تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: بهترین عایق برای کف خودرو + یک سوال تخصصی در مورد نیسان پاترول دو در

داره خودمونی میشه ehsan6239's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض بهترین عایق برای کف خودرو + یک سوال تخصصی در مورد نیسان پاترول دو در

سلام به دوستان عزیز
    دو تا سوال دارم اول اینکه بنظرتون بهترین و کم هزینه ترین نوع عایق برای کف خودرو چی هست ؟
    خیلی ها میگن ایزوگام (که البته خودم بخوام انجام بدم درد سر خیلی داره) پیشنهاد دیگه ای دارید ؟ خوب و کم هزینه باشه (عایق صدا و رطوبت)

سوال دوم کسی میدونه این قطعه که در عکس مشخص کردیم چیه ؟ ایا از قیمتش اطلاع دارید (تعمیر یا تعویض) ؟

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام به دوستان عزیز
    دو تا سوال دارم اول اینکه بنظرتون بهترین و کم هزینه ترین نوع عایق برای کف خودرو چی هست ؟
    خیلی ها میگن ایزوگام (که البته خودم بخوام انجام بدم درد سر خیلی داره) پیشنهاد دیگه ای دارید ؟ خوب و کم هزینه باشه (عایق صدا و رطوبت)

سوال دوم کسی میدونه این قطعه که در عکس مشخص کردیم چیه ؟ ایا از قیمتش اطلاع دارید (تعمیر یا تعویض) ؟

دوست عزیز ایزوگام مال پشت بوم هست نه کف اتاق و کف صندوق خودرو، خدا لعنت کنه اون صافکار و نقاشی رو که اولین بار این کار رو کرد

ایزوگام مدام دچار تعریق میشه و پوسیدگی رو گسترش میده به قسمتهای سالم مجاور، راه رفع پوسیدگی و عایق کاری که ایزوگام و قیرگونی نیست برادر من.

برای عایق کاری کف کابین بعد از رفع اصولی و صحیح پوسیدگی با استفاده از ورق آهن یا کفی های فابریک، استفاده از عایق های آماده STP رو پیشنهاد میکنم جنسشون فوم پلی اتیلن هست که هم آسیبی نمی رسونه هم ارزونه هم خودش چسب داره و فقط با یه مقدار حوصله باید نصبش کنید.

3. 3 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه alivolvo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

سلام به دوستان عزیز

دوست عزیز عکستون چیزی رو نشون نمیده.

5. این کاربر از alivolvo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه ehsan6239's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

داداش این عایق ارزون نیستاا
    انلاین قیمت گرفتم یه ورق 50 سانتیش رو 170 هزار تومن قیمت میگن.
    خیلی گرون درمیاد کل اتاق رو عایق کنم.
    نظرتون در مورد ضد زنگ چیه؟ (اگر عایق صدا رو در نظر نگیریم.)
    بخرم کف رو کلا ضد زنگ بزنم؟

دوست عزیز ایزوگام مال پشت بوم هست نه کف اتاق و کف صندوق خودرو، خدا لعنت کنه اون صافکار و نقاشی رو که اولین بار این کار رو کرد

ایزوگام مدام دچار تعریق میشه و پوسیدگی رو گسترش میده به قسمتهای سالم مجاور، راه رفع پوسیدگی و عایق کاری که ایزوگام و قیرگونی نیست برادر من.

برای عایق کاری کف کابین بعد از رفع اصولی و صحیح پوسیدگی با استفاده از ورق آهن یا کفی های فابریک، استفاده از عایق های آماده STP رو پیشنهاد میکنم جنسشون فوم پلی اتیلن هست که هم آسیبی نمی رسونه هم ارزونه هم خودش چسب داره و فقط با یه مقدار حوصله باید نصبش کنید.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض استفاده از ایزوگام ساختمانی برای عایق کاری بدنه ی خودرو و مولر امکانپذیر هست

با عرض سلام خدمت همه ی محترمین سایت

و عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر

◼️ قیر و ایزوگام هم ۲ تا از بهترین مواد عایق ضد زنگ و پوسیدگی و رطوبت و ضد صدا هست
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

◼️ بنده در خارج از ایران اسپری قیر stp رو خریدم حدود ۱۰ دلار و روی شاسی ماشین و داخلِ بدنه ی کولر گازی پنجره‌ای تست کردم .

✓ فوق العاده چسبنده و مؤثر و مقاوم هست .

اولش مثل موکت هست ولی بعد از یکی دو ساعت خشک و تقریباً لاستیکی میشه و طول عمر زیادی هم داره .

◼️دشمتش هم فقط حرارت خیلی زیاد و ضربه های مکانیکی و بنزینِ زیاد هست وگرنه سالهای سال دوام داره.

◼️ البته قبلش بایستی جای مورد نظر کاملاً از گل و کرد و خاک و چربی و رطوبت تمیز بشه و اگر زنگ زده باید زنگ زدگی ها با سمباده و برس سیمی تا حد امکان تمیز بشه .

بهتره محل مورد نظر هیچگونه رنگ و ضد زنگی هم نداشته باشه .

◼️ در خارج ایزوگام های مخصوص خودرو و قایق و اینها هم هست که تفاوت چندانی با ایزوگام پشت بام نداره .

◼️ همین الان هم در بسیاری از خودروها ، در زیر پای سرنشینان جلویی و عقبی ایزوگام چسبانده شده برای صداگیری که اگر آب هم بریزه در همونجا ، بدنه زنگ نمیزنه .

ایزوگام ها چند نوع هست :

◼️ مخصوص مناطق بسیار گرم و مخصوص مناطق بسیار سرد و مخصوص مناطق معتدل .

اگر از ایزوگام مناطق بسیار گرم در مناطق بسیار سرد استفاده بشه ممکنه در اثر راه رفتن بشکنه و یا ترک ترک بشه

اگر از ایزوگام مناطق سرد در مناطق گرم استفاده بشه ، در تابستان بسیار نرم و شل و آسیب پذیر میشه و حتی با فشار انگشت هم سوراخ میشه یا له میشه و خراب میشه .

◼️ برای عایق بندی کف ماشین از داخل و یا زیر ماشین بهتره از عایق‌های مناطق سردسیر و یا معتدل استفاده بشه که نرمتر هست و کار باهاش راحت‌تر هست .

◼️ ابتدا بایستی محل کار کاملاً تمیز بشه .
    سپس لایه ی بسیار نازک نایلونیِ روی ایزوگام برداشته بشه و سپس با سشوار صنعتی گرم بشه تا حدِ آب شدنِ سطحی و فوراً چسبانده بشه و نگه داشته بشه تا خنک بشه .

سشوار صنعتی نمیتونه مساحت زیاد رو با هم داغ کنه پس باید ابتدا همون قسمتِ ابتدایی به عرض حدود ۱۰ سانت کاملاً داغ بشه و چسبانده بشه و سپس به همین ترتیب پیش بریم تا به آخرش برسیم .

◼️ ◼️ سشوار حرارتی از ۱۰۰ تا ۶۰۰ درجه حرارت تولید می‌کنه و اصلاً شوخی بردار نیست و می‌تونه به بدن و قطعات پلاستیکی و لاستیکی و رنگ صدمه بزنه . حتی برای سوزاندن رنگ هم ازش استفاده میشه .
    برق زیاد هم مصرف میکنه . حدود ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ وات در ساعت .

این کار در در تابستان راحت تر انجام میشه .

◼️ برای ما ایرانیها که از خیلی چیزها محروم شده‌ایم و ارزش پولمون هم دائماً رو به سقوط هست و اجناس هم گرانتر و گرانتر و بنجل‌تر و بنجل‌تر میشه ، استفاده از ایزوگام برای عایق کاری بدنه ی کولر و خودرو و غیره یک کار ابتکاری هست و اگه درست انجام بشه موفقیت آمیز هست .

◼️ اگر ایزوگام مناسب استفاده بشه و درست و اصولی و با حوصله هم چسبانده بشه إن شاءَ اللّٰه سالهای سال دوام داره .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 04-05-2022 at 01:13. دليل: تصحیح

8. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •