تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: درمان باد معده بیش از حد : 5 روش موثر برای درمان سریع باد معده + درمان قطعی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2022

پيش فرض درمان باد معده بیش از حد : 5 روش موثر برای درمان سریع باد معده + درمان قطعی

درمان گوزیدن زیاد: 5 روش موثر برای درمان سریع باد معده

احساس می‌کنید که در معده‌تان طوفان به پاست! من، مانند بسیاری از آدم‌های دیگری که از وجود گاز زیاد در دستگاه گوارش رنج می‌برند، راه های مختلفی را برای درمان گوزیدن زیاد امتحان کرده‌ام. در این نوشتار ۵ روش موثر برای درمان سریع باد معده را می خوانید.

قبلا مدام دچار نفخ ناشی از گاز بیش از حد در دستگاه گوارش‌ام می‌شدم، و چه دشواری‌ها که برای پنهان کرد حال و روزم در کنار همکاران تحمل نمی‌کردم. من تمام زندگی حرفه‌ای‌ام را در یک دفتر در نزدیکی سایر همکاران کار کردم. بنابراین، از آن‌جایی که این اختلال در من بهبود نمی‌یافت، محیط کارم برایم تبدیل به جهنم شده‌ بود.

خیلی بد بود که همیشه نمی‌توانستم به دستشویی یا بیرون بروم تا باد اضافی را از معده‌ام خارج کنم. اغلب اوقات سعی می‌کردم وانمود کنم که کار شخص دیگری بوده، اما در نهایت برای همه آشکار شد که من مشکل دارم. حتی یک بار اتفاقی شنیدم که یکی از آقایون همکار، من را «گوزو» خطاب می‌کند!

به دنبال راه حل گوزیدن زیاد
    پس از آن متوجه شدم که انفجارات باد معده‌ام شدیدتر و مکررتر از آن است که بتوان آن را نادیده گرفت. من برای جلوگیری از گوزیدن زیاد به یک درمان سریع نیاز داشتم. به هر روی غرورم را کنار گذاشتم و این موضوع را برای پزشک‌ام عنوان کردم. وقتی به او گفتم که چه‌قدر از این اوضاع ناامید و خسته شده‌ام و تا چه حد روی روابط کاری من تاثیر گذاشته‌است، فقط لبخند زد. سپس، با لحنی جدی، در مورد اهمیت رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم توضیحاتی به من داد.

همچنین، برای رد هر گونه علت دیگری که ممکن بود سبب وجود گاز اضافی در دستگاه گوارش‌ام شده باشد، چند آزمایش تجویز کرد که نتیجه‌ی همه‌ی آن‌ها طبیعی بود. به عبارت دیگر، هیچ مشکلی نداشتم، فقط بیش از حد گاز تولید می‌کردم. بنابراین، پزشک‌ام هیچ نسخه‌ای برای من ننوشت، زیرا معتقد بود که احتمالا علت وجود گاز در معده‌ام کیفیت رژیم غذایی و سبک زندگی‌ام است.

شوک بزرگ آن‌جایی بود که او نمی‌توانست به من کمک کند. اگر واقعا می‌خواستم این مشکل را درمان کنم، لازم بود که یک تغییر اساسی در سبک زندگی‌ام بدهم. همچنین متوجه شدم که اگر همچنان به خوردن فست فود ادامه بدهم و ورزش نکنم، ممکن است مشکلات جدی‌تری در مقایسه با وجود گاز بیش از حد در معده گریبانم را بگیرد.

تصمیم جدی
    بنابراین، عزمم را برای شروع یک زندگی متفاوت، سالم‌تر و بهتر، جزم کردم. لازم بود تا جایی که ممکن است در مورد گاز اضافی و اختلالی که به آن مبتلا بودم اطلاعات کسب کنم. من می‌خواستم بدانم چرا این اتفاق افتاده و چگونه می‌توانم از ادامه‌ یافتن آن جلوگیری کنم. بنابراین تحقیقات را شروع کردم و هر مقاله و کتابی که در مورد چگونگی جلوگیری از گوزیدن زیاد به دستم رسید، خواندم.

در این فرایند، چیزهایی درباره‌ی بدنم و خودم کشف کردم. هر بار چیزی را یاد می‌گرفتم که واقعا در موردم قابل اعمال بود، چیزی که می‌توانستم تغییر دهم. وقتی متوجه شدم که سال‌های زیادی از زندگی‌ام را در اشتباه بوده‌ام، احساس ناامیدی می‌کردم. این موضوع باعث شد که به لحاظ عاطفی حسابی دچار چالش شوم.

با این حال، همچنان به بررسی آن‌چه که منجر به وضعیت من شد ادامه دادم، زیرا واقعا می‌خواستم نفخ و گاز را کاهش دهم. یا حداقل کمی سلامتی‌ام را بهبود بدهم. پس از گذشت چند هفته آزمون و خطا، در نهایت، اصول مدیریت گوزیدن را آموختم.

من تصمیم گرفتم نتایج تمام تحقیقاتم را ثبت کنم تا دیگران بتوانند از آن‌چه که من یاد گرفتم بهره‌مند شوند و مجبور نشوند همان فرایند آزمون و خطا را دوباره طی کنند. ضرورتی ندارد که در مورد آن لحظات اجتماعی ناخوشایند چیزی بگویم، زمانی که سعی می‌کنید آن همه گاز و نفخ را کنترل کنید اما ناگهان تمام تلاش‌تان به فنا می‌رود و می‌گوزید! من امیدوارم که این اطلاعات کمک‌تان کند که به سرعت پروسه‌ی درمان را طی کنید. حتی اگر تعداد کمی هم بتوانند با استفاده از تجربه‌ی من به نتیجه برسند، عالی است!

راه‌حلی برای گوزیدن زیاد
    اکثر درمان‌های متفاوت نفخ، برای درمان یبوست طراحی شده‌اند با این منطق که اگر شما مشکل وجود گاز بیش از حد دارید، پس به احتمال زیاد در معرض مشکلات هضم نیز قرار خواهید داشت.

سریع‌ترین و قوی‌ترین روش درمانی مشکلات گوارشی استفاده از ملین است. با این حال، ملین‌ها نه تنها نفخ شکم را تحت تاثیر قرار می‌دهند، بلکه باعث ترویج عمل دفع مدفوع نیز می‌شوند.

هر عملی یک واکنش دارد و مهم است که بدانید چه اتفاقی قرار است بیفتد. به این ترتیب می‌دانید که آیا واکنش بدن‌تان نسبت به درمانی که انتخاب کرده‌اید، بدون خطر است یا خیر. بنابراين اگر شما قصد دارید نفخ را با قرص‌ها و داروهای ملین درمان کنید، تأثير آن بر بدن شما در بلند مدت مي‌تواند بروز آسيب بيش‌تر باشد.

یعنی، وقتی به فکر سلامت دراز مدت خود باشید، راه‌حل‌های طبیعی کاهش نفخ، روش‌های ایده‌آلی برای درمان مشکل هستند. داروهای طبیعی به طور گسترده‌ای به عنوان مواردی که عوارض جانبی کم‌تری نسبت به داروهای شیمیایی دارند، شناخته شده‌اند.

چیزی شبیه تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی ممکن است ناخوشایند باشد، اما می‌تواند اثرات پایدارتری نسبت به راه‌حل‌های سریع داشته باشد. با این کار فقط ممکن است تا عادت کردن به سبک جدید کمی سختی بکشید، اما قطعا قرار نیست آسیب دائمی به بدن شما وارد کند، درست برعکس داروهای ملین بدون نسخه که می‌توانند آسیب زیادی به بدن‌تان بزنند.

به عبارت دیگر، اگر از روش‌های طبیعی برای درمان مشکل گوزیدن زیاد استفاده کنید، احتمال بیش‌تری وجود دارد که یک راه‌حل پایدار داشته باشید. به این ترتیب آماده خواهید بود تا در آینده با مشکلات گوارشی خود بهتر مقابله کنید.

با توجه به این نکته، بهتر است در هنگام جستجوی روش‌هایی برای درمان نفخ بیش از حد رویکرد جامع‌تری داشته باشیم. به این دلیل که گاز اضافی می‌تواند با یک اختلال دیگر همراه باشد. بنابراین، درمان مشکل گوزیدن زیاد به این معنی است که شما مجبور خواهید بود دیگر اختلالات موجود را نیز درمان کنید.

خوب هدف از این نوشتار ارائه‌ی راه‌هایی طبیعی برای بهبود و حتی درمان مشکل گوزیدن زیاد به طور طبیعی است. هدف این است که مطمئن شویم سیستم گوارش به درستی کار می‌کند.

۵ درمان گوزیدن زیاد
    ۱. دمنوش‌های گیاهی
    اولین درمان خانگی رسپی تهیه‌ی یک دمنوش ساده و طبیعی است. این دمنوش کمک می‌کند تا سخت‌ترین مشکلات گوارشی از بین بروند، و می‌توان آن را برای کاهش نفخ هر زمانی که لازم است مصرف کرد. شما می‌توانید مواد تشکیل‌دهنده‌ی آن را در هر سوپر مارکت، فروشگاه گیاهان دارویی یا به صورت آنلاین پیدا کنید.

مواد لازم

– ۲۸ گرم بابونه
    – ۲۸ گرم برگ نعناع
    – ۲۸ گرم دانه‌های خردشده‌ی زیره
    – ۲۸ گرم دانه‌های خردشده‌ی رازیانه

روش تهیه

برای این‌که مواد لازم را به درستی ترکیب کنید، دست کم ۲۸ گرم از هر مورد نیاز دارید، هرچند می‌توانید بیش‌تر یا کم‌تر استفاده کنید اما فقط یادتان باشد که باید اندازه‌ی همه‌ی مواد یکسان باشد. در حالت ایده‌آل، زمانی که در حال درست کردن چای هستید، باید غلظت آن را بنا بر ذائقه‌ی خودتان تعیین کنید.

اگر چه برای رسیدن به بهترین نتایج ممکن باید تقریبا یک قاشق چایخوری از این ترکیب گیاهی استفاده کنید. یک فنجان آب جوش بر روی ترکیب بریزید و اجازه بدهید در حدود ۱۰ دقیقه دم بکشد. سپس، ترکیب را صاف کنید و دمنوش حاصل را بنوشید.

اگر این چای به درستی مصرف شود، به شما کمک می‌کند تا گاز را از روده‌تان خارج کنید و در نتیجه تعداد دفعات گوزیدن نیز کاهش می‌یابد. این دمنوش همچنین به کاهش تعداد دفعات ابتلا به یبوست و دیگر مشکلات گوارشی کمک می‌کند، از جمله این‌که علت اصلی مشکل گوزیدن زیاد را از بین می‌برد.

نوع دیگری از دمنوش که می‌تواند با مشکلات گوارشی مقابله کند، دمنوش بابونه و بومادران معمولی است. این دمنوش برای دستگاه گوارش شما بسیار مفید است و به کاهش میزان نفخ کمک می‌کند. تهیه‌ی این دمنوش بسیار ساده است:

مواد لازم

– ۴۲ گرم بومادران معمولی
    – ۴۲ گرم شکوفه بابونه

به منظور تهیه‌ی این دمنوش باید یک فنجان آب گرم را روی این ترکیب گیاهی بریزید و اجازه بدهید به مدت فقط پنج دقیقه دم بکشد. سپس ترکیب را صاف کنید و آن را بنوشید.

این دمنوش به خصوص زمانی مفید است که بعد از خوردن یک وعده غذا احساس می‌کنید که به شدت معده‌تان پر شده‌است، احساسی که می‌تواند ناشی از کم بودن حرکت روده‌ها باشد. ترکیب گیاهی این دمنوش علائم را به آرامی کاهش می‌دهد، و فشار زیادی را روی سیستم گوارش شما ایجاد نمی‌کند.

دمنوش‌های گیاهی چگونه به رفع مشکل گوزیدن زیاد کمک می‌کنند؟

این دمنوش‌ها در واقع به مدیریت حرکات روده کمک می‌کنند و همچنین میزان تولید گاز در دستگاه گوارش را کاهش می‌دهند، بنابراین می‌توانند گوزیدن با صدای بلند و بوی بد را کاهش بدهند. خریدن مقدار کمی از مواد تشکیل‌دهنده‌ی این دمنوش‌ها و ترکیب آن‌ها برای تهیه‌ی دمنوش،‌ می‌تواند ارزش‌اش را داشته باشد.

به این ترتیب هر زمان علائم گوارشی شما عود می‌کند، می‌توانید آن‌ها را به سرعت و به طور موثر درمان کنید، و دوباره سیستم گوارشی‌تان را تعادل ببخشید. اگر طعم این دمنوش‌ها را دوست دارید، می‌توانید آن‌ها را به طور منظم مصرف کنید و به طور کلی فرایند هضم‌تان را بهبود دهید.

۲. دانه‌های مغذی برای داشتن روده‌هایی سالم و متوقف کردن مشکل گوزیدن زیاد
    درمان گوزیدن زیاد ۱. تخم کتان

تخم کتان دارای فیبر بالا و سطوح بالایی از اسیدهای چرب امگا ۳ است. همچنین مطالعات متعددی وجود دارند که نشان می‌دهند این دانه‌ّها می‌توانند التهاب را کاهش بدهند، و همچنین کلسترول و سطح قند خون را پایین بیاورند. عطر و طعم آجیلی آن‌ها می‌تواند افزودنی خوبی برای بسیاری از غذاها باشد.

روش استفاده از تخم کتان جهت درمان گوزیدن

– تخم کتان پودرشده را خریداری کنید، یا خودتان آن‌ها را آسیاب کنید.
    – پودر کتان را به جوی دوسر، غلات صبحانه، ماست، اسموتی‌ها، سالاد یا تقریبا هر نوع غذای دیگری که می‌خواهید به آن فیبر بیش‌تری بدهید، اضافه کنید.
    – یادتان باشد که هر روز ۸ لیوان آب بنوشید، در غیر این صورت تخم کتان می‌تواند باعث یبوست شود.
    – مصرف تخم کتان را با مقدار کمی شروع کنید، در ابتدا یک قاشق چایخوری از آن مصرف کنید و اجازه بدهید که سیستم گوارش‌تان به فیبر اضافی موجود در رژیم غذایی‌تان عادت کند. سپس، اگر نیاز دارید، می‌توانید به تدریج مقدار تخم کتانی را که مصرف می‌کنید افزایش دهید.
    – سعی کنید مقدار مصرف خود را به میزان ۲ تا ۴ قاشق غذاخوری در روز یا تا زمانی که متوجه شوید دفع مدفوع‌تان منظم شده‌است، افزایش دهید.

* نکته

برای به دست آوردن تمام ارزش غذایی تخم کتان، بهتر است قبل از خوردن‌شان آن‌ها را آسیاب کنید. در غیر این صوت، دانه‌ها به طور کامل وارد دستگاه هضم می‌شوند و به همان صورت هم از طریق مدفوع خارج می‌شوند.

* هشدار

تخم کتان دارای چربی زیادی است و به همین دلیل اگر به درستی ذخیره نشود، بو می‌گیرد. بنابراین، عاقلانه است که تخم کتان را به صورت بسته‌بندی‌شده و کاملا مهر و موم شده خریداری کنید. هرگز تخم کتان را به صورت باز و فله‌ای خریداری نکنید.

تخم کتانی که به تازگی آسیاب شده باشد کمی عطر و طعم آجیلی دارد، در حالی که اگر کهنه و مانده باشد، بوی تلخی خواهد داشت. به یاد داشته باشید که همیشه تخم کتان را در ظرف دربسته و در یخچال قرار بدهید، مخصوصا اگر قرار نیست فورا از آن‌ها استفاده کنید.

همچنین، مهم است توجه داشته باشید که پودر تخم کتان در فضای مرطوب چسبناک می‌شود. بنابراین، اگر از آن به عنوان یک افزودنی برای سالاد استفاده می‌کنید، باید آن را بلافاصله بخورید.

درمان گوزیدن زیاد ۲: دانه‌ی چیا

دانه‌ی چیا سرشار است از ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسیدهای چرب امگا ۳. این دانه‌های کوچک سیاه رنگ به تازگی در ایالات متحده آمریکا مورد مصرف قرار گرفته‌اند، اما بومیان آمریکای جنوبی به مدت قرن‌هاست که این دانه‌های مغذی را مصرف می‌کنند.

دانه‌های چیا مانند تخم کتان، هنگامی که به غذاها اضافه می‌شوند، مواد مغذی آن‌ها را افزایش می‌دهند. با این حال، می‌توانید دانه‌های چیا را به صورت درسته بخورید، بدون این‌که نیاز باشد آن‌ها را آسیاب کنید. همچنین ماندگاری آن‌ها بیش‌تر از تخم کتان است و به سرعت فاسد نمی‌شوند.

* مهم

مهم است توجه داشته باشید که دانه‌های چیا و تخم کتان DHA و EPA ندارند. این بدان معنا است که برای اطمینان از این که مقدار مورد نیاز بدن‌تان از این مواد مغذی برآورده می‌شود، می‌توانید مکمل روغن ماهی را مصرف کنید.

چرا این دانه‌های کوچک به توقف مشکل گوزیدن کمک می‌کنند؟

نفخ بیش از حد می‌تواند از باقی ماندن مدفوع در کولون به مدت طولانی باشد. بنابراین، اگر بتوانید یبوست را از بین ببرید و دست کم یک بار در روز روده‌تان حرکت کند، مشکل گوزیدن متوقف خواهد شد.

هم تخم کتان و هم دانه‌ی چیا دارای فیبر زیادی هستند و بنابراین می‌توانند به پاک کردن کولون و از بین بردن یبوست کمک کنند. به عنوان مثال، فقط ۱ قاشق غذاخوری از دانه‌های چیا، یا ۲ قاشق غذاخوری تخم کتان، حدود ۴ گرم فیبر دارند. این مقدار فیبر را می‌توان در یک فنجان و نیم بلغور جوی دوسر به دست آورد.

مواد فیبری موجود در این دانه‌ها حجم مدفوع را اضافه می‌کنند تا آن‌ها را از بدن خارج کند. این مواد همچنین به سموم و کلسترول می‌چسبند و آن‌ها را با مواد زائد از بدن خارج می‌کنند.

هشدار

مصرف این دانه‌ها می‌توانند در جذب برخی از داروها یا مکمل‌ها در بدن تداخل ایجاد کنند. این بدان معنا است که اگر قرار است تخم کتان یا دانه‌ی چیا مصرف کنید، باید آن‌ها را خیلی قبل از مصرف هر ویتامین یا داروی تجویزی دیگری، بخورید. مهم است توجه داشته باشید که اگر دیورتیکولوز دارید، نباید تخم کتان یا دانه‌های چیا را مصرف کنید.

برای این‌که بهترین استفاده را از دانه‌های چیا ببرید، سعی کنید دانه‌های عاری از مواد شیمیایی و ارگانیک را از شرکت‌های معتبر پیدا کنید. این شرکت‌ها باید از کشورهای دارای استانداردهای بالا برای ایمنی و کیفیت مواد غذایی باشند.

درمان گوزیدن زیاد ۳: آنزیم گوارشی طبیعی
    آنزیم‌ها مواد غذایی خود را در دستگاه گوارش تجزیه می‌کنند. بسیاری از زنان به اندازه‌ی کافی آنزیم تولید نمی‌کنند تا غذای‌شان به طور کامل تجزیه شود.

این امر می‌تواند به دلایل مختلفی رخ بدهد، از استرس گرفته تا آسیب دیدن پوشش روده. موضوع مهم این است که گوزیدن، تولید بیش از حد گاز و یبوست ممکن است در اثر تولید آنزیم ناکافی حاصل شود.

شما می‌توانید این آنزیم‌های از دست رفته را با خوردن برخی میوه‌های حاوی پاپئین و بروملئین یا با مصرف یک مکمل آنزیم جایگزین کنید. آناناس بروملئین زیادی دارد و پاپایا غنی از پاپئین است.

روش انجام این درمان

– آناناس و / یا پاپایا از فروشگاه مواد غذایی محلی‌تان خریداری کنید.
    – قبل از مصرف وعده‌های غذایی دارای پروتئین زیاد، این میوه‌ها را خرد کنید.
    – ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل از خوردن غذا، این میوه‌ها را میل کنید.

مکمل‌های آنزیم گوارشی
    آنزیم‌ها همچنین به صورت مکمل در دسترس هستند. در اکثر موارد، مکمل آنزیم موثرترین راه برای درمان کمبود آنزیم است. این مکمل‌ها به هضم غذاهایی که تجزیه‌ی آن‌ها برای بدن دشوار است، مثل غذاهای حاوی فیبر و چربی کمک می‌کنند. این‌ها همان مواد غذایی هستند که می‌توانند بیش از حد گاز تولید کنند. بنابراین، شما می‌توانید هر زمانی که قصد دارید غذاهایی را مصرف کنید که میزان گاز را افزایش می‌دهند، از این مکمل‌ها استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که تنها، مکمل‌های آنزیم با کیفیت را انتخاب کنید. شما باید یک مکمل طبیعی آنزیم گوارشی را بخرید.

استفاده از مکمل آنزیم گوارشی یک ایده‌ی خوب برای همه‌ی کسانی است که مشکلات مربوط به گوارش را تجربه می‌کنند، زیرا این مکمل‌ها کمک می‌کند تا تعادل روده‌تان حفظ شود و به حل مشکلات و اختلالات موجود کمک می‌کنند. مهم است توجه داشته باشیم که با گذشت زمان، از میزان بهره‌وری بدن شما کاسته می‌شود و دیگر نمی‌تواند مقدار آنزیم و ترشحات مورد نیاز را مثل گذشته تولید کند.

هنگام مصرف مکمل‌های آنزیم گوارشی، ایده‌ی خوبی است که آن‌ها را ۳۰-۴۵ دقیقه قبل از غذا مصرف کنید تا فرایند هضم به نحو بهینه‌ای صورت بپذیرد. علاوه بر این، مکمل‌های آنزیم گوارشی می‌توانند به مدیریت آلرژی‌های غذایی نیز کمک کنند.

چرا آنزیم‌ها به حل این مشکل کمک می‌کنند؟
    اگر آنزیم کافی برای تجزیه‌ی کامل غذا نداشته باشید، سیستم گوارشی‌تان نمی‌تواند تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را جذب کند. در عوض، مواد غذایی هضم‌نشده برای باکتری‌های روده تبدیل به سوخت می‌شود. همان‌طوری که باکتری‌های بدخیم “مواد غذایی” را می‌خورند، یک ماده‌ی زائد گازدار و برخی سموم را تولید می‌کنند که می‌توانند به پوشش دستگاه گوارش شما آسیب برسانند. این مواد زائد همچنین باعث کاهش توانایی بدن در انتقال مواد زائد از طریق روده‌ها می‌شود.

بنابراین، با استفاده از میوه‌ها (آناناس و پاپایا) یا یک مکمل آنزیم برای کمک به فرایند تجزیه‌ی غذا توسط بدن، می‌توانید مقدار گاز و نفخ را کاهش دهید، و در عین حال باعث ترویج حرکات منظم روده شوید.

درمان گوزیدن زیاد ۴: تغذیه‌ی باکتری‌های خوب
    در روده‌ی بزرگ شما باکتری‌های خوب وجود دارد. این جمعیت باکتریایی برای عملکرد درست و سالم کولون ضروری است.

گونه‌های اصلی باکتری‌های خوب که در کولون شما زندگی می‌کنند عبارتند از:

– لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس
    – لاکتوباسیلوس سالیواریوس
    – – بیفیدوباکتریوم اینفانتیس
    – بیفیدوباکتریوم بیفیدوم
    – استرپتوکوک فاسیوم

گاهی اوقات، خوب است که تعداد باکتری‌های خوب را افزایش دهیم تا باکتری‌های بد از روده‌ی شما خارج شوند.

یک راه برای انجام این کار خوردن ماست حاوی ارگانیسم‌های زنده است. موثرترین راه برای تقویت باکتری‌های خوب با ماست خوردن ماست بز در میان وعده‌های غذایی است. این نوع ماست کمی گران‌تر است، اما واقعا ارزشش را دارد. شما چندین مزایای بهداشتی دیگر را نیز دریافت می‌کنید، در حالی که ضرورتی ندارد که در مورد تاثیری که مواد لبنی روی روده‌ی شما دارند، نگران باشید.

بکوشید ماستی را پیدا کنید که ارگانیسم‌های زنده پس از پاستوریزه شدن به آن اضافه شده باشند. فرایند پاستوریزاسیون باکتری­ها را می‌کشد، بنابراین اگر باکتری‌های خوب قبل از پاستوریزه شدن ماست به آن اضافه شوند، این ماست دیگر تاثیری روی هضم غذا ندارد. برای رسیدن به بهترین نتایج ممکن، دست کم سه بار در هفته ماست بخورید. شما می‌توانید انواع توت‌ها، کشمش، روغن تخم کتان، تخم کتان پودرشده یا هر چیز دیگری که دوست دارید را برای ارتقاء حرکات سالم روده به ماست اضافه کنید.

مکمل‌های پروبیوتیک

روش دیگر برای افزایش باکتری‌های خوب در روده این است که مکمل پروبیوتیک مصرف کنید. این مکمل‌ها در قالب مایع یا قرص در دسترس هستند و می‌توانند بین وعده‌های غذایی با یک فنجان آب مقطر مصرف شوند. نباید پروبیوتیک‌ها را با غذا مصرف کنید، زیرا غذا باعث افزایش تولید اسید معده می‌شود و باکتری‌های موجود در مکمل پروبیوتیک را از بین می‌برد.

موثرترین مکمل‌های پروبیوتیک، آن‌هایی هستند که دارای چندین گونه از باکتری‌های خوب روده هستند که می‌توانند در حین عبور از دستگاه گوارش زنده بمانند. این بدان معنا است که وقتی آن‌ها به روده‌ی بزرگ برسند، قدرت خود را حفظ خواهند کرد. متاسفانه، همه‌ی برندها موفق به برآورده کردن این معیارها نمی‌شوند. بهتر است که وظیفه‌ی خود را انجام دهید و بهترین مکمل پروبیوتیک موجود در بازار را پیدا کنید.

بنابراین، حتی پس از آن‌که مشکل وجود گاز بیش از حد در شما حل شد، استفاده از پروبیوتیک‌ها باز هم ممکن است ایده‌ی خوبی باشد برای این‌که بتوانید باکتری‌های خوب بدن‌تان را حفظ کنید. ذخیره‌ی باکتری‌های خوب شما هر زمان که بیمار شوید، استرس داشته باشید، بیش از حد کار کنید، و یا برخی از انواع خاص آنتی‌بیوتیک‌ها را مصرف کنید، کاهش می‌یابد.

بنابراین، نگه داشتن تعداد باکتری‌های مفید بدن همیشه ایده‌ی خوبی است. این امر همچنین احتمال ابتلا به بیماری مزمن را در شما کاهش می‌دهد و سبک زندگی‌تان را سالم‌تر خواهد کرد.

درمان گوزیدن زیاد ۵: ماساژ شیاتسو
    ماساژ شياتسو که بسیار شبیه به طب فشاری است مي‌تواند به تسکین ركود و احتقان و رفع انسداد كانال‌هاي انرژي کمک کند. این انسداد انرژی می‌تواند علت بیماری‌های عاطفی و فیزیکی باشد.

به عبارت دیگر، اگر یک مریدین گوارشی شما (مثل معده یا روده‌ی بزرگ) مسدود شده باشد، ممکن است دچار نفخ و گاز بیش از حد شوید. ماساژ شیاتسو باعث تحریک نقطه‌های فشار در امتداد این مریدین‌ها می‌شود، و به این ترتیب هم گاز و هم نفخ را از بین می‌برد.

نقاط فشاری برای کاهش گاز و نفخ

تعدادی نقاط فشاری وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای کاهش نفخ و گاز استفاده کنید. هنگامی که نقطه را پیدا می‌کنید، باید آن‌ها را به مدت یک دقیقه محکم فشار دهید و سپس رها کنید. چند دقیقه صبر کنید، سپس در صورت نیاز می‌توانید دوباره این روند را تکرار کنید.

در شیاتسو، سه نقطه‌ی اصلی روی پا وجود دارد. هنگامی که فشار را روی این نقاط اعمال می‌کنید، نفخ و گاز بیش از حد را تسکین می‌دهید.

یکی از پاهای خود را بر روی زانوی پای دیگرتان قرار دهید و از انگشت شست‌تان برای اعمال فشار در ناحیه‌ی قوس کف پا استفاده کنید. این ناحیه حدودا به فاصله‌ی عرض انگشتان‌تان از سینه‌ی پا است.

این نقطه را به مدت دست کم یک دقیقه نگه دارید، سپس آن را رها کنید.

این کار را روی پای دیگر نیز تکرار کنید. این نقطه‌ی خاص برای تسکین ناراحتی معده، کاهش گاز، و تحریک گردش خون در سراسر بدن استفاده می‌شود.

یکی دیگر از نقاط فشاری برای از بین بردن گاز در بالای پا قرار دارد، جایی که استخوان‌های انگشت بزرگ و انگشت دوم پا همدیگر را ملاقات می‌کنند.

این ناحیه را دست کم به مدت یک دقیقه فشار دهید و سپس آن را رها کنید. همین کار را روی پای دیگرتان نیز انجام بدهید.

یک نقطه‌ی فشاری دیگر برای کمک به از بین بردن گاز، سه انگشت بالاتر از استخوان قلم پا قرار گرفته‌است.

یکی از پاهای خود را روی زانوی پای مخالف قرار دهید و سپس از انگشت اشاره و انگشت وسط برای یافتن این نقطه استفاده کنید.

به مدت یک دقیقه نقطه را فشار دهید و بعد رها کنید.

سپس همین کار را روی پا دیگر تکرار کنید.

یادداشت نویسنده
    اگر توصیه‌های این مقاله را پیروی کنید، ممکن است متوجه شوید که نفخ شکم دیگر آزارتان نمی‌دهد. شما هنوز هم گاز معده خواهید داشت اما بیش از حد نیست!

گوزیدن بخشی از زندگی روزمره است، اما نباید مانند گذشته معده‌تان پر از باد و گاز بدبو باشد. دیگر نیازی نیست که دورهمی‌های کاری یا هر گونه گردهمایی اجتماعی دیگری را رد کنید زیرا دیگر گاز اضافی ندارید! حالا دیگر می‌دانید که چه چیزی باید بخورید، و وقتی ک

ه دوباره گاز بیش از حد در معده‌تان هست، چگونه از گوزیدن جلوگیری کنید.

با این حال، دوست دارم تکرار کنم که اگر مشکل گوزیدن شما صرف نظر از تلاش‌هایی که داشته‌اید ادامه یابد، یا حتی بدتر شود باید پزشک‌تان را در جریان بگذارید، به ویژه اگر علائم دیگری را نیز همراه این مشکل داشته باشید. حتی اگر این کار فقط نوعی اقدام احتیاطی است، باید اطمینان حاصل کنید که مشکل گوزیدن شما نشانه‌ای از یک مسئله‌ی جدی‌تر که ممکن است نیاز به درمان بالینی سریع داشته باشد، نیست.

به یاد داشته باشید که مصرف بیش از حد دارو برای هر اختلالی خطرناک است. بنابراین، عاقلانه این است که از انجام این کار اجتناب کنید، چرا که دست کم گرفتن پیامدها مشکل شما بسیار بدتر می‌کند.

امیدوارم که این مقاله به شما کمک کند تا مشکل گوزیدن را در خود برطرف کنید و فرایند هضم‌تان برای داشتن یک زندگی بی سر و صداتر بهبود بیابد!

منبع
    bazdeh.org

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

گوزیدن فقط .... باید گوزیدو رفت

3. این کاربر از radarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2022

پيش فرض

گوزیدن فقط .... باید گوزیدو رفت
    خدایا شکر یکی حرف منو فهمید ! منم همینو میگم مومن

5. این کاربر از javad.sch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

این همه لغات و خط فقط برای گوزیدن؟!

بابا بگوز و برو

7. 2 کاربر از italodance بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2022

پيش فرض

این همه لغات و خط فقط برای گوزیدن؟!

بابا بگوز و برو
    خواستم با جزئیات شرح بدم روش بی خطر ، گناهم چیه مومن

9. این کاربر از javad.sch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •