تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: ساخت لامپ LED ?!

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض ساخت لامپ LED ?!

سلام خدمت اساتید
    در ضمینه تولید لامهای ال ای دی (عملی ) کسی اطلاعاتی داره یا ازمایشی انجام داده ؟ اگه ویدئوییی اطلاعات یا چیزی در این مورد میدونید ممنون میشم راهنمای کنید خودم یه چیزایی در حد تئوری میدونم ولی عملا" نمیدونم چیکار میکنن
    فقط یه ویدئو پیدا کردم یه ال سی دی اماتور با نور کم اموزش میداد میشد بکی شبه ال ای دی
    بازم ممنون

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2021

پيش فرض

در حد کسب تجربه میخوای بسازی یا قصد تولید انبوه و کارگاهی داری? لامپهای الیدی 220 ولتی acمعمولا از یه ماژول الیدی + درایور {یا همون مدار تغذیه} + خنک کننده و قاب بوجود اومده
    یه نوع دیگه هم وجود داره که ساده تره و از ماژول الیدی که درایور ساده ای باهش ادغام شده + هیتسینک بوجود اومده. این مدل داغتر از نوع قبلیه
    یه نوع دیگه هم وجود داره که مخصوص ولتاژهای پایین dc هست و در اون ماژول الیدی با مقاومت سری شده

3. این کاربر از NikolaTesla بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت abzarx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2021

پيش فرض

خوب سرچ زدی چیزی نبود؟ مگه میشه

5. این کاربر از abzarx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2021

پيش فرض

خوب سرچ زدی چیزی نبود؟ مگه میشه
    فکر کنم هدفش ساختن نبود فقط اطلاعات می خواست پیدا کنه

7. این کاربر از NikolaTesla بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

نه سرچ که اگه پیدا کرده بودم اینجا نمیومدم منظورمو متوجه نشدین لامپ ال ای دی ککه میدونم چطوری تولید میشه منظورم قطعه اصلی یعنی اصل کارکرد چیپ led هست نه درایور و چیزای جانبی
    کلا میخاستم بدونم اگه تو ازنممایشگاه بخام یه چیپ ال ای دی ساده و ابتدایی بسازم (خوده ال ای دی ) به چه چیزایی نیاز دارم ؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2021

پيش فرض

نه سرچ که اگه پیدا کرده بودم اینجا نمیومدم منظورمو متوجه نشدین لامپ ال ای دی ککه میدونم چطوری تولید میشه منظورم قطعه اصلی یعنی اصل کارکرد چیپ led هست نه درایور و چیزای جانبی
    کلا میخاستم بدونم اگه تو ازنممایشگاه بخام یه چیپ ال ای دی ساده و ابتدایی بسازم (خوده ال ای دی ) به چه چیزایی نیاز دارم ؟
    شما اول گفتی ساخت لامپ
    ولی حالا میگی ساخت تراشه
    اگه با الکترونیک آشنا باشی اولی سختت نیست و من زیاد ساختم از هر 3 نوعش که قبلا نوشتم
    ولی دومی... نمیخوام ناامیدت کنم ولی توی آزمایشگاههای خیلی پیشرفته ی الکترونیک قابل انجامه
    نیاز به نیمه رساناهای n و p مناسب و باند کردن اونا بهم داره تا با اعمال ولتاژ و جریان مناسب باعث تولید پرتوی فرابنفش بشه
    بعدش این پرتوی فرابنفش تولیدی میخوره به ماده ی فسفرسانس خاص و باعث تولید نور مرئی میشه
    این اتفاقیه که توی تراشه های الیدی میوفته
    برو [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بخش فناوری الیدی افراد متخصص وجود دارن برای راهنمایی بیشتر

10. این کاربر از NikolaTesla بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

عزیز من led اینطوز که گفتین عمل نمیکنه اون لامپ مهتابیه

دیگه یه لامپ ال ای دی رو که ... اطلاعاتمم در زمینه الکترونیک بالاست

لازم به ذکره اشتباه عرض میکنید ایطور نیست,ال ایدیها ماده فسفرسانس ندارند به طور مستقیم بسته به ترکیب P/N رنگ نور یا همون فرکانس یا مارورابنفش بودن نبودنشو تعیین میکنه که واکنش اینجوریه جریان الکتریکی در P/N باعث یه پدیده کوانتومی میشه که بهش میگن بر انگیختگی اتم مورد نظر برانگیخته میشه و موقع بازگشت به حالت اول یک فوتون با مقداری انرژی دیگه مثل گرما تولید میکنه این فرایند تو حجم انبوه و با در نظر گرفتن اینکه اتمها در حالت برانگیخته باقی نمیمونن و فورا برمیگردن پیوسته میشه و نور ایجاد میکنه که فرکانسش که نوعشو یعنی رنگشو(فرابنفش یا ...) فاصله حفره های PN مشخص میکنن نه ماده فسفرسانس .
    خلاصه که این اطلاعات تئوری به درد نمیخوره عملی ؟!
    سوال من یا ابهام در مورد اینه که پس چرا دیود رو که همون ساختار داره رو وقتی میشکنیم از پهنا به صورتی که هستش مشخص بشه ولی خراب نشه نور تولید نمیکنه ؟ ولی واکنشِ برعکسش اطفاق میافته یعنی نور با برخور با قسمت پیوند دیود انرژی در دو سر دیود ایجاد میکنه .

کلا خوب تکنیکش چیه دیگه که این چینیا مینزنن اینقدرام نباید پیچیده باشه ساخت عملیش این متخصصای مدرک به دست کشورمونم فقط ادای آدم حسابی در میارن هیچی بارشون نیست فوقش میتونن تو یه چرخه باطل دوباره معلم بشن و یکی مثل خودشون رو تحویل جامعه بدن
    Last edited by Reza Azimy_RW; 14-09-2023 at 03:37. دليل: یک کاما معنی جمملخ اولمو تغییر داده بوذد

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

یک کاما معنی جمله اولمو تغییر داده بود خخ

داره خودمونی میشه pcworld.user's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2023
    محل سكونت
    گوشه ای از زمین خدا در گوشه ای از منظومه ی شمسی در گوشه ا

پيش فرض

امروز یک ویدیوی نیمساعته توی یوتیوب دیدم خودش یک الیدی ساخت:
    How To Make a Giant LED • How an LED Works

14. این کاربر از pcworld.user بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •