تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: روزه و دل درد

اگه نباشه جاش خالی می مونه samir.123's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    امارات متحده عربی

14 روزه و دل درد

سلام دوستان
    من روزه میگیرم بعد موقع افطار وقتی روزه رو باز میکنم نیم ساعت نگذشته معدم خیلی سنگین طور میشه
    یکم بالای ناف و آب دهنم هر چند دیقه همش خارج میشه
    قدیم یادمه عسل خوردم دقیقا همینجوری شده بودم سر دلم درد گرفت و ... (دیگه یادمه یکی گفت گرمی کردی ، سردی کردی، یه همچین چیزی)
    اینم میدونم مربوط به یه خوراکی هست که میخورم

حساسیت غذایی هم ندارم
    ولی میدونم بعضی خوراکی ها بعضی وقتا بهم نمیسازه و دقیقا همینجوری میشم. تا روز بعد که کلا خوب میشم!
    مثلا همون عسل رو چند بار خوردم و هیچی نشده، ولی بعضی وقتا عسل میخورم اینجوری میشم بلافاصله بعد خوردنش...

تو این چند روز هم دو بار اینجوری شدم
    یه روز هندونه خوردم فک کردم از اونه، دیگه نخوردم تا اینکه باز اینجوری شد.

خوراکم اینه موقع افطار : نون و پنیر و خرما و گردو - شربت vitmo که تو ترکیباتش توت هست
    بعد از این یه ربع بیست دیقه بعدش حلیم میخورم
    یا آش ... دیگه تا سحری چیزی نمیخورم

حلیم و آش رو بهش مشکوک بودم ... دقیقا با هر دو هم این سنگینی معده و ... دچارش شدم
    ولی باز یه روز دیگه که خوردم هیچیم نشد ! خانگی هم هستن و از جای درستی میگیرم.

یه چیزی هست بهم نمیسازه میخوام اونو کشف کنم! دکترم برم آخه میدونم یه قرص میده و تمام
    دکتر قدیم رفتم واسه همین جریان یه چند مدل قرص داد گفت درمان نداره
    سندروم روده تحریک پذیر داری!

پ ن: الان دردم اطراف ناف هستش
    نافمو محکم فشار میدم دردم کم میشه !
    Last edited by samir.123; 08-04-2022 at 18:28.

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

از عوارض روزه هست.

تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    امارات متحده عربی

پيش فرض

وقتی روزه نبودم و دچار این مشکل میشدم از عوارض چی بود؟!

اتفاقا ما مسلمانان اگر ببینیم روزه به بدن ما آسیب میزنه و توانایی اون رو نداریم اصلا روزه نمیگیریم
    این خواست خود خداوند هستش (سوره بقره)
    ولی من میدونم مشکلم برمیگرده به مصرف یک ماده خوراکی
    و اگه خودمو بر فرض مثال فریب بدم
    خدای خودمو که نمیتونم!

پس به جای حذف کلی روزه گرفتن
    ترجیح میدم اون خوراکی رو پیدا کنم که چی هست بهم نمیسازه تا بدون این مشکل
    ان شاالله باقی ماه مبارک رمضان هم روزه بگیریم ...

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بخون اینقدر ماورا طبیعه برای خودت نباف

یکی از دلایل عقب ماندگی مسلمانان همین خرافات و توهمات هست که هیچ پیشرفتی در قبال جهان ندارد.

5. این کاربر از italodance بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    امارات متحده عربی

پيش فرض

بخون اینقدر ماورا طبیعه برای خودت نباف

یکی از دلایل عقب ماندگی مسلمانان همین خرافات و توهمات هست که هیچ پیشرفتی در قبال جهان ندارد.

خب الان چند مسئله هست.
    1. به تو چه ؟!
    من روزه میگیرم ، به تو چه ؟!
    تو روزه نمیگیری؟ به درک ! نظر و عقیدت رو برای خودت نگه دار، من اینجا نیومده بودم نظرم در مورد رمضان کریم رو بگم یا نظرت رو بدونم چون برام پشیزی اهمیت نداره! ولی چون منو خطاب کردی جوابت رو میدم ...

(چون من همون اول که گفتی مضرات روزه هست فهمیدم هدفت چیه!) حالا اگه من میگفتم با مشروب و مواد و منکرات حالم خرابه میومدی بگی اینا مضرات بی دینی و بی ایمانی هست؟ عمرا !
    چون شما فریفته همین دو روز دنیا هستید.

2. ما نمیخوایم در جهان پیشرفت کنیم ، شما که مسلمون نیستی تا میتونی برو پیشرفت کن! (داخل پرانتز بگم که کم مسلمان نبوده که کم پیشرفت و افتخارآفرینی نکرده، ولی وفتی کور خود و بینای دیگری باشیم و مغرض باشیم و البته جاهل به علم و عمل، مسلما اونها رو نمیبینم و نادیده میگیریم!)
    خوارزمی ها و جابر بن حیان ها و خواجه نصیرالدین طوسی ها و فارابی ها و ابن سیناها و ... بی دین و ایمان نبودن، اتفاقا مسلمان مسلمان بودن...

3. دستور مستقیم الله برای تمام انسان ها (مسلمانان) این بوده که تو کامنت قبلی هم گفتم ، در صورت توان روزه بگیرید ! (و اگر نمیدونی بدون در ادیان الهی دیگه هم نماز و روزه بوده ولی تحریف کردن چون سختشون میشده!) شما همین اسلام که خاری در چشم امثالهم هست میدونی چه دستوری داده که اگر روزه به بدنت آسیب میرسونه و بیای روزه بگیری اون ثواب که چه عرض کنم گناهی هست برات؟!!! نه دیگه! دشمن اسلام و انسان مغرض مگه اینا رو میبینه؟؟؟

4. مقاله ای واسه من فرستادی که کارشناس همون مقاله پایینش نوشته : روزه به دلیل پاکسازی کبد و اندامهای داخلی از سموم و مواد اضافی و استراحت دادن به معده مفید هست و در کل خواص زیادی برای بدن داره مخصوصا اگر اصول تغذیه ای در اون رعایت بشه

ولی آیا انسان مغرض اهل تحقیق و اهل عدالت و بی طرفیه؟ خیر !من الان بخوام فواید روزه رو بگم تو روزه میگیری؟ مسلما نه! ولی منبع معتبر اینجا قرار میدم
    تا اگر روزی روزگاری انسان بی طرفی اینو دید بره بخونه متوجه بشه ... و باز هم میگم اسلام ضد افراط و تفریط هست.
    ولی جماعت بی دین و بی ایمان واقعا انسان های گمراهی هستن، همین دو روز پیش رفتم نون بخرم چنان دود سیگار رو میداد بیرون ، من روزه م و اگر جلوی من چیزی هم بخوری عین خیالم نیست، اینو تزکیه نفس میدونم، ولی حرمت نگه دار، احترام بذار... همونطور که تو هالووینی که ربطی بهت نداره رو جشن میگیری، کریسمسی که ربطی بهت نداره ، ولنتاینی که ربطی بهت نداره و و و رو برگزار میکنی و من مسلمان سکوت میکنم ، این ماه من روزه هستم اینجوری بی حرمتی نکن! من سکوت کردم ولی یه خانم سن بالا گفت خجالت بکش، در جوابش با تمسخر گفت میخواستی روزه نگیری !!! میبینی؟؟؟ شما جماعت غیر مسلمان هم هر چی پیشرفت کنید بر عکس ما که پیشرفت نمیکنیم!! ولی همین هستید ...

در کل ...

بررسی تاثیر روزه بر سکته مغزی، وزن بدن، فشار خون، بیماری‌های قلبی، طول عمر، زیبایی، نوسازی و تقویت بدن، رشد، دیابت، سرطان، ترشح کلسترول
    از منابع موثق علمی مانند: ncbi, pubmed, sciencedaily, nature انجام شده و با یه سرچ ساده میتونی بخونی ولی واقعا تاثیری روی دشمنان اسلام داره؟! خیر!
    حتی شما تحقیقات علمی رو هم زیر سوال میبرید چون در جهل هستید.
    مجله رسمی تغذیه بریتانیا، تحقیق دانشگاه کالیفرنیا، تحقیق سازمان بهداشت جهانی (WHO) و.... در مورد روزه انجام شده و تاثیراتش رو گفتن، ولی برای دشمن اسلام هیچ هیچ هیچ سودی نداره گفتن اینها... دنیا دنیای تکنولوژیست، یه سرچ ساده کنید همه اینها بدست میاد.

تو گوگل بزنید Effects of Ramadan paper و اصل مقاله با زبان انگلیسی رو مطالعه کنید، البته اگر زبان بلدید. البته شما که پیشرفته هستید!!!

سر انجام دشمنان الله و اسلام هم چیزی جز تباهی نیست...
    دیگه حرفی ندارم... چون خدای من گفته: اعرض عن الجاهلین

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

بنده قصدم تخریب روزه و انجام آن نیست
    قصدم دفاع بدون مغز از آن هم نیست.

بنده خودم تو عمرا اصلا لب به الکل و سیگار و قلیون نزدم و هیچ دفاعی هم از اشخاصی که مصرف کننده این موارد هستند هم نمیکنم.

البته الکل یکم خاصیت خوبی هم داره و فراموش نشود مخترع ایرانی آن:

که تنها مخترع نامدار اصیل ایرانی هست که در هم منبع بالا که میخوانید و میدانید:

ابوریحان بیرونی در رسالهٔ کوتاهی که در اواخر قرن ۱۱ میلادی نوشت رازی را به خاطر دیدگاه‌های دینی و فلسفی‌اش نقد کرده‌است. بیرونی فردی مسلمان بود در حالی که رازی دین را به باد انتقاد می‌گرفت.

پس صحبت سر عقل و منطق هست نه تعصب و پیروی کورکورانه.

نگاهی به کشورهای مسلمان شما بینداز بله کلا همگی سالم هستند. اصلا بیشترین قهرمانان ورزشی را فقط مسلمین دارند.

همیشه از مغز بهره جوید نه از چیز دیگری.
    Last edited by italodance; 08-04-2022 at 19:14.

پروفشنال sia0368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    تهران پاریس

پيش فرض

اکثر مقالات و تحقیقاتی که در مورد رژیم fasting diet هست و شما دارید به اونها استناد میکنید رو خوندم و هیچکدومشون آب رو از رژیم غذایی حذف نکردن و فقط یا غذا رو کامل حذف کردن یا خیلی میزان کالری رو کم کردن و درسته تاثیرات مثبت زیادی تو سلامتی عمومی داشته (البته باز هم همین رژیم هم که مفیده باید با نظر پزشک انجام بشه)
    مخالفان روزه بحثشون سر غذا نخوردن نیست, بلکه نیاشامیدن آب و دهیدراته شدن بدن هست که حتی فرد سالم هم بدون آب به کلیه و قلب و عروقش فشار میاره
    اگر مقاله یا تحقیقی دیدید که آب و مایعات توش حذف شده و تاثیر مثبتی رو بدن داشته معرفی کنید

9. این کاربر از sia0368 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

همون سندروم روده‌ی تجریک‌پذیر که دکتر بهتون گفته جزو مشکلات گوارشی هست که درمان 100٪ و کاملا مشخصی نداره
    یعنی ممکنه حالاحالاها باهاتون باشه و هرازچندگاهی اذیتتون کنه

قرصی که پزشک بهتون داد چه فایده‌ای داشت؟
    بعدش مجددا مراجعه کردین که نتیجه رو بگین و احیانا قرص دیگه‌ای بهتون بدن؟

اینکه گفتین دنبال این هستین که ببینین چه غذایی بهتون نمیسازه با مشورت با پزشک متخصص و تجربه‌ی شخصی‌تون به دست میاد
    مثلا یک هفته آش و حلیم رو حذف کنین و ببینین تغییری ایجاد میشه یا نه (به یک روز بسنده نکنین)

در کل هم توجه داشته باشین برای شمایی که مشکل گوارشی دارین، روزه گرفتن (به معنای تغییر گسترده‌ی عادت غذایی) احتمالا مشکل رو تشدید می‌کنه

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2022
    محل سكونت
    طهران کوچک

پيش فرض

من که روزه نمیگیرم این مشکلات را ندارم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •