تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمايش نتايج 21 به 29 از 29

نام تاپيک: برنامه ای برای ساختن فایلهای Chm

حـــــرفـه ای mehdi_ok1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

روی All Files گزاشتم نشد

هم html همhtm گزاشتم نشد

اگه نباشه جاش خالی می مونه سهراب مموتی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مهدی جان من یک کار میتونم برات بکنم.
    ببین اگه فایلهات حجمش کمه زیپشون کن و در راپید شیر آپلودشون کن. من کتابشون میکنم و تمام مراحل را هم برات مینویسم. این بهترین کاره. اگر هم نمیخوای فایلهات رو در اختیار کسی بگذاری فقط چند تاش رو برای من آپلود کن تا ببینم مشکلشون چیه. من خودم تا حالا این مشکلاتی که تو بهشون بر خوردی باهاش برخورد نکردم.
    روش آپلود کردن رو هم میتونی از بچه های تالار بپرسی
    یا علی

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فایلهات این کشکلات را داشت.
    1- نام فایلها فارسی است
    لازم نیست نام فایلها فارسی باشد. میتوانید در برنامه ادیتوری که فایلها رو باهاش ساختید در قسمت title یک نام فارسی براش انتخاب کنید و در کتابتون هم همون به نمایش در میاد. و فارسی کردن این مشکل رو پیش میاره که ممکنه far ازش پشتیبانی نکنه یا بعدا در اجرا روی سیستم های مختلف به مشکل بر بخوره.
    2- فرمت فایلهات htm هست نه html.
    من برای ساخت و ادیت فایلهای html بیشتر از برنامه word استفاده میکنم. وقتی که صفحه ای را که در آن فقط متن هست و هیچ عکسی نداره ذخیره میکنم حتی اگر در قسمت file type گزینه html رو انخاب کنم فایل به صورت htm ضخیره میشه. شما اگر در قسمتی که برای ذخیره کردن فایل هست به قسمت file type توجه کنید میبینید که نوشته htm; html
    راه حلی که من برای صفحات استفاده میکنم اینه که در هنگام ذخیره یک فایل مثلا با اسم 1 به جای اینکه بنویسم 1 و در قسمت file type نوعش رو انتخاب کنم، مینویسم 1.html یعنی فرمتش رو خودم جلوش مینویسم.
    کاری که من روی فایلهات کردم این بود. فایلها رو در word باز کردم. با اسم 1.html و 2.html ذخیره کردم.
    وقتی کامپایل کردم و رفتم به برنامه html help workshop برای فارسی کردن یکی از عناوین به هیچ وجه فارسی نشد که من در همان برنامه نوشتم نامعلوم. من قبلا هم به این مشکل بر خورده بودم. این کاری بود که یادم رفته بود بهت بگم. یعنی نوشتن عناوین در html help workshop. این کار خیلی راحت تر از نوشتن در ادیتور هاست. شما اول فایلها رو میسازی و بعد از کامپایل کردن در این برنامه عناوینش رو هم مینویسی. و با این کار میتونی اتمینان داشته باشی که در کتابت خوب مایش داده میشه.
    اگه سوال باز داشتی من در خدمتم.
    آدرس کتاب ساخته شده رو در یک پیام خصوصی برات گذاشتم

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در مورد لینک گذاشتن در خود برنامه دقیقا نفهمیدم منظورت رو. بیشتر توضیح میدی؟

الان که فایل رو یه نگاه انداختم دیدم که در عناوین به جای ی نوشته ج. این از همان مشکلاتی هست که با نوشتن عناوین در html help workshop حل میشه. در ضمن اگر در عنوان فایل هم انگلیسی داری هم فارسی میتونی از یه کلک استفاده کنی تا نوشته جابجا نشه مثل اتفاقی که برای عنوان فایل تو افتاد.
    عنوان این بود. فرمانهای مفید برای استفاده در Run . البته run رو اول نوشته بود. معمولا این اتفاق میفته. برای حل این اشکال میتونی این جوری بنویسی Runفرمانهای مفید برای استفاده در
    بعدا در کتاب درستش دیده میشه.
    Last edited by سهراب مموتی; 23-10-2006 at 03:16.

تاريخ عضويت
    Aug 2006

12

با سلام خدمت دوست عزیزم

با الطاف بی منت شما

همه کارا درست شد

1) تمام فایل ها باید اسم انگلیسی داشته باشند

2) همه فال ها باید به صورت Html باشند

اسم فایل هام رو انگلیسی کردم
    و
    بک فایل تو بین فایل هام htm بود که کار بقیه رو خراب کردhtml کردمش

درست شد

اما دو تا سوال

وقتی رنگ برای Back groundانتخاب میکنم در قسمت Preveiw درست وخوشگل مامانی ولی وقتی فایل درست شده رو نگاه میکنی به صورت یک مستطیل سفید رنگ زیر نوشته هست و کار خراب

اون کتاب زیبایی که درست کردی و جای احسنت داره صفحه اول نستعلیق نوشتی یا عکس چون من با فونت نستعلیقی که رو برنامه آفیسم نصبه نوشتم ناخوانا بود (با برنامه خاصی نوشتی؟)

راستی تو رپید شر فایلت پاک شده اون فایلی رو که هم برام آپ کردی نتونستم دان کنم ایمیلتو بده تا برات دعوت نامه پرشین گیگ که لینک مستقیم هم میده بفرستم

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در مورد اون کتاب من فایلهاش رو از سایت امام خمینی دانلود کردم و اون نوشته هم عکس هست.
    در مورد بک گراند هم من رنگش رو در word در قسمت بک گراند انتخاب میکنم و مشکلی پیش نیومده تا حالا.

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

منظورم از Background پشت نوشته ها در ستون سمت چپ هست ( content index search) هست

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این مشکل رو من هم دارم. من در هلپ نرم افزار سرچ کردم و این رو نوشته بود.

A number minor features in HTML Help were never fully completed by MS
    The Background color option was not completely implemented. You may find it useful even with the obvious cosmetic defects.
    میبینی که مشکلی هست که خود سازنده ها هم ازش اطلاع دارند.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2022

پيش فرض

فایل کتابها در محیط ورد یا پی دی اف اگر باشد چطوری به Html تبدیل کنیم؟
    منظور این که تحت آن ذخیره کنیم؟

صفحه 3 از 3 اولاول 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •