تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: مادربردم UEFI نداره و پشتیبانی نمی کنه؛ پس نمی تونم GPT برای هارد SSD داشته باشم و باید MBR باشه؟

داره خودمونی میشه Superist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2017

پيش فرض مادربردم UEFI نداره و پشتیبانی نمی کنه؛ پس نمی تونم GPT برای هارد SSD داشته باشم و باید MBR باشه؟

سلام

من برای اولین بار می خوام ویندوز و برنامه ها رو روی یک هارد SSD تازه و نو نصب کنم. مادربرد قدیمی هست و قابلیت UEFI نداره. آیا به این معنی هست که نمی تونم پارتیشن GPT برای هارد SSD داشته باشم و باید MBR انتخاب کنم؟ هارد SSD من نو هست و تازه می خوام یک ویندوز 10 روش نصب کنم و به غیر از ویندوز و برنامه ها چیزی دیگری روی این هارد نخواهد بود و یک HDD هم دارم که فایلهای دیتا روی آن هست.

ممنون

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام

من برای اولین بار می خوام ویندوز و برنامه ها رو روی یک هارد SSD تازه و نو نصب کنم. مادربرد قدیمی هست و قابلیت UEFI نداره. آیا به این معنی هست که نمی تونم پارتیشن GPT برای هارد SSD داشته باشم و باید MBR انتخاب کنم؟ هارد SSD من نو هست و تازه می خوام یک ویندوز 10 روش نصب کنم و به غیر از ویندوز و برنامه ها چیزی دیگری روی این هارد نخواهد بود و یک HDD هم دارم که فایلهای دیتا روی آن هست.

ممنون
    سلام
    بله، شما نمی توانید از GPT استفاده کنید، سیستم شما از بایوس پشتیبانی می کند و باید از MBR استفاده کنید.

3. این کاربر از AVAVA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Superist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2017

پيش فرض

سلام
    بله، شما نمی توانید از GPT استفاده کنید، سیستم شما از بایوس پشتیبانی می کند و باید از MBR استفاده کنید.
    اگر با MBR نصب کنم و بعد از نصب ویندوز با برنامه های مخصوص تغییر پارتیشن درایو SSD رو به GPT تغییر بدم مشکل پیش می آید یا اصلا امکان پذیر هست؟ چون قبلا برای HDD تغییر داده بودم و مشکلی بوجود نیامد. برای نصب ویندوز متوجه منظور شما شدم و با Rufus می دانم باید حالا MBR را انتخاب کنم؛ ولی بعد از نصب و از داخل ویندوز اگر MBR را بهGPT تغییر دهم آیا فرقی می کند؟ چون خواندم که برای SSD بهتر است GPT باشد تا MBR.

ممنون

5. این کاربر از Superist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

اگر با MBR نصب کنم و بعد از نصب ویندوز با برنامه های مخصوص تغییر پارتیشن درایو SSD رو به GPT تغییر بدم مشکل پیش می آید یا اصلا امکان پذیر هست؟ چون قبلا برای HDD تغییر داده بودم و مشکلی بوجود نیامد. برای نصب ویندوز متوجه منظور شما شدم و با Rufus می دانم باید حالا MBR را انتخاب کنم؛ ولی بعد از نصب و از داخل ویندوز اگر MBR را بهGPT تغییر دهم آیا فرقی می کند؟ چون خواندم که برای SSD بهتر است GPT باشد تا MBR.

ممنون
    بله ، بهتر است ولی پایه ای سیستم شما پشتیبانی نمی کند. اگر شما سیستمتان UEFI بود و سیستم MBR نصب کرده بودید اون وقت میشد از طریق نرم افرار تعییرش داد اما برای شما متاسفانه ممکن نیست
    نگران سرعت نباشید انقدر هست که رضایت تان را جلب کند

7. این کاربر از AVAVA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mehdi_vsgh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    توی لباسام

پيش فرض

ممنون
    سرعتشون فرق خاصی نداره که بخویان احساسش کنید

9. این کاربر از mehdi_vsgh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

یک مورد یادم رفت بگم
    ببینید SSD هارد نیست بلکه حافظه است باید بگین حافظه SSD
    همون طور که مهدی گفتن بنده بازم تاکید میکنم سرعتشون تفاوتی نمیکنه
    بزار توضیح کامل تری بهت بدم : ببین سیستم MBR یک سیستم 32 بیتی هست که تا 2 ترابایت از یک هارد رو پشتیبانی میکنه یعنی شما میتونید دوتا هارد دوترابایت رو روی یک سیستم MBR داشته باشید ولی نمیتوانید یک هارد مثلا 4 ترابایتی رو روی یک سیستم MBR بالا بیاورید این خطا بهت میده اما تو سیستم GPT برا اساس یک سیستم 64 بیتی پایه گذاری شده که به نوعی از هارد های با ظرفیت بسیار بالا پشتیبانی می کنن میتونیم بگیم نامحدود
    یک فرقی که دارند اینکه در سیستم MBR شما تا سه درایو بیشتر نمی توانید ایجاد کنید ولی در GPT این محدودیت حذف شده
    ولی در سرعت تفاوت خاصی ندارند که بخواین حساس بشید ، نصب کنید و از سرعت متفاوت ویندوزتون لذت ببرید

11. این کاربر از AVAVA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •