PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرطان روده بزرگ

apple021
16-04-2015, 11:42
سلام و خسته نباشید
من از دی بود رفتم پیش دکتر و ازمایش نوشت برای شکم درد!و خونریزی
و در ازمایش اول خون بود در مدفوع که میکروب هیلکوباکتری هم داشتم کم خونی هم نداشتم روی 6.4 بود (RBC)
دوره درمان تمام شد باز ازمایش نوشتند
خون در مدفوع نبود
دو بار دیگه ازمایش داشتم که خون در مدفوع نبود (اخرین بار چند روز پیش بود که خون نبود باز هم)
اما بنده بواسیر دارم امروز که کبد بنده کار کرد خونی مشاهده نشد حتی یک ذره ولی در اخرین تکه مدفوع خون بود!(بواسیر هم دارم و بواسیرم زده بیرون)
اما سوالم اینه که در سرطان روده بزرگ خون به چه صورت در مدفوع هستش ؟خون زیاده ؟ و در کل مدفوع مشاهده میشه و مخلوط هست؟و اینکه من از دی اینطوریم بعضی وقتا که خیلی کم همیشه در اخره مدفوع خون در مدفوع میبینم و تازه هم هست خونم ولـی در مدفوع مخلوط نــبود ولی خواستم بدونم در سرطان روده همیشه در اجابت مزاج که داشته باشیم مدفوع خونی هست یا اینکه یه وقتی هست و یه وقتی نیست؟
20 سالمم هست و الان خیلی بهترم شکم درد ندارم ولی باد گلو نفخ دارم و کاهش وزنم نداشتم اضافه هم شده 1 یا 2 کیلو ولی صبح ها که ناشتا هستم 1 کیلو کاهش پیدا میکنه ولی غذا میخورم برمیگرده به حالت عادی یعنی 77 باشم میشه 76 بعد غذا میشه 77.5
و اینکه در سرطان کاهش وزن چند کیلو هستش؟نگرانم این خون از روده بوده باشه
و در مورد ازمایش خون باید بگم در 3 بار ازمایش خونم (RBC)نورمال بود اما در اولین بار روی 6.4 بود بعد شد 5.9 بعد 5.7 در 3 حالت نورمال بود اما نمیدونم چرا کم شده؟
و اینکه مدفوع بنده خیلی عذر میخوام حس مکینم شله البته باز نمیدونم چون مثل خمیر دندون میمونه حالا نمیدونم اسمه اینو میشه گذاشت نورمال یا چی؟و بعضی وقتا از روی نفخ دفع مدفوع هم میکنم
قابل توجه من خون ریزی بینی هم دارم و همین طور بواسیر
خیلی ممنونم از وقتی که میگذارید

M.R.S.
16-04-2015, 17:06
خون در مدفوع که به سرطان دستگاه گوارش مربوط باشه معمولا خون مخفی هست که فقط با آزمایش مشخص میشه
خون به علت هموروئید معمولا بعد از دفع صورت میگیره
مقدار RBC برای مشخص شدن خونریزی مناسب نیست و باید هموگلوبین Hb رو مشاهده کرد
کاهش وزن نیز باید مقدار قابل توجه باشه مثلا 10 کیلو در 6 ماه
در کل تغییرات اجابت مزاج و همچنین خون در مدفوع باید از ظر بیماری های دستگاه گوارش بررسی بشه

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

apple021
17-04-2015, 11:48
خون در مدفوع که به سرطان دستگاه گوارش مربوط باشه معمولا خون مخفی هست که فقط با آزمایش مشخص میشه
خون به علت هموروئید معمولا بعد از دفع صورت میگیره
مقدار RBC برای مشخص شدن خونریزی مناسب نیست و باید هموگلوبین Hb رو مشاهده کرد
کاهش وزن نیز باید مقدار قابل توجه باشه مثلا 10 کیلو در 6 ماه
در کل تغییرات اجابت مزاج و همچنین خون در مدفوع باید از ظر بیماری های دستگاه گوارش بررسی بشه

همین الان نگاه کردم اولین بار
HB
16.4 بوده بعدش 16 الانم 15.8
(به ترتیب 16.4 ماله 93.11.07)(16 ماله 93.12.26)(93.12.02)
نورمالش هم زده 13-18
------------------------------------------------------
در ازمایش گلبول سفید
اولین بار به همین تاریخ بالا
اولین بار 6.4 بود
بعدش 5.9
بعدش 5.6
4-11 زده نورمالش رو
-------------------------------------------
در ازمایش مدفوع خون مخفی که 4 بار دادم اولین بار
wbc:0-1 بود
RBC:1-2 بود
ولی بقیش
جفتش 1-0 شد
اخرین بار هم
1394.1.22 بود
و اینکه این تیکه اخر مدفوع خونی بود به نظرتون برای چیه؟(همون بواسیره)؟
و این کمتر شدن گلبول قرمز و سفید برای چیه؟طبیعیه؟
چطوریه وضعم؟
بواسیر هم دارم
مرسی

M.R.S.
17-04-2015, 20:57
در آرمایش ها که خون دیده نشده.....اگه لکه قرمزی مشاهده میکنین که مشکوک به خونریزی هستین با آزمایش باید تایید بشه
مقدار گلبول سفید هم خوب هست و اصلا نگران کم یا زیاد شدن اون نباشین
هموگلوبین هم پایین نیافتاده....یعنی حتی 1 عدد هم کم نشده.....این تغییرات هم میتونه به علت آزمایشگاه باشه
در سرطان ها یا خونریزی از دستگاه گوارش توقع داریم در فرد کم خونی مشاهده بشه
برای بواسیر باید به جراح مراجعه کنید تا با توجه به مرحله بیماری درمان مناسب انجام بشه
اما اگه خوندیزی بعد از اون ادامه پیدا کنه نیاز به بررسی بیشتر و کولونوسکوپی هست

apple021
17-04-2015, 21:13
در آرمایش ها که خون دیده نشده.....اگه لکه قرمزی مشاهده میکنین که مشکوک به خونریزی هستین با آزمایش باید تایید بشه
مقدار گلبول سفید هم خوب هست و اصلا نگران کم یا زیاد شدن اون نباشین
هموگلوبین هم پایین نیافتاده....یعنی حتی 1 عدد هم کم نشده.....این تغییرات هم میتونه به علت آزمایشگاه باشه
در سرطان ها یا خونریزی از دستگاه گوارش توقع داریم در فرد کم خونی مشاهده بشه
برای بواسیر باید به جراح مراجعه کنید تا با توجه به مرحله بیماری درمان مناسب انجام بشه
اما اگه خوندیزی بعد از اون ادامه پیدا کنه نیاز به بررسی بیشتر و کولونوسکوپی هست

خیلی ممنونم خیالم راحت شد که گلبول قرمز و سفیدم درسته و سرطان روده بزرگ نیست
این خون ور وقتی میبینم که خیلی ببخشید فشار بیارم همیشه هم اخرش میبینم اخرین تیکه مدفوع یعنی هیچ خونی اول مدفوع نیست
من از عمل بواسیر میترسم و همه خانواده من دارن و به مرور زمان درست شده حتی یک سری خون ریزی داشتم ازمایش خون مخفی در مدفوع دادم ولی خونی باز نبود
خیلی ممنون خیالم و راحت کردید سرطان روده بزرگ یا سرطان معده نیست
شکم درد اصلان ندارم فقط باد گلوی کم با نفخ همین
یک دنیا ممنون

apple021
09-05-2015, 10:21
سلام دوستان تا الان ازمایش دادم خونی در مدفوع نبوده occult blood رو میزده negative حدودا 5 یا 6 بار زده بود negative
این اخرین سری هم دکتر گفت چیزیت نیست خیالت راحت فقط بواسیر داری برو پیش یک جراح ببین در چه وضعه
حالا میخواستم مطن شم از جواب ازمایش ممنون میشم بگید چطوره؟اینسری occult blood چرا روی +1 هست ممنون میشم بگید خیلی نگران شدم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

farsweb
09-05-2015, 17:11
خداروشکر که مورد حادی نبوده دوست من. اما سرطان روده بزرگ وقتی خودش رو در آزمایشات نشون میده که پیشرفت زیادی کرده. بهترین و مطمئن ترین راه برای برطرف شدن نگرانی شما انجام کولونوسکپی هست.

apple021
12-05-2015, 23:57
سلام دوستان من چندین دفعه ازمایش دادم 10 باز شایدم بیشتر ازمایش خون و مدفوع و خون مخفی چیزی نبوده دقیقا از دی ماه سال پیش اما چند روز پیش که دارو میخوردم دیدم مدفوع سیاه شده البته نه کلش قسمت کمی سرما هم خورده بودم به شدت و بد جور به دکتر گفتم ازمایش دادم و خونی نبود دکتر گفت شما هم ما رو گرفتیا هیچیت نیست به خدا برو خستم کردی =)) خسته شده از دستم
اما من قسمتی از مدفوع سیاه میشه نمیدونم چرا؟؟؟ 3 الی 4 روزه تو ازمایش هم که امروز دادم چیزی نبود
داروهامم اینه دقیقا از وقتی میخورم اینجوری شده باز نمیدونم!!!
یکیش مینیزیم هیدروکساید 8 درصد
کلیدینیوم سی
دومپریدون

بواسیر هم دارم
(نفخ هم دارم خیلی کم )در واقع کم شد بعد از درمانم

apple021
13-05-2015, 19:18
دوستان کسی نمیدونه واقعا نگرانم!!
تداخل دارویی به نظر شما ایجاد نشده ؟
اخه دارو سرما خوردگی هم میخوردم !
ممنون میشم بگید چون مشکلم هنوز هست :\
الان در ویکی پدیا خوندم انتی اسید نباید با دومپریدون داده بشه ؟اخه هیدروکساید زدن انتی اسید هستش؟
نمیدونم والا چی کار کنم
به نظر شما بعد از 6 ماه ممکنه الان علایم رو یهو نشو بده ؟

M.R.S.
13-05-2015, 20:17
دوست عزیز فوق تخصص گوارش 7 سال دوره عمومی 4 سال دوره داخلی و 2 سال دوره فوق تخصص گذرونده؛ 3 تا پایان نامه نوشته اگه تحقیقات دیگه ای انجام نداده باشه
پس به حرفی که میزنه مطمئن هست.......گشتن تو ویکیپدیا یا این فروم ها که معلوم نیست کی چیکاره اس کمکی بهت نمیکنه
هر جایی هم گفته بشه تداخل هست به معنی منع مصرف نیست........
پزشک شما هم که مدت زیادی شما رو میشناسه و شرح حال و بیماری و دارو هاتون رو میدونه قاعدتا دارویی تجویز نمیکنه که بضررت باشه
با دیدن شما هم دلیل نمیشه مشکلی باشه.....وقتی آزمایشات مکرر چیزی رو نشون ندادن دلیلی نیست که نگران باشی

اما اگر با تمام این و صحبت ها و اطمینان دادن پزشک خودتون هنوز هم نگرانی و وسواس نسبت به بیمار بودن دارین بهتر هست به متخصص روانپزشک مراجعه کنین چون چند اختلال اعصاب و روان وجود دارد که میتونه همچنین مشکلی درشما بوجود بیاره.....و مراجعه به روانپزشک هم عیب نیست چون این اختلالت تاثیر زیادی روی زندگی و عملکرد اجتماعی فرد میزاره و برطرف شدن اونها کیفیت زندگی و عملکرد رو افزایش میده
در مورد هموروئید بهتر هست به راح مراجعه کنید تا با توجه به مرحله بیماری درمان طبی یا درمان جراحی رو برای برطرف شدن اون انجام بده
موفق باشید

apple021
13-05-2015, 20:24
دوست عزیز فوق تخصص گوارش 7 سال دوره عمومی 4 سال دوره داخلی و 2 سال دوره فوق تخصص گذرونده؛ 3 تا پایان نامه نوشته اگه تحقیقات دیگه ای انجام نداده باشه
پس به حرفی که میزنه مطمئن هست.......گشتن تو ویکیپدیا یا این فروم ها که معلوم نیست کی چیکاره اس کمکی بهت نمیکنه
هر جایی هم گفته بشه تداخل هست به معنی منع مصرف نیست........
پزشک شما هم که مدت زیادی شما رو میشناسه و شرح حال و بیماری و دارو هاتون رو میدونه قاعدتا دارویی تجویز نمیکنه که بضررت باشه
با دیدن شما هم دلیل نمیشه مشکلی باشه.....وقتی آزمایشات مکرر چیزی رو نشون ندادن دلیلی نیست که نگران باشی

اما اگر با تمام این و صحبت ها و اطمینان دادن پزشک خودتون هنوز هم نگرانی و وسواس نسبت به بیمار بودن دارین بهتر هست به متخصص روانپزشک مراجعه کنین چون چند اختلال اعصاب و روان وجود دارد که میتونه همچنین مشکلی درشما بوجود بیاره.....و مراجعه به روانپزشک هم عیب نیست چون این اختلالت تاثیر زیادی روی زندگی و عملکرد اجتماعی فرد میزاره و برطرف شدن اونها کیفیت زندگی و عملکرد رو افزایش میده
در مورد هموروئید بهتر هست به راح مراجعه کنید تا با توجه به مرحله بیماری درمان طبی یا درمان جراحی رو برای برطرف شدن اون انجام بده
موفق باشید
عزیزم مشکل اینجاست من طی این چند ماه به متخصص گوارش نرفتم پزشک عمومی بوده برای همین میگم به علت مشغله کاری راه دور نتوستم برم دکتر خوبی هست در سایت مادر کلوب هم هستن ولی خوب انسان جایزالخطاست
نگرانی بنده سیاهی مدفوع هست همین !!!!!طی این 3 روزه که این دارو ها رو میخورم اینجوزی شدم !قبل از اخرین ازمایش هم این دارو رو مصرف میکردم!نمیدونم تاثیر دارد یا خیر در جواب ازمایش!!