تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 272 از 274 اولاول ... 172222262268269270271272273274 آخرآخر
نمايش نتايج 2,711 به 2,720 از 2740

نام تاپيک: Google News : اخبار گوگل

حـــــرفـه ای tanha.2011's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    دنیای IT

پيش فرض تهدید آلمانی‌ها علیه گوگل کارساز شد

ایتنا- اظهار تاسف گوگل برای تصمیم آلمانی‌ها و سختگیری‌های آنها.

به گزارش ایتنا از فارس به نقل از زد دی نت، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری آلمانی مدت‌هاست گوگل را به علت انتشار بدون اجازه اخبار تولیدی خود در سرویس جستجو، اخبار و دیگر بخش‌های گوگل تهدید به شکایت کرده‌اند.

سرانجام تعدادی از این سایت‌ها و ناشران عملاً دست به شکایت زده و قانونی موسوم به ancillary copyright هم علیه گوگل به تصویب رسید که بر اساس آن گوگل بدون کسب رضایت سایت‌ها و ناشران اخبار آلمانی حق انعکاس آن‌ها را در سرویس‌های وابسته به خود ندارد.

به دنبال این تحولات گوگل اعلام کرد از نهم اکتبر تنها سرخط اخبار و لینک به سایت‌های آلمانی را ممکن کرده و از انتشار خلاصه اخبار، عکس‌ها و دیگر محتوای تولید شده توسط آنان خودداری خواهد کرد. این شرکت از تصمیم طرف آلمانی و سختگیری‌های آن نیز اظهار تأسف کرده است.

تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    دنیای IT

پيش فرض گوگل با اتصال صفحات کوچک نمایشگر بزرگ درست می‌کند

ایتنا - این نمایشگر بزرگ می‌تواند برحسب سلیقه و نیاز کاربران در اشکال و حالت‌های مختلف منظم شود و بسته به فضای موجود، در اندازه‌های متفاوت ارایه شود.

مرکز Google X به عنوان بازوی توسعه نوآوری‌های شرکت گوگل در حال کار کردن روی پروژه جدیدی است که به کاربران امکان می‌دهد نمایشگرهای مختلف را کنار یکدیگر بگذارند و درنهایت یک نمایشگر بزرگتر در اختیار داشته باشند.

به گزارش ایتنا از رایورز، این نمایشگر بزرگ می‌تواند برحسب سلیقه و نیاز کاربران در اشکال و حالت‌های مختلف منظم شود و بسته به فضای موجود، در اندازه‌های متفاوت ارایه شود.

شرکت گوگل برای مدت‌های طولانی این پروژه را به صورت مخفیانه دنبال می‌کرد و البته در این میان برخی منابع آگاه گزارش‌هایی در این زمینه منتشر کردند.

گوگل هنوز هیچ خبری را به صورت رسمی در این زمینه منتشر نکرده است و با این وجود گفته می‌شود نمایشگرهای هوشمند این شرکت اینترنتی می‌توانند مانند قطعات بازی Lego به یکدیگر متصل شوند و در نهایت یک نمایشگر بزرگ را تشکیل دهند.

نمایشگرهای مذکور به گونه‌ای ساخته شده است که تا لبه بدنه ادامه پیدا کرده‌اند و به همین خاطر زمانی که به یکدیگر متصل می‌شوند، می‌توانند به صورت یکپارچه تصویر را پخش کنند.

گفته شده است این نمایشگرها به گونه‌ای به یکدیگر متصل می‌شوند که برای پخش تصویر نهایی مشکل به‌وجود نمی‌آید و نمایشگر بزرگتر بدون هرگونه درز و اختلال تصاویر را با کیفیت بالا پخش می‌کند.

گفته می‌شود این پروژه حتی در شرکت گوگل هم به صورت محرمانه دنبال می‌شود و هنوز به مرحله‌ای نرسیده است که خبر رسمی از آن منتشر شود.

3. این کاربر از tanha.2011 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

M Ơ Ɗ Є Ʀ ƛ Ƭ Ơ Ʀ VAHID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    "فروم" ها خانه دوم ما

پيش فرض سیطره مدیران ایرانی‌ بر غول اینترنتی دنیا

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، استعداد و نبوغ اهالی ایران زمین از قرن‌ها پیش به واسطه ظهور اندیشمندان و فلاسفه‌ به نام بر بشر خاکی پوشیده نبوده و نیست؛ امروز هم به واسطه همین پشتوانه قوی ملی میهنی شاهد تکیه افرادی از این مرز و بوم بر کلیدی و استراتژیک‌ترین جایگاه‌های تصمیم‌ساز در عصر اطلاعات هستیم.ایرانیانی که تا قرن‌ها مظهر تولید و صادرات دستاوردهای علمی اعم از ریاضیات، حساب، منطق، فلسفه و علوم پزشکی بوده‌اند، در سکانس عصر انفجار اطلاعات نیز صحنه‌گردانان به نامی هستند که کارگردانان شهیر را به سمت جذب خود کشانیده و در عرصه‌های جهانی نقش آفریتی کرده‌اند.قرن بیست و یکم که پرده‌گردان عصر صفر و یک است با تکیه بر قدرت اطلاعات، معادلات کهنه جهانی را به گونه‌ای متحول ساخته که قدرت را در کف سیاست‌مداران اطلاعاتی گذاشته و دیگران را زیر سلطه آنها فرض کرده و در واقع ملاکی برای برتری جویی شده است.در چنین عصری، شاهد جلوه‌گری غول‌های اطلاعاتی هستیم که مراکزی برای انباشت اطلاعات به حساب آمده و تحلیل‌گران قدرتمند قرن بیست و یکم به حساب می‌آیند اما با کمی دقت متوجه هدایت همین غول‌ها توسط مدیران ایرانی می‌شویم.قدرت ایران امروز جهانی است و برای اثبات چنین ادعایی کافی است نگاهی به ساختار بزرگترین شرکت اطلاعاتی جهان یا به عبارتی غول اینترنتی دنیا بیاندازیم تا شاهد نقش آفرینی ایرانی‌ها در آن باشیم.

*تاجر ایرانی مدیر ارشد کسب‌وکار گوگل*

امید کردستانی مشاور ارشد مدیر عامل گوگل و تاجر ایرانی-آمریکایی است که در تهران به دنیا آمد.
    وی در سن چهارده سالگی پس از مرگ پدرش به کالیفرنیا رفت و مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی برق در سال 1984 از دانشگاه ایالتی سن خوزه گرفت.کردستانی در سال 1991 موفق به اخذ مدرک کارشناسی‌ارشد مدیریت ارشد کسب‌و‌کاراز (MBA) دانشگاه استنفورد شد.کردستانی که سابقه بیش از 12 سال فعالیت در زمینه فناوری سطح بالا در شرکت‌های پیشروی اینترنتی مانند 3DO، Go و هیولت پاکارد و نت‌اسکیپ را دارد به واسطه مسئولیت برقراری ارتباطات تجاری باشرکت‌هایی چون ای‌بِی، سیتی‌بانک، آمریکن‌آن‌لاین، آمازون، تراولاسیتی، اینتل و اکسایت، صاحب تجارب ارزنده‌ای شد که وی را تا مشاور ارشدی گوگل پیش برد.گفته می‌شود او یکی از ثروتمندترین ساکنین کالیفرنیای شمالی است.این مدیر خلاق ایرانی تابستان امسال طی حکم جدیدی به مدیریت ارشد کسب‌وکار گوگل رسید.

*مدیریت بزرگترین کلوپ ویدئویی دنیا توسط یک ایرانی*

سالار کمانگر دیگر ایرانی موفق و البته باهوشی است که پله‌های ترقی را در عرصه فناوری به سرعت طی کرد و از همین جهت مورد توجه غول اینترنتی جهان قرار گرفت.
    وی که در زمان ورود به گوگل جوان‌ترین کارمند این شرکت بود، متولد سال 1355 در تهران‎ و فارغ‌التحصیل رشته بیولوژی از دانشگاه استنفورد است.جالب است که این رشته هیچ ربطی به فناوری ندارد اما کمانگر درباره اینکه چطور یک آی‌تی‌مَن شد گفته است که اوایل که به مدرسه می‌رفتم، بسیار مشتاقانه خیال پزشک شدن را در سر می‌پروراندم تا اینکه زمانی را به تماشای طبابت پزشکان اختصاص دادم. از آن به بعد بسیار مشتاق شدم که دانشمند شوم ولی روز به روز بیشتر متوجه می‌شدم که این کار هیجان‌آور نیست.بعدها وقتی دو هفته به صورت پاره‌وقت در گوگل مشغول شدم، فهمیدم اعمالی که این کار من را با آنها درگیر می‌کند به من انرژی می‌دهد. درسی که من آموختم این بود که تنها تصور و خیالی که از یک کار داریم کافی نیست و باید از اینکه یک حرفه به صورت روزانه هیجان و انگیزه لازم را فراهم می‌کند، مطمئن شویم.این ایرانی‌الاصل در سن 22 سالگی به گوگل رفت و طی مدت هفت سال به یکی از کارمندان کلیدی این شرکت تبدیل شد.خلق سیستم تبلیغات گوگل توسط این مدیر جوان ایرانی تحت عنوان Google Adwords صورت گرفت که تضمین مالی برای این شرکت تاکنون شده است.سرویس ادوردز به مشتریان این امکان را می‌دهد علاوه بر آنکه سایت‌هایشان بر حسب رتبه‌ای که الگوریتم‌های گوگل به آنها اختصاص داده تا در نتایج جست‌وجو نمایش داده ‌شود، بتوانند سایت‌هایشان را در همان صفحه اول نتایج جست‌وجوی گوگل برای کاربرانی که جست‌وجوهایی مرتبط با کسب‌و‌کار مرتبط را داشته‌اند به نمایش درآیند.کمانگر یکی از مدیران کوشا در این شرکت به حساب می‌آید از اعضای اصلی مؤسس تیم محصولات گوگل و قائم مقام سابق این شرکت در بخش برنامه‌های کاربردی وب نظیر جی‌میل، تاک، تقویم، ریدر، اورکات، بلاگر، پیکاسا، ویدئو، اسناد، صفحات گسترده بوده است.نخستین پلان تجاری گوگل توسط وی نگاشته شد و پرونده موفقیت‌آمیزش منجر به تکیه‌زنی بر صندلی یوتیوب بعد از خریداری آن توسط گوگل شد.کمانگر بعد از راهبری مدیریت تیم محصولات گوگل، اقدام به راه‌اندازی گروه‌های گوگل (Google Groups) در سال 2001 کرد.گروه‌های گوگل محلی برای اشتراک موضوعات مورد علاقه کاربران گوگل است و چندین گروه برای آن تعریف شده است.کمانگر در توصیه‌ به کسانیکه می‌خواهند وی را الگوی خود قرار دهند، می‌گوید که ذهنتان را مشغول بدست آوردن شغلی عالی نکنید. به سمت شغلی بروید که علاقه دارید و به آن جذب شوید و بعد از مدتی در آن شغل پیشرفت کرده و به مقام‌های بالای آن برسید.

*پزشک ایرانی طبیب گوگل است*
    ترانه رضوی که دهه پنجم عمر خود را پشت سر می‌گذارد تقریبا از زمان آغاز به کار گوگل و زمانیکه این شرکت چندان شهرتی نداشت، همکاری خود را به درخواست دو مدیر توانمند این شرکت با آنها آغاز کرد.دکتر رضوی فارغ‌التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه جورج واشنگتن است و تخصص داخلی خود را در دانشگاه استنفورد تکمیل کرده است.وی پزشکی در تشکیلات مرکزی گوگل در ماونتین ویو (Mountain View) کالیفرنیا است جاییکه وی مسئولیت حفظ سلامتی کارکنان گوگل را برعهده دارد.علاقه این پزشک ایرانی الاصل با فعالیت در یک شرکت فناوری محور رفته رفته به سمت تکنولوژی کشیده شد تا جاییکه دوست دارد بداند چگونه فناوری می‌تواند سلامت افراد را تحت تأثیر قرار دهد و حتی چگونه می‌توان از همین تکنولوژی برای مراقبت‌های پیشگیرانه استفاده کرد.این پزشک ایرانی به درخواست مدیران گوگل حیطه فعالیت‌های خود را از بعد داخلی به جهانی می‌گستراند و علاوه بر پیغام‌های سلامتی که برای گوگلی‌ها ارسال می‌کند در وبلاگ خود هشدارهایی را به تمامی مردم جهان در زمینه پزشکی می‌دهد.وی در یکی از مصاحبه‌های خود که در هشت سال پیش با یکی از رسانه‌های مطرح خارجی انجام داده درباره دلیل شروع به وبلاگ‌نویسی گفته است که هنگامیکه کار در گوگل را آغاز کردم، به واسطه ایمیل‌هایی که برای کارمندان ارسال می‌کردم متوجه شدم که مخاطبان علاقمندی دارم و از این جهت حیطه فعالیت‌های خود را در زمینه اطلاع‌رسانی گسترده‌تر کردم.این پزشک ایرانی که مدیر تیم پزشکی گوگل است گفته می‌گوید که علیرغم تلاش اصلی ما در گوگل که سعی داریم بین کار و تفریح موازنه برقرار کنیم، گاهی کارکنان گوگل از اقدامات پیشگیرانه برای مراقبت از سلامتی غافل می‌شوند بنابراین آنها به کسانی احتیاج دارند که این مسائل را یادآوری کند.از طرفی متوجه شدم کسانیکه برای به دست آوردن اطلاعات پزشکی به اینترنت مراجعه می‌کنند، غالبا با اطلاعات نامعتبر و مغشوشی پیش من می‌آیند. بنابراین من با فرستادن توصیه‌های سلامت عمومی همچون ارگونومی در کار، مقابله با استرس، توصیه‌هایی برای افرادی که زیاد پرواز می‌کنند و برخی موضوعات دیگر کار خودم را آغاز کردم.وی یکی از مشوقان اصلی در شروع وبلاگ را سرگئی برین مدیر این کمپانی آمریکایی دانسته تا تمامی مردم بتوانند از اطلاعات مفید سود ببرند.رضوی می‌گوید که ابتدا نوشته‌هایم در وبلاگ رسمی گوگل منتشر می‌شد ولی شروع به نوشتن پستهای بیشتری کردم و وبلاگم را تحت نام خودم راه انداختم.او معتقد است که وبلاگ‌نویسی وقت می‌برد؛ به خصوص وقتیکه با سلامت مردم سر و کار داشته باشیم زیرا باید مدام منابع اطلاعاتی را مرور کنیم.وی در توصیه‌ای گفته است که "من فکر می‌کنم که کار زیاد آفت سلامتی در شرکت‌های فناوری و نه فقط گوگل است. کار زیاد باعث غافل شدن از اقدامات پیشگیرانه به منظور حفظ سلامت و شیوه زندگی بی‌تحرک می‌شود. فکر می‌کنم یکی از دلایلی که سرگئی برین از من خواست وبلاگ‌نویسی را شروع کنم این بود که مشکلات سلامتی کارکنان گوگل ممکن بود با شرکت‌های دیگر مشترک باشد."

*مدیر مهندسی گوگل هم ایرانی است*

مدیر مهندسی گوگل از سال 2004 تاکنون نیز مهندس رضا بهفروز ایرانی‌الاصلی است که در دانشگاه کرنل نیویورک درس خوانده و عاشق ساخت سیستم‌هایی برای دسترسی آزاد و هرچه بیشتر به محتوای اطلاعاتی است.
    خودش می‌گوید عاشق ساخت سیستم‌های ارتباطی است که به کوچک‌سازی جهان تسریع بخشد و آن را مکان بهتری برای زندگی کند.بهفروز به گفته اطلاعاتی که از خودش در شبکه اجتماعی قرار داده گفته که بزرگ شده چهار کشور مختلف است و دوچرخه‌سواری ، نقاشی، پخت غذا، انجام کارهای بدیع و جهانگردی از علاقمندی‌های اوست.این مهندس ایرانی شاغل در گوگل که تاکنون به 40 کشور دنیا سفر کرده است مهندسی و انتخاب ماساژورهای این شرکت را هم برعهده داشته است.این مدیر واحد مهندسی در بخش راهبری تکنیکی Google Talk نیز فعالیت‌هایی داشته و بماند که در بخش ایمیل مایکروسافت هم مدیریت برنامه‌نویسی کرده است.یکی از امتیازات برجسته کارکنان گوگل این است که در روز 20 درصد وقت آزاد برای کارهای شخصی خود دارند و البته بیشتر نوآوری‌های گوگل در این بازه زمانی 20 درصدی از کل تایم روز شکل گرفته است.یکی از پروژه‌ها و ابداعات وی که به چشم تمامی کاربران ایرانی گوگل خورده است، کیبورد ایرانی مستقر در صفحه اصلی این موتور جست‌وجو است.به گفته خودش این طرح را با الهام از توسعه کیبورد هندی توسعه داده و توانسته گجت فارسی را برای کیبورد این شرکت توسعه دهد.وی معتقد است اگر شکست نداشته باشد همیشه احساس راحتی می‌کند ولی از جهتی هم نگران است که شکستی نداشته باشد و همیشه در آسایش باشد!

*جزایری مدیر محصولات گوگل*

حالا نوبت معرفی مایک جزایری مدیر محصولات گوگل است که از سال 2005 در این شرکت مشغول به کار شده و در پست مدیریت محصولات این شرکت درگیر پروژه‌هایی نظیر گوگل‌تاک (نرم‌افزار پیام‌رسان جی‌تاک)، پلت‌فرم رسانه‌ای کروم، پرینتر ابری گوگل، WebM (پروژه توسعه فرمت ویدئویی متن باز و رایگان برای مشاهده ویدئوهای با کیفیت بالا در وب) و پرداخت حق اشتراک مصرف کنندگان بوده است.
    جزایری 35 سال دارد و در رشته MBA با گرایش مدیریت تکنولوژی در دانشگاه واشنگتن تحصیل کرده است.وی همچنین با گوگل در زمینه خریداری و ادغام شرکت فناوری محور On2 که فعالیتش در زمینه فشرده‌سازی فایل‌های ویدیویی است، همکاری‌هایی داشته است.مایک همچنین اولین مدیر پروژه گوگل در کرکلند (شهری در شهرستان کینگ واشنگتن) و قائم‌مقام برای دفتر نیویورک طی سال‌های 2007 تا 2009 بوده است.جزایری در پروژه کروم گوگل و تولیدات برنامه‌های کابردی گوگل هم کار کرده است.

*تقویم گوگل در دست یک ایرانی*
    شیرین اسکویی از جمله مخترعین ایرانی به شمار می‌رود که اطلاعات کمی از او در وب موجود است.وی هم از جمله ایرانیان موفقی بوده که بزرگترین شرکت فناوری محور آمریکا اقدام به جذب او کرده است.این مخترع ایرانی توانسته ابداعاتی را از سال‌های 2007 تاکنون برای این شرکت داشته باشد و از این جهت در لیست محققان برتر گوگلی باشد.بزرگترین ابداع این فرد برای گوگل، قابلیت بروزرسانی تقویم آن با نرم‌افزارهای تولیدی شرکت‌های دیگر نظیر مایکروسافت است.اسکویی مدیر پروژه بروزرسانی تقویم گوگل بوده و در ارتباط با تجربه‌اش در این زمینه گفته است که بسیاری از کاربران تا پیش از قابلیت بروزرسانی دچار سردرد می‌شدند چرا که اگر از تقویم مایکروسافت اوت‌لوک روی رایانه دسکتاپ‌شان استفاده می‌کردند، نمی‌توانستند محتوای‌ آن را به جای دیگری ببرند.وی می‌گوید به عنوان مثال اگر تقویم مایکروسافت را روی سیستم خانگی بروز می‌کردیم، نمی‌توانستیم محتوای تغییر داده شده را روی تقویم گوگل هم داشته باشیم یا بالعکس؛ اما بروزرسانی تقویم گوگل این امکان را فراهم کرد تا محتوای تقویم‌ها را در هر سیستمی بتوانیم بروز داشته باشیم.این مدیر ایرانی فعال در گوگل گفته است که در قدیم اگر محتوای تقویمی تغییر می‌کرد برای اینکه تمامی اطلاعات لپ‌تاپ خانگی، همراه و سیسنم محل کار تغییر کند نیازمند اعمال دستی بودیم که کار پیچیده‌ای بود اما اکنون اکنون اگر تصمیم به سفر داشته باشیم به راحتی می‌توانیم اطلاعات تقویم گوگل را وارد تقویم اوت‌لوک سیستم عامل رایانه قابل حمل کنیم و از آن به شکل آفلاین استفاده کنیم.تحقیقات عملیاتی شده وی منجر به کاستن از ارورها و عوامل آزاردهنده استفاده از تقویم‌های متعدد شد.اسکویی خودش در ارتباط با دست و پنجه نرم کردن با این معضل در گذشته می‌گوید این معضل و مشکل تا سال‌های پیش از شروع فعالیتم در بروزرسانی تقویم گوگل ادامه داشت اما دو راه و برنامه برای بروزرسانی بین تقویم گوگل و تقویم اوت‌لوک مایکروسافت وجود دارد.وی اذعان کرد که به احتمال زیاد من مهیج‌ترین فرد گروه هنگام شروع این پروژه بودم زیرا با تقویم بسیار سر و کار داشتم. خوشحالم که اکنون با این نرم‌افزار (Google Calendar Sync) به راحتی می‌توانیم تمام حساب‌های گوگل و مایکروسافت‌مان را بروز نگاه داریم.

*ایرانی که شبکه تبلیغات ویدئویی راه انداخت*
    شمیم صمدی هم دیگر مدیری است که با تصدی جایگاه مدیریت محصولات این غول آمریکایی، شمیم خوش ایرانیان را در غربی‌ترین نقطه جهان پراکنده کرد.وی که مدیریت بخش برنامه‌ریزی تبلیغات این شرکت را برعهده داشت، هم‌اکنون موسس استارت آپ Stealth Ad Tech در نیویورک‌سیتی است.صمدی نیز سمت مدیریت محصولات گوگل را در پرونده خود دارد و دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق از دانشگاه دیویس کالیفرنیا است.وی دو بار در سمت مدیر محصولات گوگل بوده و روی چند پروژه مهم تبلیغاتی و تجاری کار کرده است؛ برخی از فعالیت‌های او در این میان همچون مدیریت محصولات دابل کلیک ریچ مدیا که کمپانی راهکارهای تبلیغات دیجیتال است و تابعه گوگل به حساب می‌آید، بوده است.پیش از دابل کلیک، راه‌اندازی شبکه ویدئوی تبلیغاتی آنلاین گوگل با نام ادسنس (AdSense) توسط وی انجام شد. حس‌ تبلیغ (AdSense) یک برنامه تبلیغاتی ارائه‌ شده توسط گوگل است که دارندگان وبگاه‌ها می‌توانند در این برنامه نام‌نویسی کنند تا روی وبگاه‌هایشان تبلیغات متنی، تصویری و ویدئویی فعال شود.دابل کلیک هم شرکت تابعه شرکت گوگل است که در زمینه ارائه راهکارهای تبلیغاتی در بستر وب فعالیت می‌کند و در آوریل 2007 توسط گوگل خریداری شد. در این روش مشتریانی که داری پتانسیل اصلی خرید هستند شناسایی شده و سرویس به آنها، محصولات جست‌وجو شده‌شان را با گذاشتن پنجره‌های کوچک تبلیغاتی پیشنهاد می‌کند.صمدی در ارتباط با راه‌اندازی شبکه ویدیوی تبلیغاتی آنلاین گوگل می‌گوید که ایده این کار را از یک سوژه ابتدایی گرفته و آن را به یک خط استراتژیک کسب‌وکار در گوگل تبدیل کرده است.

*ایرانی که مدیر محققان گوگل است*
    مریم کاموَر هم که به واسطه فعالیتش چهره‌ای شناخته شده‌تر دارد، دیگر ایرانی است که محقق ارشد گوگل به حساب می‌آید و تیم تجزیه و تحلیل فناوری گفتاری گوگل را رهبری می‌کند.وی درصدد توسعه محصولات گفتاری است و تحقیقاتی بسیاری در این زمینه انجام داده که برخی از آنها "ورودی صوتی برای دستگاه‌های اندرویدی" و "تجزیه و تحلیل جست‌وجوی موبایلی" بوده است.وی 17 اختراع در طول تصدی سمتش در گوگل به ثبت رسانده و هشت مقاله علمی از او چاپ شده است.کامور فارغ‌التحصیل دکترای علوم کامپیوتر از دانشگاه کلمبیا در سال 2008 است.این محقق ایرانی علاقه بسیاری به تحقیقات در رمینه رابطه کامپیوتر و انسان، دستگاه‌های کوچک و رابط‌های جست‌وجوگر دارد.برخی از تحقیقات کامور به شرح سایز بهینه و قاب فریم برای جست‌وجوی صوتی لغات، جست‌وجوی گوگل با صوت، مقایسه نحوه جست‌وجوی کاربران در دستگاه‌های مختلفی نظیر کامپیوترها - آیفون‌ها و موبایل‌ها، کپچا چیست؟ کچپا مبتنی بر تصویر است، پیشنهادات جست‌وجو برای پویش‌های موبایل: شناخت الگوهای استفاده، روند رمزگشایی در جست‌وجوهای موبایل، نقش متن در جستارهای ورودی: استفاده از سیگنال‌های متنی برای تکمیل جستارهای روی دستگاه‌های موبایل و مطالعه‌ای در قیاس وسیع روی رفتار جست‌وجوی بی‌سیم: جست‌وجوی موبایلی گوگل است.دنیا این افراد را به عنوان چهره‌هایی می‌شناسد که زندگی همه ما را تحت تأثیر قرار داده و خدماتی نوین به جهانیان عرضه کرده‌اند.

5. 4 کاربر از VAHID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

سیطره مدیران ایرانی‌ بر غول اینترنتی دنیا
    پریسا تبریز هم هست

محتوای مخفی: با پریسا تبریز «شاهزاده امنیت» گوگل بیشتر آشنا شویم 

پریسا تبریز یکی از مهم‌ترین سلاح‌های گوگل است که وظیفه محافظت از این برند با ارزش را بر عهده دارد. این هکر کلاه سفید که ملیت ایرانی-آمریکایی دارد به سرویس‌های گوگل حمله کرده و نقاط ضعف احتمالی آنها را پیش از این که هکرهای مجرم یا کلاه سیاه به گوگل حمله کنند، کشف می‌کند.

پریسا تبریز یکی از مهم‌ترین مهره‌های شرکت گوگل است. جوان ایرانی متخصص در امنیت سایبری که در گوگل از او با با عنوان «شاهزاده امنیت» یاد می‌شود. کار او و تیمش، نجات حدود بیش از یک میلیارد کاربر گوگل کروم، پرکاربرترین مرورگر اینترنتی حال حاضر دنیا است.

خانم تبریز ۳۱ ساله، ‌پدیده غیر عادی در سیلیکون ولی و دنیای فن‌آوری است؛ او یک زن است، در دنیای فن‌آوری که زنان چندان حضور پر‌‌رنگی ندارند‌. علاوه بر این مدیر تیمی 30 نفره در آمریکا و اروپا است که اکثر آنها مرد هستند. به همین دلیل است که او قادر به انتخاب لقب خود است و نام «شاهزاده امنیت» ‌روی کارت ویزیت او حک شده است. خود خانم تبریز در این باره می‌گوید:
    می‌دانم که عنوان مهندس امنیت برای بسیاری خسته‌کننده و تکراری است و بسیاری از افراد حوزه فناوری این عنوان کاری را بسیار جدی می‌گیرند. بنابراین لقب «شاهزاده امنیت» که لقبی جالب و عجیب است را انتخاب کردم.

اوایل سال جاری بود که گوگل بعنوان اولین شرکت در سیلیکون ولی اقدام به انتشار اطلاعاتی در مورد منابع انسانی خود کرد و طبق این اطلاعات مشخص شد که از هر 100 کارمند گوگل، فقط 30 نفر زن هستند. خانم تبریز در مورد حضور زنان در عرصه فن‌آوری می‌گوید:
    پنجاه سال پیش، درصد زنان شاغل در عرصه پزشکی و حقوق تقریبا برابر بود، خوشبختانه حالا درصدی از زنان نیز به حوزه فناوری روی آورده‌اند. فناوری یکی از حوزه‌هایی است ک با سرعت بالا در حال رشد است و جا برای کار زیاد دارد.
    خانم تبریز که در سال ۲۰۱۲ به عنوان یکی از 30 نفر بر‌تر سال که زیر 30 سال سن دارند از سوی مجله فوربس انتخاب شد، اعتقاد دارد نقش کمرنگ زنان در دنیای فناوری به این علت است که آنها خودشان را دست کم می‌گیرند. او در این مورد می‌گوید:
    چند سال پیش مطالعه‌ای انجام شده بود که در آن کسانی را که تحصیل در رشته کامپیوتر را کنار گذاشته بوند، مورد سوال قرار داده بود. جالب است بدانید که زنانی که این رشته را ترک کرده بودند معدل -B داشتند و علت اصلی رها کردن رشته کامپیوتر توسط آنها این بود که احساس می‌کردند، رشته سختی است. این در حالی بود که معدل مردانی که این رشته را ترک کرده بودند C بود و دلیل آنها این بود که این رشته جذاب نیست.
    خانم تبریز در حومه شهر شیکاگو بزرگ شد. پدرش که یک پزشک ایرانی و مادرش یک پرستار لهستانی است. او به عنوان خواهر بزرگ‌تر، همواره دو برادر کوچک خود را زیر پر و بال داشت. او در خصوص برادران خود می‌گوید:
    از آن‌ها بزرگ‌تر بودم و در همه بازی‌ها آن‌ها را شکست می‌دادم! اما وقتی بزرگ‌تر شدند و دیگر زورم به آن‌ها نمی‌رسید، به این نتیجه رسیدم که باید به طریق دیگری از آن‌ها جلو بزنم. در آغاز نمی‌دانستم باید به چه کاری مشغول شوم. چندین آزمون در مدرسه انجام دادم که نتیجه آن‌ها این بود که باید افسر پلیس شوم. در ابتدا کلی به این موضوع خندیدم ولی حالا می‌بینم ‌چندان هم دور از واقعیت نبود. اکنون من به گونه‌ای مشغول حفاظت از افراد هستم.

خانم تبریز فقط درس نخوانده، بلکه در اوقات فراغت خود بستنی درست می‌کند و به عکاسی هم علاقه دارد. حتی ورزش مورد علاقه او صخره‌نوردی است که در اطراف مقر گوگل به این ورزش می‌پردازد. او تا پیش از آنکه در رشته مهندسی کامپیو‌تر وارد دانشگاه ایلینویز شود، حتی به رایانه دست هم نزده بود؛ اما داستان «جان دراپر» معروف به «کاپتان کرانچ» یکی از معروف‌ترین هکر‌های معاصر الهام بخش او در این مسیر بود.

پریسا تبریز همه چیز را زیر نظر دارد. از فعالیت هکرهای مجرم برای دزدی اطلاعات بانکی افراد، تا فعالیت‌های گروه‌هایی همچون Anonymous و حتی کسانی که در پی -- کردن و از کار انداختن سیستم Gmail ایران هستند. توانایی خارق‌العاده او برای نفوذ به ذهن هکرهای مجرم، منجر به آن شده ‌که وی مسئول صدور مجوز حضور سایر مهندسان در بخش امنیت گوگل شود. در سمینارهایی که برگزار می‌کند از مخاطبانش می‌خواهد ‌راه -- کردن یک دستگاه شکلات فروشی را بدون استفاده از ابزار تکنولوژیک شرح دهند. پاسخ آن‌ها برای پریسا تبریز مشخص می‌کند که کدام یک از استعداد ذاتی برای ورود به عرصه امنیت سایبری برخوردارند.
    شرکت گوگل مجبور است هزینه‌های بسیاری ‌برای نزدیک نگه داشتن دشمنان خود و شناخت نقاط ضعف امنیتی خود متقبل شود. اکنون این شرکت به هر شخصی که بتواند خطا‌ها یا نقاط نفوذپذیری گوگل کروم را نشان دهد، پاداشی برابر با ۳۰ هزار دلار پرداخت می‌کند و تا امروز مجموع این پاداش‌ها به ۱.‌۲۵ میلیون دلار رسیده است و منجر به ترمیم ۷۰۰ باگ در کروم شده است. پریسا تبریز بر این باور است که این اقدام گوگل کاملا منطقی و حساب شده است، زیرا‌ شما می‌خواهید که این هکر‌ها در کنار شما باشند و نه ‌علیه شما. از همین روی است که او معمولا ساعات زیادی ‌در شبانه روز در تلاش برای حفاظت از اطلاعات یک هفتم جمعیت جهان است.

منبع zoomit.ir

7. 2 کاربر از Iloveu-ALL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    دنیای IT

پيش فرض سفر کپسول نانوی گوگل در بدن انسان برای کشف بیماری‌ها

ایتنا- گوگل در جستجوی یافتن راهی تازه برای جستجوی درون بدن انسان‌ها و کشف بیماری‌هاست.

به گزارش ایتنا از فارس به نقل از فرست اسپات، این کپسول نانو می‌تواند پس از ورود به بدن انسان نشانه‌های بیماری‌های مختلف را در مراحل اولیه شکل‌گیری شناسایی کرده و مانع از پیشرفت امراض خطرناکی همچون سرطان یا بیماری‌های قلبی شود.

این طرح نیز از جمله طرح‌هایی است که در آزمایشگاه سری گوگل موسوم به Google X در حال پیگیری است و یکی از نمونه‌های سرمایه‌گذاری این شرکت در حوزه بهداشت و سلامت به حساب می‌آید. یکی دیگر از توانمندی‌های این ذره نانو بررسی جریان خون است.

کپسول یاد شده می‌تواند گزارش یافته‌های خود را از طریق حسگرهایی به محیط بیرون ارسال نماید تا پزشکان در مورد آن تصمیم‌گیری نمایند.

محققان می‌گویند این بررسی در مراحل اولیه خود است و تاکنون آزمایشاتی در این زمینه صورت گرفته است. یکی دیگر از کاربردهای طرح یاد شده بررسی آنزیم‌هایی است که در شریان‌های انسان جریان دارد و اختلال و نوسان در آنها ممکن است منجر به حملات قلبی یا عصبی شود.

گفتنی است که شناسایی سریع برخی بیماری‌ها منجر به کاهش سریع و موفقیت آمیز خطرات آن شده و می‌تواند به ارتقای کیفیت روند بیماری و طولانی شدن عمر انسان‌ها منجر شود. این ذره‌های در حد نانو را می‌توان در کپسول‌هایی قرار داد تا توسط انسان‌ها بلعیده شود و جذب جریان خون گردد.

پزشکان با بررسی علائم ارسالی توسط این ذرات نانو می‌توانند از احتمال ابتلای افراد به بیماری‌های مختلف مطلع شوند. گوگل می‌گوید امکان استفاده شرکت‌های فناوری از این فناوری را برای تشخیص بیماری‌های مختلف فراهم خواهد آورد.

9. این کاربر از tanha.2011 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    دنیای IT

پيش فرض بنیانگذار اندروید از گوگل بیرون می‌رود

ایتنا - او در شرایطی غول اینترنتی جهان را ترک می‌کند که 9 سال برای این شرکت فعالیت کرده است.

"اندی روبین"(Andy Rubin) از بنیانگذاران سیستم‌عامل اندروید که تا پیش از این مرکز توسعه فعالیت‌های روبوتیک گوگل را هم برعهده داشت از این شرکت خداحافظی می‌کند.

به گزارش ایتنا از رایورز، روزنامه‌ وال‌استریت‌ژورنال در تازه‌ترین شماره خود توضیح داد که روبین همین هفته از شرکت گوگل بیرون می‌رود.

او در شرایطی غول اینترنتی جهان را ترک می‌کند که ۹ سال برای این شرکت فعالیت کرده است و البته بخش اعظم همکاری‌های او در سال‌های اخیر مربوط به توسعه سخت‌افزاری و سیستم‌های روبوتیک می‌شده است.

"لری پیج"(Larry Page) مدیرعامل شرکت گوگل با انتشار بیانیه‌ای بیرون رفتن روبین را تایید کرد و از او به واسطه فعالیت‌های گسترده و اقدامات کارآمدش تقدیر کرد.

پیج در این بیانیه گفت: «بهترین‌ها را برای اندی آرزو می‌کنم و امیدوارم در مراحل بعدی فعالیت‌های خود موفق باشد. او با اندروید بزرگ‌ترین اتفاق را در سراسر جهان رقم زد و باعث شد امروز میلیاردها کاربر خوشحال در سراسر جهان داشته باشیم.»

روبین در سال ۲۰۰۵ که گوگل شرکت نوپا و تازه‌کار Android را خریده بود وارد این شرکت اینترنتی بزرگ شد و از آن زمان اقدامات گسترده‌ای برای رقابت با iOS اپل انجام داد و در نهایت موفق شد در بازار جهانی سیستم‌‌های عامل موبایلی اپل را شکست دهد.

در سال ۲۰۱۳ میلادی مدیریت مرکز اندروید در شرکت گوگل به "ساندار پیچای"(Sundar Pichai) واگذار شد که پیچای نیز تا پیش از این مدیریت مرکز توسعه مرورگر اینترنتی و سیستم‌عامل Chrome را برعهده داشت.

اما هفته پیش اعلام شد که "لری پیج" تقریبا مدیریت همه بخش‌های اصلی شرکت گوگل را به پیچای واگذار کرده است و هم‌اکنون گفته می‌شود که روبین در حال ترک کردن این شرکت است.

11. این کاربر از tanha.2011 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    دنیای IT

پيش فرض ترفندهای گوگل برای خوراندن غذای سالم به کارمندان خود!

ایتنا – معروف است غذاهایی که گوگل به کارمندان خود می‌دهد، از مواد طبیعی و ارگانیک تهیه می‌شود.

شرکت گوگل همانند بسیاری دیگر از کمپانی‌های معظم، به کارمندان خود غذای رایگان می‌دهد.

معروف است که غذاهای ارائه شده در این شرکت آمریکایی، از مواد طبیعی و ارگانیک تهیه می‌گردد.

گوگل به همین مقدار بسنده نکرده و برای این که کارمندان خود را بیش از پیش به تناول غذای سالم سوق دهد، از ترفندهایی چند استفاده می‌کند که بعضاً جالب است.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از سایت ارقام، به عنوان مثال در غذاخوری‌های گوگل، ظرف سالاد در جلو چیده می شود تا موقع انتخاب و صرف غذا به راحتی در دسترس کارکنان باشد.

همچنین از سال ۲۰۱۲ غذاهای گوگل در دو سری ظروف متفاوت سرو می‌شود که از نظر اندازه و گنجایش با هم فرق دارند.

گوگل با این کار می‌خواهد به کارمندانش یادآوری کند که انتخاب بشقاب بزرگ یعنی ابتلا به چاقی.

در این شرکت همچنین نوشابه و شیرینی از بوفه حذف شده است.

13. این کاربر از tanha.2011 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    دنیای IT

پيش فرض گوگل و پروژه خداحافظی با CAPTCHA

ایتنا - شرکت گوگل برنامه ویژه‌ای را به مرحله اجرا درآورده است که موجب می‌شود تا با CAPTCHA یا همان وارد کردن کلمات در هم ریخته و عیجب و غریب در ابتدای ورود به سایت‌ها خداحافظی کنیم.

شرکت گوگل برنامه ویژه‌ای را به مرحله اجرا درآورده است که موجب می‌شود تا با CAPTCHA یا همان وارد کردن کلمات در هم ریخته و عیجب و غریب در ابتدای ورود به سایت‌ها خداحافظی کنیم.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از it world گوگل برنامه ویژه‌ای برای تولید سیستم جدیدی دارد که می‌تواند به صورت رسمی CAPTCHA را از میان صفحات اینترنتی حذف کند.
    بنا به اعلام گوگل این فرایند بسیار ساده خواهد بود و به صورت مستقیم از کاربر خواسته خواهد شد تا بگوید که روبات است یا خیر.

سیستم‌های CAPTCHA به خاطر جلوگیری از ورود روبات‌ها و یا اسپمرها به وب‌سایت‌ها تولید شدند و در طی آنها مراجعین سایت باید کلماتی را به سختی قابل خواندن هستند در یک کادر ویژه تایپ کنند تا به سیستم ثابت کنند که انسان هستند.

گوگل معتقد است که برای مدت بیش از اندازه طولانی از CAPTCHA استفاده شده است و امروزه سیستم‌های هوش مصنوعی مشکل چندانی با خواندن این کلمات در هم ریخته خواهند داشت و می‌توانند در بیش از ۹۰ درصد موقع این کلمات را رمزگشایی کرده و به سایت وارد شوند و به همین دلیل نیز بهتر است مستقیم از کاربر بپرسیم که آیا روبات است یا خیر؟

این سیستم می‌تواند با تحلیل کلیک‌ها و رفتارهای کاربر در چند ثانیه پیش و یا پس از ورود به سایت از انسان بودن او اطمینان حاصل کند که این امر می‌تواند برای کاربران وب‌سایت‌های اینترنتی به عنوان خلاصی از پروسه اعصاب‌خردکن CAPTCHA باشد.

15. 2 کاربر از tanha.2011 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    دنیای IT

پيش فرض پیش‌بینی مدیرعامل گوگل در مورد از بین رفتن اینترنت فعلی

ایتنا- اشمیت معتقد است به زودی همه‌چیز تحت تاثیر اینترنت عوض خواهد شد.

اریک اشمیث رئیس گوگل با اظهارات خود در مجمع جهانی اقتصاد داووس و پیش‌بینی از بین رفتن اینترنت به شکل فعلی بسیار جنجال آفرین شده است.

به گزارش ایتنا از فارس، البته نقطه تمرکز وی بر تحولات اجتماعی، انسانی و اقتصادی ناشی از بلوغ اینترنت و فناوری‌های مرتبط با آن بود.

وی در این مورد افزود: تعداد آدرس‌های آی‌پی بسیار زیاد خواهد شد، وسایل و حسگرهای بسیار زیادی به اینترنت وصل می‌شوند، حتی چیزهایی که شما می‌پوشید و با چیزهایی تعامل خواهید کرد که تا به حال حتی تصورش را هم نمی‌کردید.

اشمیث در توضیح نظراتش گفت: من همیشه بخشی از حضور شما خواهم بود.

تصور کنید که در اتاقی راه می‌روید و اتاق شما دینامیک خواهد بود و با کسب اجازه از شما و رعایت همه نکات، هر فردی با تمامی چیزهایی که در اتاقش در جریان است تعامل خواهد کرد.

وی نتیجه این تحولات را هوشمندتر شدن خانه‌ها، ردگیری و کنترل آنی و همیشگی همه چیز و مرتبط بودن کامل ابزار و وسایل و انسان‌ها دانست.

کارشناسان معتقدند با همه گیرشدن اینترنت اشیا که لوازم خانگی، اتومبیل‌ها و تقریبا هر وسیله‌ای را به دیگر وسایل و اینترنت متصل می‌کند، تحولی اساسی در دو مفهوم امنیت و حریم شخصی به وجود آمده و انسان‌ها با چالش‌های جدید و بسیار متنوعی روبرو می‌شوند.

در این میان دولت‌ها و شرکت‌های فناوری که کنترل اینترنت اشیا را در دست داشته و به داده‌های آن دسترسی داشته باشند می‌توانند از جزئی ترین عادات و رفتارهای شخصی و حرفه‌ای انسان‌ها مطلع شوند و از آنها برای پیشبرد منافع خود بهره بگیرند.

تحولی که پیامدهای گسترده سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی در پی خواهد داشت.

17. این کاربر از tanha.2011 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    دنیای IT

پيش فرض گوگل مشکلات امنیتی سیستم‌عامل رایانه‌ای اپل را لو داد

ایتنا - این آسیب‌پذیری‌ها به هکرها امکان می‌دهد تا بتوانند از راه دور کنترل رایانه مبتنی بر Yosemite را در دست بگیرند و اقدامات خود را انجام دهند.

شرکت گوگل که هفته گذشته در طرح Project Zero مشکلات امنیتی در محصولات مایکروسافت را برملا کرد، این بار از وجود حفره‌های امنیتی خطرناک در سیستم عامل رایانه‌ای OS X Yosemite اپل خبر داد.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینسایدرویو، گوگل اعلام کرد که این آسیب‌پذیری‌ها به هکرها امکان می‌دهد تا بتوانند از راه دور کنترل رایانه مبتنی بر Yosemite را در دست بگیرند و اقدامات خود را انجام دهند.

شرکت گوگل بر اساس طرح Project Zero مشکلات امنیتی در سیستم‌های نرم‌افزاری مختلف را شناسایی می‌کند و به شرکت سازنده نرم‌افزار ۹۰ روز مهلت می‌دهد تا مشکل را برطرف کند و در صورت عدم پیگیری، اطلاعات مربوط به حفره امنیتی به صورت عمومی منتشر می‌شود.

بر این اساس گفته می‌شود که هم‌اکنون مهلت ۹۰ روزه اپل به اتمام رسیده است و با توجه به اینکه اپل طی سه ماه گذشته هیچ اقدامی برای برطرف کردن مشکلات Yosemite انجام نداده است، هم‌اکنون اطلاعات مربوط به مشکل امنیتی سیستم عامل رایانه‌ای این شرکت منتشر شده است.

لازم به ذکر است که طی چند هفته اخیر شرکت گوگل در این طرح دو بار در مورد مشکلات امنیتی محصولات مایکروسافت اطلاع‌رسانی کرد که البته مایکروسافت پس از انتشار عمومی اخبار، هر دو مشکل را برطرف نمود.

باید توجه داشت این اقدام گوگل باعث می‌شود تا هکرها و سوءاستفاده‌گران اینترنتی از حفره‌های امنیتی مطلع شوند و تمرکز بیشتری روی آنها داشته باشند.

19. این کاربر از tanha.2011 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •