تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: پیدا کردن تکراری ها بصورت موردی

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض پیدا کردن تکراری ها بصورت موردی

سلام عزیزان.
    یک سوال داشتم. من بصورت روزانه میخوام تعدادی رقم که به صورت کد ملی هست رو وارد اکسل کنم.
    هر روز این کارو میخوام ادامه بدم و مسلما دیتای زیادی میشه.
    حالا در واقع هدفم اینه که از بین این کدهای ملی که هر روز وارد میکنم. اون ها که تکراری هستن رو پیدا کنم. ببینم هر کدوم در چه روزی ثبت شدن. و چند بار ثبت شدن که ینی چند بار تکرار شدن. مثلا در چند روز ثبت شدن. مثلا ممکنه یک کد 5 بار یا ده بار تکرار شه.
    حالا تو اکسل با گزینه Duplicate Values میتونم تکراری ها رو بیینم. ولی مشکلم اینه که فقط اینا رو هایلایت میکنه. و مثلا نمیگه فلان کد چند بار تکرار شده.
    میخواستم ببینم ایا راهی هست که وقتی تکراری ها رو نشون داد کنارش نشون بده که این عدد چند بار دیگه در این لیست تکرار شده ؟ ینی کنار هر کد تعداد تکرار هاشم بذاره که بفهمم هر کد چند بار تکرار میشه تو این لیست طولانی.
    Last edited by zeos; 04-02-2022 at 18:48.

آخر فروم باز mehdi_vsgh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    توی لباسام

پيش فرض

سلام عزیزان.
    یک سوال داشتم. من بصورت روزانه میخوام تعدادی رقم که به صورت کد ملی هست رو وارد اکسل کنم.
    هر روز این کارو میخوام ادامه بدم و مسلما دیتای زیادی میشه.
    حالا در واقع هدفم اینه که از بین این کدهای ملی که هر روز وارد میکنم. اون ها که تکراری هستن رو پیدا کنم. ببینم هر کدوم در چه روزی ثبت شدن. و چند بار ثبت شدن که ینی چند بار تکرار شدن. مثلا در چند روز ثبت شدن. مثلا ممکنه یک کد 5 بار یا ده بار تکرار شه.
    حالا تو اکسل با گزینه Duplicate Values میتونم تکراری ها رو بیینم. ولی مشکلم اینه که فقط اینا رو هایلایت میکنه. و مثلا نمیگه فلان کد چند بار تکرار شده.
    میخواستم ببینم ایا راهی هست که وقتی تکراری ها رو نشون داد کنارش نشون بده که این عدد چند بار دیگه در این لیست تکرار شده ؟ ینی کنار هر کد تعداد تکرار هاشم بذاره که بفهمم هر کد چند بار تکرار میشه تو این لیست طولانی.
    جلوی اون ستون از دستور Countif میتونید استفاده کنید که تعداد تکرار رو نشون بده

3. این کاربر از mehdi_vsgh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

جلوی اون ستون از دستور Countif میتونید استفاده کنید که تعداد تکرار رو نشون بده
    ممنون ولی میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟ چطوری تکرار رو بیارم تو دستور. چون زیاد بلد نیستم کار با اکسل رو.

تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    توی لباسام

پيش فرض

ممنون ولی میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟ چطوری تکرار رو بیارم تو دستور. چون زیاد بلد نیستم کار با اکسل رو.
    فرض کن شما در ستون A:A دارید کد ملی ها را مینویسید (در ستون A کد ملی ها رو وارد میکنید!)
    حالا جلوی اولین کد ملی این دستور رو کپی کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

6. این کاربر از mehdi_vsgh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

فرض کن شما در ستون A:A دارید کد ملی ها را مینویسید (در ستون A کد ملی ها رو وارد میکنید!)
    حالا جلوی اولین کد ملی این دستور رو کپی کنید
    کد:
    یک دنیا ممنون اقا مهدی بابت پاسخ. ولی شرمندتم. اگر میشه یکم بیشتر از روی این عکس که میذارم توضیح بدین

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببین این یک قسمت از فایل منه که همین طور ادامه داره و هر روز یک ستون بهش اضافه میشه که توش کدها نوشته میشن . من میخوام جلوی این کد ها که هر بار نوشته میشن بنویسه این کد چند بار دیگه تکرار شده. ینی در واقع تعداد تکرار ها رو جلوی هر کد بنویسه و هر روز که چندتا جدید وارد شد بنویسه که چندین باره.
    اینجا الان قرمز ها تکراری هستن. ولی نمیدونم چند بار تکرار شدن تو لیست
    این توضیح شما رو نتونستم انجام بدم. چون مقدایر رو نمیدونم درست چطوری بزنم که شما گفتین. بازم پیشاپیش ممنونم ازت
    Last edited by zeos; 05-02-2022 at 16:25.

تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    توی لباسام

پيش فرض

یک دنیا ممنون اقا مهدی بابت پاسخ. ولی شرمندتم. اگر میشه یکم بیشتر از روی این عکس که میذارم توضیح بدین

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببین این یک قسمت از فایل منه که همین طور ادامه داره و هر روز یک ستون بهش اضافه میشه که توش کدها نوشته میشن . من میخوام جلوی این کد ها که هر بار نوشته میشن بنویسه این کد چند بار دیگه تکرار شده. ینی در واقع تعداد تکرار ها رو جلوی هر کد بنویسه و هر روز که چندتا جدید وارد شد بنویسه که چندین باره.
    اینجا الان قرمز ها تکراری هستن. ولی نمیدونم چند بار تکرار شدن تو لیست
    این توضیح شما رو نتونستم انجام بدم. چون مقدایر رو نمیدونم درست چطوری بزنم که شما گفتین. بازم پیشاپیش ممنونم ازت
    تصور من این بود که همه کد ملی ها زیر هم وارد میشد اینکه چند ستون دارید واقعیتش بنده نمیتونم کمک کنم

تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

تصور من این بود که همه کد ملی ها زیر هم وارد میشد اینکه چند ستون دارید واقعیتش بنده نمیتونم کمک کنم
    به هرحال ممنون . فقط سوال اخر. اگر با توجه به همین عکس. من همه کد ها رو در یک ردیف وارد کنم طبق گفته ی شما. اون وقت چطوری میشه این دستور رو وارد و دفعات تکرار رو فهمید؟ چون من اینا رو بصورت ردیف هم پشت هم وارد کردم باز کد شما رو زدم جلوی اولین کد ملی. ارور میده و کاری نمیکنه
    Last edited by zeos; 05-02-2022 at 22:26.

تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    توی لباسام

پيش فرض

به هرحال ممنون . فقط سوال اخر. اگر با توجه به همین عکس. من همه کد ها رو در یک ردیف وارد کنم طبق گفته ی شما. اون وقت چطوری میشه این دستور رو وارد و دفعات تکرار رو فهمید؟ چون من اینا رو بصورت ردیف هم پشت هم وارد کردم باز کد شما رو زدم جلوی اولین کد ملی. ارور میده و کاری نمیکنه
    همه کدها رو زیر هم بنویسید
    در خانه B2 کد زیر رو وارد کنید
    کد:
    بعد با استفاده از قابلیت Autofill این دستو رو رتا پایین صفحه ادامه بدید

تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

همه کدها رو زیر هم بنویسید
    در خانه B2 کد زیر رو وارد کنید
    کد:
    بعد با استفاده از قابلیت Autofill این دستو رو رتا پایین صفحه ادامه بدید
    ستونی نوشتم ولی متاسفانه بعد از نوشتن فرمول جلوی اولین کد باز هم چیزی اعمال نشد و تا اخر فقط فرمول =COUNTIF(A:A,A2) رو نوشت. و فرمول رو اعمال نکرد. به هرحال ممنون از وقتی که گذاشتی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •