تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 32

نام تاپيک: برنامه نویسی سیستمی با توابع API - مرجع توابع API

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض برنامه نویسی سیستمی با توابع API - مرجع توابع API

واژه API مخفف شده سه كلمه Application Programming Interface می باشد که یك رابط نرم افزار است كه در برنامه های دیگر استفاده می گردد. همانند صفحه كلید ماشین حساب كه رابط میان كلید و عدد نمایش داده شده می باشد. یك API رابط نرم افزاری سیستم های عامل می باشدAPI یك سیستم عامل دلیلی بنیادی و اساسی می باشد برای عدم هماهنگی سیستمهای عامل با هم .

برای مثال یك قطعه در یك سیستمی بر پایه مكینتاش نمی تواند در ویندوز اجرا شود (البته بدون وجود شبیه ساز آن) زیرا سیستم عامل مكینتاش و ویندوز API های متفاوتی دارند.

توابع API ویندوز

توابع API ویندوز توابع داخلی ویندوز هستند که ویژوال بیسیک با عملیاتی می تواند از آنها استفاده کند با استفاده از روتین های API هرکاری که در ویندوز قابل اجرا باشد در ویژوال بیسیک نیز قابل اجرا می گردد. تمام توابع API ویندوز در درون DLL ها قرار دارند. اغلب DLL های ویندوز در دایرکتوری windows یا \windows\system قرار گرفته است فایلهای DLL اکثراً دارای پسوند “dll” یا ”exe” هستند.

در این تاپیک دوستان می توانند سایت , نرم افزار و کتاب های خود را در مورد توابع API معرفی کنند.

---------- Post added at 03:32 PM ---------- Previous post was at 03:30 PM ----------

برای شروع من 2 تا نرم افزار قدیمی ! مرجع توابع API قرار می دهم.
    لینک دانلود :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by ArashMiniStar; 09-09-2010 at 17:41.

پروفشنال The_matrix's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بام نفتی ایران

پيش فرض

سلام
    این هم یه نرمافزار رایگان خوب
    روی لینک کلیک کنید برای توضیحات بیشتر
    کد:

3. 2 کاربر از The_matrix بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال hoax3r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

کتاب اینا خوبن

مبانی:
    Programming Windows by Charles Petzold
    کد:
    Advanced Programming with lcc-win
    کد:
    -------------------------------

مرجع:
    Windows 2000 API SuperBible
    کد:

سیستمی
    Windows System Programming
    کد:
    ++Windows via C/C
    کد:

گرافیک GDI
    Windows Graphics Programming: Win32 GDI and DirectDraw
    کد:

5. 3 کاربر از hoax3r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Mehran NZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

دوست عزیز الکی عمر خودت و تلف نکن الان دیگه برنامه نویسی با MFC غیر ممکنه و برنامه نویسی با API از محالات ناشدنیه کتاب هم اصلا گیر نمیاد همین چند تا هم پر از خطا و اشتباه هستن!
    شما با این برنامه نویسی نکردی ولی من کردم و یه چند ماهی عمرم و تلف کردم این و اون مدیر ویژوال سی BARNAMENIVICE.ORG یه سری پست بی ربط داده بود که اینها خیلی خوبن و عمر ما رو تلف کرد البته تجربه شد ولی خوب دیگه می شد روی یه چیز بهتر وقت گذاشت !
    مثلا این کتاب Programming Windows by Charles Petzold رو که دوستمون معرفی کرده جزو معروف ترین هاش هست اولش اینکه خیلی قدیمیه و توی 16 بیت و اینکه چطور نمی دونم زبانهای خارجی ساپورت می شن می چرخه یعنی اینکه در مورد مشکلات همون دوره حرف می زنه و وین 3 و 95 و NT و اصلا نزدیک به 7 و ویستا نیست و برای خودش توی یه دنیای دیگه ای هست دوم اینکه حتی خودش هم توی همون دوران گفت که اقا MFC خیلی کتابخونه چرتیه و آدم بهتره بره ویژوال بیسیک کار کنه تا عمرش و روی این تلف کنه!!!!
    اینا هیچی نیستن فقط یه سری کتابخونه قدیمی از دور افتاده هستن و اگه فکر کردی با یاد گرفتن اینها یه سر و گردن از دیگران بالاتری باید بگم که کاملا در اشتباهی شما می تونی بری دنبال کتاب خونه دات نت برای برنامه نویسی ویندوز و برای کارهای گرافیکی پیشرفته هم که OpenGL , DirectX هست و یا QT
    شما یکم تو فوروم خارجی در مورد MFC سرچ کن-بازم تاکید می کنم جالا این MFC هست برنامه نویسی در دنیای واقعی با API غیر ممکنه- خیلی خنده داره طرف برنامه نویس حرفه ای اومده می گه از بس این بدرد نخور و سخت بود که اقا برنامه رو develop می کردم بعد دوباره می خواستم برنامه جدید و شروع کنم همه چیز یادم می رفت که این کتابخونه چی به چیه و چطور کار می کنه لول
    من دیگه بیشتر از این چیزی نمی گم شما خودت بگیر پرتغال فروش رو!
    Last edited by Mehran NZ; 01-09-2010 at 20:29.

7. این کاربر از Mehran NZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال hoax3r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

مثلا این کتاب Programming Windows by Charles Petzold رو که دوستمون معرفی کرده جزو معروف ترین هاش هست اولش اینکه خیلی قدیمیه و توی 16 بیت و اینکه چطور نمی دونم زبانهای خارجی ساپورت می شن می چرخه
    مطمعنی برای 16 بیتیه؟ اصلا تو 16 بیتی میشه API یا MFC کار کرد؟؟؟؟ (اصلا 16 بیتی میدونی چیه !!!)

الان دیگه برنامه نویسی با MFC غیر ممکنه و برنامه نویسی با API از محالات ناشدنیه کتاب هم اصلا گیر نمیاد همین چند تا هم پر از خطا و اشتباه هستن!
    این MFC هست برنامه نویسی در دنیای واقعی با API غیر ممکنه- خیلی خنده داره طرف برنامه نویس حرفه ای اومده می گه از بس این بدرد نخور و سخت بود که اقا برنامه رو develop می کردم بعد دوباره می خواستم برنامه جدید و شروع کنم همه چیز یادم می رفت که این کتابخونه چی به چیه و چطور کار می کنه
    صرف اینکه شما یا چنتا از دوستاتون (مثلا برنامه نویس/برنامه نویس نما) نتونستین از یک تکنولوژی استفاده کنین دلیل ضعف ( یا غیر ممکن و محالات!!!) اون نمیشه، الان خیلی از برنامه های کاربردی که قراره عموم مردم ازش استفاده کنن به این صورت نوشته میشه
    کلا بعضی از آدما (نمیگم فقط ایرانی) راحت طلبن، یعنی تا میبینن نمیتونن با یه ابزار کار کنن یا کار کردن باهاش خیلی سخته میزارن به حساب ضعیف بودن اون ابزار چیزی که خیلی از افراد تازه کار MFC یا API بهش دچار میشن

اگه خواستی بیشتر در این مورد حرف میزنیم

9. این کاربر از hoax3r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه god of war 2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

الان دیگه برنامه نویسی با MFC غیر ممکنه
    اقا MFC خیلی کتابخونه چرتیه و آدم بهتره بره ویژوال بیسیک کار کنه تا عمرش و روی این تلف کنه!!!!
    اینا هیچی نیستن فقط یه سری کتابخونه قدیمی از دور افتاده هستن و اگه فکر کردی با یاد گرفتن اینها یه سر و گردن از دیگران بالاتری باید بگم که کاملا در اشتباهی
    ..............!!

11. این کاربر از god of war 2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

مطمعنی برای 16 بیتیه؟ اصلا تو 16 بیتی میشه API یا MFC کار کرد؟؟؟؟ (اصلا 16 بیتی میدونی چیه !!!)
    نه نمی دونم شما که استادین به ما هم بگین لول
    یه قسمت از کتاب همین جناب Programming Windows by Charles Petzold بعدش من نگفتم در مورد 16 بیته گفتم توی همونا می چرخه که نشونه قدیمی بودن و از دور افتادنشه
    The API for the 16-bit versions of Windows (Windows 1.0 through Windows 3.1) is now known as Win16. The API for the 32-bit versions of Windows (Windows 95, Windows 98, and all versions of Windows NT) is now known as Win32. Many function calls remained the same in the transition from Win16 to Win32, but some needed to be enhanced. For example, graphics coordinate points changed from 16-bit values in Win16 to 32-bit values in Win32. Also, some Win16 function calls returned a two-dimensional coordinate point packed in a 32-bit integer. This was not possible in Win32, so new function calls were added that worked in a different way.

All 32-bit versions of Windows support both the Win16 API to ensure compatibility with old applications and the Win32 API to run new applications. Interestingly enough, this works differently in Windows NT than in Windows 95 and Windows 98. In Windows NT, Win16 function calls go through a translation layer and are converted to Win32 function calls that are then processed by the operating system. In Windows 95 and Windows 98, the process is opposite that: Win32 function calls go through a translation layer and are converted to Win16 function calls to be processed by the operating system.

At one time, there were two other Windows API sets (at least in name). Win32s ("s" for "subset") was an API that allowed programmers to write 32-bit applications that ran under Windows 3.1. This API supported only 32-bit versions of functions already supported by Win16. Also, the Windows 95 API was once called Win32c ("c" for "compatibility"), but this term has
    been abandoned.

صرف اینکه شما یا چنتا از دوستاتون (مثلا برنامه نویس/برنامه نویس نما) نتونستین از یک تکنولوژی استفاده کنین دلیل ضعف ( یا غیر ممکن و محالات!!!) اون نمیشه، الان خیلی از برنامه های کاربردی که قراره عموم مردم ازش استفاده کنن به این صورت نوشته میشه
    من و چند تا از دوستام؟! من که خودم از همین جناب Charles Petzold براتون نقل قول کردم و فورومهای خارجی و تخصصی رو هم خودتون برید سر بزنید.....اون برنامه ها هم لابد مال از عهد بوق نوشته شدن و الان تغییر دادنش برای شرکتها بیشتر خرج بر میداره آخه عزیز دلم اگه این تکنولوژی باطل نشده بود که یکم در موردش کتاب نوشته می شد اگه کتاب جناب Ivor Horton رو که یه مقدار خیلی کمی در مورد MFC توضیح داده رو در نظر نگیریم آخرین کتابی که در زمینه MFC نوشته شده - اتفاقا لینک هم براش هست کتاب Microsoft Visual C++ 2005 Express Edition Programming for the Absolute Beginner هست که می تونی بری توی آمازون ریویهاش و ببینی که چه چیزهای قشنگی در موردش نوشتن! خیلی جالبه که با اومدن ویندوز ویستا و سون هیچ کتابی برای این موضوعات بیرون نیومد چون MFC و توابع API اینقدر گله گشاد شده که سر و تهش معلوم نیست شاید با ویندوز 98 می شد یه جورایی این mess و جمع و جورش کرد ولی الان نه بخاطر همینه که من می گم الان غیر ممکنه باهاشون برنامه بنویسی!

کلا همه کتابهای زیر سال 2000 هستند یه کتاب دیگه ای هم که من اشتباه کردم و نصفش و خوندم Learn the MFC C++ Classes از خانم Shirley Wodtke بود که اتفاقا ریویوهای خوبی داشت ولی اینقدر توش اشتباه بود و برنامه هاش کامپایل نمی شد که مخمون به فاک رفت

کلا بعضی از آدما (نمیگم فقط ایرانی) راحت طلبن، یعنی تا میبینن نمیتونن با یه ابزار کار کنن یا کار کردن باهاش خیلی سخته میزارن به حساب ضعیف بودن اون ابزار چیزی که خیلی از افراد تازه کار MFC یا API بهش دچار میشن

اگه خواستی بیشتر در این مورد حرف میزنیم
    راحت طلبی من ریشه در اولین عنصر کلیدی مهندسی نرم افزار داره که می گه هر چی راحت تر بهتر - این همه به قول شما مهندس نما دارن در سراسر جهان خودشون پاره می کنن که همه چیز راحت تر بشه اونوقت شما جوری رفتار می کنید که انگار چیز سخت تر بهتره حالا فکرش و بکن وقتی CLR نسبت به MFC میاد دقیقا همون قدرت و بهمون میده (و حتی بیشتر) اونم بصورت خیلی ساده تر دیگه چرا باید از یه چیز خیلی سخت استفاده کنیم؟!
    لابد مهندسهای مایکروسافت هم مغز خر خوردن که تکنولوژی خودشون و که فقط هم بدردویندوز خودشون می خوره رو اینجوری گذاشتن کنار؟
    این تجربه ما بود صلاح ملک خویش خسروان دانند کسانی که من و می شناسند هم می دونند اصلا در زمینه برنامه نویسی آدم تنبلی نیستم و کتاب زیاد می خونم و اگه واقعا چیزی بدردم بخوره ادامش می دم.....
    ویرایش:
    دوست عزیز جناب god of war 2 برای من شکلک شر و ور نذار حرفی داری و خودت کتابی در این زمینه خوندی مثل جناب hoax3r بذار وگرنه که فاک اف
    Last edited by Mehran NZ; 04-09-2010 at 14:23.

13. این کاربر از Mehran NZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه VGS's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

من نمی ونم چرا بحث می کنید آقا بزارید بریم پیش ببینیم چی می شه شاید واقعا بشه کاری کرد خوبه هم دیگه را نقد می کنیم ولی بزارید کارا جلو بره حتی برای تجربه هم این بد نیست پس خواهشا توی حال هم دیگه نزنید و اطلاعات مفیدی را که دارید بدید تا ما هم که تازه کاریم یاد بگیریم.ممنون از همه بچه ها

15. این کاربر از VGS بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه god of war 2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

الان دیگه برنامه نویسی با MFC غیر ممکنه
    عجب!؟کی غیر ممکن شد؟
    این حرفا چیه!چرا وقتی(شما) نمیتونید از چیزی استفاده کنید میگید غیر ممکنه؟

اقا MFC خیلی کتابخونه چرتیه و آدم بهتره بره ویژوال بیسیک کار کنه تا عمرش و روی این تلف کنه!!!!
    عین این جمله ای که گفتیو براش منبع بزارین.
    اگه عین این چیزی که گفتید بود من نظرم عوض میشه.
    وگرنه که
    فاک اف
    اینا هیچی نیستن فقط یه سری کتابخونه قدیمی از دور افتاده هستن و اگه فکر کردی با یاد گرفتن اینها یه سر و گردن از دیگران بالاتری باید بگم که کاملا در اشتباهی
    اگه این حرفارو کس دیگه ای گفته منبع پیلیز.
    وگرنه که
    فاک اف
    هیچ وقت نظر خودتونو به دیگران و تحمیل نکنید.
    سعی کنید چیزی که مینویسید بار علمی داشته باشه و نه یه مشت شر و ور

کتاب زیاد می خونم
    بعید میدونم.

17. این کاربر از god of war 2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

عزیز جان باور کن اصلا برای من کوچکترین اهمیتی نداره تو(توی نوعی) بیاین حرفای من و باور کنید یا نه وقت این و و هم ندارم که بشینم برات منبع بزارم و بعد هی بحث کنم و کل کل کنم حتی اگه یک دقیقه باشه به اندازه کافی وقتم و برای اون پست جناب hoax3r گذاشتم برای هفت پشتم بسه !
    شما هر وقت فقط یه کتاب در مورد MFC یا API خوندی -که من مطمئنم نخوندی-بعد یه کتاب هم در مورد .net بخونی به حرف من میرسی اگرم نرسی که بازم برام اهمیتی ندارم
    بطور کلی عرض می کنم که I don't give a f
    فعلا
    Last edited by Mehran NZ; 04-09-2010 at 15:46.

19. این کاربر از Mehran NZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •