PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Everything about TOEFL & IELTS

صفحه ها : 1 [2] 3

mikaeil
16-09-2009, 14:34
ok this information is so complete but i think this is so hard to understand by every one please make a simple way to explain!
and help where and how a person can start to pass the toefl

pezhmantoop
17-09-2009, 12:27
which book is best book about toefl?
rahnama is good toefl book?

hassan_magic2000
30-09-2009, 17:56
hello
my english is not good :D!
how much time for taking TOEFL is required?

1month ? 2 month? 1year ??!
Please help me
thanks

seymour
01-10-2009, 16:45
hello
my english is not good :D!
how much time for taking TOEFL is required?

1month ? 2 month? 1year ??!
Please help me
thanks

when you say "my English is not good"' I conclude that you're below average .. in that case you need more than a year to be even near TOEFL level (imo) ... English is like any other skill , can you be very good at football by practicing for just 1-2 months? can you be any good in playing Guitar by practicing for just 1-2 months?

azimmoien2002
14-10-2009, 19:00
It depends your level and how much will you want to study

blackspider
28-10-2009, 09:57
نمونه سوالات آزمون تافل رو می خواستم، کسی از دوستان داره برای دانلود بزاره ممنون می شم...

siyasiya
06-11-2009, 22:18
دوستان
من ميخوام پيش خودم بخونم براي آيلتس
نمره 7 تا 5/7 لازم دارم (براي كانادا)
زمان هم زياد ندارم 6 تا 9 ماه

چيكار كنم
كلاس؟ خصوصي؟

سطح زبانم هم upper Intermediate هست
مرسي

A r c h i
07-11-2009, 08:25
نمونه سوالات آزمون تافل رو می خواستم، کسی از دوستان داره برای دانلود بزاره ممنون می شم...

نمونه سوالات تافل، در کتابهایی خود آموز تافل هست..مثل longmna, Barron's , delta , ...

دوستان
من ميخوام پيش خودم بخونم براي آيلتس
نمره 7 تا 5/7 لازم دارم (براي كانادا)
زمان هم زياد ندارم 6 تا 9 ماه

چيكار كنم
كلاس؟ خصوصي؟

سطح زبانم هم upper Intermediate هست
مرسي

سلام

اگه واقعا سطحتون upper هست. یعنی به راحتی می تونید بنویسید، بخونید، صحبت کنید و... ، کتابهای خودآموز جواب می ده. 3-4 تا از همینا که تو بازار هست را بگیرید و مطالعه کنید. این کتابهای در مورد تمام روشهای و tip های شرکت در آزمون نوشتند و اگه خوب بخونید ، مطمئنا نمره خوبی می گیرید.
امتحان تافل و آیلتس بیشتر از آنکه به سطح زبان شما مربوط باشه، تکنیک امتحان دادن را لازم داره.
اگه کلاس بتونید برید که خیلی بهتر هم هست.. به نظر من برای writing کلاس لازمه :46:

موفق باشید:11:

hamed121369
07-11-2009, 13:50
hi
i want to take TOEFL exam , which of this two organization is good? 1.Iran language institute 2. sanjesh

thank you:10:

hitchhike
07-11-2009, 22:17
hi,
I don't know any thing about your first choice, But all of my friends that took the TOEFL exam in NOET were satisfied, so I myself registered for this exam in NOET too (sanjesh

A r c h i
07-11-2009, 23:04
hi
i want to take TOEFL exam , which of this two organization is good? 1.Iran language institute 2. sanjesh

thank you:10:

Hi, I took the exam at sanjesh and it was great, everything was good and well organized.
I've also heard that Mojtama Fanni is a great place to take Toefl.but don't know anythin about ILI???l

siyasiya
09-11-2009, 00:09
دوست عزيز
اگه ميشه كتابهايي كه به درد self study ميخوره معرفي كنيد.
من بايد نمره 7 به بالا بگيرم.
مرسي

nic_chagal
07-12-2009, 22:28
hello my friends,i always study english for my self and i don't attend in any english classes so far,I got my usa visa 2 months ago and i want to pass the toefl exam.How can i understand that my skills in english is enough to pass this examination . thanx for your help

seymour
08-12-2009, 18:55
hello my friends,i always study english for my self and i don't attend in any english classes so far,I got my usa visa 2 months ago and i want to pass the toefl exam.How can i understand that my skills in english is enough to pass this examination . thanx for your help

as you know every English institute has periodic exams to determine your English level/skills and appoint you to proper courses (according yo your skills) ...

so, I think you just need to attend 1-2 of these exams ...I know I did so about 6-5 years ago

masih eia
10-12-2009, 18:38
با سلام اگر سطح زبانم در حد inter change قرمز باشه و بخوام براي ielts بخونم براي نمره 5.5 به بالا چون خرداد درسم تمام مي شه وتمام وققت ميتونم فقط زبان بخونم چه قدر طول مي كشه به اين حد برسم چون بايد كمتر از يكسال اين كار را انجام بدم و برافوق برم سوئد واگر نه بايد برم سربازي با تشكر فراوان در ضمن لطف كنيد بگيد از كجا وچطوري شروع كنم با تشكر فراوان

seymour
10-12-2009, 19:10
با سلام اگر سطح زبانم در حد inter change قرمز باشه و بخوام براي ielts بخونم براي نمره 5.5 به بالا چون خرداد درسم تمام مي شه وتمام وققت ميتونم فقط زبان بخونم چه قدر طول مي كشه به اين حد برسم چون بايد كمتر از يكسال اين كار را انجام بدم و برافوق برم سوئد واگر نه بايد برم سربازي با تشكر فراوان در ضمن لطف كنيد بگيد از كجا وچطوري شروع كنم با تشكر فراوان
اینترچنج قرمز میشه کتاب 1 ؛ درسته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])؟ ..

با اون حساب من قصد ناامید کردن شما رو ندارم اما بعضی دوستان که زبانشون چندین سطح از شما بالاتره رو هم من دیده ام که بعد از یکسال مطالعه زبان برای آیلتس باز هم در آوردن حد نصاب به مشکل خورده اند ..

حالا ایشالا که شما موفق باشی ، اما هدفت رو واقع بینانه در نظر بگیر تا رسیدن بهش (یا حداقل، نزدیک شدن بهش) میسر باشه.

masih eia
11-12-2009, 11:52
با تشكر ولي من گفتم تمام وقت يعني از صبح تا شب وقت بگذارم بازنم نميشه پس به نظرت واقع بينانه چقدر طول ميكشه وخودم بخونم يا برم كلاي

راستي براي تافل سرمايه گزاري كنم زودتر به نتيجه ميرسم ياielts

dma
11-12-2009, 13:26
سلام
براي امتحان IELTS براي لغت از چه كتاب هايي بايد استفاده كرد ؟ كتاب 504 رو هم لغاتش رو بلدم .

براي گرامر هم بين Cambridge . Success . barrons . Longman كدوم رو پيشنهاد مي كنيد.

راستي سطح زبانم متوسطه يعني حدود 5 سال پيش تو موسسه اي كه كلاس ميرفتم Toefl امتحان دادم قبول شدم ولي الان كجا و 5 سال پيش كجا !!!!

براي Mche هم اگه منابع معرفي كنيد ممنون ميشم ميخوام تا عيد امتحان بدم.

يه سوال ديگه هم داشتم من وقتي يه متن ميخونم يا يه فيلم ميبينم راحت 90% ميفهمم يعني Understanding خوبه ولي توي writing و speeching از همون اول هم ضعيف بودم براي حل اين مشكل بزرگ چه راه حلي توصيه ميكنيد.

seymour
11-12-2009, 19:34
با تشكر ولي من گفتم تمام وقت يعني از صبح تا شب وقت بگذارم بازنم نميشه پس به نظرت واقع بينانه چقدر طول ميكشه وخودم بخونم يا برم كلاي

راستي براي تافل سرمايه گزاري كنم زودتر به نتيجه ميرسم ياielts
این رو من بعنوان یه اصطلاح زیاد گفته ام "زبان نیاز به زمان داره" ... اینطوری نیست که شما هرچی عرض رو بیشتر بکنی از طول کم بشه ... چنین مهارت هایی مثل درس خوندن نیست که فرضاً بیشتر وقت بذاری و 4 تا فرمول رو حفظ کنی .. شما اگه بخوای تنیس رو از پایه شروع کنی، آیا می تونی ظرف یکسال در حد کشوری برسی؟ .. یک ساز رو می تونی در حد یکسال کامل یاد بگیری ؟ ...

ضمن اینکه مطمئن باش "از صبح تا شب وقت گذاشتن" برای زبان اسماً ساده اس و در عمل شک دارم عملی باشه ..

به نظر من واقع بینانه شاید 3-2 سال زمان لازم باشه تا از حد مبتدی یه نفر به آیلتس برسه .. و بازم خوش بینانه اس.

من در مورد تفاوت ایلتس و تافل چندان چیزی نمی دونم. فکر می کنم ایلتس فراگیر تر باشه .. بیشتر به کشور مقصدت بستگی داره و اینکه اونجا از شما چه مدرکی رو میخوان.

سلام
براي امتحان IELTS براي لغت از چه كتاب هايي بايد استفاده كرد ؟ كتاب 504 رو هم لغاتش رو بلدم .

براي گرامر هم بين Cambridge . Success . barrons . Longman كدوم رو پيشنهاد مي كنيد.

راستي سطح زبانم متوسطه يعني حدود 5 سال پيش تو موسسه اي كه كلاس ميرفتم Toefl امتحان دادم قبول شدم ولي الان كجا و 5 سال پيش كجا !!!!

براي Mche هم اگه منابع معرفي كنيد ممنون ميشم ميخوام تا عيد امتحان بدم.

يه سوال ديگه هم داشتم من وقتي يه متن ميخونم يا يه فيلم ميبينم راحت 90% ميفهمم يعني Understanding خوبه ولي توي writing و speeching از همون اول هم ضعيف بودم براي حل اين مشكل بزرگ چه راه حلي توصيه ميكنيد.
من در مورد منابع اطلاع چندانی ندارم ایشالا دوستان باتجربه تر کمک کنن..

اما در مورد اینکه بعضی مهارت هات از بعضی قوی تر و ضعیف تره : برمی گرده به تجربه شما .. خواندن و شنیدن اصولاً هم مهارت هایی هستند که چون بیشتر باهاش سروکار داریم سریع تر کسب میشن در حالیکه نوشتن و صحبت کردن کمتر استفاده میشن و حتی شاید بشه گفت ازش احتراز می کنیم!! در نتیجه کمتر درشون تجربه و در نتیجه مهارت پیدا می کنی ..

نوشتن و صحبت کردن نیاز به تمرین داره .. 1 سال - 2 سال - 3 سال ... و بیشتر ... و باز هم شاید خیلی ها تا آخر عمر هم در این دو مهارت مسلط نشن.

reza.mansori
20-12-2009, 12:43
سلام دوستان.

من به دنبال یک موسسه زبان برای آمادگی آزمون IELTS در تهران میگردم. میشه لطفا در این خصوص بنده را راهنماوی بفرمائید و نام چند موسسه خوب را بگید؟

با سپاس

seymour
20-12-2009, 20:07
سلام دوستان.

من به دنبال یک موسسه زبان برای آمادگی آزمون IELTS در تهران میگردم. میشه لطفا در این خصوص بنده را راهنماوی بفرمائید و نام چند موسسه خوب را بگید؟

با سپاس
have you checked this ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])topic?

j0l6
23-12-2009, 19:31
A few days ago i had IELTS test it wasn't as easy as id expected it to be but it wasn't difficult either
here are some tips that may help u during the test
1- listening section: for this section u should be very fast and good with vocabulary u will have abt a minute to look at some specific questions and then a tape will start playing ,u should find and write the answer while u are listening to the tape , i made a mistake abt this section , i thought i should read the question and wait for narrator to repeat a part of the sentece ( question ) and there will be the answer the thing is that the narrator never repeated the sentence as it was written in the question but he paraphrased the sentence every time
what i mean is that if the in the question we had " the nature was ...... " the narrator ( tape ) would say " the trees were ... "
( of course they weren't such a simple vocab )
my suggestion: u should try to read the question and guess the answer before the tape start and then u may find the answer easily while tape is playing ( u should be very fast to do that )
section 2: was reading
the time can be more important than having good vocabulary
finding the answer wasn't that difficult but i couldn't answer all the questions why? i wasnt fast enough and i made a mistake: i spend a lots of time trying to find the answer for questions abut picture (u will have some picture and u should identfy some parts of the picture by reading some passages ( this may take a long time cuz u may need to read complete passage to find the answer
it might be better for u to leave this part for later when are done with the rest of the questions as other questions require less time to be answered
section 3 is writing: for this if u are good enough in vocabulary to express ur ideas then u would be fine as u will get enough time to write .

last section was speaking : here there are some rules u should remember, listen to interviewer and do what he says, if he asked u to tell him ur full name just do that and dont talk abt where u were born or whats ur profession unless he asked u that too
listen to him carefully and understand what he is asking and talk about what he wants u to talk, if u dont understand what he is means, inested of saying nothing ask him to explain to u (he will like that more than u being quiet and saying nothing ) .
about the questoins? well they asked me the things wich were in my interest and i had enough information about them now how did they know what to ask me so that i wont be short in information ?
well im not sure but i think they will find this out by looking at application in which we wrote our profession,, interest and education level .
well thats it
i hope u all do gr8 in the test

siyasiya
01-01-2010, 23:22
دوستان گل
من مرداد امتحان جنرال دارم بايد 7 بگيرم همه مهارتها 7 بشه
زبان من intermediate هست و كمي بالاتر از اون
چكار بايد بكنم؟ براي self study....

چه كتابهايي رو بخونم؟ به ترتيب بگيد لطفاً
البته كتاب PDF زياد دارم هرچي بگين دارم

اگه كمك كنيد واقعاً ممنون ميشم
اين رو براي مهاجرت به كانادا ميخوام، برام خيلي مهمه

ممنونم

A r c h i
03-01-2010, 23:28
دوستان گل
من مرداد امتحان جنرال دارم بايد 7 بگيرم همه مهارتها 7 بشه
زبان من intermediate هست و كمي بالاتر از اون
چكار بايد بكنم؟ براي self study....

چه كتابهايي رو بخونم؟ به ترتيب بگيد لطفاً
البته كتاب PDF زياد دارم هرچي بگين دارم

اگه كمك كنيد واقعاً ممنون ميشم
اين رو براي مهاجرت به كانادا ميخوام، برام خيلي مهمه

ممنونم

سلام
در مورد آیلتس اطلاع دقیقی ندارم..اینجا بیشتر در مورد تافل صاحب نظر هستند :31:

معمولا کتابهای Barron's , longman کتابهای خوبی هستند

برای اطلاعات بیشتر می تونید به این فوروم برید..اونجا بیشتر امتحان آیلتس می دن:46:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

kiuq
07-01-2010, 01:02
آقا اینجا تا الان کسی آزمون تافل داده ؟؟؟
نمره ؟؟؟
شنیدم بالای 100 شدن خیلی سخته!!
یکی از دوستام که فول انگلیش بود 82 شد الانم فقط میتونه واسه اوروپا بورسیه سگیره.<>
غرب راش نمیدن:31:

baghali91
26-01-2010, 15:33
سلام دوستان

من زبانم در سطح خوبیه ولی هیچ وقت دنبال تافل و IELTS نرفتم. الان هم میخوام تو امتحان شرکت کنم. از کجا باید شروع کنم؟ ثبت نام کی و کجاست؟ نمونه سوالات امتحان رو از کجا باید گیر بیارم؟

mpour
26-01-2010, 17:41
salam doostan.
man mikham baraye yeki az azmoonhaye zaban amade besham.
mitoonid age etlaiee darid begid che katabaiee khoob hastand?(lotfan dar har 2mored begid)

merc

A r c h i
26-01-2010, 22:22
سلام دوستان

من زبانم در سطح خوبیه ولی هیچ وقت دنبال تافل و IELTS نرفتم. الان هم میخوام تو امتحان شرکت کنم. از کجا باید شروع کنم؟ ثبت نام کی و کجاست؟ نمونه سوالات امتحان رو از کجا باید گیر بیارم؟

سلام
برای این امتحانات کلاس رفتن کمک می کنه..البته به نظر من فقط برای رایتینگ (البته اگه زبانتون خیلی قوی هست)
می تونید کتابهای کمکی تافل و آیلتس را بگیرید مثل Barron's, ETS, Delta IBT,LOngman و ... اگه دیدین که با اینا مشکلی ندارید..می تونید امتحان بدین :31:
بهترین جا هم برای خریدن کتابهای زبان، انتشارات جنگل رو به روی در 50 تومانی دانشگاه تهرانه ..(چون تخفیف خیلی خوبی می ده :46: )
موفق باشید

G_M_Sarmad
29-01-2010, 23:54
دوست عزیزBaghali91 برای ثبت نام آیلتس میتونید به سایت سازمان سنجشsanjesh.org مراجعه کنید. اطلاعات ثبت نام اونجا گذاشته شده.

من متوجه شدم که در این فورم اکثرا تخصصشون تافله. اما من همین دو ماه پیش آیلتس گرفتم و میتونم در حد بضاعتم دوستان را در زمینه آیلتس راهنمایی کنم. هر کس هرسوالی داشت در خدمتم.

A r c h i
30-01-2010, 18:29
من متوجه شدم که در این فورم اکثرا تخصصشون تافله. اما من همین دو ماه پیش آیلتس گرفتم و میتونم در حد بضاعتم دوستان را در زمینه آیلتس راهنمایی کنم. هر کس هرسوالی داشت در خدمتم.

Hi,

We'd be so happy to have an Ielts expert around:31:

have fun
:11:

saem
07-02-2010, 00:41
آقا اینجا تا الان کسی آزمون تافل داده ؟؟؟
نمره ؟؟؟
شنیدم بالای 100 شدن خیلی سخته!!
یکی از دوستام که فول انگلیش بود 82 شد الانم فقط میتونه واسه اوروپا بورسیه سگیره.<>
غرب راش نمیدن:31:

من حدود سه هفته پیش تافل iBT دادم نمرم 100 شد. البته من زبانم خوب بود و فیلم هم زیاد نگاه میکردم (فقط با زیرنویس انگلیسی) حدود چهار ماه هم در حد میانگین روزی نیم ساعت واسه تافل کار کردم. سخت ترین بخش مسلماً همون speaking و writing هستش که من جفتشونو 22 شدم با اینکه خیلی بیشتر از این احتمال میدادم نمرم بشه بخصوص writing که به نظر خودم واقعاً خوب نوشته بودم.

samanajan
07-02-2010, 16:05
با سلام

من می خواهم زبان انگلیسی را از صفر شروع کنم و بعد برای آیلتس و تافل اقدام کنم

چه کتابهای خوبه برای من و آیا کلاس های که برای آیلتس و تافل می گذارند فایده ای دارد و در این کلاس ها چه چیزهای یاد می دهند با تشکر اگر کتاب یا کتاب های معرفی کنید که به درد بخورد متشکر می شوم

و فایل صوتی چی پیشنهاد می کنید

Kourosh2
08-02-2010, 07:19
با سلام

من می خواهم زبان انگلیسی را از صفر شروع کنم و بعد برای آیلتس و تافل اقدام کنم

چه کتابهای خوبه برای من و آیا کلاس های که برای آیلتس و تافل می گذارند فایده ای دارد و در این کلاس ها چه چیزهای یاد می دهند با تشکر اگر کتاب یا کتاب های معرفی کنید که به درد بخورد متشکر می شوم

و فایل صوتی چی پیشنهاد می کنید

برای شنیداری :
برای شروع Tactics for Listening کتابهای خیلی خوبی هستند. سی دی های نصرت هم برای شروع مناسبند. بعد از آن هر voice منسب سطحتتان

در کلیت :
اول باید از کتابهای آموزش زبان استفاده کنید مثل total English یا New interchange و غیره

بعد از رسیدن به یک سطح مناسب کتابهای تافل یا آیلتس را باید شروع کنید.
در کلاسهای تافل تکنیک به شما آموزش می دهند مثلا برای این بعضی تستها اول متن را بخوانید بعد سئوالها رو و...
پس نیازمند یک توانایی اولیه هستند.

samanajan
09-02-2010, 01:26
سلام

چند نمونه امتحان آیلتس داریم و چه فرقی با هم دارند و آیا از نظر هزینه فرقی دارند ؟

و آیا سایتهای هست که نمونه امتحان آیلتس را به صورت آنلاین بگیرید برای تست فرد

با تشکر

m2stech
12-02-2010, 11:16
سلام

چند نمونه امتحان آیلتس داریم و چه فرقی با هم دارند و آیا از نظر هزینه فرقی دارند ؟

و آیا سایتهای هست که نمونه امتحان آیلتس را به صورت آنلاین بگیرید برای تست فرد

با تشکر

دو نوع آیلتس داریم یکیش General IELTS هست که برای اوناییه که میخوان مهاجرت کنن اون یکیش هم Academic IELTS هست که برای دانش آموزا و دانشجو هاست، فرق امتحان این دو تا تو قسمت Reading و Writing هست که مثلا General در قسمت Writing نامه نویسی داره اما Academic نوشتن report داره اما در کل General ساده تر هست.
هزینه ی امتحان ها هم فرقی نداره ولی از ماه March به بعد حدود 10% قراره اضافه بشه.
سایت و بلاگ آموزشی آیلتس هم زیاد هست:

aminpluto
12-02-2010, 12:49
:20:یه سوال !!!! واسه آمریکا مدرک تافل لازمه یا آیلس !!؟ من مبتدیم و میخوام خدا بخواد 4 سال دیگه برم آمریکا از الان شروع کنم تا 4 سال دیگه میتونم تافل بگرم؟ واسه شروع زبان ایترچنج بخونم یا اکسپترون؟

azadreyhaneh
12-02-2010, 16:12
سلام دوست عزیز.
اولین کاری که باید بکنی اینه که تصمیم بگیری کدوم امتحانو می خوای بدی.از نظر راحتی کار اول تافل بدون speaking دوم ielts وسوم تافل با speaking هستش.همش مورد قبوله،حالا انتخابش با خودت.
دومین بحث اینه که این مدرکه زبانو برا ادامه تحصیل در کشور دیگخ می خوای یا ایران.که اگه برا تحصیل خارج از کشور باشه پیشنهاد می کنم اینجا بخونی اما اونجا امتحان بدی،چون امتحانشون خیلی راحتتره.
سوم مراجعی که بهتره بخونیشون.
برای toefl:
لغات ضروری برای تافل از انتشارات جنگل،toefl بارونز، toefl لانگمن، گرامر تافل، 504 وامتحانات تافلETS . البته یه پکیج آموزشی دکترین 2003 هم هست که خیلی برا فهمیدن ومکالمه خوبه.قداعدم قشنگ توضیح داده.
برای ielts:
حقیقتش اینو نمی تونم نظر قطعی بدم چون امنحانشو ندادم. موفق باشی.:11:

seymour
12-02-2010, 20:10
:20:یه سوال !!!! واسه آمریکا مدرک تافل لازمه یا آیلس !!؟ من مبتدیم و میخوام خدا بخواد 4 سال دیگه برم آمریکا از الان شروع کنم تا 4 سال دیگه میتونم تافل بگرم؟ واسه شروع زبان ایترچنج بخونم یا اکسپترون؟
تا اونجا که من میدونم دانشگاه های امریکا اکثراً تافل رو می طلبن اما باز شنیده ام که آیلتس رو هم بعضی هاشون قبول می کنن (معادلسازی می کنن) .. اما بهرحال تافل اصلشه ..

//

شما سطح زبان فعلی ات در چه حدیه؟ ... به نظر میاد مبتدی باشی .. در اینصورت اگه میخوای ظرف 4 سال برسی به سطحی که نمره قابل قبول در این آزمون ها کسب کنی، بهتره بری کلاس .. خودآموزی بیشتر بدرد افرادی میخوره که سطح زبانش بالاتر از متوسطه و ضمناً از نظر زمانی در مضیقه نیستند .. اگه کلاس بری و واقعاً کار کنی، شاید (و البته : ایشالا) موفق بشی .. توجه کن که قضیه اینطور نیست که "خب پس من 4 سال کلاس برم و اینا رو بخونم و خلاص!" .. اشخاصی رو می شناسم که فرضاً از بچگی تا دانشگاه داشته زبان میخونده (میشه فرضاً 10 سال) و آخرش هم نمره های خوبی توی این آزمون ها نیاورده .. متاسفانه تعداد این افراد هم زیاده ..

hodayyeh
17-02-2010, 12:37
به نظر من جهاد دانشگاهي واحد علوم پزشكي خيلي خوبه براي ماكزيمم 7.5 ولي بيشترشو بايد خصوصي بگيري

samanajan
17-02-2010, 16:34
با سلام

کسی در حد مبتدی باشد و بخواهد از صفر شروع کند و بعد برای آیلتس امتحان بدهد . برای آکادمیک می خواهم امتحان بدهم
چند تا سوال داشتم

1. گرامر چه کتابهای خوبه ؟

2. آیا کلاس خصوصی خوبه یا عمومی ؟
3. چه آموزشگاههای را پیشنهاد می کنید ؟ من اصفهان هستم

4. چه نرم افزارهای خوبه ؟

5. چه نوع دیکشنری های بگیرم ؟

6. آیا جعبه لایتنر تاثیری دارد آیا اینهای که درست شده تو بازار هست فایده ای دارد آیا خودم درست کنم بهتره ؟

7. به نظر شما از کجا و چه چیزی بخوانم ؟

G_M_Sarmad
18-02-2010, 00:05

الان جدیدا تو خیلی از ایالت های آمریکا آیلتس را هم قبول دارند. منم به شما توصیه نمیکنم که بصورت خودخوان زبان آموزی کنین چون به تجربه ثابت شده که بعد از تموم شدن آن مدت زمان فرد به اندازه کافی یادنگرفته. من به شما توصیه میکنم که حتما کلاس برید واگه فرصت دارید برید کلاسهای هرروزه و برایش هم حیلی تلاش کنید. مهم نیس چه کتابی تدریس میشه اما چون هدفتون آمریکاست بهتره که یه کتاب باشه که لهجه اش هم امریکایی باشه و گرنه خیلی فرقی نمیکنه که کتاب چی باشه. چون اصل خود شمایید که چقدر براش زحمت میکشید.
راستی فکر کنم یکی از دوستان گفته بود که اینجا زبان را یاد بگیر و برو خارج امتحان بده اما من میگم که هم اینجا یاد بگیر و هم امتحان بده چون اون ور خیلی سخت میگیرن و در ضمن یک native ازت امتحان میگیره.

mahtab_ss
19-02-2010, 20:20
hi guys ,i want some scripts
i haventt found yet
e.g scripts of tacdis for developing or expanding
or ielts tests for 1,2,3,4,
tnx
i,m waiting to answer

siyasiya
21-02-2010, 00:09
با سلام
من دارم IELTS Prepration رو نگاه ميكنم
در كنارش مجموعه objective بهتره يا insight to
يا چيزه ديگه؟

مرسي

ghahremanimehdi
21-02-2010, 16:11
با سلام
من دارم IELTS Prepration رو نگاه ميكنم
در كنارش مجموعه objective بهتره يا insight to
يا چيزه ديگه؟

مرسي

خوب اینو نمیشد تو همون تاپیک IELTS بپرسی؟

mpour
01-03-2010, 23:11
سلام دوستان
من ميخوام در آزمون ielts شركت كنم. براي شروع دارم كتاب 504 رو مي خونم . ولي در مورد بقيه اش speaking,listening,.. كمكم كنيد .

با تشكر

sina1415
02-03-2010, 00:54
سلام دوستان
من ميخوام در آزمون ielts شركت كنم. براي شروع دارم كتاب 504 رو مي خونم . ولي در مورد بقيه اش speaking,listening,.. كمكم كنيد .

با تشكر

من هیچ کاره ام ... در این مورد زیاد بحث شده ... می تونی سوالت رو هم تو قسمت سوالات به زبان فارسی بپرسی....................

سطح زبانت چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

றД ĵ ĭ Đ
02-03-2010, 01:56
7 کتاب CAMBRIDGE بسیار کمک میکنه به listening و reading و نمونه های Writing هایی هم که داره برای آشنا شدن با موضوعات و نحوه ی نمره دهی و ... بد نیست . کلا برای آشنا شدن با جو IELTS این کتاب خیلی خوبه .

برای Writing کتاب Focus on IELTS هم کتاب خیلی خوبی هست .

navai
03-03-2010, 14:06
سلام، من یک روش خیلی خوب برای موفقیت بسیار بالا در Reading ایتلس پیدا کردم که اگر کسی خواست میتونم در اختیارش بگذارم، همینقدر بگم که من در امتحان اول شدم 5 ولی در امتحان دوم شدم 7

sina1415
03-03-2010, 17:25
به ما هم یاد بده ...............باید ادرس ایمیل بدیم ...........

navai
04-03-2010, 20:41
آدرس ایمیل نمیخواد همینجا میگم، البته من خلاصش میکنم و این روش تنها نکتش تمرین زیاد هستش.
اگر امتحانات ایلتس رو دیده باشین، بخش ریدینگ یکی از قسمت های سخت اون هستش و اونم بخاطر زمان کم امتحانه
همونطور که میدونین در بخش ریدینگ جنرال در حدود 2000 الی 2500 کلمه وجود داره که شما در یک ساعت میبایست بخونید و سئوالات رو پاسخ بدین.
حالا میرسیم به راه اکتشافی من ، البته این راه خیلی هم اکتشافی نیست بلکه تکمیل شده روشی که قبلا وجود داشت و اونم خط کشی زیر لغات کلیدی هستش، در این روش سخت ترین بخشش اینه که کدام لغت کلیدیه کدام لغت کلیدی نیستش
من خیلی روی این روش کار کردم بخاطر اینکه دیدم در یک ماه نمیتونم با خوندن یک نمره ریدینگم رو بهتر کنم پس شروع کردم به دنبال راهی که زمان رو برام کاهش بده.
در این روش شما میبایست اول از هر کاری یک نگاه خیلی سریع در حد 2 دقیقه به سئوالات اون بخش بندازین سپس شروع کنید متن رو سریع نگاه کردن همینطور که متن رو میخونید زیر هر لغطی که میبینید یک کمی مهمه خط بکشید لازم نیست خیلی لغت مهمی باشه در ضمن اصلا نخواهید که معنی متن رو بفهمید برای اینکه اصلا لازم نیست خوب در این قسمت در حداکثر 5-6 دقیقه برای قسمت اول 7-8 دقیقه برای قسمت دوم و در حدود 10-12 دقیقه برای قسمت سوم نباید بیشتر وقت بگذارید خوب بعد از خط کشی بخش اول میرید سراغ سئوالات حالا سئوالات را بخونید و سریع در متن فقط لغاتی که خط کشی کردید را نگاه کنید و جواب را پیدا کنید. روشی که همه جا میگن هم شبیه همینه ولی اونجا میگن لغات کلیدی که بنظر من هر لغتی که یک کمی معنی داره کلیدیه یعنی مثلا در متن قسمت سوم ریدینگ حدودا باید زیر 100 لغت را در متن خط کشیده باشید .
توضیح بیشتر نمیشه در این خصوص داد میبایست حتما تمرین زیاد انجام بدین من با همین روش تونستم از نمره 5 در ریدینگ به 7 برسم.
در ضمن برای تمرین هم فقط از متون آکادمیک استفاده کنید.
حالا تمرین کنید اگر مشکلی بود به من بگید ، البته اولش یک کمی سخته ولی باور کنید که این بهترین روشه.
اگر با این روش موفق شدین ما رو هم دعا کنید.

றД ĵ ĭ Đ
04-03-2010, 22:33
ممنون
خوب از کجا بفهمیم کدوم کلمه مهمه و کلیدی که زیرش خط بکشیم ؟ باید معنیه متن یا کلمات رو بدونیم یا نه ؟

Mahdi/s
04-03-2010, 22:42
سلام........یه سوالی اینجا پیش میاد اونم اینکه توی ریدینگ ها..مثلا اگه4 تا سوال داشته باشه حد اقل 2 تاش نکته انحرافی داره......مثلا شما توی متن فلان لغت رو زیرش خط میکشید....دقیقا همون کلمه هم توی یکی از سوالات اومده....اگه بی دقت خونده باشید 100% گزینه غلط رو میزنید...بزارید مثال بزنم....مثلا ممکنه توی متن یه تاریخی رو گفته باشه....بطور مثال 1989..فلان اتفاق افتاد...توی سوال پایین هم ....توی گزینه ها3تا تاریخ اومده که یکیش 1989 هست.....وشما اون رو میزنید.....امام اگه سوال رو با دقت بخونید...مثلا میگه 3 سال بعد از اون اتفاق.......و درکل سختی ردینگ ها هم بیشتر به همین قسمتش مربوط میشه...

m2stech
14-03-2010, 17:07
wow wow wow
همین الان جواب آیلتس-م را گرفتم
overall 7.0
listening 8.0
reading 7.5
writing 6.5
speaking 6.5
:40:

maxoud
29-03-2010, 16:25
تو آیلتس قسمت دوم مکالمه که کارت می دن و یه دقیقه وقت داری که یاذاشت برداری کنی...
بعد از اون یه دقیقه کارت سوالات رو از آدم میگیرن یا میزارن موقع صحبتت دستت بمونه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

maxoud
31-03-2010, 10:41
تو آیلتس قسمت دوم مکالمه که کارت می دن و یه دقیقه وقت داری که یاداشت برداری کنی...
بعد از اون یه دقیقه کارت سوالات رو از آدم میگیرن یا میزارن موقع صحبتت دستت بمونه؟

دوستان هر کسی که ایلتس داده باشه میتونه کمکم کنه لطفا جواب بدید مهمه واسم که ببینم چطوری باید این قسمتو تمرین کنم.

m2stech
05-04-2010, 15:27
تو آیلتس قسمت دوم مکالمه که کارت می دن و یه دقیقه وقت داری که یاذاشت برداری کنی...

پ.خ میدادی زودتر جواب میدادم
بعد از اون یک دقیقه کارت سوالات و و برگه ی یادداشت را نمیگیرن، میتونی از روش نگاه کنی و صحبت هات را طبقه بندی کنی و فقط آخر امتحان ازت میگیرن و به پروندت منگنه میکنن...
فقط یادت نره که میپرسن که برگه میخوای برای یادداشت برداری یا نه، اگر کاغذ بگیری و چیزی روش بنویسی یک نمره درجا میگیری و همینطور هم نوع برخوردت اول و آخر امتحان هم یک نمره کامل داره یعنی اگر هیچی جواب ندی و فقط این دو تا کار را انجام بدی حداقل نمره 2 را میگیری !

Buddy
18-04-2010, 19:55
سلام
"چند تا سوال راجب آیلتس داشتم"

1..اول اینکه این سایت برای ثبت نام درسته:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2.. اگر الان ثبت نام کنیم برای کی می تونیم امتحان بدیم؟

3.. آیا امکان تغییر زمان آزمون وجود دارد؟

4.. آیا امکان تغییر نوع آزمون از جنرال به آکادمیک وجود دارد؟

5.. اگر قبلا امتحان داده باشیم ، امکان تمدید مدرک وجود دارد ؟

ممنون

றД ĵ ĭ Đ
21-04-2010, 18:26
سلام
"چند تا سوال راجب آیلتس داشتم"

1..اول اینکه این سایت برای ثبت نام درسته:

2.. اگر الان ثبت نام کنیم برای کی می تونیم امتحان بدیم؟

3.. آیا امکان تغییر زمان آزمون وجود دارد؟

4.. آیا امکان تغییر نوع آزمون از جنرال به آکادمیک وجود دارد؟

5.. اگر قبلا امتحان داده باشیم ، امکان تمدید مدرک وجود دارد ؟

ممنون

بله درسته

زمان همه ی امتحاناتی که برگزار میشه توی سایت هست

تمام این سوالات جوابش تو همون سایت هست

free_touch
22-04-2010, 19:44
سلام.
متاسفانه وقت ندارم کل تاپیک رو بخونم.اگه میشه به سوالات من پاسخ بدید.
من توی یکی از دانشگاههای خارجی می خوام apply بگیرم.
جزء application هایی که میخوان گفتن یا ایلتس یا تافل باید باشه.
به نظرتون کدومش بهتره ؟(بدرد اون ور می خوره) ؟(کشور مقصد اروپایی هستش).
و اینکه شنیدم مدرک تافل تا 2 سال اعتبار داره ، درسته و ایا ایلتس هم مثل تافل محدودیت اعتبار داره ؟
و در نهایت از کجا تاریخ ثبت نام و شرکت در ازمون تافل را پیدا کنم ؟

seymour
22-04-2010, 22:36
سلام.
و اینکه شنیدم مدرک تافل تا 2 سال اعتبار داره ، درسته و ایا ایلتس هم مثل تافل محدودیت اعتبار داره ؟
اگه دانشگاه موردنظر فرقی بین آیلتس و تافل نذاشته، پس یعنی هر کدوم رو میتونی بگیری؛ درسته؟ .. اونچه من شنیده ام اینه که الان بیشتر میرن دنبال آیلتس...حالا ساده تره، معتبر تره، مراکز علمی بیشتری قبولش دارن؟ .. نمی دونم -- شاید همه این دلایل و شاید بعضی هاشون.. (از نظر خود من که اگه شخصی در اون حد باشه که بخاطر علم بخواد در دانشگاه خارجی تحصیل کنه، پس اصلاً فرقی نمی کنه واسه اش -- ولی این صرفاً نظر شخصی منه) -- بهرحال تافل رو بیشتر منتسب می کنن به دانشگاه های امریکا.

//

بله - اعتبارش ظاهراً دو ساله اس ... تازه یه نکته دیگه اینه که اونطور که من شنیدم شما باید وقتی میخوای مثلا apply کنی هم یه مدت زمان معینی تا انقضاش مونده باشه.. مثلاً نمی تونی یه هفته قبل از انقضاش apply کنی!! ... منطقی هم به نظر میاد.

//

ببین این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])بدردت میخوره.

free_touch
22-04-2010, 23:20
اگه دانشگاه موردنظر فرقی بین آیلتس و تافل نذاشته، پس یعنی هر کدوم رو میتونی بگیری؛ درسته؟

بله همین طوره.
گفتن یا تافل با نمره حداقل 550 یا ایلتس با نمره حداقل 6.

تازه یه نکته دیگه اینه که اونطور که من شنیدم شما باید وقتی میخوای مثلا apply کنی هم یه مدت زمان معینی تا انقضاش مونده باشه.. مثلاً نمی تونی یه هفته قبل از انقضاش apply کنی!! ... منطقی هم به نظر میاد.

بله.دانشگاهها یه deadline میزارن که تا قبلش باید کل مدارک رو واسشون ارسال کنید تا بهتون پذیرش بدن.

اینم که میگید کسی که می خواد بره اونور نباید واسش بین ایلتس یا تافل فرقی بکنه هم درسته.فقط می خواستم بدونم ایلتس مثل تافل محدودیت اعتبار داره یا نه که گویا داره.
به هر حال ممنون.

A r c h i
23-04-2010, 14:04
سلام.

سلام
معمولا برای آمریکا تافل مورد قبول تره و برای اروپا و انگلیس آیلتس. همونطور که سیمور عزیز گفتن اعتبارش دو ساله است.
به نظر من میاد تافل ساده تره :31:..

ثبت نام تافل به صورت اینترنتیه، البته سازمام سنجش و یک سری موسسات ووچر می فروشند ولی بعضی وقت ها ووچرش تموم می شه و شما فقط می تونید با credit card ثبت نام کنید ( که ایک سری موسساتی هستند این کار می کنند)

.وارد این سایت بشین

register for the test---->select a testing location ---> Iran

زمان تمام امتحانات تافل در شهرهای مختلف و تا تاریحی که باز شده نشون میده. همینجوی ادامه می دید و اینترنتی ثبت نام می کنید. فقط روز امتحان میرید سر جلسه، کارت هم نداره :27:

هر وقت خواستید اقدام کتید بدونید که، سه هفته طول میکشه تا جوابش باید، فکر کنم یک هفته هم طول می کشه تا اونا جواب را برای دانشگاهی که می خواید ارسال کنند.

موفق باشید :11:

DaRiOuShJh
23-04-2010, 14:19
هی دله غافل
من قبله عیدی رفتم نمایندگی تهران IELTS این کتابه رسمیش رو که نمونه سوالات و ... اش هست رو خریدم

25 چوق پیاده شدیم! چیزی هم نداره ها یه سی دی برای listening اش هست بقیش هم کتابه که هم academic داره هم general

A r c h i
23-04-2010, 17:06
هی دله غافل
من قبله عیدی رفتم نمایندگی تهران IELTS این کتابه رسمیش رو که نمونه سوالات و ... اش هست رو خریدم

25 چوق پیاده شدیم! چیزی هم نداره ها یه سی دی برای listening اش هست بقیش هم کتابه که هم academic داره هم general

سلام
برای کتاب اگه برید انتشارات جنگل روبه روی در اصلی دانشگاه تهران- خیابان انقلاب

کلی تخفیف میده و چون کتابها آفست هست خیلی ارزونتر و به صرفه تره :31:

DaRiOuShJh
23-04-2010, 18:16
سلام
بله
آخه اینو تو سایته اصلی زده بود فقط خود نمایندگی ها دارن و ...
خلاصه منم گول خوردم:31:

کپی صفحاتش فکر نکنم 4-5 تومن بیشتر بشه سی دی اش رو هم Audio بود تبدیل کردم زیره 100 مگ هست

حالا عیب نداره سعی میکنم بزرگ شدم یادم بره:27::46:

اتفاقا پک زیاد برای زبان انگلیسی دارم همین چند وقت پیش 21 دی وی دی از یکی از دوستان پرشین تولز هخریدم همه چی توشون پیدا میشه

حالا اینجا جاش نیست ولی یکیشون learn English via listening اسمش هست چیز خیلی جالبیه حدودا 5 level هست هر کدوم لول ها هم حدودا 10-30 تا فایل 3-10 دقیقه ای داره تو هر کدوم در مورد یه چیزی صحبت میشه

لول های پایین تر کلمه کلمه تر هست جلوتر که میره تند تر میشه صحبت

خوب چیزیه

حدودا 600 مگ بود فایل هاش تبدیل کردم با بیت ریت پایین ریختم رو گوشی فکر کنم طرفای 150 مگ شده

hrhgroup
27-04-2010, 09:13
سلام

ببخشید من دارم برای آیلتس میخونم بعد برای task اول همیشه این مشکل رو دارم که مثلا میخوام بگم فلان متغیر چهار برابر، پنج برابر...شده ولی نمیدونم فعل اش چی میشه، مثلا برای دو میشه گفته
x doubled
y tripled
حالا برای اعداد بیشتر چه افعالی وجود داره؟ مثلا متغیر ایکس ده برابر شده است؟

و یه سوال دیگه اینکه مثلا بخوایم بگیم فلان متغیر مثلا ایکس کمی بیشتر (یا کمتر) از دوبرار y شده است چی باید بگیم؟

ممنون

corei7
06-05-2010, 12:28
سلام.
دوستانی که تو ازمون تافل اینترنتی شرکت کردن اگه میشه یه توضیحی بدن:
1- لطفا منابع مفید رو که برای تافل اینترنتی هستش رو بگید(مهمترین هاشونو چون خیلی زیاد هستن)
2- ایا احتیاجی به رفتن به کلاس امادگی هستش یا میشه خودم بخونم ؟ و اگه هستش کدوم اموزشگاه توصیه میشه
3- تافل اینترنتی بهتره یا کاغذی ( منظور راحتتر بودنه).
با تشکر.:11:

A r c h i
07-05-2010, 00:05
سلام.
دوستانی که تو ازمون تافل اینترنتی شرکت کردن اگه میشه یه توضیحی بدن:
1- لطفا منابع مفید رو که برای تافل اینترنتی هستش رو بگید(مهمترین هاشونو چون خیلی زیاد هستن)
2- ایا احتیاجی به رفتن به کلاس امادگی هستش یا میشه خودم بخونم ؟ و اگه هستش کدوم اموزشگاه توصیه میشه
3- تافل اینترنتی بهتره یا کاغذی ( منظور راحتتر بودنه).
با تشکر.:11:
سلام
1- تمام کتابهایی که نمونه سوالات تافل دارند، همه انتشارات هایی که کتاب زبان منتشر می کنند دارند این کتابها را من به ترتیب اولویت می نویسم

Essential words for Toefl
180 essays for Toefl

Delta Toefl IBT
ETS Toefl IBT
Barron's Toefl IBT
Longman Toefl IBT

اولی و دومی لغت و انشا هستند ولی بقیه تقریبا مشابهند، به نظر من سه تا کتاب ETS, barron's, delta را حتما بخونید

2- اگه زبانتون در حد متوسط رو به خوبه؛ کلاس لازم نیست. البته به نظر من کلاس برای writing بد نیست. چون این انشا یک مقدار تکنیکیه بیشتر از اینکه بلد بودن بخواد..اگه کمتر از متوسطه، بقیه کلاسها هم یعنی reading, speaking, listening هم توصیه می کنم. جهاد دانشگاهی دانشگاه ها معمولا خوبند.

3- از نظر من، 100% اینترنتی راحت تره، من خیلی توصیه می کنم. یک مقدار به کامپیوتر و تایپ تسلط داشته باشید، آسونتر از کاغذیه است. خصوصا اگه شما مثل من باشید که موقع نوشتن یک مقدار خط خطی کنید و مجبور باشید انشا را یکبار پاکنویس کنید، مسلما کامپیوتر راحت تره :31:
البته مشکل همه بیشتر قسمت speaking هست. ولی اونم با یک مقدار تمرین حل میشه

corei7
07-05-2010, 13:06
سلام.
می دونم که دکمه تشکر واسه این کاره اما شما اینقدر قشنگ و حرفه ای توضیح دادین که مجبورم با متن هم از شما تشکر کنم.
واقعا ممنون:11:

MATRIX reloaded
20-05-2010, 22:25
برای ثبت نام برای تافل ibt در مرحله پرداخت وجه چطور و در چه سایتی و بی چه حسابی واریز میشود؟

A r c h i
21-05-2010, 10:13
برای ثبت نام برای تافل ibt در مرحله پرداخت وجه چطور و در چه سایتی و بی چه حسابی واریز میشود؟

سلام
شما باید کردیت کارت داشته باشید یا ووچر از سازمانهایی که امتحان برگزار می کنند بخرید. سازمان سنجش، موسسه امیر بهادر و... همه دانشگاه های شهرهای دیگه به جز تهران ووچر دارند. باید زنگ بزنید یا حضوری مراجعه کنید، اگه ووچر داشتند که همونجا به حساب خودشون ریالی واریز می کنید. اگه ووچر نداشتند ( که معمولا ووچررها حدود مرداد و شهریور نایاب میشه) باید با کردیت کارت از خود سایت ets ثبت نام کنید

حالا یا بستگانی در خارج از کشور دارید، که اگه user, password خودتون را بهشون بدین و تاریخ امتحانتون را، براتون ثبت نام کنند، اگه هم هیچ جوری دسترسی به کردیت کارد ندارید، کلی موسسه وجود داره که خودشون کردیت کارد دارن و دلار را با قیمت حدود 200 تومان بالاتر ازتون پول می گیرند و ثبت نام میشید :31:..تو اینترنت سرچ کنید پیدا میشه

siyanor
01-06-2010, 16:22
سلام
ميخواستم بدونم واسه يهintermediate اگه بخواد خودش رو واسه اين دو امتحان اماده كنه چه كتاب هاى به درد ميخوره (من هر چى بلدم تو مكالمه ياد گرفتم اما دوست دارم زبونم رو بهتر كنم (نوشتن مقاله يكى از اون كمبوداست) تو اينجا انواع و اقسام كتاب رو ميشه ديد ولي فكر كنم همشون يه مضمون دارن , كسى ميتونه يه راهنمايى كنه

A r c h i
02-06-2010, 18:13
سلام
ميخواستم بدونم واسه يهintermediate اگه بخواد خودش رو واسه اين دو امتحان اماده كنه چه كتاب هاى به درد ميخوره (من هر چى بلدم تو مكالمه ياد گرفتم اما دوست دارم زبونم رو بهتر كنم (نوشتن مقاله يكى از اون كمبوداست) تو اينجا انواع و اقسام كتاب رو ميشه ديد ولي فكر كنم همشون يه مضمون دارن , كسى ميتونه يه راهنمايى كنه

سلام
من دقیقا متوجه نشدم، شما می خواین تافل و آیلتس امتحان بدین یا اینکه زبانتون را بهتر کنید؟؟؟

siyanor
03-06-2010, 13:20
سلام
من دقیقا متوجه نشدم، شما می خواین تافل و آیلتس امتحان بدین یا اینکه زبانتون را بهتر کنید؟؟؟

راستش رو بخواهيد هر دوش ( به تافل واسه ورود به دانشگاه نياز دارم) شما و قتى انگليسى قوى داشته باشيد اون دو امتحان هم راحتتر ميشه قبول شد .:20:

A r c h i
04-06-2010, 23:47
راستش رو بخواهيد هر دوش ( به تافل واسه ورود به دانشگاه نياز دارم) شما و قتى انگليسى قوى داشته باشيد اون دو امتحان هم راحتتر ميشه قبول شد .:20:

بحث این دو تا یک جورایی با هم فرق می کنه، کلاس تافل و یا آیلتس کلاسهای تقویت زبان انگلیسی نیستند، نمی گم کمک نمی کنند، کمک می کنند ولی بیشتر تکنیک های این دو امتحان را آموزش می دهند. بنابراین اگه شما می خواین زبانتون را قوی کنین کلاسهای معمولی یا کلاسهای pre-toefl برید و بعد در کلاسهای تافل یا آیلتس ثبت نام کنید

alisat80
06-06-2010, 09:10
با سلام
دوستان عزیز من میخوام 3-4 ماهه مدرک ایلس بگیرم .از دوستانی که مدرک ایلس دارن درخواست راهنمایی دارم که از کجا شروع کنم، چه جور کلاسی برم و کلا برای اینکه بتونم تو این مدت 3-4 ماهه ایلس بگیرم چه نکاتی را در نظر بگیرم
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

siyanor
06-06-2010, 10:58
بحث این دو تا یک جورایی با هم فرق می کنه، کلاس تافل و یا آیلتس کلاسهای تقویت زبان انگلیسی نیستند، نمی گم کمک نمی کنند، کمک می کنند ولی بیشتر تکنیک های این دو امتحان را آموزش می دهند. بنابراین اگه شما می خواین زبانتون را قوی کنین کلاسهای معمولی یا کلاسهای pre-toefl برید و بعد در کلاسهای تافل یا آیلتس ثبت نام کنید

دقيقا,,,,, با شما موافقم بعضى از دوستان من هم مدرك تافل دارند اما تو اون سطح نيستن, كلاس رو نه وقتش دارم نه $$$ بيشتر دوست دارم خودم با خودم كار كنم (دوستام انگليسى حرف ميزنن) اگه بخوام يه سرى كتاب رو دان كنم شما چه مجموعه اى رو پيشنهاد ميكنيد :20:

A r c h i
06-06-2010, 22:38
دقيقا,,,,, با شما موافقم بعضى از دوستان من هم مدرك تافل دارند اما تو اون سطح نيستن, كلاس رو نه وقتش دارم نه $$$ بيشتر دوست دارم خودم با خودم كار كنم (دوستام انگليسى حرف ميزنن) اگه بخوام يه سرى كتاب رو دان كنم شما چه مجموعه اى رو پيشنهاد ميكنيد :20:
دوست عزیز، من خودم با روش self study خیلی موافق نیستم، کلاس و حضور معلم واقعا موثره، شما احتیاج به کسی دارید که اشکالاتتون را رفع کنه. اگه دوستانتون می تونن اشکالاتتون را درست رفع کنند، خیلی کمک می کنه

من کتاب خاصی را پیشنهاد نمی کنم، بیشتر دیدن فیلم و سریال را خیلی توصیه می کنم. و همینطور نوشتن خاطرات یا یادداشت های روزانه به زبان انگلیسی تو تقویت زبان تاثیر زیادی داره

موفق باشید

bigz
26-06-2010, 14:39
Hello! please explain What is difference between toefl & tolimo & Gre?

bigz
26-06-2010, 14:46
سلام!
آزمون GRE که سازمان سنجش برگزار می کنه چیه؟ و اینکه اگر کسی نخواد برای تحصیل بره خارج از کشور فقط تافل برای سطح دکترا کافیه؟

A r c h i
27-06-2010, 23:09
سلام!
آزمون GRE که سازمان سنجش برگزار می کنه چیه؟ و اینکه اگر کسی نخواد برای تحصیل بره خارج از کشور فقط تافل برای سطح دکترا کافیه؟

آزمون GRE برای کسانی هست که می خوان برای ادامه تحصیل درمقطع فوق لیسانس و دکترا به آمریکا برن. آنها علاوه بر تافل به این مدرک هم نیاز دارند و این امتحان به شدت سخته

برای آزمون دکترا،تافل زیاد هم هست. شما به جای تافل ،تو آزمون تولیمو، یا آزمونهای زبان که دانشگاه ها هر سال می گیرند بسیار ساده ترند وبا هزینه بسیار بسیار کمتری میتونید ثبت نام کنید و مدرکش را بگیرید.

Hello! please explain What is difference between toefl & tolimo & Gre?

آزمون تولیمو فقط برای دکترا در داخل کشور اعتبار داره، کاملا مشابه امتحان تافل paper base هست.
آزمون تافل هم برای همه کسانی که می خوان خارج از کشور ادامه تحصیل بدن.
GRe را هم که توضیح دادم :20:
موفق باشید

(دانشگاه تهران یک امتحان زبان هر سال حدود ماه اسفند می گیره که برای آزمون دکترا اعتبار داره و اکثر دانشگاه ها هم مدرکش را قبول دارند)

ghahremanimehdi
27-06-2010, 23:56
یعنی تافل ، speaking نداره ؟

bigz
28-06-2010, 04:25
ممنون به خاطر اطلاعات خیلی خیلی مفیدتون!

من در مورد موارد امتحانی تولیمو چیز زیادی نمی دونم .چیزی که فهمیدم اینه که یک بخش زبانی نوشتاری داره یک بخش ساختار و نوشتار زبانی و یک بخش خواندن و درك مطلب و یک بخش درك مطلب شفاهی . همه آزمون همینه؟ یعنی شامل Speaking نمی شه؟ اگر لطف کنید و کمی گسترده تر در مورد این امتحان شرح بدین ممنون می شم . اگر هم پست قبلی هست که در این مورد صحبتی شده شماره پست مربوطه را مرقوم بفرمایید چون گشتم و پیدا نکردم! :5: مرسی

ranjbar2009
28-06-2010, 07:48
من در مورد موارد امتحانی تولیمو چیز زیادی نمی دونم .چیزی که فهمیدم اینه که یک بخش زبانی نوشتاری داره یک بخش ساختار و نوشتار زبانی و یک بخش خواندن و درك مطلب و یک بخش درك مطلب شفاهی . همه آزمون همینه؟ یعنی شامل Speaking نمی شه؟ اگر لطف کنید و کمی گسترده تر در مورد این امتحان شرح بدین ممنون می شم . اگر هم پست قبلی هست که در این مورد صحبتی شده شماره پست مربوطه را مرقوم بفرمایید چون گشتم و پیدا نکردم! :5: مرسی
سلام دوست عزيز

تولیمو(the Test of Language by the Iranian Measurement Organizations)یک آزمون زبان است که در ایران و از طرف سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود.بیشتر متقاضیان این آزمون را داوطلبان دکتری تشکیل می دهند زیرا داشتن نمره زبان(تولیمو، تافل، MCHE یا ...) برای قبولی در آزمون دکتری لازم است. محدوده نمره تولیمو از 217 تا 657 می باشد.این آزمون شامل ۱۴۰ سوال چهارگزینه‌ای و یك سوال در بخش نوشتاری (مدت پاسخگویی ۳۰ دقیقه)، ساختار و نوشتار زبانی (۴۰ سوال و مدت پاسخگویی ۳۰ دقیقه)، خواندن و درك مطلب (۵۰ سوال و مدت پاسخگویی ۵۵ دقیقه) و درك مطلب شفاهی (۵۰ سوال و مدت پاسخگویی ۳۵ دقیقه) است.نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره كل منظور می‌شود. دامنه نمره كل از ۳۱۰ تا ۶۷۷ است. نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و كمتر از ۴۷۹ ضعیف تلقی می شود. لازم به ذكر است كه بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین ۱ الی ۶ می‌باشد كه در كنار نمره كل در كارنامه درج می‌شود.

A r c h i
28-06-2010, 09:30
یعنی تافل ، speaking نداره ؟

تافل ibt داره ولی تافل pbt نداره

من فکر کنم 4 سال پیش امتحانشو دادم.. دقیق یادم نیست، ولی یک سری اولش تست داره که تست لغت و گرامر هست و کاملا در سطح تافله. بعد هم یک بخش listening داره که بلندگو تو سالن سوال را پخش می کنه. و شما باز هم تستی جواب می دین. بخش آخر هم که writing هست. یک موضوع می دن و شما باید بنویسید. ولی speaking نداره. یعنی راستش امکاناتش را هم ندارند.. من دانشگاه شریف امتحان دادم..یک سالن بزرگ، مثل امتحان کنکور

bigz
28-06-2010, 10:24
دستت هر دو نفرتون یعنی Archi-girl و ranjbar2009 درد نکنه خیلی مفید بود. آره اون سالن رو می شناسم اندازه سالهای عمرم (شایدم بیشتر) توش امتحان دادم. حالا نمی دونم دقیقا منظورتون همون هال تالارهاست یا تو یکی از تالارها امتحان دادین ولی فرق چندانی هم نداره خاک همه شون رو خوردم!
یه سوال نسبتا نامربوط (اما نه کاملا) به این تاپیک.من تازه اهل فروم شدم و سابقا فقط می رفتم مطالب رو می خوندم اما عضو فرم به اون صورت نبودم که پستی بنویسم . سوالم اینه من الان می خوام مثلا تشکر کنم از این دوستان چی کار باید بکنم؟ نیم ساعته دارم می گردم ولی نمی فهمم چطوری از هم تشکر می کنن منظورم این قسمته (این کاربر از ... بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است)
باز هم ممنون بابت توضیحات!

javadlf
28-06-2010, 15:23
سلام

این اولین پست من تو این تاپیکه. توی اولین پستها همه انگلیسی مینوشتن می خواستم بنوسیم که چقدر عالی که بعد دیدم هرچی جلوتر میام پستای انگلیسی کم می شه

به هرحال. یک معادل سازی و مقایسه بین نمرات آزمون های مختلف هست که گفتم بد نیست اینجا بیارمش

البته باید توجه کنید که بشتر مراکز و دانشگاههای خارجی یک یا دو آزمون رو قبول دارن و اگر مثلا یک جایی IELTS نمره 7.5 می خواست و CPE رو قبول نداشت اونوقت مدرک CPE شما بدرد نمی خوره.

javadlf
28-06-2010, 15:28
اینم غالب معمول اروپیایی هست که یک جورایی همون مقایسه آزمون هاست. نیاز به توضیح هم فکر نکنم داشته باشه

ghahremanimehdi
29-06-2010, 09:59
این 3 تا مدرک (GRE ، tofel و تولیمو) هم مثل آیلتس تاریخ مصرف داره ؟

javadlf
29-06-2010, 12:37
این 3 تا مدرک (GRE ، tofel و تولیمو) هم مثل آیلتس تاریخ مصرف داره ؟

toefl و ielts که دو سال اعتبار دارند

GRE هم 5 سال اعتبار داره ولی تولیمو رو نمیدونم

november83
02-07-2010, 11:18
سلام به همگی
من تازه با این فروم ( که خیلی هم عالیه) آشنا شدم
چون خودم خیلی گشتم تا ببینم چه امتحانی بهتره مطالبی که فکر می کنم به بقیه هم کمک می کنه می گم:

اول اینکه تقریبا همه دانشگاهها TOEFL و IELTS را قبول می کنن شما باید ببینید کدوم براتون راحت تره
برای من TOEFL بهتره چون لهجه British رو به خوبی American نمی فهمم و فکر میکنم کسایی که می خوان یکی از این دوتارو امتحان بدن باید به این نکته توجه کنن
درIELTS listening باید هم به سوالات چهار گزینه ای جواب بدید و هم یه سری جای خالی پر کنید که نباید غلط املایی هم داشته باشید و برای اونایی که listening ضعیفی دارن یه کم سخت تره از TOEFL می شه
شنیدم برای IELTS بهتره از طریق Iran IELTS ثبت نام کنید چون توی مصاحبه افراد ایرانی نیستن و گویا از ایرانی ها بهتر نمره می دن و نمرات speaking این سازمان از بقیه بهتره
در مورد TOEFL PBT , IBT باید به چند نکته توجه کنید
speaking, PBT نداره و به جاش grammar داره که شامل دو قسمته 1- سوالات چهار گزینه ای 2- جملاتی که زیر 4 قسمتش خط کشیدن و باید بفهمی کدوم غلطه ولی به نظر من فرق مهمتر تسلط به کامپیوتر و تنظیم وقته
توی IBT وقت هر قسمت تنظیم شده است و شما نمی تونید مثلا برای reading اول بیشتر از بقیه وقت بذارید ولی توی PBT وقت دست خودتونه و اگر فکر می کنید سرعت تایپتون خوب نیست یا ممکنه اشتباه تایپ کنید PBT براتون بهتره
بین IBT و IELTS هم باید به این توجه کنید که اولی کامپیوتری و دومی دستیه که توی speaking خیلی مهم می شه چون توی IELTS فرد روبروتون نشسته و وقتی شما صحبت می کنید یادداشت بر می داره این بعضی ها رو ناراحت می کنه
در IBT شما توی میکرفون صحبت می کنید و صداتون رو ضبط می کنن و بعدا گوش و نمره می دن
اما در مورد مقایسه سختی و آسانی سوالات بهتره از هرکدوم یک سری با شرایط مشابه امتحانات بزنید البته TOEFL همیشه سیستم مشابهی داره و سوالات قابل پیش بینی تره و معمولا از یک نوعند ولی سوالات IELTS هر دفعه از نوع متفاوتی هستند ولی سیستم نمره دادن در امتحانات طوری است که همیشه برای همه حالت نمره ها تعدیل می شوند

موفق باشید

payan_zaman
03-07-2010, 16:05
سلام از دوستانی که در امتحان Ielts قبول شدند خواهشمندم
تجربیات خودشان را در این تاپیک عنوان کنند برای افرادی که مثل من می خواهند شروع کنند و تا 6 ماه IELTS رو قبول بشند

1- در چه سطحی بودند وقتی شروع کردند
2- از چه زمان بندی و برنامه ریزی استفاده کردند
3- از چه اساتیدی یا کلاسهایی استفاده کردند
4 - از چه کتابها و منابعی استفاده کردند

همانطور که می دونید به قول دوستمون راههای رسیدن به خدا زیاده حالا کسانی که این راهو سریعتر و راحتر رفتند تجربیاتشون رو در اختیار دیگر دوستان قرار دهند تا بدون سر درگمی در بین صدها کتاب و صدها کلاس مختلف و صدها روش موفق شدن بهترین و سریعترین راه رو انتخاب کنند
ممنون

november83
05-07-2010, 14:33
دوست من چند وقته داره برای IELTS می خونه
2ماه پیش امتحان داد و 5.5 شد، سطح زبانش متوسطه و پارسال کلاس های آمادگی IELTS سفیر رو رفته بود بعدش سعی کرد خودش بخونه
به نظر من برای Speaking و writing حتما به معلم احتیاج هست تا اشکالها رو بگن
الان 1ماهه به اصرار من معلم خصوصی گرفته و می گه خیلی بهتر شده
کتاب های
essential words for TOEFL و 504 لغت
IELTS Extra
IELTS Practice Tests (Longman
Insight into IELTS
Focus on IELTS

payan_zaman
05-07-2010, 15:47
ممنون میشم اگر دوستانی اطلاعات دقیق در مورد موفقیت خودشان در Ielts طبق بندهایی که ذکر کردم بفرمایند

ghahremanimehdi
05-07-2010, 17:59
شنیدم برای IELTS بهتره از طریق Iran IELTS ثبت نام کنید چون توی مصاحبه افراد ایرانی نیستن و گویا از ایرانی ها بهتر نمره می دن و نمرات speaking این سازمان از بقیه بهتره

اتفاقا من برعکس شنیدم چون ایران آیلتس توسط ایرانی ها آزمون گرفته میشه و اذیت میکنند ولی سازمان سنجش مصاحبه کننده هاش خارجی هستن و آسونتر میگیرن.

november83
06-07-2010, 08:41
اتفاقا من برعکس شنیدم چون ایران آیلتس توسط ایرانی ها آزمون گرفته میشه و اذیت میکنند ولی سازمان سنجش مصاحبه کننده هاش خارجی هستن و آسونتر میگیرن.

ایران آیلتس همون سازمانیه که سازمان سنجش از طریقش امتحان می گیره :31: و مصاحبه کننده هاش خارجی هستن اون تهران آیلتسه که ایرانی هستند

november83
16-07-2010, 14:37
امروز یه خبر بد شنیدم

ETS گفته به خاطر وضعیت بانکها دیگه از ایرانی ها امتحان نمی گیره
با این حساب دیگه توی ایران TOEFL و GRE برگزار نمی شه

البته گفته تا 22 جولای خبر قطعی رو می ده

kavehj4488
16-07-2010, 16:15
من هم شنیدم . به خاطر همین بی ثباتی Ielts شرکت می کنم:41:

november83
18-07-2010, 10:21
امروز روزنامه همشهری نوشته آزمونهای تافلی که تا حالا ثبت نام شده برقراره
GRE هم ثبت نام می شه فقط قراره تافل ثبت نام نکنن
تا چه حد این خبر درست باشه نمی دونم

november83
19-07-2010, 06:15
سازمان سنجش از چند هفته پیش برای ثبت نام امتحان های پائیز GRE که قرار بود آخر تیر شروع بشه آگهی داده بود
امروز دیدم آگهی رو برداشته :44:

واسه ادامه برگزاری TOEFL/GRE تو ایران ، لطفا هر کسی میتونه بره به لینک پایین و امضاش کنه.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ghahremanimehdi
19-07-2010, 08:59
سازمان سنجش از چند هفته پیش برای ثبت نام امتحان های پائیز GRE که قرار بود آخر تیر شروع بشه آگهی داده بود
امروز دیدم آگهی رو برداشته :44:

واسه ادامه برگزاری TOEFL/GRE تو ایران ، لطفا هر کسی میتونه بره به لینک پایین و امضاش کنه.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا باز بگن تحریمها بی تاثیره.:13:

samanajan
21-07-2010, 23:28
سلام

از کجا می توانم نمونه سوالات SPEAKING IELTS را در بیاورم .

با تشکر

senaps
23-07-2010, 12:54
سلام
من از 8 سالگی کلاس زبان رفتم! الان تقریبا بدون کمک مترجم میتونم مثالات سایتهای مختلف مثل گیزمودو و یا --- روژن رو بخونم و ترجمه کنم
مشکل من:
متاسافنه هیچوقت معنای جملات به فارسی رو نمیدونم فقط میفهمم چی گفته!!!یعنی مثلا یه جمله ای رو می شنوم و یا میخونم،ممکنه بهش واکنش نشون بدم ولی اگه ازم بپرسی چی گفت،نمی تونم به فارسی بگم چی گفت!! ولی کاملا منظور طرف رو میفهمم.....
مثلا اگه طرف بگه که come on!
من میفهمم که چی داره میگه تو این فیلم ولی مثل الان بلد نیستم بگم یعنی چی به فارسی!!:31:

الان میخوام مدرک تافل رو بگیرم(که ظاهرا دیگه ثبت نوم نداره بخاطر اینکه تحریم ها رو ما هیچ تاثیری نداره!)

من باید چه کتاب هایی رو بخونم که در حد کسی که تافل داره بلد باشم؟
در حقیقت به خود مدرکش احتیاجی ندارم! به سطح دانشی که برات تضمین میکنه نیاز دارم!!!
م اخبار رو میفهمم،مقالات رو میخونم فیلم ها و سریال ها رو میبینم و 100درصد میفهمم!! وقتی با خودم حرف میزنم انگلیسی میگم.....گاهی امتحان عربی رو انگلیسی جواب دادم و از کلاس بیرون انداخته شدم!!!
ولی به نظرم کافی نیست!!!مخصوصا تو گرامر و یا همون نوشتن!! کتاب های موثر چی هستن؟
و اینکه من بیشتر رو لهجه ی امریکایی کار کردم! تافل اگه باشه بازم،رو این امریکایی جواب میده یا باید برم سراغ انگلیسی و تمرین گفتن ووتر! به جای واتر(water) یا یوتیوب به جای یوتوب و یا مثلا تویته! به جای تویدر!!!!

504 فارسی رو دانلود کردم ولی اون برا من یه جور توهین به حساب میاد!!!

kavehj4488
23-07-2010, 23:28
سلام
من از 8 سالگی کلاس زبان رفتم! الان تقریبا بدون کمک مترجم میتونم مثالات سایتهای مختلف مثل گیزمودو و یا --- روژن رو بخونم و ترجمه کنم
مشکل من:
متاسافنه هیچوقت معنای جملات به فارسی رو نمیدونم فقط میفهمم چی گفته!!!یعنی مثلا یه جمله ای رو می شنوم و یا میخونم،ممکنه بهش واکنش نشون بدم ولی اگه ازم بپرسی چی گفت،نمی تونم به فارسی بگم چی گفت!! ولی کاملا منظور طرف رو میفهمم.....
من میفهمم که چی داره میگه تو این فیلم ولی مثل الان بلد نیستم بگم یعنی چی به فارسی!!:31:

الان میخوام مدرک تافل رو بگیرم(که ظاهرا دیگه ثبت نوم نداره بخاطر اینکه تحریم ها رو ما هیچ تاثیری نداره!)

در حقیقت به خود مدرکش احتیاجی ندارم! به سطح دانشی که برات تضمین میکنه نیاز دارم!!!
م اخبار رو میفهمم،مقالات رو میخونم فیلم ها و سریال ها رو میبینم و 100درصد میفهمم!! وقتی با خودم حرف میزنم انگلیسی میگم.....گاهی امتحان عربی رو انگلیسی جواب دادم و از کلاس بیرون انداخته شدم!!!
ولی به نظرم کافی نیست!!!مخصوصا تو گرامر و یا همون نوشتن!! کتاب های موثر چی هستن؟
و اینکه من بیشتر رو لهجه ی امریکایی کار کردم! تافل اگه باشه بازم،رو این امریکایی جواب میده یا باید برم سراغ انگلیسی و تمرین گفتن ووتر! به جای واتر(water) یا یوتیوب به جای یوتوب و یا مثلا تویته! به جای تویدر!!!!

به نظر من شما باید TOFEL رو فراموش کنید.:41: تنها راه تمرین انگلیسی بریتانیایی است!
در مورد تلفظ فقط می تونم بهتون بگم تمرین و صحبت کردن با افرادی که آیلتس دارند و یا لهجه انگلیسی خوب حرف می زنند می باشد. :20: در ضمن تا چند وقت دیگه اعتبار تافل تو ایران تموم می شه و همه می رن آیلتس می گیرند.
موفق باشید.:10:

senaps
24-07-2010, 04:53
نه نه ! من مدرکش رو نمیخوام!!! اصلا اگه کسی سطحش اونقد بالا باشه (در حد تافل!) نمیتونه توی ایتلس موفق باشه؟!
یعنی تفاوت دو زبان اینقدر زیاده ومن تیو گت اپ و گد اب!!! خلاصش میکنم؟!

sandy2010
24-07-2010, 19:39
سلام من دوره upper intermediate کیش رو تموم کردم می خواستم بدونم الان می تونم برای آیلتس خودمو آماده کنم و بخونم یا نه دوره پیشرفته رو بخونم بعد؟ البته می خوام تو دوره های این سایت شرکت کنم نظرتون چیه؟

kavehj4488
27-07-2010, 11:37
نه نه ! من مدرکش رو نمیخوام!!! اصلا اگه کسی سطحش اونقد بالا باشه (در حد تافل!) نمیتونه توی ایتلس موفق باشه؟!
یعنی تفاوت دو زبان اینقدر زیاده ومن تیو گت اپ و گد اب!!! خلاصش میکنم؟!
تفاوت ها زیادند اما مهم ترین ها حداقل در امتحان آیلتس فقط لهجه آن هم برای Listening و Speaking مهم است.
در ضمن آیلتس فقط از نظر دو مورد ذکر شده آن هم خیلی ناچیز تخت تر از تافل است.
موفق باشید.:10:

sandy2010
27-07-2010, 11:56
salam kasi javabe mano nemide? vae soal dige : aya emtehane ielts speaking ham dare ? yani az ma soalo javabe shafahi ham mikonn?

elisa
29-07-2010, 13:29
سلام من دوره upper intermediate کیش رو تموم کردم می خواستم بدونم الان می تونم برای آیلتس خودمو آماده کنم و بخونم یا نه دوره پیشرفته رو بخونم بعد؟ البته می خوام تو دوره های این سایت شرکت کنم نظرتون چیه؟

این کلاسهارو هر چقدر که بری باز برای امتحانات مهمی مثل آیلتس یا تافل کافی نیستن من خودم کل کلاسهای کانون زبان که جز معتبر ترین جاهاست تموم کردم ولی وقتی از معلممون همین سوال شما رو کردم گفت بهتره کلاس آمادگی برای اون آزمون رو بنویسی ولی به هر حال به تلاش خودتم بستگی داره
درحال حاضر بهترین جایی که کلاس آمادگی مبذاره صفیره شایدم من اطلاع ندارم

arash1348
04-08-2010, 12:57
بروبچز عزیز ، کسی می تونه به ما بگه شبیه ساز آزمون آیلتس رو از کجا مجانی! دانلود کنیم؟... ثواب داره بو خودا!!!

றД ĵ ĭ Đ
05-08-2010, 01:22
بروبچز عزیز ، کسی می تونه به ما بگه شبیه ساز آزمون آیلتس رو از کجا مجانی! دانلود کنیم؟... ثواب داره بو خودا!!!

شما کتابهای Cambridge رو بخر عین سوالات داخل اون هست

arash1348
11-08-2010, 08:25
شما کتابهای Cambridge رو بخر عین سوالات داخل اون هست

ممنون، but منظورم این بود که شبیه ساز امتحان IELTS رو دانلود کنم!

gohardasht1
11-08-2010, 11:57
سلام
مشکل من:

سلام
من بهتون پیشنهاد می کنم سی دی های ماکزیمم رو که مال شرکت نارسیس هست خریداری کنید و لغات تافل رو با معانی فارسیش یاد بگیرید ...برای من که کمک بزرگی بوده!
موفق باشید

nibble
14-08-2010, 21:34
سلام دوستان
من زبانم زیاد بد نیست ولی زیاد هم خوب نیست
من ماکزیمم رو تقریبا تمام کردم (400 word & essential)
می خوام حداکثر تا آبان ماه تافل بدم با نمره بالای 100 (آخه احتیاج دارم)
تقریبا هم می خوام از هفته دیگه به صورت جدی شروه کنم
خیلی ها بهم کلاس رو پیشنهاد دادن ولی خودم زیاد مایل نیستم از طرفی وقت هم ندارم (مهر دارم می رم آمریکا)
تقریبا یک ماه ایران و یک ماه هم اونحا وقت دارم
مشکل اصلی من هم speaking هست راستش نمی دونم چه جوری خییلی سریع درستش کنم اگه کسی کتابی سی دی خوبی سراغ داره ممنون می شم بگه

اگر هم شبیه ساز تافل دارین ممنون می شم مهرفی کنن (بشه رایگان از اینترنت دانلود کرد)
من کتاب دلتا رو دارم شروع می کنم چطوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

S E V E N
21-08-2010, 11:05
سلام خدمت شما

من زمستان سال 87 AD4 رو تو کلاس های کانون زبان ایران تموم کردم و از اون موقع به بعد زیاد زبان کار نکردم. الان میخوام برای مدرک

تافل تلاش کنم. به نظر شما کی امتحان بدم خوبه و اینکه آیا کلاس های پیش تافل کانون رو برم همشو ؟ کدوماشو برم بهتره ؟ تو امتحان تافل کدوم مهارت مهتر هست ؟

ممنون

خدانگهدار

hoomi_gta
21-08-2010, 11:09
سلام.
میشه بهترین کتاب برای امتحان IELTS ACADEMY و بگید ؟ مرسی

sajjad1973
21-08-2010, 11:25
سلام.
میشه بهترین کتاب برای امتحان IELTS ACADEMY و بگید ؟ مرسی

دوست عزیز یز کتابهای cambridge ielts هست که هفتا کتابه به نظرم کتابهای خوبی هستن

cambridge books for cambridge exams

A r c h i
21-08-2010, 20:56
سلام خدمت شما

من زمستان سال 87 AD4 رو تو کلاس های کانون زبان ایران تموم کردم و از اون موقع به بعد زیاد زبان کار نکردم. الان میخوام برای مدرک

تافل تلاش کنم. به نظر شما کی امتحان بدم خوبه و اینکه آیا کلاس های پیش تافل کانون رو برم همشو ؟ کدوماشو برم بهتره ؟ تو امتحان تافل کدوم مهارت مهتر هست ؟

ممنون

خدانگهدار

سلام
همه مهارت های تافل مهم هستند. معمولا برای پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور بعضی از دانشگاه ها مثلا می گن که نمره در مجموع بالای 90 و مثلا writing بالای 25 یا همه مهارت ها بالای 22
من در مورد کانون خبر ندارم. ولی برای شرکت در امتحان تافل کلاسهای writing , speaking را توصیه می کنم حتما برین، دو مهارت باقی مانده با حل کردن تمرین کتابها و امتحانات مشابه درست میشه

سلام دوستان
من زبانم زیاد بد نیست ولی زیاد هم خوب نیست
من ماکزیمم رو تقریبا تمام کردم (400 word & essential)
می خوام حداکثر تا آبان ماه تافل بدم با نمره بالای 100 (آخه احتیاج دارم)
تقریبا هم می خوام از هفته دیگه به صورت جدی شروه کنم
خیلی ها بهم کلاس رو پیشنهاد دادن ولی خودم زیاد مایل نیستم از طرفی وقت هم ندارم (مهر دارم می رم آمریکا)
تقریبا یک ماه ایران و یک ماه هم اونحا وقت دارم
مشکل اصلی من هم speaking هست راستش نمی دونم چه جوری خییلی سریع درستش کنم اگه کسی کتابی سی دی خوبی سراغ داره ممنون می شم بگه

اگر هم شبیه ساز تافل دارین ممنون می شم مهرفی کنن (بشه رایگان از اینترنت دانلود کرد)
من کتاب دلتا رو دارم شروع می کنم چطوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من خودم با دلتا شروع کردم که عالی بود و بعد هم کتابهای barron's و ETS را زدم. به نظر من کلاس سریع ترین راه برای رسیدن به آمادگی هست. اگه وقت ندارید حتما از معلم خصوصی کمک بگیرید. خصوصا در قسمت writing

S E V E N
22-08-2010, 11:00
سلام دوستان :

2 تا سوال ديگه :

1- به نظر شما كدوم نو آزمون تافل بهتر هست ؟ ( اينترنتي يا كامپيوتري و يا كاغذي )

2- آزمون toefl tolimo gre چيست و چه تفاوتي با آزمون هاي معمولي تافل داره ؟

ممنون

خدانگهدار

A r c h i
22-08-2010, 18:45
سلام دوستان :

2 تا سوال ديگه :

1- به نظر شما كدوم نو آزمون تافل بهتر هست ؟ ( اينترنتي يا كامپيوتري و يا كاغذي )

2- آزمون toefl tolimo gre چيست و چه تفاوتي با آزمون هاي معمولي تافل داره ؟

ممنون

خدانگهدار
سلام
1- به نظرم آزمون IBT اینترنت بیس بهتره. به خاطر تایپ قسمت نوشتاری و هدر ندادن زمان.

2- جواب در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

AABB
24-08-2010, 13:01
Hi to All.
. I have searched through Internet alot. I could find many PDF format of ebooks but there wasn't any audio file for TOEFL listening test!!! so can any one help me out and show a link for listening section of TOEFL including audio file as well? I appreciate it.bye

t.63
24-08-2010, 20:21
Hi to All.
. I have searched through Internet alot. I could find many PDF format of ebooks but there wasn't any audio file for TOEFL listening test!!! so can any one help me out and show a link for listening section of TOEFL including audio file as well? I appreciate it.bye

see here

mpirayesh
27-08-2010, 00:39
مدارک
tofel
ielts
gre

چه فرقی با هم دارند؟

هزینه ثبت نام هر کدام ؟

و مدت اعتبار هر یک بعد از گرفتن نمره قبولی ؟

Amirdb
27-08-2010, 00:45
go to this link.you can give a better answer.good luck

mpirayesh
27-08-2010, 12:43
مدارک
tofel
ielts
gre

چه فرقی با هم دارند؟

هزینه ثبت نام هر کدام ؟

A r c h i
28-08-2010, 21:42
مدارک
tofel
ielts
gre

چه فرقی با هم دارند؟

هزینه ثبت نام هر کدام ؟

سلام
یک کم دقت می کردین همین دو پست بالاتر نوشتم جواب اینجاست

تافل و آیلتس فرق خاصی ندارند، تافل آمریکاییه و آیلتس انگلیسی. مدارکشان به صورت مساوی معتبره، تافل در بیشتر کشورها و آیلتس به طور خاص در انگلیس، استرالیا و کانادا، هرچند آنها هم تافل را قبول دارند.

مدت اعتبار تافل و آیلتس و GRE هر کدام 2 سال

هزینه ثبت نام تافل حدود 200 هزار تومان در مورد آیلتس اطلاعی ندارم ولی اون هم همین حدود باید باشه

هزینه ثبت نام GRE پارسال 180 دلار بود. امسال باید گرونتر شده باشه

tandos
01-09-2010, 17:53
به نظرتون برای تافل چه جور شروع کنم ؟ از چه کتابی ؟ چه منبعی ؟ من از منابع تافل هیچی نمی دونم . زبانم هم متوسط هست .

samanajan
01-09-2010, 22:22
سلام

من برای آبان آیلتس را رزور کردم به نظر شما

چه کار کنم ؟ چی بخوانم ؟ روزی چند ساعت

1. من روزی می توانم 8 ساعت انگلیسی بخوانم ولی نمی دانم چقدر و چی بخوانم ؟
2. برای دایره لغات چطوری بخوانم که راحتر حفظ بشم ؟
3. یک مشورت کنید

AABB
02-09-2010, 08:26
به نظرتون برای تافل چه جور شروع کنم ؟ از چه کتابی ؟ چه منبعی ؟ من از منابع تافل هیچی نمی دونم . زبانم هم متوسط هست .

خوب برای شروع می تونی هم از کتاب های راهنمای تافل و هم از این لینک هایی که داده شده استفاده کنی.

---------- Post added at 09:26 AM ---------- Previous post was at 09:23 AM ----------

سلام

من برای آبان آیلتس را رزور کردم به نظر شما

چه کار کنم ؟ چی بخوانم ؟ روزی چند ساعت

1. من روزی می توانم 8 ساعت انگلیسی بخوانم ولی نمی دانم چقدر و چی بخوانم ؟
2. برای دایره لغات چطوری بخوانم که راحتر حفظ بشم ؟
3. یک مشورت کنید

سلام.
آیلتس رو نمی دونم ولی من برای تافل از یکی از دوستان یک فایل پی دی اف رو گرفتم که به نظرم جالب هست. این فایل برای دامنه ی لغات تاقل هست. که یک کلمه رو گفته و مترادف هایی که تا به حال در تست ها سئوال شده ، رو بروش اومده. خواستی بگو برات آپلود کنم.

AABB
02-09-2010, 09:32
این هم از فایل واژگان تافل که گفتم.
به درد من که خیلی می خوره.

موفق باشید.

samanajan
02-09-2010, 13:31
خوب برای شروع می تونی هم از کتاب های راهنمای تافل و هم از این لینک هایی که داده شده استفاده کنی.

---------- Post added at 09:26 AM ---------- Previous post was at 09:23 AM ----------

سلام.
آیلتس رو نمی دونم ولی من برای تافل از یکی از دوستان یک فایل پی دی اف رو گرفتم که به نظرم جالب هست. این فایل برای دامنه ی لغات تاقل هست. که یک کلمه رو گفته و مترادف هایی که تا به حال در تست ها سئوال شده ، رو بروش اومده. خواستی بگو برات آپلود کنم.

اگر آپود متشکر می شوم

sandy2010
03-09-2010, 12:33
سلام من دارم خودم کتاب new insight into ielts رو می خونم. اما یه مشکل دارم جوابهایی که من در قسمت situationمی نویسم به نظر خودم درسته اما با جوابهای کتاب فرق داره مثلا من می نویسم :

Broadcasting a football match جواب کتاب اینه : introduction to tv sport commentary

kiuq
06-09-2010, 22:49
مدارکشان به صورت مساوی معتبره، تافل در بیشتر کشورها و آیلتس به طور خاص در انگلیس، استرالیا و کانادا، هرچند آنها هم تافل را قبول دارند.
در حال حاضر مدرک آیلتس بهتره و بیشتر مورد قبول دانشگاهها..
هرچند که تافل هم به میزان آیلتس اعتبار داره ولی خب مثله قدیم نیست..
نمرش (آیلتس) هم از 9 شروع میشه و برای پذیرش اروپا نمره 7 به بالا خوبه ولی آمریکا بیشتره..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پروسه ی آزمون تقریبا به مانند کنکور میمونه ( از لحاظ خوندن) و تکنیک های خاص خودشو داره ، به طوری که نمره های که ایرانی ها میارن معمولا از کشورهای دیگه بالاتره ( به دلیل آشنایی با کنکور و تجربه ی درس خوندن به خاطر یک هدف).
بهترین روش رفتن به کلاس هست و یا اینکه استاد خصوصی بگیره شخص.
موفق باشید

parisa-mi
12-09-2010, 12:03
جواب همه سوالاتت رو تو این آدرس هست
حتی سوالایی که نپرسیدی هم هست:46:
آدرس:

sandy2010
12-09-2010, 21:39
چرا کسی جوابمو نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nimafire
13-09-2010, 17:42
دوستان
من میتونم کتاب های مربوطه رو بخونم و تنها امتحان بدهم؟
اگر میشه.کجا ها تنها امتحان میگیرند و هزینش؟

ممنون میشم اطلاعات کاملی قرار بدید

yashgin128
18-09-2010, 23:54
سلام
من دانشجوی رشته نرم افزار هستم.برای من و خیلی ها این سوالات بسیار پیش اومده پس اگه میشه با حوصله جواب بدید .شاید سوالات بسیار ابتدایی باشد .
1.تافل و ایلس چیستند و غیر از اینا ما چی داریم؟ این کلمه pre دیگه چیه قبل از اینا؟
2.در کل مدرک تافل و ایلس چه فرقی باهم دارن ؟ کدوم بهتره؟کدوم سخت تره؟
3.در ایران کدام موسسات مدرک معتبر جهانی میدن ؟
4.ایا ما غیر از امتحان تافل امتحان ایلس هم در سازمان سنجش داریم؟
5.نمره های اینها از چند هستند(مثلا از 100 هستند).و چه نمره ای معمولا مناسبه(بیشتر برای تافل)
6.هزینه این دو مدرک چقدره؟
7.من جهاد دانشگاهی میرم که بیشتر رو مکالمه تاکید دارن.ایا برای تافل خوبه؟ما با اینتر چنج زرد شروع کردیم .تا چندتا کتاب از این مدل تموم کنیم توانایی امتحان تافل را خواهیم داشت
8.بعد از این دو مدرک چه مدارکی قرار دارند؟ کسی که رشته زبان می خونه مدرکش چه فرقی با این دو تا داره؟
9.برای من کدام مدرک بهتره؟
شرمنده اگه سولاتم زیاد شد اخه خنگم.
منتظرتونم
موفق باشید

javadlf
27-09-2010, 18:12
سلام
من دانشجوی رشته نرم افزار هستم.برای من و خیلی ها این سوالات بسیار پیش اومده پس اگه میشه با حوصله جواب بدید .شاید سوالات بسیار ابتدایی باشد .
1.تافل و ایلس چیستند و غیر از اینا ما چی داریم؟ این کلمه pre دیگه چیه قبل از اینا؟
2.در کل مدرک تافل و ایلس چه فرقی باهم دارن ؟ کدوم بهتره؟کدوم سخت تره؟
3.در ایران کدام موسسات مدرک معتبر جهانی میدن ؟
4.ایا ما غیر از امتحان تافل امتحان ایلس هم در سازمان سنجش داریم؟
5.نمره های اینها از چند هستند(مثلا از 100 هستند).و چه نمره ای معمولا مناسبه(بیشتر برای تافل)
6.هزینه این دو مدرک چقدره؟
7.من جهاد دانشگاهی میرم که بیشتر رو مکالمه تاکید دارن.ایا برای تافل خوبه؟ما با اینتر چنج زرد شروع کردیم .تا چندتا کتاب از این مدل تموم کنیم توانایی امتحان تافل را خواهیم داشت
8.بعد از این دو مدرک چه مدارکی قرار دارند؟ کسی که رشته زبان می خونه مدرکش چه فرقی با این دو تا داره؟
9.برای من کدام مدرک بهتره؟
شرمنده اگه سولاتم زیاد شد اخه خنگم.
منتظرتونم
موفق باشید

البته جواب همه سوالات رو نمی دونم دیدم کسی جواب نداده گفتم تا اونجایی که می دونم راهنماییت کنم

1-دو تا آزمون بین المللی هستند که سطح انگلیسی شما رو می سنجند.pre مخفف preparation به معنای آمادگی هست (آمادگی برای تافل یا ایلتس). آزمون های زیادی هستند. GRE و toeic و sat و gmat و ...
2-بهتر یا بدتری وجود نداره. شما باید ببینی مدرک رو برای کجا می خوای. مثلا اگه برای فلان دانشگاه می خوای باید ببینی چه مدرکی رو قبول دارند و حداقل نمرشون چیه. البته توی آزمون هم یک فرق هایی هست که توی دوره های آمادگی یاد میگیری.
3-برای ایلتس موسسه ایران ایلتس رو فقط می شناسم.(احتمالا جاهای دیگه هم باشند.)
4-تا اونجا که من میدونم نه.
5-نمره ایلتس از 9 هست. تافل دو نوع داره و نمره هاشو نمی دونم. خوبی و بدی رو جایی که می خوای بری مشخص می کنه.(شاید یک جا نمره 7 بخواد و یک جا 7.5 یا 6.5)
6-نمی دونم
7- ببین کتابهای interchange ربطی به تافل ندارن. اگه شما عجله ای نداری همون دوره ها رو برو بعد که به آزمون نیاز پیدا کردی برای کلاس های آمادگی آزمون شرکت کن.

8- اینطوری نیست که احتمالا شما فکر می کنی(مثلا toefl معادله دیپلمه پس لیسانس چه آزمونیه) قبل و بعد وجود نداره شما باید ببینی کدومش به کارت میاد.( البته این به این معنی نیست که این دو آزمون دیگه ته زبان هستند و اگه این مدارک رو داشته باشی دیگه فول هستی)
آزمون هایی هم هست که بعد داشته باشه مثل FCE بعدش CAE و بعدش هم CPE ولی این دوتا نه.

9-فکر کنم جواب رو توی 2 دادم.

امیدوارم تا حدی تونسته باشم کمک کرده باشم.

parisa-mi
30-09-2010, 11:23
به نظر شما آیلتس بهتر است یا تافل؟

Amir Varasteh
30-09-2010, 13:09
سلام.

من فک کنم بستگی داره به استفاده ات.

نمیدونم کدوم بهتره.

اما مثلا اگر برای تحصیل خارج از گشور میخوای ، مدرک زبانت بستگی به دانشگاهی میخوای بری داره.

بعضی ها IELTS میخوان و بعضیا Toffel.

S E V E N
01-10-2010, 17:28
سلام دوستان

از بين كلاس هاي پيش تافل مراكز كدوم بهتر؟ من الان يك سال و نيمه كه AD 4 كانون زبان ايران رو تموم كردم. چند روز پيش رفتم بپرسم براي كلاس هاي تافل، مثل اينكه بايد كلاس هاي پيش تافل 1 و 2 رو برم كه يه جورايي ممكنه يك سال طول بكشه.ارزش داره. يعني من الان نميتونم تا 3-4 ماه ديگه كار كنم و تافل با نمره خوب بگيرم ؟

لطفاً راهنمايي كنيد و همچنين اگه مركز ديگه اي ميشناسيد كه بهتر براي آمادگي تافل معرفي كنيد.

ممنون

mohammad nasimafza
02-10-2010, 10:27
با سلام ...
من خيلي وقته كه دوست دارم يه مدرك زبان براي خودم دست و پا كنم ... چه تافل چه آيلتس ... چون هنوز قصد خاصي ندارم ...
اما مشكلي كه دارم اينه كه چون دانشجوي كارشناسي ارشد هستم وقت ندارم سر كلاس بشينم ... داشتم تو اينترنت چرخ ميزدم كه اينو پيدا كردم ... البته اگه تبليغ محسوب نشه ...

آموزش از راه دور IELTS
من بانك لغاتم مناسبه و الان هم دارم خودم 504 ميخونم ... ولي مشكل speaking و listening دارم ... ابته اين سايت مدعي شده كه خودش هم در پايان دوره مدركي صادر ميكنه كه تا حدودي معتبره ... خودتون بخونيدش ...
به نظر شما اين دوره ارزشش رو داره ... ؟؟؟؟؟ با توجه به اينكه هزينه اش هم مناسبه ... اگر دوستان دوره مشابه اين كه معتبر باشه اينجا بگن تا ما هم استفاده كنيم
مرسي

parisa-mi
03-10-2010, 15:20
سلام.

من فک کنم بستگی داره به استفاده ات.

نمیدونم کدوم بهتره.

اما مثلا اگر برای تحصیل خارج از گشور میخوای ، مدرک زبانت بستگی به دانشگاهی میخوای بری داره.

بعضی ها IELTS میخوان و بعضیا Toffel.

ممنون از جوابت من برای مهاجرت می خوام

malcom
04-10-2010, 20:21
مرسی ... از توجه دوستان

yashgin128
12-10-2010, 17:00
البته جواب همه سوالات رو نمی دونم دیدم کسی جواب نداده گفتم تا اونجایی که می دونم راهنماییت کنم

1-دو تا آزمون بین المللی هستند که سطح انگلیسی شما رو می سنجند.pre مخفف preparation به معنای آمادگی هست (آمادگی برای تافل یا ایلتس). آزمون های زیادی هستند. GRE و toeic و sat و gmat و ...
2-بهتر یا بدتری وجود نداره. شما باید ببینی مدرک رو برای کجا می خوای. مثلا اگه برای فلان دانشگاه می خوای باید ببینی چه مدرکی رو قبول دارند و حداقل نمرشون چیه. البته توی آزمون هم یک فرق هایی هست که توی دوره های آمادگی یاد میگیری.
3-برای ایلتس موسسه ایران ایلتس رو فقط می شناسم.(احتمالا جاهای دیگه هم باشند.)
4-تا اونجا که من میدونم نه.
5-نمره ایلتس از 9 هست. تافل دو نوع داره و نمره هاشو نمی دونم. خوبی و بدی رو جایی که می خوای بری مشخص می کنه.(شاید یک جا نمره 7 بخواد و یک جا 7.5 یا 6.5)
6-نمی دونم
7- ببین کتابهای interchange ربطی به تافل ندارن. اگه شما عجله ای نداری همون دوره ها رو برو بعد که به آزمون نیاز پیدا کردی برای کلاس های آمادگی آزمون شرکت کن.

8- اینطوری نیست که احتمالا شما فکر می کنی(مثلا toefl معادله دیپلمه پس لیسانس چه آزمونیه) قبل و بعد وجود نداره شما باید ببینی کدومش به کارت میاد.( البته این به این معنی نیست که این دو آزمون دیگه ته زبان هستند و اگه این مدارک رو داشته باشی دیگه فول هستی)
آزمون هایی هم هست که بعد داشته باشه مثل FCE بعدش CAE و بعدش هم CPE ولی این دوتا نه.

9-فکر کنم جواب رو توی 2 دادم.

امیدوارم تا حدی تونسته باشم کمک کرده باشم.

بسیار متشکر دوست عزیز

S E V E N
12-10-2010, 20:37
سلام دوستان

از بين كلاس هاي پيش تافل مراكز كدوم بهتر؟ من الان يك سال و نيمه كه AD 4 كانون زبان ايران رو تموم كردم. چند روز پيش رفتم بپرسم براي كلاس هاي تافل، مثل اينكه بايد كلاس هاي پيش تافل 1 و 2 رو برم كه يه جورايي ممكنه يك سال طول بكشه.ارزش داره. يعني من الان نميتونم تا 3-4 ماه ديگه كار كنم و تافل با نمره خوب بگيرم ؟

لطفاً راهنمايي كنيد و همچنين اگه مركز ديگه اي ميشناسيد كه بهتر براي آمادگي تافل معرفي كنيد.

ممنون

سلام

آقا يكي جواب ما رو بده!

ممنون

nic_chagal
15-10-2010, 12:54
سلام من یک سوالی داشتم آیا بین امتحانات تافل ibt که در ایران برگذار می شه و تافلی که در کشورهای دیگه مثل آمریکا برگذار می شه تفاوتی وجود داره از نظر سطح سوالات و سختی و آسانی یا اینکه نه همه مربوط به یک سرور هستند

A r c h i
17-10-2010, 15:56
سلام من یک سوالی داشتم آیا بین امتحانات تافل ibt که در ایران برگذار می شه و تافلی که در کشورهای دیگه مثل آمریکا برگذار می شه تفاوتی وجود داره از نظر سطح سوالات و سختی و آسانی یا اینکه نه همه مربوط به یک سرور هستند

سلام نه هیچ فرقی نمی کنه. به صورت آنلاین از طرف مرکز برگزار میشه.

ممنون
سلام
همه آموزشگاه ها وضعیت مشابه دارند. جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران یک سری کلاسهای تافل برای کسانی که فشرده می خواستند قبلا داشت الان را نمی دونم. برای سه 4 ماه دیگه اگه سطح زبانتون متوسط به بالاست خودتون کتابهای تافل را بگیرید و کار کنید، مسلما نتیجه بهتری می گیرید

nibble
21-10-2010, 05:02

سلام
همه آموزشگاه ها وضعیت مشابه دارند. جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران یک سری کلاسهای تافل برای کسانی که فشرده می خواستند قبلا داشت الان را نمی دونم. برای سه 4 ماه دیگه اگه سطح زبانتون متوسط به بالاست خودتون کتابهای تافل را بگیرید و کار کنید، مسلما نتیجه بهتری می گیرید

سلام واقعا از نظر سختی هیچ فرقی نمی کنه
راستش در مورد ielts یکی از دوستام می گفت مثلا ارمنستان امنحانش آسون تره
راستی من امریکا هستم و می خوام امتحان بدم مطمئنید فرقی نداره آخه ممکنه تو کشورهایی که زبان اصلیشون انگلیسی نیست سطحش یکی باشه ولی کشورایی که زبانشون انکلیسی سخت تر باشه

S E V E N
22-10-2010, 09:33

سلام
همه آموزشگاه ها وضعیت مشابه دارند. جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران یک سری کلاسهای تافل برای کسانی که فشرده می خواستند قبلا داشت الان را نمی دونم. برای سه 4 ماه دیگه اگه سطح زبانتون متوسط به بالاست .خودتون کتابهای تافل را بگیرید و کار کنید، مسلما نتیجه بهتری می گیرید.

سلام

ببخشيد ميشه اين كتاب ها رو معرفي كنيد؟

اگه ميشه براي ielts و toefl هر كردوم جداگانه معرفي كنيد.

ممنون

nibble
01-11-2010, 00:23

سلام

راستی من امریکا هستم و می خوام امتحان بدم مطمئنید فرقی نداره آخه ممکنه تو کشورهایی که زبان اصلیشون انگلیسی نیست سطحش یکی باشه ولی کشورایی که زبانشون انکلیسی سخت تر باشه

shadi_h
05-11-2010, 02:33
این هم از فایل واژگان تافل که گفتم.
به درد من که خیلی می خوره.

موفق باشید.

سلام این فایل مشکل داره جای دیگه ای برای دانلود هست؟؟؟
مرسی

nibble
07-11-2010, 06:25
سلام این فایل مشکل داره جای دیگه ای برای دانلود هست؟؟؟
مرسی

آره مشکل داره میشه دوباره بزارید؟

baloot100
11-11-2010, 00:25
tnx so much

metallica is me
11-11-2010, 17:29
سلام دوستان بالاخره ما از دانشگاه انصراف دادیم افتادیم تو خط آیلتس و...و انشا الله انگلیس یا استرالیا
به من گفتن ظرف 1 سال باید آیلتس 6.5 بیارم به نظرتون از کجا روع کنم
رفتم سفیر گفت باید از pre ielts پنج شروع کنم بعدش اسکیلز ها و امتحان به نظرتون سفیر بهتره یا آریانپور ؟؟؟؟اگه جای بهتری میشناسید بفرمایید لطفا
در ضمن موسسه یا جایی هست که امتحانات آزمایشی آیلتس بگیره ؟؟؟؟؟
در کل هرچی برای مبتدی مثل من لازمه بفرمایید
ممنون

metallica is me
12-11-2010, 13:20
سلام دوستان بالاخره ما از دانشگاه انصراف دادیم افتادیم تو خط آیلتس و...و انشا الله انگلیس یا استرالیا
به من گفتن ظرف 1 سال باید آیلتس 6.5 بیارم به نظرتون از کجا روع کنم
رفتم سفیر گفت باید از pre ielts پنج شروع کنم بعدش اسکیلز ها و امتحان به نظرتون سفیر بهتره یا آریانپور ؟؟؟؟اگه جای بهتری میشناسید بفرمایید لطفا
در ضمن موسسه یا جایی هست که امتحانات آزمایشی آیلتس بگیره ؟؟؟؟؟
در کل هرچی برای مبتدی مثل من لازمه بفرمایید
ممنون
یعنی کسی ایجا اطلاعاتی درباره آیلتس نداره؟؟؟:41::41::41:
اگه دارید لطفا کمک کنید چون از فردا باید شروع کنم
ممنون

Bobby Sands
14-11-2010, 13:44
از دوستان و اساتید کسی راجع به دوره SMART IELTS که توسط ieltsiran برگزار میشه نظری داره؟

کسی تا حالا تو این دوره شرکت کرده؟ چطوریه ؟ باید در چه سطحی باشیم تا تو این دوره شرکت کنیم؟

nibble
15-11-2010, 03:17

سلام

تو رو خدا جواب بدید من خیلی نگرانم یک ماه دیگه امتحان دارم

nibble
15-11-2010, 03:23
راستی من یه سوال دیگه هم دارم شنیدم نرم افزار هایی هستند واسه writing تافل که یه نمره تقریی از writing ای که بهش می دید رو می ده

کسی از این نرم افزار ها خبر داره می تونه واسه دنلود بزاره؟

haaaaaaniiiiii
17-11-2010, 23:26
من شنیدم میشه کسی رو پیدا کرد که پول میگیره و با موسسه هماهنگ می کنه ، بعد جات میره امتحان میده یه نمره خوبم میگیره. به نظر شما میشه؟
اگه میشه به منم معرفی کنین

bbkagp
29-11-2010, 09:25
سلام

چندتا سوال از آزمون تافل دارم. ممنون میشم جواب بدین:

1) اگه بخوام تو ترکیه امتحان بدم، وجه ثبت نام رو چه جوری می تونم پرداخت کنم؟ (مستر کارت رو از کجا می تونم پیدا کنم؟)
2) اینکه میگن مدرکش دوساله یا در بعضی مواقع مادامالعمر یعنی چی؟

مرسی :40:

matin_vv
29-11-2010, 10:40
1- حالا چرا تو ترکیه؟ همین سازمان سنجش خودمون هر دو هفته یک بار داره امتحان میگیره!
شما میری تو سایت سنجش، با کارت شتاب Voucher میخری از اونجا، بعد با همون Voucher میتونی ثبت نام کنی.
راه دیگه اش اینه که از این کارتهای اعتباری مجازی بخری مستقیم از خود سایت ETS خرید کنی.

2- مادام العمر نداریم. اکثر دانشگاهها نمره ای میخوان که قبل از دو سال گذشته کسب شده باشه.

موفق باشی.

StarrySky
03-12-2010, 21:08
سلام

درباره ی ثبت نام برای آزمون تافل سوال دارم. ثبت نام از طریق سایت سنجش با ثبت نام از طریق سایت ets چه فرقی داره؟(به جز نحوه ی پرداخت)
الان تو سایت سنجش نوشته برای آزمون 4 مارچ 2011 میشه ثبت نام کرد. برای آزمونهای بعدی نمیشه از الان ثبت نام کرد؟ مثلا برای آزمون 7 می؟ آخه تو سایت ets نوشته برای آزمون 7 می No seats available! یعنی ظرفیتش پر شده؟! تا یه ماه پیش ظرفیت داشت، یعنی پر شده؟! :41:

bbkagp
03-12-2010, 21:35
ووچری که سازمان سنجش می فروشه فقط برای تافل در ایران است... کسی می دونه چه جوری میشه ووچر خارجی خرید؟ میشه از بانک های ایران وارد عمل شد؟ مسترکارت از کجا میشه گیر آورد؟

A r c h i
09-12-2010, 17:25
ووچری که سازمان سنجش می فروشه فقط برای تافل در ایران است... کسی می دونه چه جوری میشه ووچر خارجی خرید؟ میشه از بانک های ایران وارد عمل شد؟ مسترکارت از کجا میشه گیر آورد؟
بله ووچر سازمان سنجش فقط برای ایران هست. چون همینجا می فروشه.
یک سری موسسات هستند که مستر کارت می فروشن. یک سری موسسات هستن که شما بهشون پول ایرانی میدی،؛ اونا تو با کارت خودشون برات پرداخت می کنند. شما لازم نیست ووچر خارجی بخریدو مستقیما از طریق سایت ets برای هرجا که می خواید امتحان بدین، با مستر کارت پرداخت کنید

سلام

درباره ی ثبت نام برای آزمون تافل سوال دارم. ثبت نام از طریق سایت سنجش با ثبت نام از طریق سایت ets چه فرقی داره؟(به جز نحوه ی پرداخت)
الان تو سایت سنجش نوشته برای آزمون 4 مارچ 2011 میشه ثبت نام کرد. برای آزمونهای بعدی نمیشه از الان ثبت نام کرد؟ مثلا برای آزمون 7 می؟ آخه تو سایت ets نوشته برای آزمون 7 می No seats available! یعنی ظرفیتش پر شده؟! تا یه ماه پیش ظرفیت داشت، یعنی پر شده؟! :41:
من دو سال پیش امتحان دادم، فقط از طریق ets میشد ثبت نام کرد. که باید با مستر کارت یا ووچر سازمان سنجش ثبت نام میشد. به نظرم فرقی نمی کنه از کجا ثبت نام کنی
راستش برای امتحان تافل خصوصا این موقع سال، هر ثانیه صندلی ها پر میشه. یک ماه که خیلی زیاده. معمولا تاریخ امتحانات تا 3-4 ماه بعد بازه. و این موقع هم گفتم خیلی شلوغه. باید هر روز چک کنی شاید تاریخ جدید باز کنند.

StarrySky
09-12-2010, 19:36
من دو سال پیش امتحان دادم، فقط از طریق ets میشد ثبت نام کرد. که باید با مستر کارت یا ووچر سازمان سنجش ثبت نام میشد. به نظرم فرقی نمی کنه از کجا ثبت نام کنی
راستش برای امتحان تافل خصوصا این موقع سال، هر ثانیه صندلی ها پر میشه. یک ماه که خیلی زیاده. معمولا تاریخ امتحانات تا 3-4 ماه بعد بازه. و این موقع هم گفتم خیلی شلوغه. باید هر روز چک کنی شاید تاریخ جدید باز کنند.
ممنون
به نظر شما تو کدوم آزمون میشه نمره ی بهتری گرفت؟ تافل یا آیلتس؟ من شنیده بودم تو بخش speaking آیلتس مصاحبه گر ها خیلی سخت میگیرن و به همین دلیل میخواستم تافل بدم. ولی حالا شنیدم که speaking تافل و چند دقیقه حرف زدن یه طرفه درباره ی یه موضوع خاص و نمره ی خوب گرفتن خیلی سختتره! درست میگن؟ :41:

A r c h i
15-12-2010, 15:41
ممنون
به نظر شما تو کدوم آزمون میشه نمره ی بهتری گرفت؟ تافل یا آیلتس؟ من شنیده بودم تو بخش speaking آیلتس مصاحبه گر ها خیلی سخت میگیرن و به همین دلیل میخواستم تافل بدم. ولی حالا شنیدم که speaking تافل و چند دقیقه حرف زدن یه طرفه درباره ی یه موضوع خاص و نمره ی خوب گرفتن خیلی سختتره! درست میگن؟ :41:

به نظر من تافل رحت تره، ولی این خیلی سلیقه ایه، افراد زیادی هستند که می گن آیلتس راحت تره..واقعا بستگی به خودتون داره. تافل چون که کاملا اینترنتیه، به نظر من راحت تر بود. ولی آیلتس چون کسی که با شما مصاحبه می کنه رو به رو نشسته یک مقدار استرسش بیشتره :)..ولی تافل شما صحبت می کنی و ضبط میشه و بعدا نمره داده میشه

M i L @ D
21-12-2010, 22:32
سلام دوستان ...

ممنون میشم منابعی رو برای یادگیری TOFEL و IELETS بهم معرفی کنید !

جدیدا رفتم کلاس ، میخوام همراه اون کتاب ها ، نرم افزارها یا ... رو هم که واقعا در یادگیری کمک میکنه امتحان کنم !

خیلی ممـــنون !

nibble
24-12-2010, 18:07
سلام دوستان
من هفته پیش امتحان تافل دادم واسه writing دقیقا عین یکی از sample های ETS نوشتم (integrated)
حالا دارم برای GRE می خونم تو کتاب ETS GRE نوشته اگر Writing تون مثل sample کتاب ها باشه کلا scoreتون cancle میشه
می خوام بدونم این قانون واسه toefl هم هست یا نه؟

hjoooker
30-12-2010, 19:16
میخواستم بپرسم بهترین موسسه زبان که کلاس های فشرده برگزار میکنه برا اونایی که میخوان برن امتحان ielts بدن که بد بتونن برن خارج چیه؟

FARA360
01-01-2011, 17:35
سلام بر همگی دوستان قدیمی و جدید:11:
انجمنی که مربوط به سوالم باشه رو پیدا نکردم ناچارا سوالمو اینجا مطرح میکنم.
در مورد زبان عمومی آزمون دکتری یه سوال دارم. از دوستان اگه کسی هست برای راهنمایی اعلام کنه
بسیار ممنون

bbkagp
06-01-2011, 10:02
سلام.

سایتی بلدین که تو writing کمک کنه؟ مثلا ما مقاله بذاریم و اونا اشکالاتشو بگن و بتونیم رفع کنیم؟
می خوام برای رایتینگ تافل تمرین کنم و بشدت به چنین چیزی احتیاج دارم.

مرسی

A r c h i
06-01-2011, 19:12
سلام بر همگی دوستان قدیمی و جدید:11:
انجمنی که مربوط به سوالم باشه رو پیدا نکردم ناچارا سوالمو اینجا مطرح میکنم.
در مورد زبان عمومی آزمون دکتری یه سوال دارم. از دوستان اگه کسی هست برای راهنمایی اعلام کنه
بسیار ممنون

سلام
شما می پرسیدین شاید کسی می تونست جواب بده :20:

FARA360
08-01-2011, 21:23
سلام
شما می پرسیدین شاید کسی می تونست جواب بده :20:

یه سری کتاب هست واسه زبان عمومی که شامل کتب پیشرفته و فوق پیشرفته ست مثل تافل رهنما ( البته فقط vocab و گرامر). میخواستم ببینم برای reading هم همچین کتابی هست؟ البته کتابایی مثل Delta key رو خوندم ولی ظاهرا سطح کتاب متوسطه.

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

nibble
11-02-2011, 04:23
یه سری کتاب هست واسه زبان عمومی که شامل کتب پیشرفته و فوق پیشرفته ست مثل تافل رهنما ( البته فقط vocab و گرامر). میخواستم ببینم برای reading هم همچین کتابی هست؟ البته کتابایی مثل Delta key رو خوندم ولی ظاهرا سطح کتاب متوسطه.

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

واسه reading کتاب تافل cambridge خوبه

a.toraby
03-03-2011, 12:28
من میخوام تا بهمن سال دیگه امتحان ielts بدم. شما پیشنهاد میکنید چه موسسه ای ثبت نام کنم؟ من الان در سطح intermediate کتاب های interchange هستم. اصلا همچین چیزی امکان داره؟ یعنی میشه تا یک سال دیگه برای آزمون ielts آماده بشم؟
اگر نمیشه اسم موسسه رو اینجا آورد لطفا پیغام خصوصی بدین. یا اینکه فقط شرایط موسسه ای که باهاش آشنایی دارید در اینجا بگید. یصورتی که تبلیغ به حساب نیاد!
ممنون

javadlf
03-03-2011, 17:35
البته پیشنهاد موسسه ی خاصی رو نمیدم چون هیچ کدومشون رو برای IELTS نرفتم ولی حتما می تونی خودت را تا یک سال آینده برای آزمون آماده کنی و یک نمره 7 یا 7.5 بگیری.

بخصوص اینکه الان هم در سطح intermediate هستی

فقط آمار تاریخ آزمونهاش رو تو سال بعد بگیر تا ببینی کدوم تاریخ برات خوبه ( فکر کنم هر یک ماه یک بار آزمون داشته باشه)

a.toraby
03-03-2011, 21:25
البته پیشنهاد موسسه ی خاصی رو نمیدم چون هیچ کدومشون رو برای IELTS نرفتم ولی حتما می تونی خودت را تا یک سال آینده برای آزمون آماده کنی و یک نمره 7 یا 7.5 بگیری.

بخصوص اینکه الان هم در سطح intermediate هستی

فقط آمار تاریخ آزمونهاش رو تو سال بعد بگیر تا ببینی کدوم تاریخ برات خوبه ( فکر کنم هر یک ماه یک بار آزمون داشته باشه)

ممنون. امیدوارم کردی :20: آخه فکر میکردم برای من که الان intermediate هستم گرفتن ielts در عرض یک سال شدنی نیست.
من دانشجوی امیرکبیرم. دانشگاه کلاس زبان هم داره. interchange و tactics for listening رو با هم درس میدن. ترم های 3 ماه فکر کنم. هر دوره 64 ساعته هفته ای 6 ساعت. نمیدونم به درد من میخوره یا نه!

میخوام برنامه ریزی کنم اما نمیدونم چطوری! لطفا با دوستان با تجربه راهنمایی کنند

Hamid Hamid
03-03-2011, 22:12
سلام...
دوستان لطفا براي هر سوال يه تاپيك مجزا ايجاد نكنيد ... در تاپيك سوالات به زبان فارسي ميتونستيد بپرسيد و دوستان كمكتون ميكردن ...

اما

میخوام برنامه ریزی کنم اما نمیدونم چطوری! لطفا با دوستان با تجربه راهنمایی کنند عزيز جان شما اگه تهران تشيف داريد يه سر به نزديك ترين شعبه ي آموزشگاه سفير بزنيد ... اونجا باهاتون مشاوره ي كامل ميشه ... ازتون آزمون تعيين سطح ميگيرن و ميگن در چه مرحله اي بايد شركت كنيد(در چه كلاسي) ...

نوع كارشون هم اينه كه كتاب Headway رو كار ميكنند ... كه ريدينگ ! رايتينگ‌! و ليسنينگ هست + اسپيكينگ !
يعني تمام موارد رو كار ميكنند و من چند تا از دوستام رفتن كه راضي بودن ... از شعبه ي آرياشهر ش مطمئن هستم كه آيلتس هم داره ... فكر ميكنم يكي هم مركز شهر باشه ...

خلاصه پيشهناد من به شما دوست عزيز سفير هست ...

موفق باشيد:11:

sanfrancisco_me
02-04-2011, 08:55
اولین و بزرگترین شبیه ساز آزمون تافل به صورت آنلاین و رایگان

همینطور که می دونیم آزمون تافل هزینه برای ثبت نام هر بار از کار بران خود می گیرد که با مراجعه به لینک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])شما دیگر بدون هیچ هزینه ای در آزمون شرکت می کنید و به روایتی بارها آزمون تافل را تجربه می کنید و در کنا ر آن امکاناتی از جمله دانستنی ها تافل و ... در اختیار شما می گزاره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sanfrancisco_me
02-04-2011, 08:56

باسلام

همینطور که می دونیم آزمون تافل هزینه برای ثبت نام هر بار از کار بران خود می گیرد که با مراجعه به لینک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])شما دیگر بدون هیچ هزینه ای در آزمون شرکت می کنید و به روایتی بارها آزمون تافل را تجربه می کنید و در کنا ر آن امکاناتی از جمله دانستنی ها تافل و ... در اختیار شما می گزاره

sanfrancisco_me
03-04-2011, 10:15
چرا بايد تافل بگيريم؟

.شايد يادگيري زبان انگليسي مهمترين گام در ارتقاء کيفيت زندگي شما باشد.

آيا هيچ فکر کرده‌ايد که دسترسي به اطلاعاتي که ديگران از آن بي‌بهره‌اند، چقدر مي‌تواند جالب باشد؟ يا صحبت کردن با افراد جالبي که ديگران نمي‌توانند با آنها ارتباط برقرار کنند؟ يا تحت تأثير قرار دادن اطرافيانتان هر موقع که دهانتان را باز مي‌کنيد؟ و يا پشت سر گذاشتن ديگران با جهش‌هاي بزرگي که در شغل‌تان برمي‌داريد؟

شما مي‌توانيد به همه‌ اينها برسيد، اگر خوب انگليسي صحبت کنيد.

دسترسي به اطلاعات

شما به چه چيزي علاقمند هستيد؟ علوم؟ موسيقي؟ کامپيوتـر؟ سلامتي؟ تجـارت؟ ورزش؟ رسانه‌هـاي امروز – از قبيـل اينترنت، تلويزيون و مطبوعـات – دسترسي تقريباً نامحدودي را به اطلاعات پيرامون موضوعات مورد علاقه‌تان فراهم کرده است. فراموش نکنيد که ما در عصر اطلاعات زندگي مي‌کنيم.

تنها يک مشکل وجود دارد: بيشتر اين اطلاعات به زبان انگليسي است.

در اينجا چند مثال از اطلاعاتي که اگر انگليسي بلد باشيد مي‌توانيد از آنها استفاده کنيد، بيان مي‌شود:

بيشتر صفحات وب. بيش از يک ميليارد (1.000.000.000) صفحه اطلاعات در اينترنت وجود دارد! اين شگفت‌انگيز است که تنها با ياد گرفتن يک زبان، به خيل عظيمي از اطلاعات در پهنه اينترنت دسترسي پيدا مي‌کنيد.
کتابها – در هر موضوعي، از سرتاسر جهان. شما مي‌توانيد کتابهايي با نويسندگان آمريکايي يا بريتانيايي بخوانيد، و نيز کتابهاي ترجمه شده از زبانهاي ديگر. به هر موضوعي که علاقمند باشيد، مي‌توانيد چيزي به انگليسي درباره آن پيدا کنيد.
مطبوعات. فقط مجله‌ها و روزنامه‌هاي انگليسي زبان هستند که به راحتي در هر کجاي جهان يافت مي‌شوند. شما براي پيدا کردن مجله‌هايي مانند تايم يا نيوزويک مجبور نيستيد خيلي وقت صرف کنيد.
علوم. زبان انگليسي کليـد دنيـاي علم و فن‌آوري است. حـدود 95% مقـالات علمي منتشر شده، به زبان انگليسي است کـه تنها حدود 50% از آنها مربوط بـه کشورهاي انگليسي‌زبان (مانند آمريکا و انگلستان) مي‌باشد.
گزارشات خبري. شبکه‌هاي تلويزيوني بين‌المللي از جمله BBC و CNN را در نظر بگيريد. آنها خبرها را بسيار سريع‌تر و حرفه‌اي‌تر منتشر مي‌کنند. در هر کجاي دنيا شما مي‌توانيد به آنها دسترسي داشته باشيد.

گفتگو با ديگران

انگليسي را مي‌توان «زبان گفتگو» ناميد. چرا؟ چون به نظر مي‌رسد همه مردم جهان پذيرفته‌اند که براي گفتگو و ارتباط با يکديگر از زبان انگليسي استفاده کنند.

حدود يک و نيم ميليارد (1.500.000.000) نفر در جهان مي‌توانند به انگليسي صحبت کنند. يک ميليارد نفر ديگر هم مشغول فراگيري آن هستند.
تقريباً همه کنفرانسها و مسابقات بين‌المللي به زبان انگليسي برگزار مي‌شود. به عنوان مثال رقابتهاي المپيک يا جام جهاني فوتبال را در نظر بگيريد.
سياستمداران کشورهاي مختلف از زبان انگليسي براي برقراري ارتباط با يکديگر استفاده مي‌کنند. انگليسي، زبـان اصلي سازمانهايي از قبيـل سازمـان ملل متـحد (UN)، نـاتـو (NATO) و… مي‌باشد.
اگر شما بتوانيد به انگليسي صحبت کنيد، قادر خواهيد بود:

با مردمان سراسر جهان ارتباط برقرار کنيد. مثلاً مي‌توانيد عقايد و نظراتتان را در گروه‌هاي تبادل نظر اينترنتي بيان کنيد. به افراد مورد علاقه‌تان ايميل ارسال کنيد و درباره زندگي و فرهنگشان اطلاعات کسب کنيد.
راحت‌تر سفر کنيد. به هر کجا که سفر مي‌کنيد مي‌توانيد با ديگران ارتباط برقرار کنيد – انگليسي در بيش از 100 کشور جهان مورد استفاده قرار مي‌گيرد. مي‌توانيد آدرس بپرسيد، با افراد مکالمه کنيد، يا… کمک بخواهيد. کسي چه مي‌داند، شايد روزي زبان انگليسي جان شما را نجات دهد!
پيشرفتهاي شغلي

اگر خواهان شغل خوبي در زمينه‌هاي تجاري يا علمي هستيد، از پشت ميز کارتان بلند شويد و همين حالا به فراگيري انگليسي مشغول شويد!

دانستن انگليسي به شما اجازه مي‌دهد که:

عبارت «مسلط به زبان انگليسي» را در رزومه (=خلاصه شرح حال و سوابق) خود درج کنيد. بدين ترتيب شانس خود را براي بدست آوردن شغل بهتر و کسب درآمد بيشتر، افزايش مي‌دهيد.
دانش فني خود را افزايش دهيد. انگليسي زبان فن‌آوري است، مخصوصاً فن‌‌آوريهاي تراز بالايي مانند علوم کامپيوتر، ژنتيک و پزشکي. اگر مي‌خواهيد درباره اين علوم مطالعه کنيد، احتمالاً مجبور خواهيد شد از منابع انگليسي استفاده کنيد.
يک تاجر بين‌المللي باشيد. ايـن بسيار واضح اسـت. تجـارت بين‌المللي تنها بـا زبان انگليسي ميسر مي‌شود. يادتان باشد که در دهکده جهاني به سر مي‌بريد. بنابراين اگر مي‌خواهيد نقشي ايفا کنيد، بايد انگليسي بلد باشيد – تا بتوانيد با تجار ديگر ارتباط داشته باشيد، در کنفرانس‌ها و همايش‌ها شرکت کنيد، روزنامه‌ها و مجلات تجاري بخوانيد و….
دانشجوي و محقق بهتري باشيد. مي‌توانيد با دانشمندان کشورهاي ديگر مکاتبه کنيد. در همايشهاي بين‌المللي شرکت کنيد و با مطالعه مجلات و کتب، از يافته‌هاي جديد علمي با خبر شويد.
ياد گرفتن انگليسي آسان است

انگليسي نه فقط مفيدترين زبان دنياست، بلکه يکي از آسان‌ترين زبانها براي يادگيري و استفاده محسوب مي‌شود:

الفباي ساده – هيچ نماد يا نشانه خاصي از قبيل ä يا é وجود ندارد.
حالت جمع آسان – فقط کافي است يک s (يا es) به انتهاي يک اسم اضافه شود. (one car, two cars)
کوتاهي کلمات – اغلب کلمات اصلي کوتاه هستند: run, work, big, go, man و…. کلمات طولاني‌تر هم غالباً کوتاه مي‌شوند: fridge=refrigerator, os=operating system.
انگليسي همه جا يافت مي‌شود: دسترسي به تلويزيون، موسيقي، وب‌سايتها و مجلات انگليسي زبان بسيار راحت است. شما مجبور نخواهيد بود فقط از چند کتاب خسته‌کننده آموزشي استفاده کنيد. مي‌توانيد همزمان هم انگليسي بياموزيد و هم از آن استفاده کنيد. بديهي است که بدين ترتيب اشتياق شما براي يادگيري افزايش مي‌يابد.

pedramakaay
05-04-2011, 21:00
دوستان سلام...

من يك كتاب american headway دارم كه توش يك سي دي هست...بعد از قرار دادن سي دي در كامپيوتر وصل ميشه به سايت oxford english testing...اما من نمي دونم بايد چيكار كنم...كسي مي دونه چطوري ميشه تست داد؟

آيا يكبار مصرف هست؟

ali_ab
07-04-2011, 23:58
با سلام به دوستان عزیز

برای شروع امادگی واسه امتحان IELTS چه منابعی که به صورت cd یا Dvd ارائه شدن رو پیشنهاد می کنین؟

با سپاس فراوان

پاینده و کامیاب باشید

nimamir
18-04-2011, 15:19
راهنمایی.... آیا موسسه ها تافل میدن یا حتما باید جدا شرکت کنی واسه انتحان؟

sajjad1973
18-04-2011, 16:55
راهنمایی.... آیا موسسه ها تافل میدن یا حتما باید جدا شرکت کنی واسه انتحان؟

تا جایی که من میدونم موسسه علوم و فنون کیش یه زمانی تافل میداد تقریبا ده سال پیش که من اونجا میرفتم
یادمه که دوره های تافل داشت و امتحانات رسمی بر گذار میکرد الان خبری ندارم

با سرچی که کردم تونستم سایتش رو پیداکنم

nimamir
19-04-2011, 19:17
کیش پرسیدم تافل نمیده، یعنی تنها راه موجود ثبت نام تو سایت سازمان سنجشه؟!

A r c h i
21-04-2011, 18:37
سلام
تنها راه ثبت نام از طریق سازمان سنجش یعنی خرید ووچر از سازمان سنجش هست یا با مستر کارت و ویزا کارت از سایت اصلی تافل یعنی

موسسات هم زیر نظر سازمان سنجش و سایت اصلی ets فعالیت می کنند

nimamir
22-04-2011, 16:31
سالی چند بار تافی میگیرن؟

A r c h i
23-04-2011, 22:21
سالی چند بار تافی میگیرن؟

منظورتون تافل هست دیگه؟؟؟؟

خیلی زیاد :31:

ماههایی که متقاضی زیاده ، از مرداد تا بهمن ماه ماهی 10-15 دفعه برگزار میشه.. از بهمن تا مرداد که تقاضا کمتر هست ماهی 4-5 بار امتحان برگزار میشه. تا چند وقت پیش که هم تو تهران برگزار میشد هم شهرهای دیگه و تعداد از این هم بالاتر بود. الان چک نکردم ببینم که شهرهای دیگه هم برگزار میشه یا نه

metallica is me
24-04-2011, 16:07
سلام یه سوال درباره آیتلس داشتم اینکه ماله سازمان سنجش بهتر نمره میده و در کل بهتره یا آیتلس تهران؟
فکر میکند الان جا داره برای مرداد ماه؟

Soalziad
05-06-2011, 19:15
با سلام خدمت دوستان گرامی. سوالات مشترکی درباره تافل و آیلتس داشتم.

آیا تاقل و آیلتس سایت رسمی در ایران دارند؟
آیا آزمون تافل و آیلتس مثل کنکور میماند؟ یعنی سالی یکبار برگزار میشود؟
آیا آزمون تافل و آیلتس به طور کاملا رسمی در ایران هم برگزار میشود؟
اگر پاسخ سوال بالا منفی است, آزمون تافل و آیلتس در چه مراکزی و به چه صورت برگزار میشود؟
هزینه شرکت در آزمون تافل و آیلتس چقدر است؟
آیا امتحان تافل و آیلتس منابع آزمونی و دروسی کاملا مشخص و رسمی دارد؟
امتحان تافل و آیلتس دقیقا از چند بخش,سوال و چه ضریبی برخوردار است و نمره قبولی در آن به چه صورت است؟
مدرک تافل و آیلتس به طور جهانی ثابت و چه آن را در ایران,چه آمریکا,چه روسیه,چه مراکش و چه هر جای دیگری که بگیریم تفاوتی نمیکند؟
آیا مدرک تافل و آیلتس نیاز به تمدید دارد؟ یعنی بعد از چند سال باطل میشود و امتحان مجدد نیاز است؟
لطفا در مجموع توضیحاتی از تجریبات خود و شرایط تافل و آیلتس بدهید. لطف میکنید.

اگر پاسخ های جامع بدهید و مرا به سایت های دیگر رجوع ندهید واقعا خیلی عالی میشود. با تشکر از شما

Soalziad
07-06-2011, 07:26
کسی اطلاع نداره؟ با تشکر از شما.

siyanor
07-06-2011, 16:11
کسی اطلاع نداره؟ با تشکر از شما.

شما صفحه اول همن تاپيك رو ديدى ؟ يه نگاه بنداز , مطالب جالبى داره

worldm
08-06-2011, 19:25
سلام من میخوام به اموزشگاه زبانی برم که تا اخرین مراحل یعنی تافل رو هم داشته و یکسره بگیرم.:20:
سطح زبانم تا پیش دانشگاهی هست که فکر میکنم خوبه.:41:
لطفا یک اموزشگاه خوب معرفی کنید که توی شهرستانها هم نمایندگی زیادی داشته باشه.
ایا این مدارکی که میدن برای ارائه تحصیل در دانشگاهها خوبن؟:21:
من چندتا اموزشگاه مثل کیش بیان و کیش ایر رفتم و هر کدومشون در مورد سطح ها یه چیزی گفتن مثلا کیش بیان گفتن تا تافل 22 مرحله است و تا ist 13 مرحله هست؟درست گفتند؟
لطفا نام مراحل رو ذکر کنید کامل:31:

shahab1992
12-06-2011, 18:01
بچه ها به نظرتون تافل بیشتر به درد میخوره یا آیلتس؟

pour-homme
12-06-2011, 20:10
هر دو این مدارک برای ادامه تحصیل در کشور دیگری هستش و کاربرد دیگه ای نداره این بستگی به شما داره که کجا میخواید ادامه تحصیل بدید امریکا تافل انگلیس و... ایلتس این هم بگم که بعضی دانشگاه ها هردو را قبول میکنن

sepid12ir
14-06-2011, 13:24
سوالات مربوط به تافل و ایلتس را در این تاپیک ادامه بدید:

everything about TOEFL and IELTS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون :11:

sandy2010
29-06-2011, 09:18
سلام راستش من اصلا شرایط و قصد اینکه خارج از کشور برمو ندارم اما هرچی بلد بودم داره یادم میره نمی دونم چیکار کنم . 2 سال پیش مثل بلبل انگلیسی صحبت می کردم اما الان ....... چند وقت به سرم زد فوق زبان بگیرم الانم به فکر تافل یا آیلتسم .به نظر شما من باید چیکار کنم؟

sepid12ir
29-06-2011, 21:04
سلام من میخوام به اموزشگاه زبانی برم که تا اخرین مراحل یعنی تافل رو هم داشته و یکسره بگیرم.:20:
سطح زبانم تا پیش دانشگاهی هست که فکر میکنم خوبه.:41:
لطفا یک اموزشگاه خوب معرفی کنید که توی شهرستانها هم نمایندگی زیادی داشته باشه.
ایا این مدارکی که میدن برای ارائه تحصیل در دانشگاهها خوبن؟:21:
من چندتا اموزشگاه مثل کیش بیان و کیش ایر رفتم و هر کدومشون در مورد سطح ها یه چیزی گفتن مثلا کیش بیان گفتن تا تافل 22 مرحله است و تا ist 13 مرحله هست؟درست گفتند؟
لطفا نام مراحل رو ذکر کنید کامل:31:

تافل و ایلتس دو مدرک معتبر در زبان انگلیسی هستند. اینطور نیست که آموزشگاه ها این مدرک را به شما بدند. شما باید در آزمون ها تافل و ایلتس شرکت کنید تا این مدرک را ببینید.
ولی مقدمه ی این آموزن ها، شرکت در کلاس ها (حالا هر آموزشگاهی) و تقویت زبان هست تا به سطحی برسین که آمادگی امتحان برای ایلتس / تافل را پیدا کنید.
حالا اینکه کدوم آموزشگاه بهتره و زمان پیشرفتش چقد طول میکشه! نمیشه مطمئن نظر داد.
هر آموزشگاهی نکات مثبت و منفی خودش را داره. ولی مطرح ترین ها: کانون زبان و سفیر و کیش هست.

هر آموزشگاهی مطمئنا" مراحل: intro/ elementary/ intermediate/ upper intermediate / advanced
را داره. که معمولا" بعد از گذروندن مراحل Upper Intermediate و بخصوص Advanced و البته پشتکار دانش پژوه زبان، آمادگی لازم برای شرکت در آزمون تافل/ایلتس پیدا میشه.

سلام راستش من اصلا شرایط و قصد اینکه خارج از کشور برمو ندارم اما هرچی بلد بودم داره یادم میره نمی دونم چیکار کنم . 2 سال پیش مثل بلبل انگلیسی صحبت می کردم اما الان ....... چند وقت به سرم زد فوق زبان بگیرم الانم به فکر تافل یا آیلتسم .به نظر شما من باید چیکار کنم؟

اگر مدرک براتون مهم نیست، اصلا" سمت فوق نرید. اگر به دنبال این باشین که یکی از مدارک تافل و ایلتس را بگیرین خیلی بهتره. هم یه محرکی میشه که به سمت زبان و یادآوری انچه که بلد بودین بشه و هم کاربردی تر هست.

sandy2010
30-06-2011, 06:13
سلام سپید جان . مرسی که همیشه به سوالام جواب می دی .میش منابع رو بگی و اینکه از کجا شروع کنم و زمان آزمونش کی هست؟

M O B I N
03-07-2011, 12:21
سلام به همه دوستان

من کنکورمو دادم ،و انشا الله اونجایی که میخوام قبول میشم ،
الان شروع کردم برای IELTs بخونم ، میخواستم بدونم منبع خاصی داره ؟

میخوام سری 7 گانه کمبریج رو بخونم ! خوشحال میشم نظر شما رو بدونم.:40:

Alli13
03-07-2011, 12:41
سلام دوستان
راجع به امتحان تولیمو که سازمان سنجش برگزار میکنه چند تا سوال دارم:
1-چقدر معتبره؟
2-امتحانش نسبت به تافل و آیلتس آسون تره؟
3-امتحانش از چه بخش هایی تشکیل شده(این قسمت رو اگه میشه دقیق می خوام)
4-برای خوندنش چه کتاب هایی رو پیشنهاد میکنین؟

sandy2010
03-07-2011, 13:06
سلام برای ثبت نام تافل از طریق این سایت باید اقدام کنیم ؟

اما اینجا شهری که بخوایم بریم امتحان بدیم رو مشخص نکرده مثلا من می خوام تو آمل امتحن بدم چطور باید انتخابش کنم؟
و سوال بعدی اینکه تافل دانشگاه آمل کاغذیه یا اینترنتی ؟مگه برای تافل اینترنتی هم باید به همون شهر بریم یعنی هرکی از خونش نمیتونه شرکت کنه؟!

sepid12ir
03-07-2011, 13:34
سلام به همه دوستان

من کنکورمو دادم ،و انشا الله اونجایی که میخوام قبول میشم ،
الان شروع کردم برای IELTs بخونم ، میخواستم بدونم منبع خاصی داره ؟

میخوام سری 7 گانه کمبریج رو بخونم ! خوشحال میشم نظر شما رو بدونم.:40:
من شخصا" فکر میکنم سری 7 گانه ی کمریج کاملترین مرجع هست و اکثر کلاسها و آموزشگاه ها هم رو همین کتاب ها مار میکنن
+
کتاب های 504 و 1001 لغت ضروری تافل و ... هم مسلما" کمک میکنه
موفق باشی :10:

سلام دوستان
راجع به امتحان تولیمو که سازمان سنجش برگزار میکنه چند تا سوال دارم:
1-چقدر معتبره؟
2-امتحانش نسبت به تافل و آیلتس آسون تره؟
3-امتحانش از چه بخش هایی تشکیل شده(این قسمت رو اگه میشه دقیق می خوام)
4-برای خوندنش چه کتاب هایی رو پیشنهاد میکنین؟

سلام

مسلما" اعتبارش از آزمون های تافل و ایلتس کمتره. تولیمو آزمونیست که بیشتر برای دانشجوهای مقطع فوق لیسانس و دکتری در کشور انجام میشه. و شاید کابرد فراتری نداشته باشه

آسون تر! نمیدونم. ولی شنیدم خیلی آسون نیست. از طرفی میتونید آزمون را دانلود کنید تا خودتون با سطحش آشنا شین :46:

مثل آزمون های دیگه از سه بخش listening و reading و writing تشکیل شده. (تسلط به گرامر و دایره ی واژگان خیلی مهم هست) ولی مثل اینکه speaking نداره.

برای خواندنش، دقیق نمیدونم. ولی شاید اگه به آزمونهاش یه نگاهی بندازید، میتونید با سطحش آشنا شین و اینکه چه کتاب هایی براتون مناسبه

majid322
03-07-2011, 13:47
سلام میخواستم ببینم برا امتحان تافل زبان باید در چه حدی زبان بلد بود

میشه یه توضیحی بدید ؟

V.Valizadeh9
07-07-2011, 11:37
سلام خسته نباشید
من امسال کنکور دادم
سطح زبانم در حد دبیرستان هست و تا متون کامپیوتری رو خودم و با یکم کمک از ترجمه گوگل میتونم ترجمه کنم
میخوام مدرک IELTS رو بگیرم
(مکالمه و توانایی ترجمه خیلی برام مهمه + مدرک IELTS)
و اصلا هم وقت کلاس رفتن رو ندارم و استعداد خوبی هم دارم
به نظرتون چه کاری انجام بدم ؟
مجموعه آموزشی English Today چطوره ؟
یا سایت
ممنون میشم راهنمایی کنین
مرسیــ

sepid12ir
07-07-2011, 15:05
سلام میخواستم ببینم برا امتحان تافل زبان باید در چه حدی زبان بلد بود

میشه یه توضیحی بدید ؟

سلام خسته نباشید
من امسال کنکور دادم
سطح زبانم در حد دبیرستان هست و تا متون کامپیوتری رو خودم و با یکم کمک از ترجمه گوگل میتونم ترجمه کنم
میخوام مدرک IELTS رو بگیرم
(مکالمه و توانایی ترجمه خیلی برام مهمه + مدرک IELTS)
و اصلا هم وقت کلاس رفتن رو ندارم و استعداد خوبی هم دارم
به نظرتون چه کاری انجام بدم ؟
مجموعه آموزشی English Today چطوره ؟
یا سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدممنون میشم راهنمایی کنین
مرسیــ

سلام...

در جواب مجید عزیز، باید بگم برای امتحان تافل، زبان باید در حد کامل باشه ...
هر چهار شاخه ی شنیداری، خواندن و درک مفاهیم، صحبت کردن و نوشتار (Listening, reading comprehension, speaking, writing)
شما معمولا" زمانی که زبان عمومیتون (GE, General English) به سطح پیشرفته برسه، یعنی به گرامر زبان تسلط داشته باشید و دایره ی واژگانی خوب داشته باشین و در صحبت کردن و نوشتار هم به سطح بالایی رسیده باشین، میتونید برای آزمون تافل و یا ایلتس شرکت کنید.
هرچند که قبل آزمون کلاسهای مهارتی هستند که مربوط به خود آزمون هست و باید باهاشون آشنا بود تا درصد موفیت در آزمون بهتر بشه. مثلا" شما ممکن هست در نوشتار خیلی قوی باشید ولی نوشتار استاندارد که برای آزمون ضروری هست را بلد نباشید و حتما" باید رو این موارد هم بعد از این که زبان عمومیتون خیلی خوب شد کار کنید.

در جواب snowman هم. در واقع سوال شما اینه که به صورت خودآموز میتونید نتیجه بگیرین یا نه. این تاپیک ها مسلما" به دردتون میخوره

خودآموزي يا شركت در كلاسهاي آموزشي؟؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یادگیری زبان به صورت خودآموز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد برنامه ای که گفتید متاسفانه با نرم افزارهای یادگیری زبان به شخصه آشنا نیستم

amir-shakh
21-08-2011, 11:11
hi all
my name is aMir
and i am from mashhad
i want to take IELTS exam 2month later
at mehr
but i have 2 question ?
whats diffrent between IELTS sanjesh &Iran Ielts ?

and is there anyone in mashhad ?
i need a partner to improve my english
this isnt important f or m
tanx 4 all

best
22-08-2011, 23:18
سلام..دوستان من میخوام واسه مهاجرت امتحان زبان بدم..
سطح زبان هم در حد دوره دبیرستان...حالا کلا از پایه در نظر بگیرید..
امتحان tofel or ielst کدوم یکی بهتره و میشه گفت اسونتر؟
اگه شروع کنم چه مدت لازمه؟ ایا برم موسسه به صورت ترمیک...یا دوره های خاص ielts and tofel؟
موسسه خوبی هم سراغ دارید..معرفی کنید...مرسی

tarfandkhaneh
24-08-2011, 21:30
سلام..دوستان من میخوام واسه مهاجرت امتحان زبان بدم..
سطح زبان هم در حد دوره دبیرستان...حالا کلا از پایه در نظر بگیرید..
امتحان tofel or ielst کدوم یکی بهتره و میشه گفت اسونتر؟
اگه شروع کنم چه مدت لازمه؟ ایا برم موسسه به صورت ترمیک...یا دوره های خاص ielts and tofel؟
موسسه خوبی هم سراغ دارید..معرفی کنید...مرسی

سلام

بستگی داره به اینکه به کدوم کشور می خواین مهاجرت کنین. اگه می خواین برین انگلیس یا استرالیا، آیلتس بهتره (اصلاً فکر کنم فقط آیلتس قبول می کنن...) اگه می خواین برین آمریکا، تافل بهتره. در مورد کانادا، هم تافل و هم آیلتس قابل قبوله و بستگی به شما داره که لهجه بریتیش کار می کنین (که آیلتس بهتره) و یا لهجه آمریکایی (که تافل بهتره)

طول کشیدنش هم بستگی به خودتون داره. اگه یه دبیر زبان خوب داشته باشید و خودتونم روزی 5 ساعت تمرین کنین (+ به جز این 5 ساعت هم، گهگاهی سایت خارجی، اخبار انگلیسی زبان یا یه کتاب انگلیسی بخونین، و یا با یه خارجی دوست بشین و چت کنین و ...) کلاً حدود یک سال طول می کشه (از صفر کلیومتر البته!). اگه بخواین کمتر کار کنین، در حد روزی 2 تا 3 ساعت، به شرطی که فیلم خارجی و اخبار خارجی و دوست خارجی رو هم داشته باشید، 2 سال طول می کشه...
در ضمن من توصیه می کنم یه کم که زبانتون خوب شد، وبلاگ خارجی در مورد موضوع مورد علاقتون بخونین و اگه کامنتی هم داشتین بنویسین برای صاحب وبلاگ. بعدها که خودتون زبانتون بهتر شد، می تونین اصلاً یه وبلاگ به زبان انگلیسی بنویسن و در واقع تو وبلاگتون نوشتن رو تمرین کنین...

best
24-08-2011, 22:45
یک موسسه خوب که از 0 تا 100 واسه ielts تو تهران باشه..معرفی کنید..مرسی

ali_hp
25-08-2011, 00:54
سلام دوستان
من توي زبان مبتديم،ميخوام تا دو سال ديگه هم تا حدودي زبان ياد بگبرم،هم توي IELTS يا TOEFL نمره خوب بگيرم.
اگه من اموزشگاهي برم كه منبعش كتاباي Business Result باشه،چقدر توي آمادگي براي IELTS يا TOEFL تاثير داره؟اين منبع بيراهه نيست براي اين ازمونها؟

ali_ab
01-09-2011, 21:23
با سلام به دوستان عزیز

به نظر دوستان پکیج اموزشی که سنجش و دانش واسه ازمون IELTS معرفی کرده خوبه ؟ ایا از عزیزان کسی تجربه استفاده ازش رو داره؟

از راهنمایی دوستان خیلی سپاسگزارم

پاینده و کامیاب باشید

shahab_f
01-09-2011, 22:57
دوستان ارتباط نمره تافل آزمایشی با نمره ای که احتمالا در امتحان اصلی خواهیم گرفت چیه؟ نزدیکند به هم؟
سوال دوم اینکه چه کارت شناسایی برای روز آزمون اصلی باید ببریم؟

MITAJOON
11-09-2011, 15:07
سلام.لطفا کتاب یا کتابهایی که بمنظور آمادگی در آزمون تافل در بازار موجودند و نتایج خوبی رو هم در بر دارند رو معرفی بفرمائید.حدود قیمتشم باشه ممنون میشم.

panghol
22-09-2011, 15:32
سلام

دوستان در مورد منابع آزمون تافل یه مشاوره توپ میخواستم اگه کسی راهنماییم کنه ممنون میشم.

p30c
22-09-2011, 15:48
تافل رهنما را بخر. خيلي خيلي عاليه براي IELTS. من خودم دو تا دوستم همينو خواندند يكي 6 آورد و ديگري 6.5.
شامل واژگان، قواعد، لغات و غيره هست. كاملا" فارسي توضيح داده است.

Alli13
24-09-2011, 20:45
سلام بچه ها
چند تا سوال داشتم:
1-من الان intermediate تو سفیر میخونم،چقدر طول میکشه تا تافل ibt رو بگیرم؟
2-چقدر طول میکشه جی آر ای بگیرم؟
3-قیمت آزمون های جی آر ای ،تافل ibt ، تافل کاغذی و آیلتس رو میخوام؟(فقط میخوام مقایسه کنم،من میخوام تا آخر تابستون سال بعد جی آر ای رو با تافل یا آیلتس بگیرم حالا موندم کدوم رو انتخاب کنم(بین تافل و آیلتس)،میخوام برای آمریکا اپلای کنم)
4-اگه بخوام هم تافل و هم امتحان جی آر ای بدم به نظرتون رو کدوم اول وقتم رو بذارم؟
5-آزمون تافل تو تهران کجا برگزار میشه؟از چند وقت قبل از زمان مورد نظر باید ثبت نام کرد؟
6-آزمون جی آر ای تو تهران کجا برگزار میشه؟از چند وقت قبل از زمان مورد نظر باید ثبت نام کرد؟

7-دوستان آموزشگاه خوبی رو در منطقه 1 تهران(طرف های تجریش،نیاوران) برای تافل ibt سراغ دارید؟

بچه ها ببخشید که سرتون رو درد آوردم،از اینکه برای سوالام وقت میذارین ممنونم:11::11::11:

Soalziad
24-09-2011, 22:53
با سلام
بنده در نظر دارم با یک برنامه ریزی سه ساله مدرک IELTS را بگیرم. توقع زیادی ندارم و دنبال 6 ماهه و 9 ماهه گرفتن مدرک هم نیستم. واقع بینانه برای خودم 3 سال را در نظر گرفتم. با توجه به اینکه در حال حاضر مشکلی از نظر صحبت کردن ندارم به نظرم این مدت برای یادگیری گرامر اصولی و کلمات مورد نیاز و تکمیل فرآیند لیسنینگ کافی باشد. بنده میخوام به طور خودآموز و در منزل فرآیند آموزش را طی کنم. لطفا کتاب های مورد نیاز از 0 تا 100 را (حداقل برای شروع) معرفی کنید. فقط همون طور که عرض کردم من کلمات معمول رو میدونم و میتونم حرف بزنم. مثلا کتاب 504 کلمه رو هم کامل از حفظ هستم و با 200 لغت اضافه اش اون 700 کلمه رو کلا بلدم. گرامر یکم مشکل دارم.با تشکر

shahab_f
25-09-2011, 15:14
سلام بچه ها
چند تا سوال داشتم:
3-قیمت آزمون های جی آر ای ،تافل ibt ، تافل کاغذی و آیلتس رو میخوام؟(فقط میخوام مقایسه کنم،من میخوام تا آخر تابستون سال بعد جی آر ای رو با تافل یا آیلتس بگیرم حالا موندم کدوم رو انتخاب کنم(بین تافل و آیلتس)،میخوام برای آمریکا اپلای کنم)
4-اگه بخوام هم تافل و هم امتحان جی آر ای بدم به نظرتون رو کدوم اول وقتم رو بذارم؟
5-آزمون تافل تو تهران کجا برگزار میشه؟از چند وقت قبل از زمان مورد نظر باید ثبت نام کرد؟
6-آزمون جی آر ای تو تهران کجا برگزار میشه؟از چند وقت قبل از زمان مورد نظر باید ثبت نام کرد؟

7-دوستان آموزشگاه خوبی رو در منطقه 1 تهران(طرف های تجریش،نیاوران) برای تافل ibt سراغ دارید؟

بچه ها ببخشید که سرتون رو درد آوردم،از اینکه برای سوالام وقت میذارین ممنونم:11::11::11:
1-به نظرم کسی در سطح upper intermediate ، میتونه انتظار تافل 100 رو داشته باشه (یعنی بخونه تا 100 رو حداقل بگیره)، بنابراین بستگی داره چه نمره ای بخواید؟
2-GRE حسابش جداست، باید کلی کلمه یادبگیری و comprehension ات هم خوب باشه. به نظرم 1 تا 6 ماه بسه براش.
3-GRE و تافل (ibt)طرفای 235 هزار تومن. قیمت دقیقتر و قیمت pbt رو توی سایت سنجش نگاه کن.
4-اول تافل رو بده که پایه ای تر از GRE ـه، بعد وقت بذار برای GRE. منتها اگه تافلت رو بد بدی و بخوای دوباره بدی، برنامه ات قاطی پاتی میشه.
5- سازمان سنجش و دو تا موسسه دیگه (علامه سخن و یه چیز دیگه)، سازمان سنجش توی خیابون ویلا ست در کریمخان. از حدود دو ماه قبل رزرو کنی خیالت راحته. البته بعد از اینکه پر شد، دوباره چند تا دیگه باز میکنند
6- فکر کنم توی دانشکده زبان های دانشگاه تهران ، امیرآباد شمالی. زمان ثبت نام اونم مثل تافل.
7- شرمنده، آشنایی ندارم.

A r c h i
29-09-2011, 14:05
سلام

دوستان در مورد منابع آزمون تافل یه مشاوره توپ میخواستم اگه کسی راهنماییم کنه ممنون میشم.

سلام.لطفا کتاب یا کتابهایی که بمنظور آمادگی در آزمون تافل در بازار موجودند و نتایج خوبی رو هم در بر دارند رو معرفی بفرمائید.حدود قیمتشم باشه ممنون میشم.

سلام

منابع اصلی تافل کتابهای زیر هستند. به نظرم لانگ من از همه آسونتره و برای شروع مناسبه. کتاب دلتا خیلی خوب skills را یاد میده. بارونز و ets هم نمونه سوالات عالی دارن. کتاب لغات و essays هم که جزء واجباته :31:

قیمت این کتابها حدود 10 تا 15 هزار تومان هست و خب جا با جا فرق می کنه. از انقلاب خیلی ارزونتر از کتابفروشی های سطح شهر می تونید تهیه کنید

موفق باشید

ETSToefl

Barron's Toefl IBT

Delta Key to Toefl IBT

Longman IBT

Essential words for TOEFL

How to prepare for Toefl essays

TOEFL essays

دوستان ارتباط نمره تافل آزمایشی با نمره ای که احتمالا در امتحان اصلی خواهیم گرفت چیه؟ نزدیکند به هم؟
سوال دوم اینکه چه کارت شناسایی برای روز آزمون اصلی باید ببریم؟

من خودم آزمون آزمایشی ندادم. در این مورد اطلاعی ندارم ولی فکر می کنم اگه زمان آزمون آزمایشی و اصلی نزدیک به هم باشه مسلما نتایج هم نزدیک به هم خواهد بود.

کارت شناسایی دقیقا یادم نیست :31: (من 3 سال پیش امتحان دادم) فکر کنم کارت ملی کافی باشه

A r c h i
29-09-2011, 14:46
سلام دوستان
من توي زبان مبتديم،ميخوام تا دو سال ديگه هم تا حدودي زبان ياد بگبرم،هم توي IELTS يا TOEFL نمره خوب بگيرم.
اگه من اموزشگاهي برم كه منبعش كتاباي Business Result باشه،چقدر توي آمادگي براي IELTS يا TOEFL تاثير داره؟اين منبع بيراهه نيست براي اين ازمونها؟

سلام
فکر نمی کنم کتابی که تدریس میشه روی سطح زبان تاثیر خاصی بذاره. مهم تلاش و کوشش شما برای یادگیریه. هر کتابی که در آموزشگاه تدریس اگه روی گرامر، listening & speaking کار کنه، و به طور کلی سطح دانش زبان شما را بالا ببره مناسبه. شما وقتی حس کردید که زبانتون اونقدر خوب هست که وقتی فیلمی به انگلیسی می بینید یا متنی را می خونید حدود 70% را به راحتی متوجه می شید و بقیه ای هم که متوجه نمیشید به خاطر کمی دایره لغاتتون هست. با خوندن کتابهایی کمکی مثل اونهایی که در پست پیش نوشتم می تونید نمره تافل یا آیلتس بالایی بیارید.

سلام بچه ها
چند تا سوال داشتم:

ممنونم:11::11::11:
1- ایشالا اینترمیدیت را که تموم کردین و وارد upper intermediate شدین برای کلاسهای تافل و یادگیری تکنیک های تافل اقدام کنید. البته کلاستون را هم در کنارش ادامه بدین. چون کلاس زبان هیچ ربطی به تکنیک های تافل نداره
2- همونطور که گفتن GRE خیلی خیلی با تافل فرق می کنه. آزمونهای ریاضی، هوش و لغت و writing داره. آزمون ریاضی که خیلی سطح زبان بالایی نمیخواد. ریاضی در سطح اول دبیرستان داره فقط باید اصطلاحات ریاضی را به انگلیسی یاد بیگیرد. در مورد لغت همه که :13: . فقط می تونم اینو بگم که لغات تافل و کتاب 504 در مورد لغات GRE آب خوردن هستند. لغاتی را می بینید که قبلا نه هیچ جا دیدید نه هیچ جا شنیدین و نه هیچ جا خواهید دید یا شنید :31:. وقتی لغت را به کسی می گید طرف شک می کنه که این کلمه انگلیسی هست یا نه. خلاصه اینکه بسیار بسیار سخته و تمرین خیلی زیادی می خواد.کتاب لغت GRE به طور جداگانه هست که می تونید مطالعه کنید. من جایی که کلاس میرفتم لغات را از طریق synonym antonym یاد میداد. خیلی خوب بود ولی واقعا سخت بود. بنابراین وقتی تافل را امتحان دادین برای GRE اقدام کنید تا همونایی که خوندید هم یادتون نره

3- تافل 199 دلار. فرق زیادی بین تافل و آیلتس از نظر اعتبار وجود نداره. ولی اگه به طور مشخص می خواید آمریکا برید حتما تافل امتحان بدید و برای انگلیس و استرالیا حتما آیلتس. برای بقیه جاها هم هیچ فرقی نمیکنه. به نظر من تافل آسونتر میاد :20:

4- کاملا با شهاب موافقم

5- در تهران جاهای زیادی برگزار میشه.(بهترین جا برای امتحان دادن سازمان سنجشه) و همینطور در شهرهای آمل، اصفهان، شیراز، ارومیه، تبریز و زنجان. همین الان چک کردم برای امتحان تا 18 دسامبر جا باز شده حدود 4 ماه دیگه. و خب هر روز ممکنه تاریخهای جدید باز بشه. ولی شلوغ ترین وقت برای امتحان دادن همین 3-4 ماهه هست که همه میخوان امتحان بدن. به نظرم یه زمانی امتحان بده که خیلی شلوغ نباشه و حوزه امتحانی خلوت باشه که می خوای امتحان speaking بدی حرف زدن بقیه حواست را پرت نکنه.

6- این آزمون توسط سازمان سنجش اعلام میشه تو سایتش زمان مشخصی برای ثبت نام داره و تو دانشگاه های تهران امتحان برگزار میشه (من دانشکده مدیریت دانشگاه تهران امتحان دادم). فکر میکنم زمان ثبت نام آذر ماه بود و امتحان اسفند که نتیجه اش اردیبهشت اعلام شد.

7- این مورد هم گشتیم نبود.. نگردید نیست :31: . البته آموزشگاه سفیر هست که کلا سیستم زبانش خوبه کلاسهای تافل را نمی دونم پسرانش شریعتی بالاتر از پل رومی هست و دخترانش تجریش و قلهک

با سلام
بنده در نظر دارم با یک برنامه ریزی سه ساله مدرک IELTS را بگیرم. توقع زیادی ندارم و دنبال 6 ماهه و 9 ماهه گرفتن مدرک هم نیستم. واقع بینانه برای خودم 3 سال را در نظر گرفتم. با توجه به اینکه در حال حاضر مشکلی از نظر صحبت کردن ندارم به نظرم این مدت برای یادگیری گرامر اصولی و کلمات مورد نیاز و تکمیل فرآیند لیسنینگ کافی باشد. بنده میخوام به طور خودآموز و در منزل فرآیند آموزش را طی کنم. لطفا کتاب های مورد نیاز از 0 تا 100 را (حداقل برای شروع) معرفی کنید. فقط همون طور که عرض کردم من کلمات معمول رو میدونم و میتونم حرف بزنم. مثلا کتاب 504 کلمه رو هم کامل از حفظ هستم و با 200 لغت اضافه اش اون 700 کلمه رو کلا بلدم. گرامر یکم مشکل دارم.با تشکر

من فکر می کنم با این دانش زبان شما همین الان هم بتونید مدرک آیلتس را بگیرید. فقط باید چند ماه روی تکنیک های آیلتس کار کنید. در مورد منابع ایلتس متاسفانه اطلاعاتی ندارم ولی همین کتابهای بارونز باید آیلتس هم داشته باشه. گرامر خیلی مشکل نیست. فقط باید تو writing , listening حواستون به نکات گرامری باشه. که اشتباه نکنید که اون را هم با کمی تمرین یاد میگیرد. پیشنهاد می کنم برای writing حتما کلاس برید تا کسی باشه که نوشته هاتون را تصحیح کنه و چه جوری نوشتن را یادتون بده.

MITAJOON
03-10-2011, 02:19
دوست عزیز ARCHI-Girl ممنون از پاسختون.
من الان کتاب Longman همون Prepration Course For Toefle PBT و کتاب Tactics For Listening (Developing) و کتاب های 504 لغت و Essetial Word Toefle را تهیه کردم و تو فایل های PDF هم 3 کتاب Grammer &Reading&Writing در 15 دقیقه رو دارم،پادکست های ELSPOD رو گوش میدم و با برنامه Rosseta Stoneهم کار میکنم!!!!!!!:19:
آیا اینا ترکیب خوبی برای آمادگی آزمون تافل تو 3 ماهه آتی رو داره؟سطح زبانم طبق تشخیص موسسه ملی زبان Pre Intermediate هست!!اما مدت 3 ماه بیکارم و تقریبا ً روزی 4-5 ساعت دارم زبان کار میکنم،تو اجبار قرار گرفتم چون کارهای پذیرش دانشگاه مالزیم در حال انجامه و انشالله بهمن ماه میرم مالزی،باید قبل از رفتن آزمون تافل PBT رو بدم.با نمره بالای 560 هم کارم راه میفته ولی هر چه بالاتر پذیرش راحتتر و مطمئن تر!حالا نظرتون در مورد این کتابها و تنوعشون چیه؟بازم ممنون.

brad pitt
03-10-2011, 17:27
با سلام و عرش ادب
ان شالله ببخشید اگر وقتتون میگیرم

من میخاستم برا سال دیگه ارشد که امتحان میدم زبان درصد خیلی بالایی و کسب کنم

کارشناسی ارشد هم که بیشتر vocab هست و درک مطلب و استراتژیهای درک مطلب

برای یه پروسه 6-7 ماهه که وقت دارم به نظرتون چه کلاسی بیشتر میتونه مفید باشه ؟

آیلتس یا تافل یا gre ?

یا اگر هم میدونید کتاب مفیدتره من ارادم قوی هست بهم کتاب معرفی کنید میخونم فقط ترجمه فارسی هم داشته باشه
فعلا کتاب 504 با ترجمه رضا دانشوری هم خوندم

لطفا حتما وقت داشتید حتما مطالعه بفرمایید

shahab_f
03-10-2011, 17:35
من خودم آزمون آزمایشی ندادم. در این مورد اطلاعی ندارم ولی فکر می کنم اگه زمان آزمون آزمایشی و اصلی نزدیک به هم باشه مسلما نتایج هم نزدیک به هم خواهد بود.

کارت شناسایی دقیقا یادم نیست :31: (من 3 سال پیش امتحان دادم) فکر کنم کارت ملی کافی باشه
دست شما درد نکنه. اما یه یک ماهی میشه تافلم رو دادم!:31: و بله کارت ملی کافیه. آزمایشی هم من 109 شدم و خود تافل (3هفته بعدش) 108. یکی از دوستان ولی آزمایشی 97 و اصلی رو 87 شد، بنابراین مثه اینکه خیلی حساب کتاب نداره

A r c h i
05-10-2011, 21:21
دوست عزیز ARCHI-Girl ممنون از پاسختون.
من الان کتاب Longman همون Prepration Course For Toefle PBT و کتاب Tactics For Listening (Developing) و کتاب های 504 لغت و Essetial Word Toefle را تهیه کردم و تو فایل های PDF هم 3 کتاب Grammer &Reading&Writing در 15 دقیقه رو دارم،پادکست های ELSPOD رو گوش میدم و با برنامه Rosseta Stoneهم کار میکنم!!!!!!!:19:
آیا اینا ترکیب خوبی برای آمادگی آزمون تافل تو 3 ماهه آتی رو داره؟سطح زبانم طبق تشخیص موسسه ملی زبان Pre Intermediate هست!!اما مدت 3 ماه بیکارم و تقریبا ً روزی 4-5 ساعت دارم زبان کار میکنم،تو اجبار قرار گرفتم چون کارهای پذیرش دانشگاه مالزیم در حال انجامه و انشالله بهمن ماه میرم مالزی،باید قبل از رفتن آزمون تافل PBT رو بدم.با نمره بالای 560 هم کارم راه میفته ولی هر چه بالاتر پذیرش راحتتر و مطمئن تر!حالا نظرتون در مورد این کتابها و تنوعشون چیه؟بازم ممنون.

سلام
کتابهایی که تهیه کردین خوبه فقط مشابه کتاب لانگ من کم دارید. خود ets و یا بارونز را برای PBT تهیه کنید (اگه موجود باشه )... حالا چه اصراریه که PBT امتحان بدین IBT به نظرم راحت تره :31:
ایشالا میرسید، سطح زبانتون اینطور که گفتید یه مقدار احتیاج به کار دارید. نمره بالای 560 خیلی سخت نیست. با کمی تلاش و پشتکار حتما موفق میشید

با سلام و عرش ادب
ان شالله ببخشید اگر وقتتون میگیرم

من میخاستم برا سال دیگه ارشد که امتحان میدم زبان درصد خیلی بالایی و کسب کنم

کارشناسی ارشد هم که بیشتر vocab هست و درک مطلب و استراتژیهای درک مطلب

برای یه پروسه 6-7 ماهه که وقت دارم به نظرتون چه کلاسی بیشتر میتونه مفید باشه ؟

آیلتس یا تافل یا gre ?

یا اگر هم میدونید کتاب مفیدتره من ارادم قوی هست بهم کتاب معرفی کنید میخونم فقط ترجمه فارسی هم داشته باشه
فعلا کتاب 504 با ترجمه رضا دانشوری هم خوندم

لطفا حتما وقت داشتید حتما مطالعه بفرمایید

سلام
زبان در امتحان کارشناسی ارشد به شدت رتبه را بالا پایین می کنه، اگه شما وقت بذارید و یک کم روی زبانتون کار کنید با حدود زبان 20-30 درصد رتبه تون نسبت به کسی که زبان را 0 زده 300-400 نفر جا به جا میشه و از اونجایی که بیشتر دانشجو ها زبانشون ضعیفه، اکثرا زبان را بی خیال میشن و 0 می زنن. و زبان 30 درصد یعنی فقط 10 تست درست. و 20 نزده
نکته مهم : نمونه سوالات سالهای گذشته را مرور کنید و لغاتش را در بیارید. مطمئن باشید اگه تمام سوالات و لغات 10 سال گذشته را بخوانید و کاملا لغات را یاد بگیرید ، لغات تکراری با امتحان امسال به وفور پیدا می کنید. مطمئنا 50 درصدش که اینجوریه.

برای لغت اول کتاب 504 و بعد کتاب لغات GRE.. چون در این 2 سال اخیر سطح لغات از کتاب 504 بالاتر رفته.

Barron's Essential words for GRE

برای زبان ارشد هیچ کدوم از کلاسهای تافل و آیلتس به درد شما نمیخوره. فقط ممکنه کلاس reading تافل به درد بخور باشه که سطح reading های تافل به نظر من نسبت به ارشد یه مقدار پایین تره با توجه به اینکه در آزمون ارشد متن ها تخصصی هست.
در مورد لغات تخصصی رشتتون هم، همون لغات تخصصی موجود در نمونه سوالات سالهای گذشته کافیه . چون تعداد لغات تخصصی خیلی زیاده ارزش نداره وقت روشون بگذارید. شاید 5 سوال لغت باشه که مستقیما معنی یک لغت تخصصی را می پرسن..جواب ندین هم اتفاق خاصی نمیفته

یک توصیه دوستانه:20: : من حدود 4 ساله که برای آزمون ارشد رشته خودم درس میدم. خواستم این نکته را بگم که خوندن نمونه سوالات 10 سال گذشته را به هیچ عنوان شوخی نگیرید. نه فقط برای زبان بلکه برای همه درسها. خوندنشون را هم برای آخر سر نذارید. از همین اول شروع کنید و حدود 7-8 بار در طول این 6 ماه (ماهی یکبار، و ماه آخر چند بار) این سوالات را جواب بدین تا جایی که کاملا بهشون مسلط بشید. مطمئن باشید فقط با همین کار رتبتون جزء 50% بالای مجاز ها میشه

MITAJOON
06-10-2011, 01:41
سلام
کتابهایی که تهیه کردین خوبه فقط مشابه کتاب لانگ من کم دارید. خود ets و یا بارونز را برای PBT تهیه کنید (اگه موجود باشه )... حالا چه اصراریه که PBT امتحان بدین IBT به نظرم راحت تره :31:
ایشالا میرسید، سطح زبانتون اینطور که گفتید یه مقدار احتیاج به کار دارید. نمره بالای 560 خیلی سخت نیست. با کمی تلاش و پشتکار حتما موفق میشید

[/RIGHT]
[/LEFT]

سلام مرسی از پاسختون.
از چه نظر میگین IBT راحتتره؟من از بارونز همین کتاب Essential Words For The Toefl رو دارم.منظورتون همین بود؟راستش همینا رم که دارم
نمیدونم بتونم برسم تا امتحان همشونو بخونم!!خیلی زیاد شدن!!!ولی اگه فکر میکنید کتابایی که شما فرمودین باید بگیرم،کتابای خیلی موثری هستن،بفرمائید تا برم تهیشون کنم.عنوان و اسم مولف رو کامل محبت بفرمائید ممنون میشم.

brad pitt
08-10-2011, 20:37
سلام

سلام
زبان در امتحان کارشناسی ارشد به شدت رتبه را بالا پایین می کنه، اگه شما وقت بذارید و یک کم روی زبانتون کار کنید با حدود زبان 20-30 درصد رتبه تون نسبت به کسی که زبان را 0 زده 300-400 نفر جا به جا میشه و از اونجایی که بیشتر دانشجو ها زبانشون ضعیفه، اکثرا زبان را بی خیال میشن و 0 می زنن. و زبان 30 درصد یعنی فقط 10 تست درست. و 20 نزده
نکته مهم : نمونه سوالات سالهای گذشته را مرور کنید و لغاتش را در بیارید. مطمئن باشید اگه تمام سوالات و لغات 10 سال گذشته را بخوانید و کاملا لغات را یاد بگیرید ، لغات تکراری با امتحان امسال به وفور پیدا می کنید. مطمئنا 50 درصدش که اینجوریه.

برای لغت اول کتاب 504 و بعد کتاب لغات GRE.. چون در این 2 سال اخیر سطح لغات از کتاب 504 بالاتر رفته.

Barron's Essential words for GRE

برای زبان ارشد هیچ کدوم از کلاسهای تافل و آیلتس به درد شما نمیخوره. فقط ممکنه کلاس reading تافل به درد بخور باشه که سطح reading های تافل به نظر من نسبت به ارشد یه مقدار پایین تره با توجه به اینکه در آزمون ارشد متن ها تخصصی هست.

در مورد لغات تخصصی رشتتون هم، همون لغات تخصصی موجود در نمونه سوالات سالهای گذشته کافیه . چون تعداد لغات تخصصی خیلی زیاده ارزش نداره وقت روشون بگذارید. شاید 5 سوال لغت باشه که مستقیما معنی یک لغت تخصصی را می پرسن..جواب ندین هم اتفاق خاصی نمیفته

یک توصیه دوستانه:20: : من حدود 4 ساله که برای آزمون ارشد رشته خودم درس میدم. خواستم این نکته را بگم که خوندن نمونه سوالات 10 سال گذشته را به هیچ عنوان شوخی نگیرید. نه فقط برای زبان بلکه برای همه درسها. خوندنشون را هم برای آخر سر نذارید. از همین اول شروع کنید و حدود 7-8 بار در طول این 6 ماه (ماهی یکبار، و ماه آخر چند بار) این سوالات را جواب بدین تا جایی که کاملا بهشون مسلط بشید. مطمئن باشید فقط با همین کار رتبتون جزء 50% بالای مجاز ها میشه

ممنون از شما بابت راهنماییتون
خیلی ممنون

جسارتا من یک سوال دیگه بپرسم ؟

من الان کتاب زبان عمومی ناصرزاده و دارم میخونم و 504 هم خوندم
میخوام زبان خیلی خیلی بالا بزنم در حد 85-90 درصد

پس به نظرتون essential words for gre بگیرم بهتره تا essential world تافل ؟
منظورتون 3500 word s for gre هست ؟

سپاسگزارم .

m007007
10-10-2011, 00:45
Hi.Could anybody tell me about the score levels based on a range or something in GRE??

anti-military
10-10-2011, 02:30
من تصمیم دارم تو آینده که یکم سرم خلوت تر شد یه امتحان تافل هم بدم خواستم بپرسم دقیقا چه مدارکی نیاز هست ؟
یعنی منی که مشکل نظام وظیفه دارم میتونم تافل بگیرم یا مشکل به وجود میاد ؟

Soalziad
13-10-2011, 17:41
آیا درسته که مدرک IELTS محدودیت 2 ساله داره؟ یعنی به فرض اگر من امروز مدرک IELTS رو بگیرم با نمره 6.5,اونوقت 2 سال دیگه (دقیقا در همین روز) مدرکم باطل میشه؟ یعنی اگر مثلا الان بگیرم و بعد به فرض 5 سال دیگه یه جا مدرک IELTS بخوان (برای مهاجرت و کار و غیره) باید برم دوباره امتحان بدم؟ اینکه خیلی بده. آدم شاید الان مثلا 7.5 بگیره و بعد 5 سال دیگه 5 هم نگیره! تازه باید دوباره هزینه کنه و بخونه و امتحان بده. حالا میخواستم ببینم همینطوریه یا من بد متوجه شدم؟

آیا تافل هم همینطوره؟

Immunology
14-10-2011, 19:22
سلام.برای آزمون IELTS میخام خودم بخونم.چی پیشنهاد میکنید؟؟یعنی مکاتبه ای و یا کتاب خاصی پیشنهاد دارید؟:10:

A r c h i
19-10-2011, 20:59
سلام مرسی از پاسختون.
از چه نظر میگین IBT راحتتره؟من از بارونز همین کتاب Essential Words For The Toefl رو دارم.منظورتون همین بود؟راستش همینا رم که دارم
نمیدونم بتونم برسم تا امتحان همشونو بخونم!!خیلی زیاد شدن!!!ولی اگه فکر میکنید کتابایی که شما فرمودین باید بگیرم،کتابای خیلی موثری هستن،بفرمائید تا برم تهیشون کنم.عنوان و اسم مولف رو کامل محبت بفرمائید ممنون میشم.

سلام
نه منظورم کتابهایی بود که مشابه تستهای تافل توش باشه. یعنی دقیقا بخش های reading, listening.speaking and writing توش باشه . کتاب ets preparation for Toefl را حتما حتما تهیه کنید. بقیه را اگه رسیدین بخونید بگیرید.

ممنون از شما بابت راهنماییتون
خیلی ممنون

جسارتا من یک سوال دیگه بپرسم ؟

من الان کتاب زبان عمومی ناصرزاده و دارم میخونم و 504 هم خوندم
میخوام زبان خیلی خیلی بالا بزنم در حد 85-90 درصد

پس به نظرتون essential words for gre بگیرم بهتره تا essential world تافل ؟
منظورتون 3500 word s for gre هست ؟

سپاسگزارم .

سلام
والا 85-90 درصد که تقریبا غیر ممکنه :31:.. من بالاترین درصدی که شنیدم 70% بوده. شما 50% هم بزنین جزء 100 نفر اول تو زبان میشین
504 با essential words خیلی فرق نمی کنه. هر کدوم را کار کنید خوبه. بعد از اینکه آنها را کارکردین سراغ GRE برید. منظورم دقیقا همون کتابی هست که نوشتین :20:

Hi.Could anybody tell me about the score levels based on a range or something in GRE??

Verbal 200-800
Quantitative 200-800
Aw(analytical writing) 0-6

they add verbal and quantitative together.. scores more than 1000 is OK, more than 1200 is superb :31:l It's so hard to get a score above 700 in Q and V. I've heard only 5% of students can get this score
And AW is a separate score

Mehran NZ
21-10-2011, 16:13
سلام دوستان من خودم رو دارم برای 4 تا 5 ماه دیگه اماده می کنم برای تافل -بعد هم 6 ماه تا یک سالی باید وقت بذارم برای GRE - الان می خوام ببینم چه کتابی بخونم کتابهای 504 و Essential words for TOEFL رو خوندم دیگه چیکار کنم به نظر شما؟!
یه چیز 4 تا 5 ماهه می خوام کتاب اموزشی هر چیزی که بنظرتون مفیده! می خوام نمرم در حد خیلی بالایی باشه که اگه خواستیم روزی جایی اپلای کنیم یه پوئن مثبت برام به حساب بیاد
ممنون

zahedy2006
07-11-2011, 20:31
سلام
یه چند کیلو!! سوال راجع به زبان: (فقط درهم می پرسم - ببخشید)

من برای اپلای نیاز به تافل و در مرحله بعد GRE دارم
الان فقط کتاب 1100 words you need to know و Barron toefl iBT را می خونم و سریال Friends زیرنویس می کنم (به جهت تمرین)

Listening که تقریبا میشه گفت خوبه یعنی اگر کلمه ای را دیده باشم حین تلفظ 95 درصد متوجه می شوم اما دایره لغات، دیدی ازش ندارم !! (همینا که می خونم کافیه؟) در ضمن من کتب رشته تحصیلی ام را فقط به زبان انگلیسی و خیلی روان می خونم اما مثلا خبر یا رمان های دیکنز واقعا سخته !
کسی که قبلا تافل داده می تونه بگه الان من چند درصد آمادگی دارم؟ (بگید بالای 30 خوشحال بشم !!)

سوال بعدی: نزدیکترین آزمون gre تو ماه فوریه سال بعد است (دست پر 3 ماه !!) و طبیعتا به اون نخواهم رسید! آزمون gre سالی چندبار برگزار میشه؟ چقدر طول می کشه به آمادگی برای اون برسم (فعلا general !)

این بسته های سازمان سنجش که از خود ETS به فروش می رسه (TPO منظورمه) چجوریاست؟ کسی امتحان کرده و این آزمون ارزیابی صحیحی به دست میده یا نه؟ قیمتشون 70 تومن و 75 تومنه !

یک آموزشگاه که رفته باشید و دوره فشرده اش خوب باشه (مخصوصا اسپیکینگ) معرفی کنید (شهر طحرون) - یه عده می گن رسپینا خوبه - این آموزشگاههای وابسته به دانشگاهها رو هم - امیرکبیر(فکر کنم!!) - می گن خوبه

یه چندتا کتاب هم معرفی کنید
این بالایی را دیدم
برم بگیرمش ...

یه سوال:
الان مدت زمان انتظار برای تافل بعد از ثبت نام چقدره؟ یعنی بعد از ثبت نام چقدر بعد نوبت امتحانت میشه و آیا میشه پس از فرا رسیدن اونرو به تعویق انداخت؟سلام

اینو از یکی از دوستان که به تازگی تافل داده اند پرسیدم

زمان انتظار بریا ibt تقریبا 20 روز هست (البته نمی دونم این دوستمون تو تایم شلوغی ثبت نام کرده یا نه)

به تعویق انداختنش هم در سایت ets 60 دلار جریمه داره

سلام
ظاهرا علاقه ای به پاسخ پست بالایی ندارید !!

یه سوال:
الان مدت زمان انتظار برای تافل بعد از ثبت نام چقدره؟ یعنی بعد از ثبت نام چقدر بعد نوبت امتحانت میشه و آیا میشه پس از فرا رسیدن اونرو به تعویق انداخت؟

A r c h i
06-12-2011, 11:09
سلام
یه چند کیلو!! سوال راجع به زبان: (فقط درهم می پرسم - ببخشید)

من برای اپلای نیاز به تافل و در مرحله بعد GRE دارم
الان فقط کتاب 1100 words you need to know و Barron toefl iBT را می خونم و سریال Friends زیرنویس می کنم (به جهت تمرین)

Listening که تقریبا میشه گفت خوبه یعنی اگر کلمه ای را دیده باشم حین تلفظ 95 درصد متوجه می شوم اما دایره لغات، دیدی ازش ندارم !! (همینا که می خونم کافیه؟) در ضمن من کتب رشته تحصیلی ام را فقط به زبان انگلیسی و خیلی روان می خونم اما مثلا خبر یا رمان های دیکنز واقعا سخته !
کسی که قبلا تافل داده می تونه بگه الان من چند درصد آمادگی دارم؟ (بگید بالای 30 خوشحال بشم !!)

سوال بعدی: نزدیکترین آزمون gre تو ماه فوریه سال بعد است (دست پر 3 ماه !!) و طبیعتا به اون نخواهم رسید! آزمون gre سالی چندبار برگزار میشه؟ چقدر طول می کشه به آمادگی برای اون برسم (فعلا general !)

این بسته های سازمان سنجش که از خود ETS به فروش می رسه (TPO منظورمه) چجوریاست؟ کسی امتحان کرده و این آزمون ارزیابی صحیحی به دست میده یا نه؟ قیمتشون 70 تومن و 75 تومنه !

یک آموزشگاه که رفته باشید و دوره فشرده اش خوب باشه (مخصوصا اسپیکینگ) معرفی کنید (شهر طحرون) - یه عده می گن رسپینا خوبه - این آموزشگاههای وابسته به دانشگاهها رو هم - امیرکبیر(فکر کنم!!) - می گن خوبه

یه چندتا کتاب هم معرفی کنید
این بالایی را دیدم
برم بگیرمش ...
سلام

اینو از یکی از دوستان که به تازگی تافل داده اند پرسیدم

زمان انتظار بریا ibt تقریبا 20 روز هست (البته نمی دونم این دوستمون تو تایم شلوغی ثبت نام کرده یا نه)

به تعویق انداختنش هم در سایت ets 60 دلار جریمه داره

سلام
ظاهرا علاقه ای به پاسخ پست بالایی ندارید !!

یه سوال:
الان مدت زمان انتظار برای تافل بعد از ثبت نام چقدره؟ یعنی بعد از ثبت نام چقدر بعد نوبت امتحانت میشه و آیا میشه پس از فرا رسیدن اونرو به تعویق انداخت؟

سلام دوست عزیز

سوالاتتون را درهم جواب میدم ببخشید

این کتاب را که عکسش را گرفتین حتما تهیه کنید.
به تعویق انداختن زمان یعنی کلا عوض کردن تاریخ یا مکان امتحان زمان ما 50 دلار جریمه داشت (که سر خود من اومد ) و الان همون 60 دلاره که می فرمایید.
اصلا مدت زمان انتطار برای آزمون مشخص نیست. تو زمانهای شلوغ یعنی پاییز ممکنه 2-3 ماه آینده پر باشه و یک دفعه ممکنه همون موقع که می بینید تا 3 ماه آینده پره 5 تا تاریخ و مکان جدید باز بشه که بتونید برای ماه آینده ثبت نام کنید. مثلا من وقتی ثبت نام کردم تا 2 ماه بعد تهران جا نداشت. مجبور شدم شیراز ثبت نام کنم. هفته بعد 10 تا کد جدید تهران باز کرد که من عوض کردم و اون جریمه را پرداخت کردم. هر روز باید سایت ets را ببینید معلوم میشه چه خبره
شما وقتی ثبت نام می کنید دقیقا روز، تاریخ و مکان امتحان رو مشخص می کنید. پس اینکه بعد از ثبت نام چقدر طول میکشه نوبتتون بشه معنی نداره و با پرداخت جریمه میشه زمان و مکانش را تغییر داد.

سریال friends یه مقدار اصطلاحات عامیانه توش زیاده. ممکنه خیلی مفید نباشه. البته هر نوع گوش دادنی بسیار مفیده من سریال lost بدون زیر نویس را پیشنهاد میکنم برای اینکه خیلی آروم و روان صحبت می کنند. و مثل امتحان تافله. بقیه سریالها هم خوبه برای اینکه گوشتون بشنوه ببینید.
به نظر من آمادگی شما خوبه. منتها تافل یه مقدار به تکنیک امتحان دادن تافل هم بستگی داره. یعنی فقط دانسته ها مهم نیست. برای همین من همش میگم کتابهای شبیه سازی شده آزمون تافل رو بگیرید. مثل همین بارونز که شما دارید و ets.

اگه برای gre کلاسهای لغت و writing برید و خودتون بقیه اش را از روی کتاب تمرین کنید حدود 3 ماه زمان میبره. ولی نباید همزمان با تافل باشه برای اینکه gre خودش یک دنیای دیگه است و کاملا با تافل فرق میکنه.
راستی برای تافل کتاب 504 را هم حتما بخونید.

در مورد آموزشگاه و بسته های آموزشی سازمان سنجش اطلاعاتی ندارم. من speaking را از روی همین cd های بارونز تمرین کردم.

موفق باشید

Mehran NZ
06-12-2011, 11:16
آزاده خانم برای IELTS منبع ندارین؟! من صفحه های قبل پست های شما رو دیدم در مورد منابع تافل ولی IELTS اینجا کمتر صحبت شده من شاید IELTS دادم چون بیشتر کشورها قبولش دارن ولی مثلا انگلیس و استرالیا تافل و قبول ندارن و حتما باید IELTS داشته باشی!

A r c h i
06-12-2011, 21:49
آزاده خانم برای IELTS منبع ندارین؟! من صفحه های قبل پست های شما رو دیدم در مورد منابع تافل ولی IELTS اینجا کمتر صحبت شده من شاید IELTS دادم چون بیشتر کشورها قبولش دارن ولی مثلا انگلیس و استرالیا تافل و قبول ندارن و حتما باید IELTS داشته باشی!

سلام

من چون خودم تافل امتحان دادم در مورد تافل اطلاعات دارم. در مورد Ielts اونقدر دقیق نمیدونم. به همین دلیل هم نظری ندارم.

من بیشتر دانشگاه ها را که میدیدم هر دو تا مدرک را قبول دارند. اگه برای دانشگاه میخواین اقدام کنید.

mjorh
16-12-2011, 22:26
من رایتینگم ضعیفه...کتابی چیزی سراغ ندارید ؟

A r c h i
25-12-2011, 16:33

سلام
من براي writing پيشنهاد مي كنم كه حتما كلاس بريد. كتاب خيلي جواب نميده.

east&west
25-12-2011, 16:54
سلام

if U got some money 2 burn ..don't waste time :39::27:

mjorh
31-12-2011, 20:15
سلام
کلاس یه چارسالو نیمی رفتم...(تموم شد).اما الان ک از کلاسا دور شدم خواسم تمرین کنم...

asale3000
01-01-2012, 18:01
سلام
من میخواستم تافل ibt بدم . زبانم هم متوسطه. لطف میکنید بگید از چه کتابهایی شروع کنم بهتره ؟ قیمت کتابها چقدره؟ من کتاب 504 رو دارم .راهنمایی میکنید این کتاب رو چطوری بخونم راحت تره؟ در ضمن این مدت فقط می خوام زبان بخونم.برای گرفتن نمره بالا در تافل چقدر زمان نیاز دارم؟
مرسی

cesc.cesar
06-01-2012, 22:50
سلام
دوستان من میخواستم برای گرفتن یکی از مدارک تافل یا ایتلس مطالعه کنم چند تا راهنمایی میخواستم:
اول اینکه واسه کدوم مطالع کنم و کدوم برای ارائه برای تحصیل خارج از کشور مناسبه؟دوم اینکه برای مطالعه چه منابع ای رو برای هر مبحث توصیه میکنید که کمکم کنه؟
h!tman
06-01-2012, 22:52
با درود
والا چون زیاد خارجی داریم تو فک و فامیل ایلتس خیلی بهتر از تافله
تافل یک جور تافی مغز دار هست براشون:دی(شکلات)
اما در مورد منابع دوستان بهتر میتونن راهنمایی کنن

SCYTHE
06-01-2012, 23:19
سلام
دوستان من میخواستم برای گرفتن یکی از مدارک تافل یا ایتلس مطالعه کنم چند تا راهنمایی میخواستم:
اول اینکه واسه کدوم مطالع کنم و کدوم برای ارائه برای تحصیل خارج از کشور مناسبه؟دوم اینکه برای مطالعه چه منابع ای رو برای هر مبحث توصیه میکنید که کمکم کنه؟
It depends on where you want to go. US, England, Sweden ...Also, it depends on the university sometimes, but generally except for US, IELTS degree is acceptable worldwide

There are many good books, first answer my first question to proceed to the second round

cesc.cesar
07-01-2012, 11:53
It depends on where you want to go. US, England, Sweden ...Also, it depends on the university sometimes, but generally except for US, IELTS degree is acceptable worldwide

There are many good books, first answer my first question to proceed to the second round

Countries Like US,Canada, Australia And Medicine is my field of Study
I know that there are many books for IELTS or TOEFL But I Don't Have Much Free Time when I also have to study for University and also i should read them myself so it will be Self-Learning With This Terms What Should I do?
Thanks

cesc.cesar
07-01-2012, 21:20
سلام
دوستان من یکی دوساله که زبان نخوندم،ولی قبلش در کانون های زبان - در ایران تا High و در کیش تا KAC 7 - رو خوندم و در کنکور زبان و تجربی هم زبانم رو 100% زدم امسال،ولی به هر حال توی این مدت وقفه خیلی از نکات گرامری و معنی لغات رو فراموش کردم ،الان میخوام برای تافل بخونم،منبع گرامر - که روان و ساده نکات رو توضیح داده باشه - و منبع لغت برای من چی توصیه میکنید؟
من دانشجوی رشته پزشکی هستم و وقت آزاد زیاد ندارم کلاس نمیتونم برم باید خودم بخونم؛کتابی معرفی کنید که واسه خود آموزی گرامر مثل معلم باشه!!!
سرعت و دقت ریدینگم خوبه،لانگمن رو کار کردم،لیسنینگمم خوبه،اونم هم لانگمن،هم آکسفورد کار کردم.اول میخوام گرامر و لغت بخونم
jinn's king
07-01-2012, 22:55

you can try "Writing with confidence" By Meyers 9th ED.
it works !