سلام
وقت بخیر
در حال فارسی سازی یک اسکریپت هستم. راست چین و ترجمه انجام شده است. برای تقویم شمسی و دیتاپیکر هم از این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده میکنم. دیتاپیکر هم روی کنترل input مورد نظر اجرا می شود. به طور مثال من در اسکریپت من یک بخش تحت عنوان فاکتور وجود دارد. برای ایجاد فاکتور، نیاز به ثبت تاریخ ایجاد فاکتور هست. معمولا اینطور عنوان می شود که در شمسی سازی اسکریپت، صرفا نمایش تاریخ باید شمسی بشود یعنی ورودی و خروجی شمسی باشد. ولی تمام input های اصلی همچنان میلادی باشند. برای اینکار یک ID به نام invoice_date وجود دارد. من یک ID به نام persian_invoice_date جایگزین این ID کردم.ولی ID قبلی(invoice_date) را به صورت مخفی (Type=Hide) نگه داشتم تا تاریخ میلادی رو همزمان با ورود تاریخ شمسی، به این ID اختصاص بدهم. ولی دو تا مشکل دارم.
مشکل اول:
این دیتاپیکر یک تابع به نام pDatepicker داره که روی یک ID اجرا میشود و تاریخ شمسی رو توی اون فیلد خاص درج میکنه. منم با استفاده از همین گزینه تاریخ شمسی رو برای آی دی persian_invoice_date استفاده میکنم. این تابع آپشن های زیادی برای تنظیم داره که یکیش altfield (احتمالا آلترناتیو یا همون تقویم جایگزین) هست که میتونه به یک ID دیگر هم تاریخ بدهد. گزینه خوبی به نظر میرسه. تنظیم pDatepicker روی تاریخ شمسی هست. مشکل اینجاست که تاریخ اختصاص داده شده به ID دوم هم از تنظیم تقویم id اول پیروی میکند! در حالیکه من قصد دارم همزمان تاریخ وارده، برای persian_invoice_date به صورت هجری شمسی و برای invoice_date به صورت میلادی (معادل تاریخ شمسی وارده) درج شود.آیای راهی وجود دارد که تنظیم نوع تقویم برای altfield تعییر بکند؟
مشکل دوم:
تاریخ ها به صورت Null ثبت میشوند. متوجه شدم که احتمالا به دلیل اعداد فارسی این اتفاق می افتد. چون وقتی اعداد رو کپی پیست میکنم (با اعداد انگلیسی) به درستی ثبت می شود. <meta charset="utf-8"> در هدر فعال هست. برای PHP ADMIN دیتابیست هم فعال هست. برای اینکه اعداد فونت ایران سنس هم فارسی بشود از font-feature-settings: "ss02"; در CSS استفاده میکنم.عملا چه اعداد فارسی و چه انگلیسی در سایت به صورت فارسی نمایش داده می شوند. ولی در صورت کپی در نوت پد مشخص می شود اعداد فارسی هستند یا انگلیسی. اعداد دیتاپیکر فارسی هستند. کسی هست در این خصوص راهنمایی بکنه؟