تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: سیستمی با روزی یک بار صفحه آبی مرگ در ویندوز 10 - اما در لینکوس بدون حتی یک بار کرش و هنگ. آخه چرا؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه zelda64's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض سیستمی با روزی یک بار صفحه آبی مرگ در ویندوز 10 - اما در لینکوس بدون حتی یک بار کرش و هنگ. آخه چرا؟

با سلام خدمت دوستان و اساتید انجمن.

سیستم من با مشخصات زیر است:

CPU: 4790K
    CPU Cooler : Thermalright Macho Rev.A
    MB: Asus H97 Pro
    RAM : 32 Gigabyte DDR3 – 1600MHZ (4*8)
    VGA: PNY Quadro K2200 4GB GDDR5 VRAM
    HDD: 3 * 3TB

دوستان این سیستم به هیچ وجه اورکلاک نشده است.
    از این سیستم برای ساخت انیمیش 3بعدی و رندر استفاده میکنم.

و سه تا سیستم عامل روی آن نصب دارم. روی هر هارد یک سیستم عامل مجزا.
    لینوکس CENT-OS-7
    ویندوز 7
    ویندوز10

در این مدت 6 سالی که از این سیستم استفاده میکنم این مشکل بزرگ برای من در سیستم عامل ویندوز 10 پیش می‌آید.

در سیستم عامل ویندوز 10 روزی حداقل یک بار با صفحه آبی مرگ مواجه می‌شوم !

در سیستم عامل ویندوز 7 ماهی یک بار با صفحه آبی مرگ مواجه می‌شوم !

و نکته بسیار عجیب اینکه:
    در طی 6 سال گذشته در لینوکس CENT-OS-7 حتی یک بار، هم سیستم دچار کرش و هنگ نشده است.

نکته مهم : روی این سیستم بیش از 20 بار ویندوز 10های مختلف را روی هاردهای مختلف نصب کردم از قدیمی‌ترین بیلد تا جدیدترین آنها.
    چندین بار ویندوز 10 سوپر لایت هم نصب کردم . هیچی فرقی نمیکند و باز سهمیه روزی حداقل یک بار صفحه آبی مرگ را داشته‌ام. انواع درایور را هم امتحان کردم . از درایور درونی ویندوز 10 تا درایور رسمی باز هم فرقی نمیکند.

نکته 1- ممکن است پاسخ دهید که برای حل مشکلاتم برای همیشه کوچ بکنم به لینوکس CENT-OS-7

موضوع اینست که بعضی از نرم افزارهای گرافیکی و بسیاری از پلاگینهای گرافیکی که من با آنها کار میکنم ، نسخه لینوکس ندارند.

2- باز ممکن است پاسخ دهید که سخت افزارم قدیمی است و مناسب ویندوز 10 نیست.

ولی موضوع عجیب اینست که من یک سیستم قدیمی تر دارم با مشخصات زیر که از 4 سال قبل روی آن فقط ویندوز 10 نصب کردم و در این 4 سال که ویندوز 10 روی آن است حتی یکبار هم با صفحه آبی مرگ مواجه نشده است :
    Intel Core i7-870
    ASUS P7H55-M
    RAM : 16 Gigabyte DDR3 – 1333MHZ (4*4GB)
    VGA: PNY Quadro Quadro FX 1800 768MB GDDR3 VRAM
    HDD: 2TB

--------------------

اساتید عزیز لطفاً من رو راهنمایی کنید چون برای کارم به 32 گیگابایت رم نیاز دارم و مجبورم با همین سیستم کار کنم از طرفی به نرم افزارهاو پلاگینهای به روز و جدیدی که فقط روی ویندوز 10 ارائه میشود هم نیاز دارم.

اگر مشکل سخت افزاری است چرا در ویندوز 7 و لینوکس (به هیچ وجه) این مشکل دیده نمیشود.

اساتید عزیز لطفاً من رو راهنمایی کنید به نظر شما دلیل این مشکل چیست؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام.

1. در قدم اول با نرم افزار Memtest86 بصورت بوتیبل رم های سیستم رو بررسی کنید و مطمئن بشید رم ها خطایی ندارند.
    2. از سلامتی هارد دیسک هم مطمئن بشید. قسمت Health نرم افزار HD tune رو بررسی کنید و مطمئن بشید هارد دیسک مورد نظر (که سه عدد روی سیتم شما نصب هست) بدون خطا باشد.
    3. قطعات اضافه مثلاً کارت هایی که کم استفاده میکنید یا نیازی ندارید از سیستم جدا کنید.
    4. دمای سیستم (قطعات مختلف مثلاً GPU و CPU) رو پیوسته کنترل کنید. چه در حالت بیکاری و چه در حالت لود کامل.
    5. اگر امکانپذیر هست بعضی قطعات بین سیستم جدید و قدیم جهت اطمینان از سلامتی جابجا کنید مثلاً پاور.

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

خیلی خیلی ممنون از پاسخگویی و راهنمایی شما:

1- هارد سلامت هارد را چک کنید با نرم افزار :
    سلامت هاردها را هر روز با Hard.Disk.Sentinel.Pro و HDTune چک میکنم ، همه هاردها 100 درصد سالم و سلامت میزند با دمای حداکثر 36 تا 37 درجه

2- رم ها را با memtest تست کنید ارور نداشته باشه
    به خاطر کارم و شبیه سازی ذرات که تمام 32 گیگ رم رو پر میکند ، ماهی یک بار رم ها با memtest و همچنین windows memory diagnostic تست میکنم کاملاً سالم و بدون هیچ نوع خطا و ارور

3- قطعات اضافه مثلاً کارت هایی که کم استفاده میکنید یا نیازی ندارید از سیستم جدا کنید.

DVD RW را هم چون کاربردی نداشت 2 سال است جدا کرده ام - غیر از قطعات اصلی هیچ قطعه ای متصل نیست مثل هارد اکسترنال

4. دمای سیستم (قطعات مختلف مثلاً GPU و CPU) رو پیوسته کنترل کنید. چه در حالت بیکاری و چه در حالت لود کامل
    کولینگ سیستم مناسب است دمای سی پی بعد از چند روز کار رندر حداکثر به 75 میرسد دمای مادر برد به 38 درجه هاردها هم 35 درجه و کارت گرافیک هم هنگام کار سنگین مثلاً شبیه سازی با CUDA به دمای 60 درجه میرسد این دماها بیشترین دمای ثبت شده در 6 سال اخیر هستند

5. اگر امکانپذیر هست بعضی قطعات بین سیستم جدید و قدیم جهت اطمینان از سلامتی جابجا کنید مثلاً پاور

پاور و رمها (16 گیگ) . کارت گرافیک و هارد ها را جابجا کردم فرقی نکرده است

نکته بسیار مهم : اگر مادربرد و یا سی پی یو ایراد دارند چگونه میتوانند بارها و بارها تحت سیستم عامل لینوکس توزیع CENT-OSو یا توزیع Fedors و حتی ویندوز 7 64 بیتی ، بیش از 6 روزکاری (حدود 150 ساعت) زیر بار رندر 100 درصد شبیه سازی آب و آتش و دود و خاک در نرم افزار هودینی و مایا قرار بگیرند ، آن هم در شرایطی که صد در صد RAM پر میشود و حدود 200 گیگابایت هم از ویرچوآل مموری هارد هم اشغال میشود. چگونه است که این قطعات هیچگونه مشکلی در لینوکس و مشکلات بسیار بسیار کم در ویندوز 7 دارند، اما در ویندوز 10 روزی یک بار کرش میکنند .واقعاً معما است؟ ( دمای پردازنده در طی رندرهای چندروزه از 75 درجه بالاتر نمیرود .)

پروفشنال ghnjfg's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

مشخصه یکی از نرم افزار ها یا پلاگین ها دلیل کرش هست
    با آپدیت یا غیر فعال کردن یکی از برنامه ها شاید مشکل حل بشه
    ویندوز 11 روهم امتحان کنید

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

...

ولی موضوع عجیب اینست که من یک سیستم قدیمی تر دارم با مشخصات زیر که از 4 سال قبل روی آن فقط ویندوز 10 نصب کردم و در این 4 سال که ویندوز 10 روی آن است حتی یکبار هم با صفحه آبی مرگ مواجه نشده است
    ...

سلام

بنظر من جواب مشکل شما توی جمله بالاست ... اگر براتون ممکنه یکبار لینوکس رو کلا پاک کنید، به همراه تمام برنامه های مربوط به لینوکس و فقط ویندوز نصب باشه ... احتمالا مشکل رفع می شه ...

حالا چرا این رو می گم ... چند وقت پیش مجبور شدم برای اجرای یه بازی جدید روی ویندوز 7 برنامه ی نصب کنم که در اصل برای لینوکس نوشته شده بود ... بعد از نصب اون برنامه به طور خیلی عجیب سیستم هر چند ساعت یکبار کرش می کرد و صفحه آبی می امد ... به همین دلیل بنظرم بعضی از برنامه های لینوکس ظاهرا می تونن باعث کرش ویندوز بشن ...

آخر فروم باز mehdi_vsgh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    توی لباسام

پيش فرض

خیلی خیلی ممنون از پاسخگویی و راهنمایی شما:

نکته بسیار مهم : اگر مادربرد و یا سی پی یو ایراد دارند چگونه میتوانند بارها و بارها تحت سیستم عامل لینوکس توزیع CENT-OSو یا توزیع Fedors و حتی ویندوز 7 64 بیتی ، بیش از 6 روزکاری (حدود 150 ساعت) زیر بار رندر 100 درصد شبیه سازی آب و آتش و دود و خاک در نرم افزار هودینی و مایا قرار بگیرند ، آن هم در شرایطی که صد در صد RAM پر میشود و حدود 200 گیگابایت هم از ویرچوآل مموری هارد هم اشغال میشود. چگونه است که این قطعات هیچگونه مشکلی در لینوکس و مشکلات بسیار بسیار کم در ویندوز 7 دارند، اما در ویندوز 10 روزی یک بار کرش میکنند .واقعاً معما است؟ ( دمای پردازنده در طی رندرهای چندروزه از 75 درجه بالاتر نمیرود .)
    این که میگم قطعی نیست ولی اکثر این صفحات ابی دلیلش به خاطر تداخلی که در درایور کارت گرافیکتون هست ایجاد شده.
    یبار بطور کامل درایور کارت گرافیکتون رو پاک کنید و از سایت سازنده اونو مجدد دانلود و نصب کنید!

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

سلام دوستان با راهنمایی شما دوستان و تحقیقات خودم خواندن پستهای فروم سایت ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) توانستم تا حد زیادی مشکل رو حل کنم.

به همین خاطر پاسخ رو و اینجا میذارم شاید در آینده به درد بقیه مخاطبان سایت بخوره.

حل مشکل با تغییر تایمینگ RAM

من از 2 نوع RAM استفاده میکنم :

2 تا ماژول Kingston با سرعت حداکثر فرکانس 1866 مگاهرتز و حداقل تایمنیگ 9.0-10-11-27-44-2T در فرکانس 1866

2 تا ماژول Crucial با سرعت حداکثر فرکانس 1866 مگاهرتز و حداقل تایمنیگ 9.0-9-9-27-47-2T در فرکانس 1866

* پیکربندی تایمینگ 4 ماژول RAM زمانی که سیستم تحت ویندوز 10 ، روزی یکبار با با صفحه آبی کرش مواجه میشد این بود:

9.0-9-9-27-47-2T و در فرکانس 1600 مگاهرتز

یعنی تایمینگ مطابق توانایی تأخیر ماژولهای Crucial

-----------------------------
    * در حال حاضر من پیکربندی تایمینگ این 4 ماژول RAM رو نزدیک به توانایی تأخیر ماژولهای Kingston تنظیم کردم

9.0-10-11-27-174-2T در فرکانس 1600 مگاهرتز

موضوع این است که در حال حاضر 4روز بعد از این تغییر تایمینگ ، با صفحه آبی کرش در ویندوز 10 روبرو نشده‌ام.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •