تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 26

نام تاپيک: با این سقوط آزاد ریال؛ خرید کدام سکه بهتر هست؟

داره خودمونی میشه Nostophobia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

14 با این سقوط آزاد ریال؛ خرید کدام سکه بهتر هست؟

سلام

حدود 300 میلیون پول که تو بانک‌های مختلف سپرده داشتم رو با این وضع سقوط آزاد ریال که بی ارزش‌ترین پول دنیا شده رو می خوام سکه طلا بخرم تا بیشتر ضرر نکردم. تا حالا سکه و این چیزا نخریدم. آیا فرقی می کنه که کدوم سکه رو بخرم تا یه موقع خواستم بفروشم راحت تر فروش بره؟ بعضی می گن "ربع سکه" چون ارزونتر هست بهتر فروش میره. به نظر شما "ربع سکه" بخرم؟

شنیدم سکه فروش ها داخل مغازه کارت به کارت قبول نمی کنن و باید رفت از عابر بانک پول رو زد و رسید رو برد به سکه فروش داد و سکه رو گرفت. خب الان حداکثر مبلغ قابل انتقال از عابر بانک 10 میلیون هست و ربع سکه هم بالاتر از 10 رفته و یعنی برای خرید یک ربع سکه باید دو روز برم عابر بانک و دوبار انتقال وجه به حساب سکه فروش بزنم و بعد برم سکه ربع رو بخرم؟!
    اگر کسی خرید و فروش سکه انجام داده و تجربه داره بگه سرم کلاه نره چون همه پولم همینه و درآمدم خیلی کمه و نگرانم از بی ارزش شدن پول که مثل یخ جلوی آفتاب داغ داره آب میشه.

ممنون از راهنمایی

2. این کاربر از Nostophobia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

سلام

حدود 300 میلیون پول که تو بانک‌های مختلف سپرده داشتم رو با این وضع سقوط آزاد ریال که بی ارزش‌ترین پول دنیا شده رو می خوام سکه طلا بخرم تا بیشتر ضرر نکردم. تا حالا سکه و این چیزا نخریدم. آیا فرقی می کنه که کدوم سکه رو بخرم تا یه موقع خواستم بفروشم راحت تر فروش بره؟ بعضی می گن "ربع سکه" چون ارزونتر هست بهتر فروش میره. به نظر شما "ربع سکه" بخرم؟

شنیدم سکه فروش ها داخل مغازه کارت به کارت قبول نمی کنن و باید رفت از عابر بانک پول رو زد و رسید رو برد به سکه فروش داد و سکه رو گرفت. خب الان حداکثر مبلغ قابل انتقال از عابر بانک 10 میلیون هست و ربع سکه هم بالاتر از 10 رفته و یعنی برای خرید یک ربع سکه باید دو روز برم عابر بانک و دوبار انتقال وجه به حساب سکه فروش بزنم و بعد برم سکه ربع رو بخرم؟!
    اگر کسی خرید و فروش سکه انجام داده و تجربه داره بگه سرم کلاه نره چون همه پولم همینه و درآمدم خیلی کمه و نگرانم از بی ارزش شدن پول که مثل یخ جلوی آفتاب داغ داره آب میشه.

ممنون از راهنمایی
    طبق قانون جدید خرید سکه مشمول مالیات شده برای خریدار
    سعی کنین کالایی که مربوط به شغلتون هست خریداری کنید

4. این کاربر از روانپریش بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Nostophobia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

14

شغل من مترجمی هست که درآمد کمی دارم و کالای مرتبط با آن هم کتاب هست و بازاری نیستم که برم کالایی بخرم که سرمایه باشد . این مالیات مگر برای کسانی نیست که از بانک مرکزی سکه خریدن؟ من می خواهم از سکه فروش معتبر بخرم. مگر برای خرید سکه باید اطلاعات هویتی بدهم؟ من کلا 25 عدد شاید بتوانم بخرم و آن هم در روزهای مختلف.

6. این کاربر از Nostophobia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

شغل من مترجمی هست که درآمد کمی دارم و کالای مرتبط با آن هم کتاب هست و بازاری نیستم که برم کالایی بخرم که سرمایه باشد . این مالیات مگر برای کسانی نیست که از بانک مرکزی سکه خریدن؟ من می خواهم از سکه فروش معتبر بخرم. مگر برای خرید سکه باید اطلاعات هویتی بدهم؟ من کلا 25 عدد شاید بتوانم بخرم و آن هم در روزهای مختلف.
    والا من رفتم بخرم چندتا طلا فروش بدون کارت ملی بهم نفروختن گفتن به خاطر مالیات هست باید کارت ملی باشه موقع فروش

8. این کاربر از روانپریش بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

طلا کار کرده

ارز دیجیتال تتر

10. این کاربر از shervin115 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

admin Sina's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2004
    محل سكونت
    P30world

پيش فرض

در قیمت سکه 9 درصد مالیات ارزش افزوده لحاظ بوده و هست و با خرید هر سکه 9 درصد به دولت مالیات پرداخت میکنید "همون لحظه"
    من ندیدم جایی اطلاعات هویتی بخوان برای خرید سکه ، مگر برای مواردی که میخواید کارت بکشید و طرف میخواد مطمئن باشه کارت دزدی نیست و داستان نشه

12. 2 کاربر از Sina بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

در قیمت سکه 9 درصد مالیات ارزش افزوده لحاظ بوده و هست و با خرید هر سکه 9 درصد به دولت مالیات پرداخت میکنید "همون لحظه"
    من ندیدم جایی اطلاعات هویتی بخوان برای خرید سکه ، مگر برای مواردی که میخواید کارت بکشید و طرف میخواد مطمئن باشه کارت دزدی نیست و داستان نشه
    طلا و ارز و سکه از خریدار کدملی می گیرند .

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2022

پيش فرض

ما چقدر خوشبختیم................. میخایم پول در بیارمی شندر غاز نمی شه..................

می خایم شندر غازی که قبلا در اوردیم رو حفظ کنیم..................نمی شه..................................می گن باید مالیات بدی 9%.............

یکی نیست بگه خب بی پدرو مادر ها مگه با اهمین افت ارزش ریال مالیاتتو بر نمی دارید ؟؟؟؟؟ چی می خایید دیگه از جون ما ؟؟؟؟؟

از سال 96 که دلار بوده مثلا حدودا 3.6 و این ها و الان شده حدود 42 یعنی 91 % از پولمونو مالیات بر داشتن............................

از سال 90 که دلار 1 بود اگر حساب کنیم میشه معادل 97.5 % ......................

ریال ایران ابزار مالیات گیری حکومت است از ملت

15. این کاربر از Mahary بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

سلام
    معمولا سکه رو از کچا میشه خرید ؟
    مواردی رو که اطمینان حاصل کنیم سکه اصل هست رو ممنون میشم عنوان کنید

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

نه جدیدا مایلات بر خرید سکه هم وضع شده من خودم توی پنل مالیاتیم دیدم

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •