تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: تشخیص کیلومتر واقعی خودروی دست دوم

داره خودمونی میشه alivolvo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

11 تشخیص کیلومتر واقعی خودروی دست دوم

در این قسمت میخوام روش تشخیص کیلومتر واقعی خودرو رو براتون توضیح بدم. بهتون آموزش بدم که چطور میتونید کیلومتر واقعی خودرو رو با دقت خوبی تشخیص بدید. همانطور که میدونید خیلی از مواقع فروشنده خودرو در زمان فروش خودرو کیلومتر اون رو دست کاری میکنه. متاسفانه خیلی از تعمیرکارها هم با دریافت مثلا 500.000 تومان حاضر هستند که کیلومتر خودرو رو کم کنند. در این حالت ممکنه به شما بگند که این خودرو که مثلا 6 سال از عمرش میگذره فقط 30.000 کیلومتر کار کرده و دست یک خانم دکتر بوده که فقط میرفته مطب و برمیگشته منزل و استفاده چندانی از این خودرو نمیکرده. در این حالت ممکنه قیمت خودرو را بسته به نوع خودرو (206 یا یک شاسی بلند کرده ای) بین 10.000.000 میلون تا 50.000.000 تومان به شما گرانتر بفروشند.
    پس در زمان خرید خودروی دست دوم خیلی دقت کنید که اینجوری سرتون رو کلاه نگذارند. با این روشی که بهتون آموزش خواهم داد به راحتی میتونید خودتان تست رو انجام بدید و کیلومتر کارکرد خودرو را تشخیص بدهید.

اگر هر سوال یا ابهامی داشتید مطرح کنید. بنده این روش رو خودم چند بار انجام دادم.

آخر فروم باز mehdi_vsgh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    توی لباسام

پيش فرض

در این قسمت میخوام روش تشخیص کیلومتر واقعی خودرو رو براتون توضیح بدم. بهتون آموزش بدم که چطور میتونید کیلومتر واقعی خودرو رو با دقت خوبی تشخیص بدید. همانطور که میدونید خیلی از مواقع فروشنده خودرو در زمان فروش خودرو کیلومتر اون رو دست کاری میکنه. متاسفانه خیلی از تعمیرکارها هم با دریافت مثلا 500.000 تومان حاضر هستند که کیلومتر خودرو رو کم کنند. در این حالت ممکنه به شما بگند که این خودرو که مثلا 6 سال از عمرش میگذره فقط 30.000 کیلومتر کار کرده و دست یک خانم دکتر بوده که فقط میرفته مطب و برمیگشته منزل و استفاده چندانی از این خودرو نمیکرده. در این حالت ممکنه قیمت خودرو را بسته به نوع خودرو (206 یا یک شاسی بلند کرده ای) بین 10.000.000 میلون تا 50.000.000 تومان به شما گرانتر بفروشند.
    پس در زمان خرید خودروی دست دوم خیلی دقت کنید که اینجوری سرتون رو کلاه نگذارند. با این روشی که بهتون آموزش خواهم داد به راحتی میتونید خودتان تست رو انجام بدید و کیلومتر کارکرد خودرو را تشخیص بدهید.

اگر هر سوال یا ابهامی داشتید مطرح کنید. بنده این روش رو خودم چند بار انجام دادم.
    والا من چشمام ضعیفه نمیتونم اموزش رو ببینم.
    میشه قسمت اموزش رو هایلایت کنی بتونم ببینمش!!؟؟؟؟

تاريخ عضويت
    Feb 2010

11

چشم آقا مهدی

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

اساس این روش، بر پایه این هست که کاتالیزور اگزوز عملکردش به تدریج تغییر میکنه. یعنی همینطور که داره کار میکنه عملکردش ضعیف و ضعیف تر میشه. میزان عملکرد کاتالیزور رو اگر بتونیم تشخیص بدیم، که میتونیم، پس قادر خواهیم بود به راحتی عمر خودرو رو تشخیص بدیم. البته این روش تخمینی هست . هیچ روش دقیقی وجود نداره که خیلی دقیق بتونه کیلومتر خودروی دستکاری شده رو تشخیص بده.

تصویر بالا مربوط به یک کاتالیزور اگزوز هست.
    برای اینکه بتوانید عمر این کاتالیزور را تخمین بزنید و بتوانید کیلومتر کارکرد خودرو را حدس بزنید به یک دستگاه دیاگ نیاز دارید. مثلا میتوانید خودروی مورد نظر را ببرید تعمیرگاه تا براتون دیاگ بزنه. یا اینکه اگر خودتان دیاگ بلوتوثی دارید این کار رو در پارکینگ منزل به راحتی انجام بدید. دقت کنید دیاگ مورد نظر باید قابلیت نمایش دادن پارامترها به صورت گراف رو داشته باشه تا این کار راحت تر انجام بشه. بنده خودم با دیاگ بلوتوثی و شخصی که مخصوص راننده ها (و نه تعمیرکارها) ساخته شده این تست رو انجام دادم.
    Last edited by alivolvo; 30-03-2022 at 12:06.

5. این کاربر از alivolvo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

دیاگ را به خودرو وصل کنید. در تمام خودروهای جدید یک سوکت 16 پین توسط شرکت سازنده در خودرو نصب شده است. این سوکت مخصوص دستگاه دیاگ شخصی و بلوتوثی میباشد. هدف این است که نصب و استفاده از دستگاه دیاگ ساده باشد. کافیست دستگاه دیاگ بلوتوثی را به این سوکت وصل کنید.
    دقت کنید که موتور خودرو و کاتالیزور باید قبلا به طور کامل گرم شده باشند. بهترین زمان برای این تست موقعی میباشد که پس از چند دقیقه رانندگی به منزل برگشته اید و هنوز موتور خودرو روشن و گرم است و آمپر آب نیز در وسط قرار دارد

در این حالت میتوانید نمودار ولتاژ سنسور اکسیژن بالا و نمودار ولتاژ سنسور اکسیژن پایین را ببینید. کمی صبر کنید تا خودرو کار کند و نمودار کامل شود. در این حالت پدال گاز را فشار ندهید. درحالی که موتور روشن است پدال گاز را رها کنید تا موتور به طور درجا کار کند. سیستم تهویه مطبوع و بویژه کولر باید خاموش باشد. سایر امکانات خودرو نیز بهتر است خاموش باشد. مثلا برف پاکن ها یا چراغها و سایر قابلیتها را خاموش کنید تا باری روی موتور نباشد.
    به نمودارهای بالا توجه کنید. ولتاژ سنسور اکسیژن بالا به صورت سینوسی خواهد بود. ولتاژ آن تقریبا بین 50 میلی ولت الی 800-900 میلی ولت نوسان خواهد داشت که این موضوع کاملا طبیعی میباشد.
    در خودروی مورد نظر ما همانطور که در تصویر فوق مشاهده میکنید ولتاژ سنسور اکسیژن پایین هم سینوسی میباشد که دامنه نوسان آن بین 300 میلی ولت الی 650 میلی ولت میباشد. این مسئله طبیعی نیست. در واقع محدوده نوسان نمودار ولتاژ سنسور اکسیژن پایین در این خودرو حدود 350 میلی ولت میباشد (حد فاصل 300 الی 650 میلی ولت) که مقدار زیادی هست. این مقدار به ما نشان میدهد که کاتالیست اگزوز فرسوده و مستهلک میباشد. میبایست تعویض گردد

هرچه نمودار ولتاژ سنسور اکسیژن پایین به یک خط صاف نزدیک تر باشد کاتالیزور اگزوز سالم تر است. در این خودرو که محدوده نوسان نمودار ولتاژ سنسور اکسیژن پایین حدود 350 میلی ولت میباشد خودرو در حدود 150.000 کیلومتر کار کرده و از ابتدا کاتالیزور نیز تعویض نشده است. اگر همین تست را مثلا سه سال قبل که کیلومتر کارکرد آن 90.000 کیلومتر بود، روی این خودرو انجام میدادیم محدوده نوسان ولتاژ سنسور اکسیژن پایین احتمالا به جای 350 میلی ولت، حدود 150 الی 200 میلی ولت میبود. در کاتالیزور نو و کاملا سالم، نمودار سنسور اکسیژن پایین به یک خط نزدیک می باشد و نوسانهای بسیار کمی دارد.
    با همین روش، به سادگی میتوانید عمر کاتالیزور اگزوز را تخمین بزنید. در صورتی که کاتالیزور اگزوز در خودروی مورد نظر شما تعویض نشده باشد و فابریکی باشد، عمر کاتالیزور برابر با عمر خودرو خواهد بود.
    اگر خواستید اصل مقاله و فیلمش رو ببینید کلمه ( تست کاتالیزور موبیکار ) رو در گوگل سرچ کنید. یا روی لینک زیر کلیک کنید

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by alivolvo; 23-06-2022 at 08:08.

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

اساس این روش، بر پایه این هست که کاتالیزور اگزوز عملکردش به تدریج تغییر میکنه. یعنی همینطور که داره کار میکنه عملکردش ضعیف و ضعیف تر میشه. میزان عملکرد کاتالیزور رو اگر بتونیم تشخیص بدیم، که میتونیم، پس قادر خواهیم بود به راحتی عمر خودرو رو تشخیص بدیم. البته این روش تخمینی هست . هیچ روش دقیقی وجود نداره که خیلی دقیق بتونه کیلومتر خودروی دستکاری شده رو تشخیص بده.

تصویر بالا مربوط به یک کاتالیزور اگزوز هست.
    برای اینکه بتوانید عمر این کاتالیزور را تخمین بزنید و بتوانید کیلومتر کارکرد خودرو را حدس بزنید به یک دستگاه دیاگ نیاز دارید. مثلا میتوانید خودروی مورد نظر را ببرید تعمیرگاه تا براتون دیاگ بزنه. یا اینکه اگر خودتان دیاگ بلوتوثی دارید این کار رو در پارکینگ منزل به راحتی انجام بدید. دقت کنید دیاگ مورد نظر باید قابلیت نمایش دادن پارامترها به صورت گراف رو داشته باشه تا این کار راحت تر انجام بشه. بنده خودم با دیاگ بلوتوثی و شخصی که مخصوص راننده ها (و نه تعمیرکارها) ساخته شده این تست رو انجام دادم.

سلام دوست عزیزم
    ضمن تشکر از مطلب شما بفرمایید که عملکرد دیاگ های بلوتوثی خوب هست یا نه؟ آسیبی به خودرو و ecu وارد نمیکنه ؟
    اگر برند و مارک خوبی میشناسید ممنون میشم معرفی کنید.

8. این کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2010

11 دیاگ بلوتوثی

سلام دوست عزیزم
    ضمن تشکر از مطلب شما بفرمایید که عملکرد دیاگ های بلوتوثی خوب هست یا نه؟ آسیبی به خودرو و ecu وارد نمیکنه ؟
    اگر برند و مارک خوبی میشناسید ممنون میشم معرفی کنید.
    سلام وقت شما بخیر.
    خواهش میکنم.
    د رجواب سوال اولتون: ببینید دیاگها هم مثل بقیه اجناس (مثلا مثل لنت خودرو) خوب و بد دارند. برخیهاشون کارکرد بهتر و برخیها کارکرد ضعیفتری دارند. بنده سالهاست که به واسطه شغلم از دستگاه دیاگ حرفه ای استفاده میکنم البته برای خودروی مشتریها. برای خودم هم چند سالیه که دیاگ اختصاصی خریده ام. ابتدا یک مدل سیمی رو خریدم که با یک سیم به خودرو وصل میشد و یک صفحه نمایش داشت که روی داشبورد با چسب خمیری نصبش کرده بودم. که اگر خواستید بگید که عکسش رو بفرستم. اون ضعفهایی داشت و خیلی از بخشهای خودرو رو نمیتونست ساپورت کنه و کارایی کمی داشت.
    تقریبا یک سالی میشه که یک مدل دیگه دارم. این مدل نیازی به سیم نداره و با بلوتوث اطلاعات رو میفرست روی گوشی. یعنی یک اپلیکیشن داره که شما باید نصب کنی روی موبایلت و از طریق موبایل به دستگاه وصل میشی. مزیتش اینه که در این مدل دستگاه دیاگ نه سیم داره نه باتری داره که بخواد خراب بشه. زمانی که به دستم رسید گفتند یک هفته گارانتی مرجوعی داره حتی اگر دستگاه خراب نباشه! یعنی مثلا اگر از خریدت خوشت نیاد پس میگیریم. البته یک سال هم گفتند که گارانتی داره.
    من برای ماشین خودم و دوستان و کلا اقوام، زیاد ازش استفاده میکنم کاربردهای زیادی داره.

اینکه ایا به خودرو و ECU آسیبی وارد میکنه یا خیر: اگر یک دستگاه دیاگ استاندارد باشه و کیفیت خوبی داشته باشه قطعا آسیبی وارد نمیکنه. بلکه برای عیب یابی خود ECU و سیستمهای برقی خودرو مفیده و در تمام نمایندگیهای رسمی ازشون استفاده میشه. اما وای به روزی که یه جنس بنجول و بی کیفیت بخرید. نه تنها پولتون رو هدر دادید، بلکه کلی هم درد سر براتون درست میکنه. این مدلی که من دارم به مدت تقریبا یکساله دارم استفاده میکنم و تا حالا به چندتا خودرو هم وصلش کردم و دیاگ زدم و حداقل توی این یکسال که برام کارکرده.

دیاگهای که مخصوص راننده ها تولید میشوند قابلیتهای اضافی و مخصوصی برای راننده ها دارند. مثلا دیاگ من قابلیت هدآپ دیسپلی داره که خودش خیلی ویژگی خوبیه.
    ضمنا پیشنهاد نمیکنم جنس چینی بخرید. چون خیلی مواقع با ماشینهای توی بازار ایران همخوانی ندارند.

اگر ابهام یا سوال دیگری داشتید در خدمتم. اگر مایل بودید بگید هم میتونم چندتا عکس ازش بگیرم براتون بفرستم. و هم کارهایی که باهاش کرده ام رو میتونم براتون بگم. (برای اینکه این پست بیش از حد طولانی نشه دیگه زیاد در این پست شرح ندادم).
    چند تا فیلم آموزشی به زبان فارسی هم ازش دارم.

یا حق...
    Last edited by alivolvo; 10-04-2022 at 10:46.

10. 2 کاربر از alivolvo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام وقت شما بخیر.
    خواهش میکنم.
    د رجواب سوال اولتون: ببینید دیاگها هم مثل بقیه اجناس (مثلا مثل لنت خودرو) خوب و بد دارند. برخیهاشون کارکرد بهتر و برخیها کارکرد ضعیفتری دارند. بنده سالهاست که به واسطه شغلم از دستگاه دیاگ حرفه ای استفاده میکنم البته برای خودروی مشتریها. برای خودم هم چند سالیه که دیاگ اختصاصی خریده ام. ابتدا یک مدل سیمی رو خریدم که با یک سیم به خودرو وصل میشد و یک صفحه نمایش داشت که روی داشبورد با چسب خمیری نصبش کرده بودم. که اگر خواستید بگید که عکسش رو بفرستم. اون ضعفهایی داشت و خیلی از بخشهای خودرو رو نمیتونست ساپورت کنه و کارایی کمی داشت.
    تقریبا یک سالی میشه که یک مدل دیگه دارم. این مدل نیازی به سیم نداره و با بلوتوث اطلاعات رو میفرست روی گوشی. یعنی یک اپلیکیشن داره که شما باید نصب کنی روی موبایلت و از طریق موبایل به دستگاه وصل میشی. مزیتش اینه که در این مدل دستگاه دیاگ نه سیم داره نه باتری داره که بخواد خراب بشه. زمانی که به دستم رسید گفتند یک هفته گارانتی مرجوعی داره حتی اگر دستگاه خراب نباشه! یعنی مثلا اگر از خریدت خوشت نیاد پس میگیریم. البته یک سال هم گفتند که گارانتی داره.
    من برای ماشین خودم و دوستان و کلا اقوام، زیاد ازش استفاده میکنم کاربردهای زیادی داره.

اینکه ایا به خودرو و ECU آسیبی وارد میکنه یا خیر: اگر یک دستگاه دیاگ استاندارد باشه و کیفیت خوبی داشته باشه قطعا آسیبی وارد نمیکنه. بلکه برای عیب یابی خود ECU و سیستمهای برقی خودرو مفیده و در تمام نمایندگیهای رسمی ازشون استفاده میشه. اما وای به روزی که یه جنس بنجول و بی کیفیت بخرید. نه تنها پولتون رو هدر دادید، بلکه کلی هم درد سر براتون درست میکنه. این مدلی که من دارم به مدت تقریبا یکساله دارم استفاده میکنم و تا حالا به چندتا خودرو هم وصلش کردم و دیاگ زدم و حداقل توی این یکسال که برام کارکرده.

دیاگهای که مخصوص راننده ها تولید میشوند قابلیتهای اضافی و مخصوصی برای راننده ها دارند. مثلا دیاگ من قابلیت هدآپ دیسپلی داره که خودش خیلی ویژگی خوبیه.
    ضمنا پیشنهاد نمیکنم جنس چینی بخرید. چون خیلی مواقع با ماشینهای توی بازار ایران همخوانی ندارند.

اگر ابهام یا سوال دیگری داشتید در خدمتم. اگر مایل بودید بگید هم میتونم چندتا عکس ازش بگیرم براتون بفرستم. و هم کارهایی که باهاش کرده ام رو میتونم براتون بگم. (برای اینکه این پست بیش از حد طولانی نشه دیگه زیاد در این پست شرح ندادم).
    چند تا فیلم آموزشی به زبان فارسی هم ازش دارم.

یا حق...

خیلی خیلی ممنون از اطلاعاتتون

اگر لطف کنید مارک و مدل دستگاهتون رو بگید ممنون میشم

اگر هم تمایل داشتید اصلا یه تاپیک مجزا برای معرفی دستگاه دیاگ خودتون بزنید و تصاویرش و فیلمها رو هم اونجا بذارید که علاوه بر من، دیگران هم بتونن استفاده کنن ازش

12. این کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

خیلی خیلی ممنون از اطلاعاتتون

اگر لطف کنید مارک و مدل دستگاهتون رو بگید ممنون میشم

اگر هم تمایل داشتید اصلا یه تاپیک مجزا برای معرفی دستگاه دیاگ خودتون بزنید و تصاویرش و فیلمها رو هم اونجا بذارید که علاوه بر من، دیگران هم بتونن استفاده کنن ازش
    خواهش میکنم. امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه.

مارک و مدل دستگاه من اینه: دیاگ بلوتوثی موبیکار

اگر همین ((دیاگ بلوتوثی موبیکار)) رو توی گوگل سرچ کنید پیداش میکنید. اما لینک یکی از فیلمهای آموزشی شرکتشون رو برتون میگذارم. توی همون صفحه قیمت و شرایط خرید رو هم نوشته. اگر مطالعه کردید و براتون مفید بود، دعا بفرمایید.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یک دیاگ حرفه ای اما استفاده ازش خیلی ساده است، دوست من. ولی برای من که کاربردهای متنوعی داشت. اگر دوست داشتید استفاده هایی که شخصا ازش کردم و کاربردهایی که برای شخص من داشته رو براتون بگم. البته اون پیشنهادتون هم در مورد ایجاد یک تاپیک مجزا هم میتونه خوب باشه.
    راستی من چند روزی مشغول کارهای شرکت بودم و نرسیدم سر بزنم به اینجا. ببخشید که دیر شد. اینجا فروم خوبیه. سعی میکنم بیشتر سر بزنم که از تجربیات شما و دوستان دیگه بیشتر استفاده کنم.
    Last edited by alivolvo; 27-04-2022 at 08:17.

14. این کاربر از alivolvo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

در مورد دیاگ مخصوص راننده ها (نه مکانیکها یا باتری سازها) هم یک تاپیک جداگانه زدم که لینکش رو اینجا میگذارم اگر دوست داشتید مطالعه کنید.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •