تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: عدم نمایش فضای هارد بعد از نصب ویندوز ۱۱

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2022

پيش فرض عدم نمایش فضای هارد بعد از نصب ویندوز ۱۱

سلام وقت بخیر
    دوستان من لپ تاپ لنوو مدل تینک پد t420 دارم
    هارد آن 500Gb HDD هست ویندوز ۸ داشتم و موقع نصب برای ویندوز ۱۱ با پیغامی مواجه شدم که گفت باید هارد رو gpt میکردم از طریق command با دستور disk list و بعد disk select 0 و بعد clear و convert gpt ان رو به gpt تبدیل کردم و ویندوز نصب شد ولی از هارد ۵۰۰ گیگ من فقط یک درایو درست شده و اونم فقط ۲۰۰ گیگ داره و از طریق disk managment و با نرم افزار های mini partion و EaseUs partion هم فقط یک درایو c با حجم ۲۰۰ گیگ و مابقی یکی حجم ۱۰۰ مگابایت هست ممنون میشم راهنمایی کنید

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام وقت بخیر
    دوستان من لپ تاپ لنوو مدل تینک پد t420 دارم
    هارد آن 500Gb HDD هست ویندوز ۸ داشتم و موقع نصب برای ویندوز ۱۱ با پیغامی مواجه شدم که گفت باید هارد رو gpt میکردم از طریق command با دستور disk list و بعد disk select 0 و بعد clear و convert gpt ان رو به gpt تبدیل کردم و ویندوز نصب شد ولی از هارد ۵۰۰ گیگ من فقط یک درایو درست شده و اونم فقط ۲۰۰ گیگ داره و از طریق disk managment و با نرم افزار های mini partion و EaseUs partion هم فقط یک درایو c با حجم ۲۰۰ گیگ و مابقی یکی حجم ۱۰۰ مگابایت هست ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام.

clear یا clean ؟ در diskpart دستور clean درست هست.

اول اینکه از طریق disk management مطمئن بشید که فضای پارتیشن بندی شده ندارید. اگر هنوز فضای باقی مانده وجود دارد که پارتیشن بندی نشده باید پارتیشن بندی و فرمت کنید.

دوم اگر کل فضای هارد دیسک، 200 گیگ شناسایی شده پیشنهاد میکنم دوباره diskpart رو اجرا و دستور clean رو وارد و مجدد ویندوز نصب کنید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2022

پيش فرض

مرسی از پاسخ شما بله درست گفتین همون clean کردم ببینید داخل disk management فقط یک Disk 0 هست داخل اون یک درایو 100mb healthy(EFI system partion) و یکی 16mb unallocated و یکی درایو c:171,19GB و یکی درایو D:593MB که این درایو d داخلش هیچی نیست و فقط نشون میده پر هستش و یکی درایو E:61.00GB همینا هستش ولی قبلا من ۳ تا درایو داشتم که روی یکی فقط حدود ۱۰۰ گیگ اطلاعات داشتم و درایو c داشتم که ویندوز بود و یک درایو E الان واقعا نمیدونم اون فضاهای هاردم چی شده ممنون میشم بتونید کمک کنید. نمیدونم از وقتی به اشتباه از طریق cmd هاردم رو clean کردم و convert gpt کردم این مشکل پیش اومد

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مرسی از پاسخ شما بله درست گفتین همون clean کردم ببینید داخل disk management فقط یک Disk 0 هست داخل اون یک درایو 100mb healthy(EFI system partion) و یکی 16mb unallocated و یکی درایو c:171,19GB و یکی درایو D:593MB که این درایو d داخلش هیچی نیست و فقط نشون میده پر هستش و یکی درایو E:61.00GB همینا هستش ولی قبلا من ۳ تا درایو داشتم که روی یکی فقط حدود ۱۰۰ گیگ اطلاعات داشتم و درایو c داشتم که ویندوز بود و یک درایو E الان واقعا نمیدونم اون فضاهای هاردم چی شده ممنون میشم بتونید کمک کنید. نمیدونم از وقتی به اشتباه از طریق cmd هاردم رو clean کردم و convert gpt کردم این مشکل پیش اومد
    یکی فقط حدود ۱۰۰ گیگ اطلاعات داشتم
    وقتی دستور clean رو اجرا میکنید، همه اطلاعات از بین میروند.

لطفاً یک عکس از disk management ویندوز (بطور کامل و تمام صفحه) آپلود و لینک رو اینجا بذارید تا دقیق بررسی بشه.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2022

پيش فرض

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کد:
    کد:
    ظرفیت هارد دیسک فقط 232.89 گیگ شناسایی شده، یکبار دیگه هارد دیسک رو clean و پارتیشن بندی کنید و بررسی کنید آیا مشکل برطرف میشه یا خیر. اگر بازهم مشکل برطرف نشد هارد دیسک رو low level format و سپس مجدداً پارتیشن بندی و ببینید مشکل برطرف میشه یا خیر.
    ضمناً لازم نیست کل فضای هارد دیسک رو llf کنید، چند دقیقه کار کنه کافی هست.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2022

پيش فرض

iif یعنی چی یعنی باید جیکار کنم؟ و اینکه چطور کن low level format کنم؟ و اینکه بهتر نیست من یکباره low level format کنم من با این فضای هارد پیشنهاد شما چی هست برای پارتیشن بندی یعنی با چه فضاهایی پارتیشن بندی کنم که بتونم هم برنامه نصب کنم و هم اطلاعات بریزم بدون افت سرعت و بدون مشکل و پیشنهاد شما نصب ویندوز ۱۰ هست یا همون ۱۱ و کدوم ورژن اونها ممنون
    Last edited by ehsan13637; 12-06-2022 at 19:32. دليل: اضافه نکردن ما بقی اموزش

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

iif یعنی چی یعنی باید جیکار کنم؟ و اینکه چطور کن low level format کنم؟ و اینکه بهتر نیست من یکباره low level format کنم من با این فضای هارد پیشنهاد شما چی هست برای پارتیشن بندی یعنی با چه فضاهایی پارتیشن بندی کنم که بتونم هم برنامه نصب کنم و هم اطلاعات بریزم بدون افت سرعت و بدون مشکل و پیشنهاد شما نصب ویندوز ۱۰ هست یا همون ۱۱ و کدوم ورژن اونها ممنون
    فعلاً با همان دستورات diskpart، هارد دیسک رو clean و مجدد پارتیشن بندی کنید و ببینید مشکل حل میشه یا خیر.

اگه نباشه جاش خالی می مونه MXRX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

با اون دستورها اگه نشد هارد رو به یه سیستم دیگه متصل کن برنامه Minitool partition Wizard یا Partition assistant رو نصب کن کل پارتیشنها رو پاک کن یک پارتیشن جدید بساز Gpt باشه بعداً تو مراحل نصب ویندوز هم میتونی پارتیشن بندی کنی (خود ویندوز در مراحل نصب بصورت اتوماتیک دو تا پارتیشن کوچک بعنوان Reserved و Recovery سیستمی و پارتیشن اصلی ویندوز میسازه ( 100GB فضا برای ویندوز کافیه بقیش رو یک پارتیشن دیگه درست کن به اون پارتیشنهای کوچک هم کاری نداشته باش)
    Last edited by MXRX; 13-06-2022 at 23:40.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •