تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 20 از 20

نام تاپيک: کار با لینوکس به صورت پرتابل

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

سلام،
    خیلی از توزیع‌های لینوکس امکانی رو ارائه می‌دن که میشه به صورت Persistent یا دائمی روی یه دستگاه نصب‌شون کرد. معروف‌ترینش هم Ubuntu هست ولی چون یه مقدار برای بوت شدن از روی فلش سنگینه، بهتره از نسخه‌های سبک‌تر مثل Lubuntu یا Xubuntu استفاده کنین.

برای نصبش هم کار خاصی نیاز نیست بکنین. نرم‌افزار [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو دانلود کنین و بعد از انتخاب فلش و فایل ISO دانلود شده، مقدار فضایی که میخواین برای persistence اختصاص بدین رو مشخص کنین.
    ممنون از پاسخگوییتون
    و این نسخه امکان این رو دارند که تغیرات رو ذخیره کنند؟نمیخوام مثل نسخه لایو باشن

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

ممنون از پاسخگوییتون
    و این نسخه امکان این رو دارند که تغیرات رو ذخیره کنند؟نمیخوام مثل نسخه لایو باشن
    دقیقا نکتش همین هست. توی این روش یک فضای مشخصی از فلش رزرو میشه (که توی نرم‌افزار Rufus تعیین می‌کنین) و از اون برای ذخیره اطلاعات استفاده میشه. مثل اینه که واقعا نصب کرده باشین و اطلاعات و نرم‌افزارهای نصب شده ذخیره میشن.

3. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

دقیقا نکتش همین هست. توی این روش یک فضای مشخصی از فلش رزرو میشه (که توی نرم‌افزار Rufus تعیین می‌کنین) و از اون برای ذخیره اطلاعات استفاده میشه. مثل اینه که واقعا نصب کرده باشین و اطلاعات و نرم‌افزارهای نصب شده ذخیره میشن.
    بازم تشکر
    العان من دقیقا کدوم نسخه رو دانلود کنم برای نصب روی فلش ممنون میشم لینک بدین هر کدوم خودتون میدونین بهتره

تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

بازم تشکر
    العان من دقیقا کدوم نسخه رو دانلود کنم برای نصب روی فلش ممنون میشم لینک بدین هر کدوم خودتون میدونین بهتره
    سه تا معیار هست:
    - از لحاظ ظاهری و تجربه کاربری کدوم رو دوست دارین: اسکرین‌شات‌های Xubuntu, Ubuntu, Lubuntu رو چک کنین (سرچ کنین میاد). Ubuntu از اون دو تا سنگین‌تر هست
    - سیستم‌تون چقدر قوی هست: اگر سیستم‌تون رم کمی داره ترجیحا از Ubuntu اجتناب کنین ضمن اینکه کلا برای بوت از فلش بهتره کم‌حجم باشه سیستم عامل
    - از USB 3 استفاده می‌کنین یا خیر: اگه پورت usb 3 و یه فلش usb 3 داشته باشین خیلی تجربه بهتری داره

هر کدوم رو که دانلود کنین، وقتی فایل ISOش رو به Rufus بدین تشخیص میده و گزینه‌ی persistent رو براتون میاره

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (تلفظ: زوبونتو)

6. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

سه تا معیار هست:
    - از لحاظ ظاهری و تجربه کاربری کدوم رو دوست دارین: اسکرین‌شات‌های Xubuntu, Ubuntu, Lubuntu رو چک کنین (سرچ کنین میاد). Ubuntu از اون دو تا سنگین‌تر هست
    - سیستم‌تون چقدر قوی هست: اگر سیستم‌تون رم کمی داره ترجیحا از Ubuntu اجتناب کنین ضمن اینکه کلا برای بوت از فلش بهتره کم‌حجم باشه سیستم عامل
    - از USB 3 استفاده می‌کنین یا خیر: اگه پورت usb 3 و یه فلش usb 3 داشته باشین خیلی تجربه بهتری داره

هر کدوم رو که دانلود کنین، وقتی فایل ISOش رو به Rufus بدین تشخیص میده و گزینه‌ی persistent رو براتون میاره

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (تلفظ: زوبونتو)
    ظاهر برام مهم نیست
    سیستمم متوسط رو به پایین هست
    یه چیزی میخوام باهاش با سرعت بتونم کار کنم بشه باهاش به نت وصل شد موسیقی گوش داد عکسها رو دید
    بعدش من یه فلش 32 گیگ دارم حجمش کافیه برای اینکه لینوکس رو نصب کنم و تغرات هم توش ذخیره بشن؟
    Last edited by روانپریش; 30-12-2022 at 05:46.

تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

ظاهر برام مهم نیست
    سیستمم متوسط رو به پایین هست
    یه چیزی میخوام باهاش با سرعت بتونم کار کنم بشه باهاش به نت وصل شد موسیقی گوش داد عکسها رو دید
    بعدش من یه فلش 32 گیگ دارم حجمش کافیه برای اینکه لینوکس رو نصب کنم و تغرات هم توش ذخیره بشن؟
    پس در این صورت پیشنهاد میکنم Lubuntu یا Xubuntu رو نصب کنین. یه سرچ بکنین و اسکرین‌شات‌ها رو ببینین مقایسه کنین. فکر می‌کنم Lubuntu سبک‌تر باشه.
    و اینکه حجم فلش‌تون هم کاملا مناسب و کافی هست

9. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

پس در این صورت پیشنهاد میکنم Lubuntu یا Xubuntu رو نصب کنین. یه سرچ بکنین و اسکرین‌شات‌ها رو ببینین مقایسه کنین. فکر می‌کنم Lubuntu سبک‌تر باشه.
    و اینکه حجم فلش‌تون هم کاملا مناسب و کافی هست
    ممنون همین لینکی که گذاشتین لوبونتو 32 بیتی هست؟چون سیستمم ضعیفه باید 32 بیتی نصب کنم

تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

ممنون همین لینکی که گذاشتین لوبونتو 32 بیتی هست؟چون سیستمم ضعیفه باید 32 بیتی نصب کنم
    بابت تاخیر عذرخواهی می‌کنم، نه اون لینک ۶۴ بیت هست. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

12. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

ممنون میخوام فایل رو دانلود کنم اخطار میده این فایل ریسک داره

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2023

پيش فرض

سلام! بله، وجود دارد. شما می‌توانید یک نسخه از لینوکس را بر روی یک فلش درست کنید که بتوانید آن را بر روی هر سیستمی اجرا کنید. این نوع نسخه‌های لینوکس را "لینوکس قابل حمل" یا "لینوکس قابل حمل بر روی فلش" می‌نامند.

یکی از معروفترین نسخه‌های لینوکس قابل حمل "Porteus" است. Porteus یک سیستم عامل لینوکس بسیار سبک است که بر روی فلش قابل نصب است و به شما اجازه می‌دهد از آن برای اجرای سیستم عامل لینوکس بر روی هر کامپیوتری استفاده کنید. شما می‌توانید آن را بر روی فلش خود نصب کنید و با استفاده از آن به اینترنت، پخش موسیقی، و دیگر وظایف روزمره پرداخته و سیستم عامل لینوکس را با خود حمل کنید.

همچنین، نسخه‌های دیگری از لینوکس قابل حمل نیز وجود دارند مانند "Slax" و "Puppy Linux". شما می‌توانید این نسخه‌ها را بررسی کنید و نسخه‌ای که به نیازهای شما بیشتر می‌پردازد را انتخاب کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که در هر صورت، قبل از نصب هر نسخه‌ای از لینوکس قابل حمل بر روی فلش، توصیه می‌شود که مطالعه کافی انجام داده و دستورالعمل‌های مربوطه را به دقت دنبال کنید.

15. این کاربر از Pachollweb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •