تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: آیا پلاتر هارد اکسترنال تعمیر می‌شود یا تعویض و آیا ارزش داره پلاتر تعمیر بشه؟

داره خودمونی میشه Free Spirit's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

14 آیا پلاتر هارد اکسترنال تعمیر می‌شود یا تعویض و آیا ارزش داره پلاتر تعمیر بشه؟

سلام

یک هارد اکسترنال 2 ترابایت وسترن پاسپورتی دارم که زیاد استفاده نکردم چون سرعت انتقال دیتا در اون خیلی کند بود و در زمانی هم که گارانتی داشت تعویض نکردم چون فکر کردم این سرعت انتقال طبیعی هست و دیتا و فایل هم که داخلش بود چندتایی رو خراب کرده بود حین انتقال. هارد خیلی کم استفاده شده و گذاشتم کنار و گارانتی هم تمام شده . رفتم یک مرکز تعمیر و ریکاروی هارد، هارد رو دادم و گفتم سرعت انتقال پایین و کند هست و بعضی از فایلها هم که قبلا خواستم از داخلش بردارم رو خراب کرده بود در حین کات و کپی. هارد رو دید و گفت "پلاتر" مشکل داره و موتورش ضعیف شده و گفت تعمیر بشه 500 تومن هزینه داره که گفتم باشه فکر کنم.

آیا پلاتر همون قطعه هست که اطلاعات روی اون دخیره میشه؟ اگر اینطوری باشه که تعمیر نداره و باید اون دیسک تعویض بشه؛ اینطوری نیست؟ اگر تعویض بکنه و یک نو بجای این بزاره به نظرم ارزش داره تو این گرونی قطعات. ولی نمی دونم آیا تعمیر می کنن یا تعویض. چون نمی خوام 500 بدم و یک پلاتر کارکرده بزاره و بعد شش ماه یا کمتر دوباره مشکلش برگرده.
    تا بحال هارد برای تعمیر نبردم و تجربه ای ندارم. اگر کسی تجربه تعمیر یا تعویض "پلاتر" هارد اکسترنال رو داشته بگه که بعدش مثل نو شده و خرابی برگشته یا نه؟

ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه MXRX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام

یک هارد اکسترنال 2 ترابایت وسترن پاسپورتی دارم که زیاد استفاده نکردم چون سرعت انتقال دیتا در اون خیلی کند بود و در زمانی هم که گارانتی داشت تعویض نکردم چون فکر کردم این سرعت انتقال طبیعی هست و دیتا و فایل هم که داخلش بود چندتایی رو خراب کرده بود حین انتقال. هارد خیلی کم استفاده شده و گذاشتم کنار و گارانتی هم تمام شده . رفتم یک مرکز تعمیر و ریکاروی هارد، هارد رو دادم و گفتم سرعت انتقال پایین و کند هست و بعضی از فایلها هم که قبلا خواستم از داخلش بردارم رو خراب کرده بود در حین کات و کپی. هارد رو دید و گفت "پلاتر" مشکل داره و موتورش ضعیف شده و گفت تعمیر بشه 500 تومن هزینه داره که گفتم باشه فکر کنم.

آیا پلاتر همون قطعه هست که اطلاعات روی اون دخیره میشه؟ اگر اینطوری باشه که تعمیر نداره و باید اون دیسک تعویض بشه؛ اینطوری نیست؟ اگر تعویض بکنه و یک نو بجای این بزاره به نظرم ارزش داره تو این گرونی قطعات. ولی نمی دونم آیا تعمیر می کنن یا تعویض. چون نمی خوام 500 بدم و یک پلاتر کارکرده بزاره و بعد شش ماه یا کمتر دوباره مشکلش برگرده.
    تا بحال هارد برای تعمیر نبردم و تجربه ای ندارم. اگر کسی تجربه تعمیر یا تعویض "پلاتر" هارد اکسترنال رو داشته بگه که بعدش مثل نو شده و خرابی برگشته یا نه؟

ممنون
    Platter یک صفحه مغناطیسیِ دایره ای معمولاً از جنس آلومنیوم یا سرامیک و شیشه، که دیتا درون آن ذخیره میشه و بسته به ظرفیت هارد چندین Platter درون آن وجود دارد... اگر اطلاعات خاصی ندارید هزینه نکنید... ورود هر گونه آلودگی اغلب می تواند ناحیه آسیب پذیر را غیر قابل خواندن کند یا منجر به از دست دادن دیتا شود... به جای هارد اکسترنال پاسپورتی از مدلهای رومیزی با هارد داخلی 3.5 اینچی تهیه کنید. عمری تر هستند.
    Last edited by MXRX; 10-12-2022 at 19:37.

3. این کاربر از MXRX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Free Spirit's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

اگر اطلاعات خاصی ندارید هزینه نکنید... ورود هر گونه آلودگی اغلب می تواند ناحیه آسیب پذیر را غیر قابل خواندن کند یا منجر به از دست دادن دیتا شود... به جای هارد اکسترنال پاسپورتی از مدلهای رومیزی با هارد داخلی 3.5 اینچی تهیه کنید. عمری تر هستند.
    آخه من از این هارد زیاد استفاده نکردم. شاید بیست بار هم به کامپیوتر وصل نشده و وقتی دیدم سرعتش پایینه گذاشتم کنار. اون زمان یه سری عکس داشتم و نمی خواستم بدم برای تعمیر گفتم شاید با ریکاروری بردارن. اگر مشکلش رو حل کنن خب به عنوان یک هارد برای بک آپ میشه استفاده کرد. الان روش چیزی نیست و فرمت شده. زور داره زیاد استفاده نشده و بخاطر یه مشکل پلاتر گذاشتمش کنار آخه. اگر بدونم قطعه پلاتر تعویض میشه ارزش داره ولی معلوم نیست آیا پلاتر نو بدن یا دست دوم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه MXRX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

آخه من از این هارد زیاد استفاده نکردم. شاید بیست بار هم به کامپیوتر وصل نشده و وقتی دیدم سرعتش پایینه گذاشتم کنار. اون زمان یه سری عکس داشتم و نمی خواستم بدم برای تعمیر گفتم شاید با ریکاروری بردارن. اگر مشکلش رو حل کنن خب به عنوان یک هارد برای بک آپ میشه استفاده کرد. الان روش چیزی نیست و فرمت شده. زور داره زیاد استفاده نشده و بخاطر یه مشکل پلاتر گذاشتمش کنار آخه. اگر بدونم قطعه پلاتر تعویض میشه ارزش داره ولی معلوم نیست آیا پلاتر نو بدن یا دست دوم.
    مشکل تعداد استفاده نیست هارد سالم یا حتی کاملاً نو هم ممکنه با یک ضربه یا تکان شدید یا حتی بدون دلیل خاصی از کار بیفته. کلاً تعمیر هارد و حل این مشکل کار تخصصیه و احتیاح با clean Room و تجهیزات داره. به نظرم برای استفاده شخصی، هارد دست دوم هم بدرد نمیخوره چه برسه هارد تعمیری. معمولاً افرادی که اطلاعات حساس و مهمی دارن، برای Recovery یا تعمیر هارد خود اقدام میکنند و گرنه خود هارد ارزش خاصی نداره. در آخر بستگی به نظر شما داره
    Last edited by MXRX; 11-12-2022 at 00:31.

6. این کاربر از MXRX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •