تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: دوربین برای فیلمبرداری طبیعت چه مدل رو پیشنهاد می دین؟ بدون آینه یا DSLR

آخر فروم باز pashangparsi6's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض دوربین برای فیلمبرداری طبیعت چه مدل رو پیشنهاد می دین؟ بدون آینه یا DSLR

دوستان درود بر شما.
    من از راهنمایی های چند نفر از کاربران استفاده کردم. اما با کمی مطالعه و خوندن نظرات در دیجیکالا و .. دچار شک شدم. ببیند من اولویت اولم گرفتن فیلم از طبیعت و ساخت مستند حیات وحش هست. تصاویر با کیفیت خوب و فکر می کنم حداقل 4K و اصلا عکس گرفتن دارای اهمیت نیست
    برای فیلم برداری خیلی جاها نوشته بودن دوربین بدون آینه بهترین گزینه هستند. اما خب دوستان دیگر هم دوربین های DSLR کنون و .. رو پیشنهاد کردند

واقعا گیج شدم. ارزانترین و حداقلی ترین دوربینی که بتونم ویدیو و فیلم بگیرم از طبیعت و مستند حیات وحش بسازم که بشه در سطح جهانی اون ویدیوها رو ارائه داد چه مواردی رو شامل می شه به نظرتون؟ اگر ممکن باشه راهنمایی کنید

چون هزینه دوربین خیلی زیاد هست مجبور هستم مطمئن بشم قبل از خرید. با سپاس

admin Sina's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2004
    محل سكونت
    P30world

پيش فرض

DSLR تکنولوژی قدیمی هست و بهتره میرولس تهیه کنید ( الان همه شرکت ها تقریبا تمرکز رو گذاشتن روی این تکنولوژی جدید )
    به نظرم سنسور کراپ از برند سونی و فوجی فیلم گزینه های خوبی برای شما باشند

3. این کاربر از Sina بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

DSLR تکنولوژی قدیمی هست و بهتره میرولس تهیه کنید ( الان همه شرکت ها تقریبا تمرکز رو گذاشتن روی این تکنولوژی جدید )
    سپاس از پاسخگویی شما
    نام دوربین ها و مدل ها رو هم می شه بگین. چیزی که قیمتی بین 50 تا 100 میلیون داشته باشه و نیاز حداقلی رو پوشش بده ( ارائه فیلم طبیعت و ... در سطح جهانی از نظر کیفیت تصویر ). چون واقعا این مبالغ برای یک ایرانی سنگین هست. به همین دلیل سعی می کنم تا جای ممکن بپرسمو تحقیق کنم

كاربر فعال انجمن نرم افزار shabnam1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

با احترام ب محدودیت لنز میرورلس ها توجه کردین؟

- - - Updated - - -

و قیمت نجومی اونا ک فعلا زیاد تفاوتی تو کیفیت با رده بالاهای آینه دار ندارن

6. این کاربر از shabnam1986 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال انجمن نرم افزار shabnam1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

دوستان درود بر شما.
    من از راهنمایی های چند نفر از کاربران استفاده کردم. اما با کمی مطالعه و خوندن نظرات در دیجیکالا و .. دچار شک شدم. ببیند من اولویت اولم گرفتن فیلم از طبیعت و ساخت مستند حیات وحش هست. تصاویر با کیفیت خوب و فکر می کنم حداقل 4K و اصلا عکس گرفتن دارای اهمیت نیست
    برای فیلم برداری خیلی جاها نوشته بودن دوربین بدون آینه بهترین گزینه هستند. اما خب دوستان دیگر هم دوربین های DSLR کنون و .. رو پیشنهاد کردند

واقعا گیج شدم. ارزانترین و حداقلی ترین دوربینی که بتونم ویدیو و فیلم بگیرم از طبیعت و مستند حیات وحش بسازم که بشه در سطح جهانی اون ویدیوها رو ارائه داد چه مواردی رو شامل می شه به نظرتون؟ اگر ممکن باشه راهنمایی کنید

شما هم چند تا تاپیک زدین اما هنوز تصمیم نگرفتین ک هدفتون عکاسیه یا فیلمبرداری
    اگه فیلمبرداریه بهتره روی ی دوربین فیلمبرداری آنچنانی سرمایه گذاری کنین

8. 2 کاربر از shabnam1986 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

admin Sina's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2004
    محل سكونت
    P30world

پيش فرض

سپاس از پاسخگویی شما
    نام دوربین ها و مدل ها رو هم می شه بگین. چیزی که قیمتی بین 50 تا 100 میلیون داشته باشه و نیاز حداقلی رو پوشش بده ( ارائه فیلم طبیعت و ... در سطح جهانی از نظر کیفیت تصویر ). چون واقعا این مبالغ برای یک ایرانی سنگین هست. به همین دلیل سعی می کنم تا جای ممکن بپرسمو تحقیق کنم
    دوربین فوجی xt3 با لنز 18-55 قیمت فعلی 65 میلیون که 4k را بصورت 60 فریم فیلمبرداری میکنه
    یه سطح پایینتر FUJIFILM X-S10 با لنز 18-55mm با قیمت 59.500 / 4k بصورت 30 فریم فیلمبردای میکنه
    لنز فوجی هم برای فاصله های طولانی تر هم در بازار موجود هست که بسته به نیازتون میتونید تهیه کنید

از کراپ سنسور سونی هم این گزینه خوبیه :
    SONY ALPHA A6600 + 18-135MM
    لنز این فاصله های طولانی تر رو هم پوشش میده
    قیمتش تو سایت های مختلف 88 میلیون هست حدودا

A6400 + 18-135MM
    با قیمت 72 در سایت های مختلف موجوده

10. این کاربر از Sina بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

شما هم چند تا تاپیک زدین اما هنوز تصمیم نگرفتین ک هدفتون عکاسیه یا فیلمبرداری
    اگه فیلمبرداریه بهتره روی ی دوربین فیلمبرداری آنچنانی سرمایه گذاری کنین
    درود بر شما
    بله درسته این دومین تاپیک هست که ارسال می کنم توی اون تاپیک شما به صورت کامل راهنمایی تخصصی کردین اما فکر کنم من به اشتباه منظورم رو گفته بودم. در واقع فیلم برداری اولویت اول هست. مقاله ای که معرفی کرده بودین رو خوندم و متوجه شدم که گویا دوربین ها برای فیلم برداری متفاوت هستند از دوربین های عکاسی و برای همین این تاپیک رو راه اندزای کردم
    ممنون از راهنمایی های شما

12. این کاربر از pashangparsi6 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mehr1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    هر جایی که یاد خدا باشد

پيش فرض

دوستان درود بر شما.

درود
    اول برای خودتون این مسئله را مشخص کنید که آیا دوربین فیلمبرداری لازم دارید و بهتر واستون جواب میده یا دوربین عکاسی ای که فیلمبرداری خوبی هم داشته باشه
    چون قصد فیلمبرداری از طبیعت و حیات وحش را دارین به نظرم نیاز دارید به دوربینی که زوم خوبی داشته باشه ( فکر میکنم حداقل یه جاهایی نیاز به زوم داشته باشید ) ، بنابراین فکر میکنم دوربین فیلمبرداری بیشتر به کارتون بیاد تا عکاسی ای که فیلمبرداری خوبی داشته باشه

اگر احساس میکنید نیاز به زوم خواهید داشت ، بیخیال دوربین عکاسی بشید چون بعدا نیاز پیدا میکنید به خرید لنزهای سوپر زوم و هزینه و ... ، اگر نیاز به زوم ندارید بیخیال چیزهایی بشید که نوشتم !

چون میگید کیفیت عکس واستون اهمیتی نداره ، شاید دوربین های بریج سوپر زوم که فیلمبرداری خوبی دارن به کارتون بیاد ، شما میتونی مثلا دوربین عکاسی کنون SX70 بگیری که فیلمبرداری 4k داره و زوم 65 برابر ، این شاید بیشتر به کارتون بیاد تا دوربین عکاسی حرفه ای که زوم محدودی داره
    ( البته این مدلی که مثال زدم برای فیلمبرداری در محیط بسته و نور کم گزینه خوبی نیست ، ولی در محیط باز و نور روز فیلمبرداری بسیار خوب و زوم عالی داره ، مدل SX60 را خودم دارم که البته فیلمبرداری 4k نداره ولی فیلمبرداری فول اچ دی با کیفیت 35000 بیت ریت و 60 فریم و زوم 65 برابری داره )

دوربین های فیلمبرداری 4k سونی ( مدل های چند سال قبل را که قبلا دیدم ) کیفیت فیلمبرداری 50000 بیت ریت داشتن ، شاید در مدل های جدیدتر بهتر هم شده باشه

چند تا توصیه :
    1- اگر قصد خرید دوربین فیلمبرداری 4k داشتید ، فقط برید دنبال سونی ( به تجربه میگم در زمینه ی فیلمبرداری سونی رقیب نداره )
    2- بین مدل هایی که انتخاب میکنید ببینید کدوم حداقل فیلمبرداری 60 فریم دارن و میزان بیت ریت بالاتر ( باید خیلی بگردید و نمونه فیلم های اصلی دوربین را از سایت های ریویو دانلود و بررسی کنید )
    3- تا زمانی که صد درصد روی انتخابتون مطمئن نشدید خرید نکنید چون کلا دوربین عکاسی و خصوصا فیلمبرداری در ایران ( با توجه به قیمت ها و گوشی های امروزی ) طرفدار زیادی ندارن و بعدا مجبور میشید با ضرر زیاد بفروشید ( هر چیزی بخرید دیگه مال خودتون هست )
    4- خودتون حتما برید سایت های سازنده محصول و مدل هایی را انتخاب کنید ، بعدا بشینید تک تک در سایت های معتبر خارجی بررسی کنید تا گزینه ها محدودتر بشه و انتخاب راحت تر
    Last edited by mehr1362; 08-06-2023 at 04:05.

14. 3 کاربر از mehr1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

admin Sina's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2004
    محل سكونت
    P30world

پيش فرض

نمونه ویدیو سینمایی 4k از دوربین فوجی فیلم xt3

16. 4 کاربر از Sina بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

admin Sina's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2004
    محل سكونت
    P30world

پيش فرض

نمونه ویدیو سینمایی 4K DCI از دوربین فوجی فیلم X-H2S

18. 4 کاربر از Sina بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •