تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: عملکرد لیزر واقعی

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض عملکرد لیزر واقعی

سلام خدمت اساتید
    خاستم در ابتدا بگم اطلاعات مورد در این مورد بد نیست در حد تئوری خوبه و به نظر خودم عکس زیر واضح ترین مثال از یه لیزر واقعیه که کاملا میفهممش ولی سوالایی دارم :

_تو بخش ساخت لیزر همه مواردو درک میکنم به جز اینکه چرا تشدید کننده ماده خاصیه و هر ماده شافی رو نمیشه به عنوان تشدید کننده در نظر گرفت ؟! مثلا لیزر یاقوت قرمز چرا فقط یاقوت قرمز باید باشه تا نور تشدید بشه؟ (در مورد اطفاقات کوانتومی که توی ماده تشدید کننده میافته اطلاع دارم ولی تفاوتش با ماده معمولی نه)
    _یه ابهام دیگه هم اینکه دقیقا" تفاوت نور معمولی با نور لیزر چیه ؟!
    به جز ماده تشدید کننده آیا جز اینکه به صورت موازی پرتوها قرار میگیرن و به اصطلاح همگرایی دارن و مثلا انرژی نور رو به نقطه دیگه ای از این طریق منتقل میکنن چیز دیگه ایه ؟ پس اگه یه LED 50 وات رو روشن کنیم رو نورش رو با یه لنز با فاصله دقیق موازی و نقطه ای کنیم تا مسافت طولانی رو طی کنه با لیزر تفاوتش چیه ؟فقط اینکه تشدید کننده فیزیکی نداره ؟!
    پس این وسط لیزر دیود چه فایده ای داره وقتی ال ای دی معمولی نور بیشتری حتی تولید میکنه ؟! میدونم توی لیزر سیلیکونی یا دیود لیزر نور تک فرکانس تولید میشه ولی آیا تفاوت دیگه ای داره ؟ این تک فرکانس بودن چه کمکی میکنه مگه نور معمولیهم که میتونه همدوسی (موازی بودن ) و خصوصیات نور لیزرو داشته باشه پس دلیل اینکه یکی از تعاریف لیزر تک فرکانس بودن نورش هست چیه ؟!!

یه جورایی تابش خورشید رو وقتی با عدسی متمرکز میکنیم و چیزی رو باهاش میسوزونیم یه لیزر نور متمرکز برشی ساختیم هوم ؟! اگه نه سوالای من چی میشه
    Last edited by Reza Azimy_RW; 08-10-2021 at 20:56.

2. این کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

لامصب سوالاتمونم دیگه سطح بالا شده کسی نمیتونه جواب بده

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •