تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: مشکل با CPU هنگام انکود فیلم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض مشکل با CPU هنگام انکود فیلم

سلام دوستان
    من هرچی سعی میکنم که CPU رو هنگام انکود (یا همون رندر نرم افزاری) فعال کنم هیچ فایده ای نداره.
    وقتی از performance میزان بهره بری از cpu رو نگاه میکنم روی 0% هست!! با اینکه 12 هسته داره cpu سرور من و انکود فیلم ها کلی طول میکشه! فقط از رم کار میکشه اونم به میزان 20%.
    به نظر شما چجوری باید از CPU کار بکشم؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه mgha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام دوستان
    من هرچی سعی میکنم که CPU رو هنگام انکود (یا همون رندر نرم افزاری) فعال کنم هیچ فایده ای نداره.
    وقتی از performance میزان بهره بری از cpu رو نگاه میکنم روی 0% هست!! با اینکه 12 هسته داره cpu سرور من و انکود فیلم ها کلی طول میکشه! فقط از رم کار میکشه اونم به میزان 20%.
    به نظر شما چجوری باید از CPU کار بکشم؟
    از چه برنامه ای برای انکود استفاده میکنی ؟ هندبریک ؟ رم تاثیری رو سرعت انکود نداره. شما یا با سی پی یو باید انکود کنی یا با کارت گرافیگ یا با چیپ گرافیگی سی پی یو. تو برنامه شما باید انکودر رو مشخص کنی. اسم برنامه رو بگو ببینم چی هستش.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

از چه برنامه ای برای انکود استفاده میکنی ؟ هندبریک ؟ رم تاثیری رو سرعت انکود نداره. شما یا با سی پی یو باید انکود کنی یا با کارت گرافیگ یا با چیپ گرافیگی سی پی یو. تو برنامه شما باید انکودر رو مشخص کنی. اسم برنامه رو بگو ببینم چی هستش.
    روی سرور اختصاصی هستم که رم (32) و سی پی یو (2 تا 12 هسته 24 ترد) با هارد ssd روش نصبه.
    من با برنامه megui و ffmpeg انکود میکنم و توی انکود x265 خیلی خیلی سرعت پایینه تاحدی که 2-3 روز طول میکشه!
    من موندم با 24 هسته چرا اینجوریه. آخه وقتی از task manager هم نگاه میکنم پرفورمنس سی پی رو، میبینم که حتی 1 درصد هم ازش کار نمیکشه!
    Last edited by doostanehsoft; 31-01-2022 at 21:40.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

به مدل سی پی یو ربط نداره؟ چون من از مدل زئون استفاده میکنم. corei7 بهتر نیست؟ البته اینی که من دارم خیلی هم تعداد هستش بالاست

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

به مدل سی پی یو ربط نداره؟ چون من از مدل زئون استفاده میکنم. corei7 بهتر نیست؟ البته اینی که من دارم خیلی هم تعداد هستش بالاست
    مدل دقیق سی پی یو رو بگی بهت میگم. megui رو 6 7 سالی میشه دست بهش نزدم. ولی اگه درست تو ذهنم باشه megui اول صدا رو جدا تبدیل میکنه که اون سی پی یو رو درگیر نمیکنه خیلی بعد میره سراغ ویدئو . مثل اینکه شما سرور با دو تا سی پی یو فیزیکی داری. اونا بدرد انکود سریع نمیخورن. برای انکود با اونا باید 3 الی 4 تا فایل بزنی همزمان انکود بشه تا از ظرفیت سی پی یو ها بتونی استفاده کنی. برای انکود سریع base clock سی پی یو و جدیدتر بودن سی پی یو مهمتر هستش تا تعداد هسته ها. بعدش سرعت انکود بستگی به رزولوشن و نوع فیلم (اکشن باشه مثلا بیشتر طول میکشه و حجم فایل نهایی بیشتر میشه) و اینکه x264 یا x265 باشه فرق میکنه. اگه میخوای از سورس کیفیت بالا خروجی مثلا 720p با کیفیت مطلوب ولی حجم پایین در بیاری هندبریک خیلی بهتره. برای کدک صدا هم HE-AAC از همه بهتره برای انکود فایل کم حجم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

intel xeon cpu e5-2695 v2 @ 2.40.GHz 2.39 GHz

من بیشتر با x265 مشکل دارم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

نمیشه با یه روشی قدرت تمام هسته رو روی یکی متمرکز کرد؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

نمیشه با یه روشی قدرت تمام هسته رو روی یکی متمرکز کرد؟
    تا اونجایی که من میدونم نه امکانش نیست. نگفتید به من که میخواید فایل با کیفیت و حجم بالا خروجی بگیرید یا میخواید کیفیت مناسب و حجم کم بگیرید ؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

تا اونجایی که من میدونم نه امکانش نیست. نگفتید به من که میخواید فایل با کیفیت و حجم بالا خروجی بگیرید یا میخواید کیفیت مناسب و حجم کم بگیرید ؟
    هم میخوام با کیفیت بالا (همون اصلی) خروجی بگیرم و هم کم حجم. همونطور که گفتم بیشتر تو انکود x265 خیلی خیلی سرعت پایینه.
    فقط اینکه این مدل سی پی یو که فرستادم اوکی هست به نظرتون؟ بهتر نیست با یدونه core i7 یا core i9 جایگزین بشه؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

هم میخوام با کیفیت بالا (همون اصلی) خروجی بگیرم و هم کم حجم. همونطور که گفتم بیشتر تو انکود x265 خیلی خیلی سرعت پایینه.
    فقط اینکه این مدل سی پی یو که فرستادم اوکی هست به نظرتون؟ بهتر نیست با یدونه core i7 یا core i9 جایگزین بشه؟
    کیفیت خوب و حجم کم با هم خیلی همخوانی ندارن. البته بستگی داره کیفیت خوب رو چجوری تعریف کنی. i7 های جدید خوب هستن اگر بودجه دارید میتونید از هتزنر سرور بگیرید. فکر کنم ارزونترین ها رو اونا دارن. البته اینم بگم که سرعت انکود بسته به تنظیماتی که شما انجام میدی و نوع فیلم داره. مثلا یه فیلم درام انکود کردنش خیلی راحتتر از یه فیلم اکشن با صحنه های تند و سریع هستش. فیلم درام رو میشه با بیت ریت کمتر کیفیت بهتر گرفت ولی اکشن رو نمیشه. البته من خودم بیت ریت رو دستی تنظیم نمیکنم و با CRF کار میکنم بهتره. در کل میگم هندبریک رو هم تست کن اگه کدک صدا رو هم خواستی به هندبریک اضافه کنی نسخه nightly از سایتش بگیر و بگو من فایل dll رو بهت بدم که کدک صدا رو هم بهش اضافه کنه. اگر هم بلدی خودت میتونی دستی کامپایل کنی و فایل dll رو برای اضافه کردن کدک صدا به برنامه تو ویندوز اضافه کنی.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •