تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: اینکه پول و سرمایه بخاطر رکود و ضرر و جلوگیری از ضرر برای سالها تو بورس بمونه که در آینده با ارزش میشه حرف چرتی نیست؟!

داره خودمونی میشه Nostophobia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

14 اینکه پول و سرمایه بخاطر رکود و ضرر و جلوگیری از ضرر برای سالها تو بورس بمونه که در آینده با ارزش میشه حرف چرتی نیست؟!

سلام

یکی از دوستان دو سال پیش با تبلیغات و دروغ‌هایی که به مردم گفتن پولاتون رو ببرید تو بورس و این حرف چند میلیون برد و سهم خرید و الان هم حدود 200 میلیون به قول خودش داره ولی میگه نمی فروشم و نگه می دارم برای آینده برای بچم و اون زمان که منظورش چیزی حدود 15 سال به بالاست سهام شرکتهایی که خریده خیلی با ارزش میشه و پول خیلی خوبی نصیب فرزندش میشه. استدلال این شخص اینه که به نظرم اشتباهست و سهام شرکتهایی که خریده هیچ بعید نیست با ورشکستگی شرکتها بی ارزش و یا صفر بشه در آینده و در آینده پشیزی هم ارزش نداشته باشه. آیا به نظر شما حرف این شخص بی ربط و چرت نیست و من فکر می کنم چون ضرر کرده و نمی خواد اعتراف کنه که اشتباه کرده این حرف رو می زنه. اگر اینطوری بود که همه پولاشون رو نگه می داشتن در آینده بچه هاشون میلیاردر می شدن و در آینده سهامشون با ارزش می شد؛ ولی می بینیم که چطور مردم به خاک سیاه نشستن و این روزها هم در خبرها خوندم تنها در 21 روز نزدیک هفت هزار میلیارد و خورده ای تومان پول از بورس خارج و در واقع سهام فروخته شده تا پولاشون به باد نره.
    آیا شما کسی رو می شناسید که همچین استدلالی درباره پولی که به بورس برده کرده باشه و بگه نگه می دارم تا در آینده مثلا 15 تا 20 سال بعد با ارزش میشه؟

ممنون

پروفشنال akpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

بورس نیاز ب صبر وحصوله داره در بلند مدت سرمایه گذاری توی بازار های مختلف مثل بورس مسکن و سکه و دلار همیشه از تورم جلوتر بوده بنابراین فرض دوستتون در بلند مدت اشتباه نیست ولی با شرایط فعلی حداقل سه چهار سال آینده نباید خیلی انتظاری از بورس داشته باشید
    نکته بعدی اینکه سرمایه گذاری باید استمرار داشته باشه و بشه با نوسان گیری سود بیشتری گرفت و سرمایگذاری خالی مثل خرید سهام و انباشت اون یا خرید سکه و دلار اگه ادامه دار نباش در نهایت فقط ارزش پول رو حفظ میکنه! مثل با دویست تومن میشه حدودا 13 تا سکه خرید این ۱۳ تا سکه اینقدری نیست که زندگی یه نفر رو بیست دیگه هم تکون بده نهایتا مثل یه وام و یا پس انداز میمونه ولی اگه روی همین ۱۳ تا سکه سالی 5 تا هم اضافه بشه به فرض ۲۰ سال دیگه شما 113 تا سکه داری که خب خیلی بهتره!

3. این کاربر از akpa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

سلام

یکی از دوستان دو سال پیش با تبلیغات و دروغ‌هایی که به مردم گفتن پولاتون رو ببرید تو بورس و این حرف چند میلیون برد و سهم خرید و الان هم حدود 200 میلیون به قول خودش داره ولی میگه نمی فروشم و نگه می دارم برای آینده برای بچم و اون زمان که منظورش چیزی حدود 15 سال به بالاست سهام شرکتهایی که خریده خیلی با ارزش میشه و پول خیلی خوبی نصیب فرزندش میشه. استدلال این شخص اینه که به نظرم اشتباهست و سهام شرکتهایی که خریده هیچ بعید نیست با ورشکستگی شرکتها بی ارزش و یا صفر بشه در آینده و در آینده پشیزی هم ارزش نداشته باشه. آیا به نظر شما حرف این شخص بی ربط و چرت نیست و من فکر می کنم چون ضرر کرده و نمی خواد اعتراف کنه که اشتباه کرده این حرف رو می زنه. اگر اینطوری بود که همه پولاشون رو نگه می داشتن در آینده بچه هاشون میلیاردر می شدن و در آینده سهامشون با ارزش می شد؛ ولی می بینیم که چطور مردم به خاک سیاه نشستن و این روزها هم در خبرها خوندم تنها در 21 روز نزدیک هفت هزار میلیارد و خورده ای تومان پول از بورس خارج و در واقع سهام فروخته شده تا پولاشون به باد نره.
    آیا شما کسی رو می شناسید که همچین استدلالی درباره پولی که به بورس برده کرده باشه و بگه نگه می دارم تا در آینده مثلا 15 تا 20 سال بعد با ارزش میشه؟

ممنون

من تحقیق کردم از 40 سال قبل تا العان بالاترین بازدهی رو بورس داشته
    و به نظر شما شرکتهایی مثل پتروشیمی یا مخابرات یا صنایع غذایی بزرگ ورشکسته میشن؟
    باید بدونید توی کدوم شکرتها سهام میخرید
    به نظرم اینده مال شرکتهای دانش بنیان هست
    Last edited by روانپریش; 02-11-2022 at 03:11.

5. این کاربر از روانپریش بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

admin Sina's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2004
    محل سكونت
    P30world

پيش فرض

سلام
    لطفا مستندات این تحقیق رو هم ارایه بفرمایید

7. این کاربر از Sina بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Nostophobia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

البته این دوستم خبر دارم که سهام شرکت های بزرگی مثل اونهایی که نام بردید رو نخرید و سهام شرکتهای ناشناس‌تری رو خریده و شاید از سهام سایپا هم خریده باشه که معروف هست. ولی همین شرکت سایپا و دیگر لگن ساز کشور یعنی ایران خودرو که جزء‌ شرکت های بزرگ هستند زیان ده هستند و با پول نفت و مافیا سرپا هستن وگرنه سالها پیش نام و رسمشان به تاریخ پیوسته بود. اینکه این شرکتها ورشکسته نمیشن بخاطر تزریق پول های جیب مردم و دولت و حکومت به آنهاست چون مال آنهاست وگرنه اگر توسط بخش خصوصی مثل چیزی که در کشورهای با اقتصاد باز و آزاد و شفاف هست اگر اداره می شد کاملا ورشکسته بودند. اگر کسی سالها پیش ملک، طلا و دلار خریده بوده الان سود خوبی کرده ولی در بورس نمی دونم و اگر کسی سالها پیش در بورس سرمایه گذاری کرده و الان سرمایش چند برابر شده بیاد اینجا نظر بده خوبه.

9. این کاربر از Nostophobia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

البته این دوستم خبر دارم که سهام شرکت های بزرگی مثل اونهایی که نام بردید رو نخرید و سهام شرکتهای ناشناس‌تری رو خریده و شاید از سهام سایپا هم خریده باشه که معروف هست. ولی همین شرکت سایپا و دیگر لگن ساز کشور یعنی ایران خودرو که جزء‌ شرکت های بزرگ هستند زیان ده هستند و با پول نفت و مافیا سرپا هستن وگرنه سالها پیش نام و رسمشان به تاریخ پیوسته بود. اینکه این شرکتها ورشکسته نمیشن بخاطر تزریق پول های جیب مردم و دولت و حکومت به آنهاست چون مال آنهاست وگرنه اگر توسط بخش خصوصی مثل چیزی که در کشورهای با اقتصاد باز و آزاد و شفاف هست اگر اداره می شد کاملا ورشکسته بودند. اگر کسی سالها پیش ملک، طلا و دلار خریده بوده الان سود خوبی کرده ولی در بورس نمی دونم و اگر کسی سالها پیش در بورس سرمایه گذاری کرده و الان سرمایش چند برابر شده بیاد اینجا نظر بده خوبه.

میدونید تا ریسک نکنید هیچ سودی نسیبتون نمیشه
    با خرید سکه و دلار و ملک سود نمیکنید فقط سرمایتون فریز میشه وقتی سکه و دلار گرون میشه در مقابل کلاهایی مصرفی مثل خوراکی چند برابر گرون تر میشه مثلا اگه سکه 100 درصد گرون تر بشه مطمعن باشید مواد غذایی 300 درصد گرون تر میشه شما نمی تونید مواد غذایی رو بخرید و در بلند مدت انبار کنید اما میتونید صهام شرکت هایی غذایی رو بخرید و سود سرشاری نصیبتون بشه
    Last edited by روانپریش; 07-11-2022 at 11:08.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •