تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: اضافه کردن پورت USB3 و SATA 3 به مادربرد میشه؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2022

14 اضافه کردن پورت USB3 و SATA 3 به مادربرد میشه؟

سلام از طریق اسلایت PCIe x1 یا اسلایت PCI اگه پورت usb 3 به مادربرد اضافه کنم ایا در بوت قابل مشاهده هست اون پورت؟
    دوم اینکه واقعا از بابت عملکرد یو اس بی تری میشه یا فقط در ظاهره؟
    سوم اینکه بفرمایید با توجه به اینکه مادربردم فقط SATA 2 هست با از طریق اسلایت میشه SATA3 اضافه کرد و باز همون سوالات بالا ایا در بوت دیده میشه و آیا واقعا از بابت عملکرد ساتا ۳ میشه؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام از طریق اسلایت PCIe x1 یا اسلایت PCI اگه پورت usb 3 به مادربرد اضافه کنم ایا در بوت قابل مشاهده هست اون پورت؟
    سوم اینکه بفرمایید با توجه به اینکه مادربردم فقط SATA 2 هست با از طریق اسلایت میشه SATA3 اضافه کرد و باز همون سوالات بالا ایا در بوت دیده میشه و آیا واقعا از بابت عملکرد ساتا ۳ میشه؟
    سلام .
    از طریق اسلایت PCIe x1 یا اسلایت PCI اگه پورت usb 3 به مادربرد اضافه کنم ایا در بوت قابل مشاهده هست اون پورت؟
    با همان USB2 سیستم خودتان تست کنید. اگر تونستید از روی یک فلش بوتیبل، سیستم رو بوت کنید پس نباید مشکلی با USB3 داشته باشید. البته برای سیستمهای قدیمی شاید روش گفته شده در زیر برای بوت از USB مفید باشه.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در عمل USB3 میشه. یعنی سرعت افزایش پیدا میکنه.

با توجه به اینکه مادربردم فقط SATA 2 هست با از طریق اسلایت میشه SATA3 اضافه کرد و باز همون سوالات بالا ایا در بوت دیده میشه و آیا واقعا از بابت عملکرد ساتا ۳ میشه؟
    معمولاً هارد دیسکهای بوتیبل رو میتونید به این کارتها متصل کنید و سیستم رو بالا بیارید ولی توصیه میکنم هارد دیسکهایی که روی آن ویندوز (یا هر سیستم عامل دیگه ای که نصب هست) رو به SATA اصلی مادربرد متصل کنید و هارد دیسکهای اضافی رو به کارت SATA متصل کنید.
    سرعت SATA3 بیشتر هست ولی پهنای باند SATA2 برای هارد دیسکها کاملاً کافی هست مگر اینکه قصد نصب SSD رو داشته باشید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2022

پيش فرض

معمولاً هارد دیسکهای بوتیبل رو میتونید به این کارتها متصل کنید و سیستم رو بالا بیارید ولی توصیه میکنم هارد دیسکهایی که روی آن ویندوز (یا هر سیستم عامل دیگه ای که نصب هست) رو به SATA اصلی مادربرد متصل کنید و هارد دیسکهای اضافی رو به کارت SATA متصل کنید.
    سرعت SATA3 بیشتر هست ولی پهنای باند SATA2 برای هارد دیسکها کاملاً کافی هست مگر اینکه قصد نصب SSD رو داشته باشید.
    الان که هارد ۷۲۰۰ دور ساتا ۳ دارم روی ساتا ۲ از حداکثر قابلیتش استفاده میشه؟

اسلایت PEX1_1 همون PCI اکسپرس هست؟ دو تا از اینا دارم که با تبدیل میخواستم ساتا بهش اضافه کنم برای نصب هارد ساتا ۳ ای که دارم و یکی هم برای اضافه کردن پورت usb ۳ چون یه هارد پرتابل هم دارم که usb ۳ هست ولی این پورتو ندارم.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

الان که هارد ۷۲۰۰ دور ساتا ۳ دارم روی ساتا ۲ از حداکثر قابلیتش استفاده میشه؟
    بصورت تئوری پهنای باند SATAII سیصد مگابایت در هر ثانیه هست و اگر تست Read هارد دیسک WD red 10TB که 7200RPM هست رو دیده باشید (پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) حداکثر 262 مگابایت بوده و در نتیجه پهنای باند SATAII سرعت این هارد دیسک رو پوشش میده. البته بازهم تاکید میکنم بصورت تئوری هست. اگر میخواهید مطمئن بشید باید مثل همین تست، یک تست Read و یا Write از هارد دیسک بگیرید. اگر نمودار در مراحل اول تقریباً بصورت افقی باشه و سپس نزول میکنه مشخص میشه که پهنای باند SATAII کم میاره.

اسلایت PEX1_1 همون PCI اکسپرس هست؟ دو تا از اینا دارم که با تبدیل میخواستم ساتا بهش اضافه کنم برای نصب هارد ساتا ۳ ای که دارم و یکی هم برای اضافه کردن پورت usb ۳ چون یه هارد پرتابل هم دارم که usb ۳ هست ولی این پورتو ندارم.
    بله، همان PCIe هست (مدل مادربردتان چی هست؟). PEX1 کوچکترین اسلات و PEX16 بزرگترین اسلات هست که معمولاً برای کارت های گرافیک استفاده میشه. اگر کارت SATA که از نوع PCIe باشه میتونید در هر اسلات PCIe مادربرد نصب کنید حتی PEX16 ولی نمیتونید در اسلات PCI (بدون اکسپرس) قراربدید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •