

تمام مینهای p55 برای استفاده در شرایط عادی و اورکلاک کاربردی هیچ مشکلی ندارند

من نفهميدم چي رو ؟
    حداكثر تا چه فركانسي بدون ولتاژ مي توان افزايش داد؟ لينك زير نشان مي دهند با افزايش فركانس تا 4000 مصرف چقدر زياد مي شود :
    من می دونم نیاز نبودم برای من از این آدرسها بزارید...

در این صورت مصرف سی پی یو با کشیدن 15 تا 16 آمپر به مصرف 130 تا 140 وات میرسه و این با طراحی تضاد است زیرا برای سوکت 1156 هیچ وقت پردازنده 130 وات طراحی نخواهد شد فقط حداکثر 95 وات.اگر 130 وات ساخته باشد حتما مناسب سوکت 1366 خواهد بود توجه کردید؟
    حالا فهمیدی!؟

اينكه عكس ها را داديد اينها مربوط به اوركلاك در شرايط خنك كننده نيتروژن انجام شده ولي تست هايي انجام شده كه نشون مي دهند آنها سعي مي كنند فشار نهايي پيدا كنند آن هم در شرايط معمولي نه شرايطي كه اشاره كرديد كه با نيتروژن انجام داده اند .
    دوست عزیز وقتی سمت اورکلاک حرفه ای و ... میریم دیگه یخ خشک نیتروژن مایع خنک و... تفاوت در هزینه هاست!برای رککورد بیشتر قطعا باید از امکانات بهتری استفاده کنی و اینجا بحث ما حداکثر ولتاژ و فرکانس اعمال شد بود!!!

فكر نكنم سايت anandtech و tomsharware سايت بي اعتبار باشند!! البته ترافيك نماد اعتبار نيست ولي با تمام سايتها مقايسه كنيد ببينيد كداميك مي توانند پس بزنند اگه تونستيد ثابت كنيد قبول !!! اگه نه كه هيچي !!!!
    ميگي من اون سايت قبول ندارم پس كي رو قبول داري ؟
    بازم تکرار می کنم تمامی نظرهای این سایتها رو قبول ندارم اینها بدون مشکل نیستند در همین سایتهای نقد و بررسی بارها دیده شده برای محصولات هم رده دو کمپانی چطور تبلیغ کردن یکی رو خیلی برتر نشون دادن + لینک فروش در پایان نقد!!

در همین فرومها با پیشنهادهای اشتباه کاربرهایی که برسی می کنن و ... چه قطعاتی که از بین رفته!

در همین سایتهای ثبت رکورد چقدر رکوردهای غیر واقعی و تقلبی ثبت شده که برخی بعدا پاک و ... شده!

چی فکر می کنید!؟ر کسی کاربر این سایتهاست و نظر میده درسته!؟اونها همشون متخصص هستند!

اشتباه می کنید!

یکم تحقیق کنید ...

کد:
    کد:
    تا 2930 با (133 در20) 124 در حالت بي كاري و 162 در حالت فول لود
    تا 4130 با (188 در 22) در حالت بي كاري 137 و در فول لود 295 وات

تفاوت در حالت اوكلاك اختلاف 158 وات ولي در حالت معمولي 38 وات است !!

سايت ديگر
    کد:
    کد:
    در حالت معمولي با 167 وات و حداكثر 253 حالا با فركانس 4000 حدود 186 وات با 496 وات
    البته نگفته با چه سي پي يو ولي حدس مي زنم با core i7 960
    خب ما هم سر همین موضوع بحث داریم!وقتی مصرف این حد افزایش پیدا می کنه ولتاژ و فرکانس بالاتر عاقلانه هست!؟!اگه نیست برای سازنده آبرو ریزی هست!؟

Stuff to think about before you start to overclock as that is almost silly.

در سايت tomshardware در آن 3 مدل نام برده كه گيگابايت و ايسوس نبودند و مدل هايي سوختند كه با ولتاژ 1.45 كار كردند با سي پي يو 870 عبارتند از :
    MSI P55- CD53
    ASROCK P55PRO
    ECS P55H-A
    خب پس از فردا سایتهای سخت افزاری رو سرچ می کنیم هر مدل مین پردازنده و ...در اورکلاکهای حرفه ای سوختند بدرد نخور مشکل دار و ... خطاب می کنیم و به کاربر عادی -که خیلیاشون اورکلاک کاربردی رو با ترس انجام میدن!-توصیه می کنیم نخرید!

من هيچ كاري به كارايي يا كيفيت نداريم
    من و تیم سخت افزاری این سایت فقط با کارایی کیفیت و ارزش خرید متقابل کاربرد کار داریم!یا بهتر بگم در این سایت اصل این هست سایتهای خوب و تخصصی در مورد اورکلاک هم داریم اونجا مطرح کن دوستان حتما جواب شما رو میدن!!همینطور که مطمئن هستم در خیلی موارد اشتباه می کنید...

وقتي اين موارد يادداشت مي شود بايستي احتياط نمود كجاش گفته نخر ؟؟ كيفيت مادربورد ساخته بالاست و مي توان آن با اطمينان خريداري نمود ولي ياد آوري شود حد دارد و اين مادربورد ها براي شرايط غير عادي كه حرفه اي ها انحام مي دهند ساخته نشده اند شما تمام موارد اشاره كرديد مربوط به شرايط غيرعادي است
    خب خوبه که یه بخش رو بالاخره قبول کردید بیش تز 95% کاربر ها شامل شرایط عادی و اورکلاک کاربردی میشن پس به خاطر اون 5% برای همه نسخه نپیچید!!!

در ضمن اورکلاک و اون کلمه حرفه ای ها!برای کسی که وقت هزینه دانش و ... رو داشته باشه اصلا کار سختی نیست به قول یکی از دوستان حالا پردازنده رو تا 3800 اورکلاک کردی سعی کن ازش استفاده کنی!!!

گفته ام كسي كه مي خره مواظب خودش ياشه و به جر تعداد كمي كسي پول نميده كه مادربورد بسوزونه.با بررسي اكثر سايت ها به نتيجه رسيدم حداكثر فركانس مطمئن 4000 تا 4100 هست و حداكثر ولتاژ 1.3 البته ميشه با 1.35 برسانيم.اون وقت ميشه گفت كه تقريبا تا سالها كارميكنه.
    خب قطعا کسی برای مشاوره اورکلاک این چیپ هم مراجعه می کرد 750 860 879 همون فرکانسی که بهش اشاره کردن 3800-4000 پیشنهاد می شد

ه برای این نسل از پردازنده ها i7-i5 این حد اکثر فرکانس کاری بین 3800-4000 هست!
    یعنی رشد چشمگیر کارایی از فرکانس 2400-2600 با 3800-4000 هست نه از 4000 به 4200 و بیشتر!
    نیاز به این همه درگیری نبود که این موضوع پیش پا افتاده ثابت بشه...

مبارك باشد براي تيم ايراني
    متوجه منظورت نشدم...!

من براي فهم بهتر پست اول تغيير دادم كه بهتر بفهميد فكر كنم اينطور تصور شد كه همه مدل ها مناسب نيستند.
    اگر اورکلاک زياد میکنید مواظب باشید.
    دوباره می گم که همه مدلها برای کاربرد و اورکلاک عادی مناسب و بدون مشکل هستند بهتره اورکلاک زیاد می کنید رو به اورکلاک حرفه ای می کنید تغییر بدی...

البته نكته آخر بگم كه فكر ميكنم احتمالا !!!! آبررو ريزي است !!!! هه هه هه هه
    در آخر من هم اضافه کنم که قطعا این موارد آبرو ریزی برای کمپانی سازنده نخواهد بود هر کی که می خواد باشه... ها ها هاها!

موقتا بسته شد...

(انتقال به بخش کارگاه سخت افزار)
    Last edited by Kianoosh; 27-10-2009 at 03:10.

3. 4 کاربر از Kianoosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •