تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: فریز شدن صفحه و پخش صدای گوش خراش

در آغاز فعالیت amin3014's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2021

14 فریز شدن صفحه و پخش صدای گوش خراش

سلام و عرض خسته نباشید . مدتی هست که موقع تماشای فیلم از یوتیوب یا بازی کردن ( نه بازی های سنگین ) کامپیوترم فریز میشه و یه صدای گوش خراشم میاد . هیچ دکمه ای کار نمیکنه و مجبورم ری استارت کنم . چند بار قبلا پیش اومده بود فیریز شه ولی صدایی نمیومد ، و با تعویض و خرید رم مشکل حل میشد . این بار ولی هر دو تا رمو تست کردم و مشکلی نداشت و فقط وقتی با دو اسلات رم فعالیت میکنم کامپیوتر باز فیریز میشه !
    نمیدونم دلیلش از مادربرده و مثلا اسلات دومش خراب شده یا پاور ! ( چون این چن وقته زیاد برق رفته و با اینکه محافظ برق دارم بازم محتمله چیزی این وسط نیم سوز شده باشه ) ممنون میشم کمک کنین . با احترام

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام و عرض خسته نباشید . مدتی هست که موقع تماشای فیلم از یوتیوب یا بازی کردن ( نه بازی های سنگین ) کامپیوترم فریز میشه و یه صدای گوش خراشم میاد . هیچ دکمه ای کار نمیکنه و مجبورم ری استارت کنم . چند بار قبلا پیش اومده بود فیریز شه ولی صدایی نمیومد ، و با تعویض و خرید رم مشکل حل میشد . این بار ولی هر دو تا رمو تست کردم و مشکلی نداشت و فقط وقتی با دو اسلات رم فعالیت میکنم کامپیوتر باز فیریز میشه !
    نمیدونم دلیلش از مادربرده و مثلا اسلات دومش خراب شده یا پاور ! ( چون این چن وقته زیاد برق رفته و با اینکه محافظ برق دارم بازم محتمله چیزی این وسط نیم سوز شده باشه ) ممنون میشم کمک کنین . با احترام
    سلام

چیزی نیست. احتمالا خمیر سی پی یو فاسد شده یا هارد مشکل داره. اگر فرض کنیم ویروسی نیست سیستم.

تاريخ عضويت
    Aug 2021

پيش فرض

سلام

چیزی نیست. احتمالا خمیر سی پی یو فاسد شده یا هارد مشکل داره. اگر فرض کنیم ویروسی نیست سیستم.
    سلام . خمیر رو 4 ماه پیش عوض کردم و هاردم یه سال نیس خریدم و ssd . تقریبا بعد این قطعیا یهو اینطور شد ، و فقط وقتی یه رم داخل اسلات هست بدون فریز کار میکنه ، نمیدونم چرا تک رمه کار میکنه فقط .

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام . خمیر رو 4 ماه پیش عوض کردم و هاردم یه سال نیس خریدم و ssd . تقریبا بعد این قطعیا یهو اینطور شد ، و فقط وقتی یه رم داخل اسلات هست بدون فریز کار میکنه ، نمیدونم چرا تک رمه کار میکنه فقط .
    رم تون دقیقا با پارت نامبرش بفرمایید چی هست. من از دوستان پرس و جو کنم.
    اگر داستان این باشه ممکنه اسلات رم مادربورد خراب شده باشه.
    حقیقتش من زیاد به رم گیر نیستم طی 20 سال فعالیتم در این زمینه اینکه رمی خراب باشه خیلی کم دیدم به ندرت واقعا.
    خمیر سی پی یو تون چی بود؟ مدل سی پی یو رو هم بفرمایید یکی دو مدل از هر دو برند اینتل و ای ام دی هستن که ورژن های اولیه شون مشکل گرما داشته.
    عجیب هست که تک رمه مشکلی ندارید.
    دمای سی پی یو و بقیه قطعات رو موقع فریز شدن چک کردید؟

تاريخ عضويت
    Aug 2021

پيش فرض

حقیقتش من زیاد به رم گیر نیستم طی 20 سال فعالیتم در این زمینه اینکه رمی خراب باشه خیلی کم دیدم به ندرت واقعا.
    خمیر سی پی یو تون چی بود؟ مدل سی پی یو رو هم بفرمایید یکی دو مدل از هر دو برند اینتل و ای ام دی هستن که ورژن های اولیه شون مشکل گرما داشته.
    رم کامپیوتر کینگستون مدل HyperX Fury DDR3 1600MHz . دو تا هست ، البته تو یکیش به جای کینگستون ، تراشه سامسونگ هست و شایدم برا همین باشه . رمارو تست کردم تو هر دو اسلات و تکی به خوبی کار میکنن . intel core i5 3570 هم سیپیو هست . گرمای کامپیوترم زیاد تفاوتی نداشت .

تاريخ عضويت
    Aug 2021

پيش فرض

من از دیشب که خمیر سیلیکون رو به گفته شما عوض کردم ، دیگه فریزی اتفاق نیفتاده ( البته فن سیپیو رو هم دوباره تمیز کردم) امروزم با برنامه burn in رو بالای 90 درصد تست زدم و هیچ اروری نداده . خیلی ممنون . ولی مگه انقدر خمیر سیلیکون تاثیر داره ؟ و چرا فقط بعد 4 ماه دوباره نیاز به تغییر شد ؟ البته خمیر سیلیکونم عالی نیس مدل hc-131 ولی اگه انقد تاثیر داره میرم دیپ کول میخرم .

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

من از دیشب که خمیر سیلیکون رو به گفته شما عوض کردم ، دیگه فریزی اتفاق نیفتاده ( البته فن سیپیو رو هم دوباره تمیز کردم) امروزم با برنامه burn in رو بالای 90 درصد تست زدم و هیچ اروری نداده . خیلی ممنون . ولی مگه انقدر خمیر سیلیکون تاثیر داره ؟ و چرا فقط بعد 4 ماه دوباره نیاز به تغییر شد ؟ البته خمیر سیلیکونم عالی نیس مدل hc-131 ولی اگه انقد تاثیر داره میرم دیپ کول میخرم .
    خوشحالم که مشکل برطرف شده. بله خمیر خیلی مهمه و البته مهم تر از اون یه سیستم خنک کننده خوب در کنارش هست.
    مراقب باشید دیپ کول ها تقلبیش زیاده تو بازار. حتی دیجیکالا هم دیدم دست مشتری تقلبی که ارزشش حدود 10 تا 15 تومن بیشتر نیست رو داده.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

رم کامپیوتر کینگستون مدل HyperX Fury DDR3 1600MHz . دو تا هست ، البته تو یکیش به جای کینگستون ، تراشه سامسونگ هست و شایدم برا همین باشه . رمارو تست کردم تو هر دو اسلات و تکی به خوبی کار میکنن . intel core i5 3570 هم سیپیو هست . گرمای کامپیوترم زیاد تفاوتی نداشت .
    خیلی تراشته ش مهم نیست. اگر پارت نامبرها یکی هست هیچ مشکلی از این نظر نیست. خصوصا که قبلا هم مشکلی نداشتید این مورد کلا رد می شه.

CPU هم جزو مواردی که گفتم نیست و مشکلی نداره.

پیشنهاد می کنم وقتی مشکل حل شد به فکر یه سیستم جدیدتر هم باشید. البته ثبات قیمتی اصلا نیست. موجودی قطعات هم انقدر کم هست که پیشنهاد سیستم نمی شه داد. ولی دیر یا زود مجبور به استفاده از سیستم جدیدتری هستید چه بهتر که تا دلار زیر 30 تومن هست اقدام کنید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •