تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 29

نام تاپيک: برنامه ای برای ساختن فایلهای Chm

اگه نباشه جاش خالی می مونه سهراب مموتی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط mehdi_ok1
    راستی من با برنامه WIN Chm کار میکنم که فارسی رو ساپرت نمیکنه این برنامه microsoft html help workshop که گفتی فکر میکنی با این کار بکنه ؟
    من برای فارسی کردن کتابها در far پس از ساختشون به html help workshop میرم و از اونجا تنظیماتش رو فارسی میکنم که در بالا توضیح دادم. البته خوبی far اینه که آیکون html help workshop رو تو خودش داره و مستقیما کتاب رو در html help workshop باز میکنه. اگه برنامه win help این امکان رو نداشت میتونی با خود html help workshop پروژه ات را باز کنی و به صورتی که در بالا گفتم تنظیمش رو فارسی کنی.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط سهراب مموتی
    نحوه کار با far به این صورت هست که در ابتدا شما باید یک سری فایل html داشته باشید که درست به هم لینک شده باشند. البته این مساله لینک شدن زیاد مهم نیست چون در خود far هم این کار را بعدا میشود انجام داد.
    پس اول باید یک سری html داشته باشیم.
    وارد برنامه far شده و از دو زبانه اصلی برنامه authoring باز میکنیم. در toolbar این قسمت express را باز میکنیم.
    در این پنجره فولدری که فایلهایتان در آن قرار گرفته، عنوان فایل، فایل اصلی که به عنوان home page استفاده میشود، و در آخر نام فایل chm را وارد میکنید.
    توجه داشته باشید که با انتخاب فولدر تمام فایلهای داخل آن از هر نوعی به کتاب اضافه میشود.
    پس از این کار create help کلیک کنید. امکان دارد که برنامه پیغامی دهد و از ادامه باز بماند. این به خاطر این است که microsoft html help workshop روی سیستم شما نسب نیست. میتوانید از این آدرس نسب کنید.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    مشکلتان که حل شد یک بار دیگر این کارها را تکرار کنید. پس از زدن دکمه create help پنجره ای با عنوان ms help compiler باز میشود که روند ساخت فایل در آن دیده میشود. میتوانید در پایین این پنجره تعداد eror های فایلتان را ببینید. پس از اتمام دکمه close را بزنید.
    حال میتوانید با دکمه view help فایل ساخته شده را ببینید که البته الان ظاهر خوبی ندارد و باید ابتدا آن را ادیت کرد. دکمه adv. edit را بزنید و از زیر شاخه آن go to advanced project editor را انتخاب کنید.
    پنجره hh project editor باز میشود. در سمت چپ این پنجره شاخه هایی برای دسترسی به قسمت های مختلف فایل وجود دارد.

1_ project setting
    در این قسمت تنظیمات اصلی کتاب را انجام میدهید. در قسمت general setting عنوان کتاب و صفحه اصلی را مشخص میکنید و در قسمتlanguage & font زبان و فونت. اگر توجه کنید میبینید که در قسمت language فارسی وجود ندارد. اینجاست که به برنامه html help workshop نیاز دارید.در بالای پنجره hh project editor در منتها الیه سمت راست toolbar آیکون برنامه html help workshop وجود دارد. آن را کلیک کرده تا برنامه باز شود. میبینید که در پنجره باز شده سه زبانه با عنوانهای project_contents_ index وجود دارد. شما باید در هر سه این زبانه ها به قسمت option که اولین کلید از کلید های toolbar عمودی سمت چپ نرم افزار است رفته و در آنجا زبان را به فارسی تغییر دهید. قشمت character set هم باید روی ARABIC Simplified یا ARABIC Traditional باشد. پس از این کار در منوی فایل compile را بزنید و از برنامه فئم اثمح صخقنساخح خارج شوید و به برنامه far که هنوز باز است برگردید. باید برنامه را ببندید و یک بار دیگر باز کنید. پس از باز کردن در زبانه Authoring روی HHP Editor کلیک کنید تا به ادیتور وارد شوید. حالا کا را ادامه دهید.
    ممکن است بپرسد که چرا اصلا تمام کارها را نباید با html help workshop انجام داد که از فارسی هم پشتیبانی میکند. جواب این است که کار با far بسیار ساده تر است و زمان بسیار کمتری هم میبرد.
    2_ compiler
    در قسمت compiler option میتوانید گزینه هایی را تغییر دهید. توجه داشته باشید برای اینکه بتوانید در کتاب خود جستجو کنید باید گزینه compile full-text search را کلیک کنید.
    در قسمت file names هم همان تنظیماتیست که قبلا گفته شد.
    3_ windows types
    در این قسمت اندازه و موقعیت قسمتهای مختلف کتاب را تنظیم میکنید. میتوانید با زدن دکمه Autosizer پنجره دلخاه خود را بسازید.
    در زیرشاخه های files و Ti Pane و Toolbar هم میتوانید گزینه های تولبارهای کتاب و موقعیت اصلی تولبار را تعیین کنید که احتیاج به توضیح بیشتر نیست
    4_ files
    در این قسمت میتوانید تمام فایلهایی که در کتاب وجود دارد را ببینید فایلی را حذف و اذافه کنید.
    5_ merg files
    این قسمت برای افزودن یک کتاب ساخته شده به پروژه است که من تا به حال از آن استفاده نکرده ام. شرمنده
    6_ other sections
    این یکی رو هم تا حالا به کارم نیومده.

مهمترین قسمتهای ادیت این دو قسمت است
    7-TOC Wizard
    همان طور که میدانید در فایلهای chm دو زباه اصلی table of contents و index وجود دارد. toc لیست ظبقه بندی شده صفحات کتاب است و index مرتب شده بر اساس حروف الفبا. با رفتن به بخش ادیت هر کدام از این فایلها میتوانید فرم آنها را ادیت کنید.
    نکته مهمی که داشت یادم میرفت این است که شما باید قبل از شروع به ساخت کتاب هر کدام از فایلهای html را برایش یک title اتخاب کنید. html انجام دهید. نکته بعد. همان طور که در کتابی که آپلود کرده ام دیده اید. قسمت TOC زیرشاخه دارد. این زیرشاخه را به دو صورت میتوان درست کرد. یکی در داخل برنامه far و دیگری که راحت تر است این است که شما فایلهای html خود را در یک پوشه کنار هم ذخیره نکنید. بلکه در فولدر هایی به همان صورتی که دوست دارید شاخه بندی شود ذخیره کنید.
    پس از انجام تمام این کارها در قسمت compile project کتابتان را compile کنید.

توضیحات ناقصی بود
    اگر مشکلی بود بپرسید
    بابا تو دیگه کی هستی دمت گرم

حـــــرفـه ای mehdi_ok1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

نحوه کار با far به این صورت هست که در ابتدا شما باید یک سری فایل html داشته باشید که درست به هم لینک شده باشند. البته این مساله لینک شدن زیاد مهم نیست چون در خود far هم این کار را بعدا میشود انجام داد.
    پس اول باید یک سری html داشته باشیم.
    وارد برنامه far شده و از دو زبانه اصلی برنامه authoring باز میکنیم. در toolbar این قسمت express را باز میکنیم.
    در این پنجره فولدری که فایلهایتان در آن قرار گرفته، عنوان فایل، فایل اصلی که به عنوان home page استفاده میشود، و در آخر نام فایل chm را وارد میکنید.
    توجه داشته باشید که با انتخاب فولدر تمام فایلهای داخل آن از هر نوعی به کتاب اضافه میشود.
    پس از این کار create help کلیک کنید. امکان دارد که برنامه پیغامی دهد و از ادامه باز بماند. این به خاطر این است که microsoft html help workshop روی سیستم شما نسب نیست. میتوانید از این آدرس نسب کنید.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    وقتی به این مرحله میرسم پیغامی ظاهر میشه مبنی بر اینکه

فایل پیدا نشد Home Page مشخص شده نامعتبر می باشد

(این برنامه ورک شاپ رو هم نصب کردم نشد)

نقل قول نوشته شده توسط سهراب مموتی
    من برای فارسی کردن کتابها در far پس از ساختشون به html help workshop میرم و از اونجا تنظیماتش رو فارسی میکنم که در بالا توضیح دادم. البته خوبی far اینه که آیکون html help workshop رو تو خودش داره و مستقیما کتاب رو در html help workshop باز میکنه. اگه برنامه win help این امکان رو نداشت میتونی با خود html help workshop پروژه ات را باز کنی و به صورتی که در بالا گفتم تنظیمش رو فارسی کنی.
    تو برنامه ٌWin Chm که هر چی فارسی نوشتی با یه کلیک همش میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آیکون ورک شاپ رو من تو این دو تا برنامه ندیدم

جریان از چه قرار ؟

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

وقتی به این مرحله میرسم پیغامی ظاهر میشه مبنی بر اینکه

فایل پیدا نشد Home Page مشخص شده نامعتبر می باشد

(این برنامه ورک شاپ رو هم نصب کردم نشد)
    میشه بگی چه جوری نشد؟ منظورم ورکشاپه

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

تمام کارها تا آخردرست پیش رفت ولی چند تا مشکل:
    1 در قسمت زیرمجموعه TOC Wizard یعنی Edit TOC File & Edit Index File و در قسمت Preview
    همه چیز بر وفق مراد است(یعنی لینک ها سالمند و همه چیز کاملا فارسی) وفایل را Compile Project میکنی کار تمام میشود
    وقتی فایل را مشاهده میکنی در قسمت Contents
    نوشته به صورت فارسی نیست و اگر روی تمام لینک ها که فارسی هستند
    نمایان میشود The page cannot be displayed کلیک میکنی صفحه بی تربیت
    ( لازم به ذکر است که سه قسمت رو تو ورک شاپ فارسی کردم)
    ببخشید که انقدر سوال میکنم (مقاله هایی در مورد رجیستری جمع و ترجمه کردم که حدود 200 صفحه شده و میخوام برای بچه های پی سی ورد به صورت هلپی درست کنم که کار راحت باشه)

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تمام کارها تا آخردرست پیش رفت ولی چند تا مشکل:
    1 در قسمت زیرمجموعه TOC Wizard یعنی Edit TOC File & Edit Index File و در قسمت Preview
    همه چیز بر وفق مراد است(یعنی لینک ها سالمند و همه چیز کاملا فارسی) وفایل را Compile Project میکنی کار تمام میشود
    وقتی فایل را مشاهده میکنی در قسمت Contents
    نوشته به صورت فارسی نیست و اگر روی تمام لینک ها که فارسی هستند
    نمایان میشود The page cannot be displayed کلیک میکنی صفحه بی تربیت
    ( لازم به ذکر است که سه قسمت رو تو ورک شاپ فارسی کردم)
    اختیار داری. همیشه خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم

این مشکلات معمولا برای فایلهای فارسی پیش میاد. حتی ممکنه لازم باشه که encoding تمام فایلهات رو تغییر بدی که البته با far میشه این کار رو کرد. در مورد این مشکل که در برنامه far لینک ها درست است و لیست هم فارسی ولی وفتی compile میکنی فارسی ها از بین میره و لینک ها هم خراب میشه!!!!!!! در مورد لینک شما در پنجره TOC & index editor به زبانه TOC entry بروید و در آنجا لینک را کنترل کنید. قبلا وقتی این مشکل برای من پیش آمد من به این قسمت رفتم و لینک را به صورت دستی بهش معرفی کردم و مشکلم حل شد. البته کار وقت گیریه.

یه کار بهتر هم میشه کرد. به همون دلیلی که گفتم یعنی encoding مختلف صفحات که در کار با فایلهای فارسی خیلی مشکل پیش میاره بهتره شما یه کار بکنی. شما چند تا از صفحات html رو مثلا پنج یا شش تاش رو آپلود کن و من خودم اونها رو باهاش کار کنم. این جوری شاید بهتر بشه مشکل رو پیدا کرد.

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ایول
    نمیشد یه جواب بدی؟!!!!
    حسابی حالمو گرفتی مهدی جان.

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

حسابی حالمو گرفتی مهدی جان
    لعنت خدا بر من اگه عمدا بخوام كسي رو نا راحت كنم

با اين شباي احيا وقتم گرفته شده الان تازه اينارو ديدم و دارم تو دانشگام برات مينويسم

برم خونه بروي چشمام حتما

انشاالله كه مارو تو اين شب هاي عزيز حلا كني

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

اگه خدا بخواد دیگه کارا داره درست پیش میره

ولی یه راهنمایی میخواستم

نتونستم لینک بدم (شاید از گیجی خودم ) با اینکه فایلم رو به صورت html در اوردم ولی دیده نمیشه(در قسمت Index Entry>link>file select)
    پیغام میده که فایل html not found و معلومه که داره خالی می بنده

مجبورشدم در قسمت Preview از شاخه های ساخته شده کپی بگیرم زیر شاخه اصلی پیست کنم وارد Edit>word بشم از یجا دیگه(منظورم همون فایلی که تو قسمت بالا دیده نمیشد) مطالب رو کپی کنم داخلش پیست کنم بعد save کنم ولی یه مشکل
    شاخه قبلی که درست شده بود همانند شاخه جدیده میشه که درست کردم

انشا الله که درست بشه اگه نشد باید برم سر وقت htm یا pdf

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام.
    من به این قسمتی که گفتی رفتم. وقتی وارد قسمت file select شدم فایلی در پنجره دیده نمیشد. با زدن دکمه refresh هم باز فایلی دیده نمیشد.
    در بالای این پنجره یک منوی کرکره ای هست که به صورت پیش فرض روی Unused HTML Files هست. اگر اون رو روی All Files تنظیم کنی و Refresh رو بزنی فکر کنم مشکلت حل بشه.
    یک دلیل دیگه هم ممکنه داشته باشه. با این که گفتی فایلها رو به html تبدیل کردی، یک بار دیگه هم کنترل کن که پسوند فایلهات html هست یا htm . چون برنامه far از htm پشتیبانی نمیکنه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •