تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 15 از 15

نام تاپيک: مشاوره خرید مادربرد برای cpu amd ryzen 9 3900x

اگه نباشه جاش خالی می مونه eeeeeeehsan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

و اینکه یه چیزی الان یادم اومد. این سیستم مد نظر تون یه اشتباه و ایراد بزرگ داره و اونم سی پی یو هست. به جای نسل 3 رایزن، نسل 5 که آخرین نسل رایزن هست رو بگیرید.

الان مدلی 3900x که مد نظر دارید حدودا 24 تومنه... با یه تومن بیشتر میتونید نسل 5 مدل 5900x بگیرید که از هر لحاظ بهتره. و البته خیلی خیلی پول اضافی دادن هست همین 5900x. پیشنهاد من اینه که 5800x که 16 میلیون هست و سینگل کور نتایج بهتری داره نسبت به 3900x بگیرید و بقیه پول رو روی گرافیک خرج کنید.
    مشکل اینجاست که قیمت ها گزاف و نامنصفانه رفتن بالا، همین 3900x قیمتش 500 دلاره ولی 19 تا 24 تومن واسش قیمت گذاشتن. تا دو هفته پیش قیمتش حدود 16 بود!!

یکی از دلایلی که من 3900x رو انتخاب کردم این بود که توی یه انجمن روسی نتایج خوبی رو برای بک-تست گیری از چندین میلیون کندل توی MT4/5 گرفته بودن. ترکیب این سی پی یو با 64 گیگ رم و یه ssd خوب خیلی عالی میشه. چون سایز کش 64 مگ با 32 مگ توی بک-تست گرفتن طبق بررسی هایی که انجام داده بودن تفاوت قابل ملاحضه ای ایجاد کرده بود، منتها سی پی یو ای که 32 مگ کش داشته نسل جدید 5800x نبوده بلکه 2700x بوده، ولی بازم به خاطر سایز کش نتایجش از 3900x پایینتر بوده. نمیدونم چرا ولی برای طراحی و تست اکسپرت سایز کش سی پی یو خیلی تفاوت ایجاد میکنه.

منتها اگر قراره با یکی دو تومن بیشتر بتونم 5900x رو بگیرم که حتما مد نظر قرار میدم، قیمت های اخیر 5900x رو چک نکرده بودم. ولی بازم 24 و 25 تومن خیلی زیاده برام!

ولی نتایج 5800x رو هم که الان دیدم خیلی خوب بود. 8 تا هسته هم فکر نکنم بیشتر لازم بشه. خود منم مطمئنم هسته زیاد سی پی یو خیلی به کارم نمیاد، ولی مسئله همین کشه. از بین سی پی یو هایی که میشناسین هیچکدوم هست مشابه 5800x باشه ولی کشش حداقل 64mb باشه؟

پروفشنال alottadamage's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2020

پيش فرض

مشکل اینجاست که قیمت ها گزاف و نامنصفانه رفتن بالا، همین 3900x قیمتش 500 دلاره ولی 19 تا 24 تومن واسش قیمت گذاشتن. تا دو هفته پیش قیمتش حدود 16 بود!!

یکی از دلایلی که من 3900x رو انتخاب کردم این بود که توی یه انجمن روسی نتایج خوبی رو برای بک-تست گیری از چندین میلیون کندل توی MT4/5 گرفته بودن. ترکیب این سی پی یو با 64 گیگ رم و یه ssd خوب خیلی عالی میشه. چون سایز کش 64 مگ با 32 مگ توی بک-تست گرفتن طبق بررسی هایی که انجام داده بودن تفاوت قابل ملاحضه ای ایجاد کرده بود، منتها سی پی یو ای که 32 مگ کش داشته نسل جدید 5800x نبوده بلکه 2700x بوده، ولی بازم به خاطر سایز کش نتایجش از 3900x پایینتر بوده. نمیدونم چرا ولی برای طراحی و تست اکسپرت سایز کش سی پی یو خیلی تفاوت ایجاد میکنه.

منتها اگر قراره با یکی دو تومن بیشتر بتونم 5900x رو بگیرم که حتما مد نظر قرار میدم، قیمت های اخیر 5900x رو چک نکرده بودم. ولی بازم 24 و 25 تومن خیلی زیاده برام!

ولی نتایج 5800x رو هم که الان دیدم خیلی خوب بود. 8 تا هسته هم فکر نکنم بیشتر لازم بشه. خود منم مطمئنم هسته زیاد سی پی یو خیلی به کارم نمیاد، ولی مسئله همین کشه. از بین سی پی یو هایی که میشناسین هیچکدوم هست مشابه 5800x باشه ولی کشش حداقل 64mb باشه؟

نه به نظرم همین 5800x بهترین گزینه هست. هر چند اگه خودم بودم، با 10 تومن یه 5600x میبستم. ))))))))

ولی خب بین 5900 رو که میگید بیخیال

3900 رو هم قاعدتا باید بیخیال شید تو قیمت هاشون زیاد فرقی نداره

5800x به نظرم انتخاب بهتری هست از هر نظر (درسته مقداری مولتی کورش ضعیف تره از 3900) ولی در کل از همه نظر بهتره ازش.

3. این کاربر از alottadamage بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

نه به نظرم همین 5800x بهترین گزینه هست. هر چند اگه خودم بودم، با 10 تومن یه 5600x میبستم. ))))))))

ولی خب بین 5900 رو که میگید بیخیال

3900 رو هم قاعدتا باید بیخیال شید تو قیمت هاشون زیاد فرقی نداره

5800x به نظرم انتخاب بهتری هست از هر نظر (درسته مقداری مولتی کورش ضعیف تره از 3900) ولی در کل از همه نظر بهتره ازش.
    ببینم چی میشه. دوباره باید یکم بیشتر بررسی کنم. بین 5900x و 5800x یکی رو انتخاب میکنم. ممنون از راهنمایی خوبت.

یه سوال دیگه، به نظرتون ارزش داره 4 تومن بیشتر بدم برای مادربرد Gigabyte B550 Aorus Master رو بگیرم؟ 5 تا درگاه usb 3.2 gen 2 (10gbps) داره، توی یه سری از بررسی ها دمای بسیار پایینی رو هم داره. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] | [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    B550-F فقط یه دونه درگاه USB 3.2 gen 2 10gbps داره. گفتم شاید بعدا نیاز شد.
    Last edited by eeeeeeehsan; 26-05-2021 at 09:51.

پروفشنال alottadamage's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2020

پيش فرض

ببینم چی میشه. دوباره باید یکم بیشتر بررسی کنم. بین 5900x و 5800x یکی رو انتخاب میکنم. ممنون از راهنمایی خوبت.

یه سوال دیگه، به نظرتون ارزش داره 4 تومن بیشتر بدم برای مادربرد Gigabyte B550 Aorus Master رو بگیرم؟ 5 تا درگاه usb 3.2 gen 2 (10gbps) داره، توی یه سری از بررسی ها دمای بسیار پایینی رو هم داره. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] | [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    B550-F فقط یه دونه درگاه USB 3.2 gen 2 10gbps داره. گفتم شاید بعدا نیاز شد.

والا راستش بستگی به خودتون داره. ببینید خودتون به این ویژگی ها نیاز پیدا خواهید کرد یا نه.

ولی خب اگه میخواید 10 تومن هزینه کنید واسه مادربرد اون که کلا موجود نیست ایران اگه باشه هم من ندیدم، به جاش اینو هم میتونید بگیرید:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته تاکید من باز روی این هست که حتما نسل 5 رایزن بگیرید به جا نسل 3... نسل 5 سنگ تموم گذاشته.

6. این کاربر از alottadamage بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

والا راستش بستگی به خودتون داره. ببینید خودتون به این ویژگی ها نیاز پیدا خواهید کرد یا نه.

ولی خب اگه میخواید 10 تومن هزینه کنید واسه مادربرد اون که کلا موجود نیست ایران اگه باشه هم من ندیدم، به جاش اینو هم میتونید بگیرید:

البته تاکید من باز روی این هست که حتما نسل 5 رایزن بگیرید به جا نسل 3... نسل 5 سنگ تموم گذاشته.
    حتما نسل 5 رو میگیرم. تکنولوژی Zen 3 واقعا توی پردازنده های amd تفاوت زیادی ایجاد کرده. اگر پولم جور شد 5900x رو میگیرم، اگرنه 5800x گزینه بعدیمه حتما. 3900 کلا منتفی شد.

بازم تشکر می کنم از کمکی که بهم کردی.

8. این کاربر از eeeeeeehsan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •