تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 23 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 229

نام تاپيک: ◄◄ سوالات مربوط به Mathematica و Matlab ►►

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

خب! بايد از روي شكل موج، يه معادله براش حدس بزنين.(اونو با يه تابع مناسب برازش كنين)

حـــــرفـه ای mir@'s Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

پيش فرض

اگر فقط به دست آوردن ضرايب سري فوريه به صورت عددي مهمه و جواب تحليلي دقيق نميخواهيد، خوب با انتگرال گيري عددي فكر كنم درست بشه. بالاخره مقادير عددي شكل موج رو داريد ديگه

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

تابع موج تک الکترون اتم هیدروژن رو می خوای؟؟
    من دارما!!

پروفشنال only4you_mehr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

استاد بهم گفته يه صداي ساده از خودت ضبط كن و از روي شكل موجش يه سري فوريه واسش بنويس و همون رو از دوباره بده به كامپيوتر ببين چقدر به صداي اوليه نزديكه .
    آقا امير اگه ميشه راجع به اين روشي گفتيد يه خورده بيشتر توضيح بدين . ممنون

داره خودمونی میشه negarine's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

باید بری سراغ الگوریتم( FFT (Fast Fourier Transform...
    از متلب هم میتونی کمک بگیری...(تول باکس تجزیه سیگنال داره)
    محض اطلاع...تو کتاب تجریه و تحلیل سیگنال ها و سیستم ها اثر اپنهایم کامل راجع به این موضوع بحث شده.
    Last edited by negarine; 15-12-2007 at 00:33.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

14 اگه مطلب بلدید کمکم کنین(لطفا)

با سلام
    میخواستم بدونم در پروزه شبیه سازی (با استفاده از matlab ) آیا میتونیم فاکتور هایی مثل سرعت سرویس دهنده یا طول صف را در حین اجرا بسنجیم؟ چطور؟؟
    صورت پروزه:
    در شبکه ی بالا که در ان هر نود شامل یک صف و یک سرویس دهنده هست پاکتها از کدام مسیر بگذرند که زود تر به مقصد برسند (مناسبترین هدف نود با سرعت زیاد و طول صف کم است) با تشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض روش رسم نمودارهای بیش از سه متغیر

با سلام خدمت تمامی اساتید گرام
    من به مشکل بزرگی برخوردم که میخواستم ببینم کسی هست که بتونه به من کمکی کنه ان شاء...
    سوال اصلی من در مورد توابع یا بهتره بگم شرایطی هست در انها بیش از سه متغیر دخیله ، مانند پیش بینی هوا که شاید دهها متغیر در تعیین ان دخالت داشته باشه . حال اگه فرض کنیم تمامی مقادیر متغیرها را در هر روز از 10 سال گذشته در اختیار داریم و بخواهیم با اطلاعات امروز هوای فردا رو پیش بینی کنیم ، چگونه میشه این نقطه را در میان سایر نقاط مرجعمان نشان داد ؟چطور میشه نزدیک ترین نقطه به نقطه امروز رو پیدا کرد ؟ آیا از روش حداقل مجموع مربعات باید استفاده کرد ؟ یا روش دیگری هست ؟
    یک سوال دیگه هم اینکه اگر بخواهیم نقش متغیری را ثابت کنیم و نزدیکترین میزان سایر متغیرها را برای ایجاد حالت مطلوب بدست آوریم چه باید بکنیم ؟
    مثلا اگه دما و سرعت باد ( دو متغیر از 10 متغیر ) رو ثابت بگیریم چگونه میشه مقدار سایر متغیرهارو برای اینکه دمای هوای فردا دارای رطوبت20% باشه بدست اورد .
    به ذهن ناقص خودم باید از ماتریسها کمک گرفت چون مثلا میتونیم فضای سه بعدی را با ماتریس 3*1 نشون بدیم اما آیا میشه این مورد رو با ماتریس 10*1 نشون داد ؟ یا باید با 10*10 نشون داد ؟ و وقتی هم که می خواهیم متغیری را ثابت کنیم مقادیر را در صفحه آن ( مثلا 3=z ) جستجو می کنیم که در فرم ماتریسی درایه سوم را برابر 3 قرار می دهیم، ایا این روش را می توان به حالت 10 متغیره هم تعمیم داد ؟
    پیشاپیش از کلیه سرورانی که این حقیر را از راهنماییهای خودشون محروم نمی کنن سپاسگذارم

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohammad96's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

با سلام خدمت تمامی اساتید گرام
    من به مشکل بزرگی برخوردم که میخواستم ببینم کسی هست که بتونه به من کمکی کنه ان شاء...
    سوال اصلی من در مورد توابع یا بهتره بگم شرایطی هست در انها بیش از سه متغیر دخیله ، مانند پیش بینی هوا که شاید دهها متغیر در تعیین ان دخالت داشته باشه . حال اگه فرض کنیم تمامی مقادیر متغیرها را در هر روز از 10 سال گذشته در اختیار داریم و بخواهیم با اطلاعات امروز هوای فردا رو پیش بینی کنیم ، چگونه میشه این نقطه را در میان سایر نقاط مرجعمان نشان داد ؟چطور میشه نزدیک ترین نقطه به نقطه امروز رو پیدا کرد ؟ آیا از روش حداقل مجموع مربعات باید استفاده کرد ؟ یا روش دیگری هست ؟
    یک سوال دیگه هم اینکه اگر بخواهیم نقش متغیری را ثابت کنیم و نزدیکترین میزان سایر متغیرها را برای ایجاد حالت مطلوب بدست آوریم چه باید بکنیم ؟
    مثلا اگه دما و سرعت باد ( دو متغیر از 10 متغیر ) رو ثابت بگیریم چگونه میشه مقدار سایر متغیرهارو برای اینکه دمای هوای فردا دارای رطوبت20% باشه بدست اورد .
    به ذهن ناقص خودم باید از ماتریسها کمک گرفت چون مثلا میتونیم فضای سه بعدی را با ماتریس 3*1 نشون بدیم اما آیا میشه این مورد رو با ماتریس 10*1 نشون داد ؟ یا باید با 10*10 نشون داد ؟ و وقتی هم که می خواهیم متغیری را ثابت کنیم مقادیر را در صفحه آن ( مثلا 3=z ) جستجو می کنیم که در فرم ماتریسی درایه سوم را برابر 3 قرار می دهیم، ایا این روش را می توان به حالت 10 متغیره هم تعمیم داد ؟
    پیشاپیش از کلیه سرورانی که این حقیر را از راهنماییهای خودشون محروم نمی کنن سپاسگذارم
    با سلام!
    جواب سوال اولتون فكر كنم درونيابي باشه. با نگاهي كه به برنامه MATLAB انداختم ، تابع ()interpn اين كار رو ازطريق روشهاي 1) نزديكترين نقطه 2) درونيابي خطي 3) درونيابي Spline مكعبي ( 4) درونيابي مكعبي) انجام ميده . بعد كه گفتيد يك يا چند متغيير رو ثابت در نظر بگيريم (مثلا a تا) ، چيزي كه بدست مياد يك تابع با (n-a) متغيير هست و در نتيجه پاسخ به پرسش درباره چگونگي متغييرهاي ديگر ،‌ به مطالعه بر روي اين تايع اخير (با n-a متغيير) مي انجامد.( عجب جمله قلمبه اي شد!) منظورم اينه كه سوال "نزدیکترین میزان سایر متغیرها را برای ایجاد حالت مطلوب " معنايي نداره . اينكه گفتيد فضاي سه يعدي رو ميشه با ماتريس سه در يك نشون داد يعني چي؟؟!! چون همچين ماتريسي تنها حاوي سه مقدار داده است. مثلا براي نمايش "اطلاعات" مربوط به يك تابع n متغييره يك ماتريس (m*(n+1 مي تونه بكار گرفته بشه. m براي تعداد نمونه ها و ستون آخر هم براي مقدار تابع.

البته مطالب عرض شده محدود به اطلاعات محدود اينجانب مي باشد و ...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

mohammad96 بسیار سپاسگذارم از اینکه کمک کردی . البته این نقصان من در دانش به همراه زبان الکن نتونست منو کامل به اون چیزی که می خوام برسونه ، به احتمال زیاد بخاطر دید نموداری من هست .منظورم از نزدیکترین نقطه درحالت تجسم سه بعدی ( شرمنده بیشتر از اینو نمیتونم تجسم کنم ) هستش که مثلا اگه یک رویه در فضا داشته باشیم و یک نقطه خارج آن میتونیم نسبت به این نقطه در حالت کلی یا حتی با شرایطی که داریم ( به فرض نزدیکترین نقطه (یا نقاط ) با مقدار z یکسان با نقطه ای که داریم ) نزدیکترین فاصله رو پیدا کنیم .
    برای مساله ماتریس و فضای 3بعدی هم منظور همان نقطه ای از فضا بوده که بحث تکمیلیش در جواب شما موجود است .
    من هنوزم چشم در راهم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohammad96's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

با سلام!
    اول مي بخشي كه سوال رو درست متوجه نشدم. بعد اينكه تا جايي كه مي دونم يكي از روشهاي تحليلي حل اين مساله، روش ضرايب لاگرانژ _ ه. روش لاگرانژ ميگه براي يافتن ماكسيمم و يا مينيمم موضعي تايع (f(x,y,z ، با قيدهاي (g(i)(x,y,z ، ضرايب (Landa(i و x, y ,z را بگونه اي مي يابم كه همزمان در معادلات زير صدق كنند:

در حالت فاصله يك نقطه با مختصات (x0,y0,z0) تا رويه g ، ضابطه f به اين صورت در مياد:

كه جهت سهولت در محاسبات اونو به شكل زير مي نويسيم و در پايان كار نتيجه رو تصحيح مي كنيم:

براي حل عددي من دوباره توي برنامه MATLAB (در Optimization toolbox) توابع fmincon, fminmax , fgoalattain و lsqnonlin رو پيدا كردم (كه تابع آخري از روش كمترين مجموع مربعات استفاده مي كنه). راستش زياد هم سر درنياوردم.

باي باي!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •