تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: قصد مهاجرت به لینوکس و مشکلات و سوالات.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2021

پيش فرض قصد مهاجرت به لینوکس و مشکلات و سوالات.

سلام و درود:

تدریجادر نظردارم از شر ویندوز و آپدیت های اذیت کننده ش و ایرادهاش،  ویروس و مواردش و ... هزاران مشکلات ریز و درشتش به لینوکس و منبع باز یا حتی Mac  فرار یا کوچ کنم اما چند سوال ؛

۱) به اندازه کافی ، آشنایی کار باهاشون ندارم و مختصری قدیما ،  لینوکس مجازی نصب کرده بودم که سر در نیاوردم و آموزشهاشو پیگیری نکردم. مک هم که ابدا - حالت آموزشی نرم افزاری ، مولتی مدیای آموزشی و ... چی پیشنهاد میکنید؟

۲) مسلم که شاید به اندازه ویندوز تنوع نرم افزاری نداشته باشند ،آیا در صورت کوچ ، معادل مناسبی برای هر برنامه کاربردی نام آشنای ویندوز دارند؟ ضمناً هزینه نرم افزار هاشون گرونتره ؟ قابل کرک و فله ای مثل نرم افزارهای ویندوز دارند یا خیر ؟

۳) مک یا لینوکس؟

۴) دوال بوت ، همراه با ویندوز امکانش هست؟

۵) و نهایتاً  گیم هم که مهم هست ، شنیدم تو لینوکس با شبیه ساز میشه بازی های ویندوز اجرا کرد. و تازه با فریم ثابت و مطلوب تر. درسته؟ اسم برنامه ها چیه؟

ممنونم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

ببین محسن خان اگر میخوای بازی بکنی بچسب به همان ویندوز یا مک.
    ولی اگر میخوای کاربکنی برو سراغ لینوکس که برای همین ساخته شده و بچه بازی نداره.
    باه دوال بوت همه ی انواع لینوکس داره و خودش نصب میشه تنها بستگی داره که جای کافی روی هاردت داشته باشی یعنی دست کم 20 گیگ برای فقط وب گردی و جای بیشتر به نسبت نرمافزارهائی که میخوای روش اضافه کنی.
    برای اطلاعات بیشتر میتوانی به سایتهای مخصوص اوبونتو یا لینکس سر بزنی.

3. این کاربر از Sara Kia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها MMDFullHD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    United State of Shahriar

پيش فرض

سلام و درود:

تدریجادر نظردارم از شر ویندوز و آپدیت های اذیت کننده ش و ایرادهاش، ویروس و مواردش و ... هزاران مشکلات ریز و درشتش به لینوکس و منبع باز یا حتی Mac فرار یا کوچ کنم اما چند سوال ؛

۱) به اندازه کافی ، آشنایی کار باهاشون ندارم و مختصری قدیما ، لینوکس مجازی نصب کرده بودم که سر در نیاوردم و آموزشهاشو پیگیری نکردم. مک هم که ابدا - حالت آموزشی نرم افزاری ، مولتی مدیای آموزشی و ... چی پیشنهاد میکنید؟

۲) مسلم که شاید به اندازه ویندوز تنوع نرم افزاری نداشته باشند ،آیا در صورت کوچ ، معادل مناسبی برای هر برنامه کاربردی نام آشنای ویندوز دارند؟ ضمناً هزینه نرم افزار هاشون گرونتره ؟ قابل کرک و فله ای مثل نرم افزارهای ویندوز دارند یا خیر ؟

۳) مک یا لینوکس؟

۴) دوال بوت ، همراه با ویندوز امکانش هست؟

۵) و نهایتاً گیم هم که مهم هست ، شنیدم تو لینوکس با شبیه ساز میشه بازی های ویندوز اجرا کرد. و تازه با فریم ثابت و مطلوب تر. درسته؟ اسم برنامه ها چیه؟

ممنونم.
    صد در صد مک نیاز شما رو بر طرف میکنه ! تنها سیستم عاملی که میشه تقریبا جایگزین ویندوز کرد همین مک هستش

توی لینوکسی اکثر نرم افزار ها رایگان هستن ولی تعداد نرم افزار ها کم نیستن

لینوکس بیشتر بدرد برنامه نویس ها توسعه دهنده ها میخوره همینطور سرور و سیستم عامل های اشیا
    هرچند توزیع هایی هستن یوزر فرندلی هستن مثل zorin os و...

برای بازی هم هیچ سیستم عاملی عین ویندوز نمیشه حتی مک !

مک زیاد پیچیدگی نداره خیلی ساده تر از ویندوز هست نصب برنامه هاش فقط درگ اند دراپه و همه چیزش کلا راحته

همه برنامه ها رو هم داره یا معادل یا بهترشو

مثلا فوتوشاپ که نیست رو لینوکس رو مک هستش

افیس هستش و ... خیلی خوبه خلاصه اگر هزینه اش رو دارید بکنید بخرید و استفاده کنید

و این رو هم مطمعن باشید اگر عاشق اکو سیستم اپل بشید دیگه بیرون اومدن ازش خیلی سخت تره

من 5 ساله دارم استفاده میکنم واقعا ی سروگردن از ویندوز بالاتره
    Last edited by MMDFullHD; 30-11-2021 at 00:40.

5. این کاربر از MMDFullHD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه forever1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2013
    محل سكونت
    یه جایی تو همین دنیا

پيش فرض

سلام
    برای شروع می‌تونید یک توزیع مناسب گنو/لینوکس رو نصب کنید. توزیعی مناسب‌تره که جامعه کاربران بزرگ‌تری داشته باشه. توزیع ubuntu برای همین اغلب پیشنهاد می‌شه که پیشنهاد درستیه.
    حالا پرسش‌ها:
    ۱. بله! کار کردن با لینوکس آسونه و حتی از ویندوز هم آسون‌تره! یکی دو روز که باهاش وقت بگذرونید یاد می‌گیرید. نصب برنامه‌ها هم بسیار ساده‌ست. مثل موبایل که می‌تونی از فروشگاه با یک کلیک برنامه رو نصب کنی، در لینوکس هم می‌تونی. برای کاربری ساده‌تر و جذاب‌تر، می‌تونی توزیع KDE neon رو نصب کنی و لذت ببری!

۲. همون‌طور که دوستان گفتند، هنوز که هنوزه بازی زیاد برای لینوکس نداریم. ولی برای برنامه‌های کاربردی معمول روزمره همه‌چیز برایش هست. اغلب هم رایگان هستند و نیازی به کرک ندارند. مثلا libreOffice که جایگزین آفیس مایکروسافت هست. (به نظر من حتی بهتره ) یا GIMP جایگزین فتوشاپ. یا VLC برای پخش رسانه یا مرورگر فایرفاکس برای اینترنت و غیره.
    هم‌چنین می‌تونید بسیاری از برنامه‌های ویندوزی رو در لینوکس اجرا کنید (البته توصیه نمی‌شه). این برنامه‌ها می‌تونند شامل بازی، نرم‌افزارهای مهندسی و غیره هم باشند.

۳. لینوکس رایگانه و روی هر سیستمی نصب می‌شه. برای تجربه مک باید یک کامپیوتر اپل داشته باشی. با توجه به این که اپل هم سخت‌افزار و هم نرم‌افزار رو خودش طراحی می‌کنه، به همین خاطر سازگاری بسیار بیشتری داره. یعنی مک به این سادگی‌ها خراب نمی‌شه و دردسرهای کم‌تری داره.
    منتها گزینه‌های لینوکس بسیار بیشتره. بسیار آزادی بیشتری داری در استفاده از لینوکس و خیلی چیزها این‌جا رایگان هستند در حالی که در مک چنین نیست.
    در کل برای انتخاب پیشنهاد می‌کنم لینوکس رو امتحان کن که رایگانه. بعدش اگر حس کردی مک برای تو مناسب‌تره، برو و هزینه کن.

۴. بله! می‌شه همراه با ویندوز دوال بوت کرد. فقط قبل از نصب یه کم آموزش بخون یا ببین. (ندیدی هم ندیدی! می‌تونی یه کله نصب کنی!)

۵. سایت‌ها و انجمن‌های اینترنتی مختلفی هستند درباره بازی در لینوکس. می‌تونی بیشتر جستجو کنی.

در نهایت برای همه پرسش‌های لینوکسی خودت، می‌تونی به انجمن فارسی اوبونتو هم یه سر بزنی.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

7. این کاربر از forever1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2021

پيش فرض

دستت دردنکنه زحمت کشیدی و البته مابقی دوستان .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •