تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: مشاوره برای خرید مادربورد جوابگو برای هفت سال

حـــــرفـه ای sin2x=2sinxcosx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض مشاوره برای خرید مادربورد جوابگو برای هفت سال

با سلام
    من می خواستم یه مادربورد بخرم که طی هفت سال آینده اگه سی پی یوی جدیدی اومد بتونم عوض کنم. زیاد اطلاعات در مورد انواع سوکت ریزپردازنده ندارم.
    مثلا نمیدونم اگه بخوام مادربورد ایسوس Prime H510M-K رو بگیرم این سوکتش 1200 هست. از 1151 هم پشتیبانی می کنه یا نه
    یا اگه اینده سی پی یوی جدید اومد چی
    لطفا یه مادربورد مناسب در حد کاری و برنامه نویسی تا رنج ۵ میلیون معرفی کنید
    یدونه هم کم هزینه ترش رو که بتونم با مادربورد گرون تر مقایسه اش کنم که چه عواملی تو قیمتش تاثیرگذاره

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام. خیر نمیشه. هر پردازنده سوکت مخصوص خودشو داره و سوکت 1200 به سوکت 1151 نمیخوره. الان جدیدترین سوکت اینتل 1700 هست. این مادربرد رو پیدا کردم از جدیدترین سوکت اینتل.

اینتل خیلی سوکت عوض میکنه نسبت به amd. من خودم 3 سال پیش سوکت 1151 خریدم توی عرض این 3 سال 2 سوکت داد اینتل. اگر نیاز به 4 اسلات رم دارید، این مادربرد رو براتون پیدا کردم. اگر ارزونتر میخواین هم موجود هست
    مادربرد ایسوس مدل PRIME B660M-A D4

3. 2 کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای sin2x=2sinxcosx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام. خیر نمیشه. هر پردازنده سوکت مخصوص خودشو داره و سوکت 1200 به سوکت 1151 نمیخوره. الان جدیدترین سوکت اینتل 1700 هست. این مادربرد رو پیدا کردم از جدیدترین سوکت اینتل.

اینتل خیلی سوکت عوض میکنه نسبت به amd. من خودم 3 سال پیش سوکت 1151 خریدم توی عرض این 3 سال 2 سوکت داد اینتل. اگر نیاز به 4 اسلات رم دارید، این مادربرد رو براتون پیدا کردم. اگر ارزونتر میخواین هم موجود هست
    مادربرد ایسوس مدل PRIME B660M-A D4
    متشکرم دوست عزیز
    یه سوال دیگه ای هم که داشتم اینه که چیپست چی هست و کاربردش تو انتخاب مادربورد ؟
    و اینکه همین مادربورد مدل K اش رو بگیرم چه فرقی دارن ؟ فقط تو تعداد اسلات رم هست ؟

5. این کاربر از sin2x=2sinxcosx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

متشکرم دوست عزیز
    یه سوال دیگه ای هم که داشتم اینه که چیپست چی هست و کاربردش تو انتخاب مادربورد ؟
    و اینکه همین مادربورد مدل K اش رو بگیرم چه فرقی دارن ؟ فقط تو تعداد اسلات رم هست ؟
    چیپست دقیق نمیدونم خودتون گوگل کنید ولی به طور مثال اگر بخوام بگم، چیست های h610 قابلیت کمتری دارند نسبت به b660 یا حتی z690 . یعنی اولی ممکنه نهایت تا 64 گیگ رم ساپورت کنه (دقیق نمیدونم دیجیکالا یا خود سایت سازنده مادربرد دقیقتر نوشته) دومی تا 128 گیگ رم میتونه ساپورت کنه. سومی یعنی z690 میتونید اورکلاک کنید رم ها. همچنین 2تای اولی فرکانس رم کمتری ساپورت میکنند نسبت به سومی. سومی فرکانس بیشتری بهتون میده.پردازندهای قوتری رو روی 2 تا آخر میتونید سوار کنید. البته روی اولی هم میشه ولی توصیه نمیشه. پردازنده های قوی تر بهتره روی مادربردهای قوی تر نصب بشن.

سوال دوم: بله سروی k فقط 2 اسلات رم داره و نهایت تا 64 گیگ رم بهتون میده. ولی اونی که معرفی کردم تا 128 گیگ رم بهتون میده. اگر 64 گیگ رم براتون کافیه همون سری k رو بگیرید.

7. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •