تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: راهنمایی در مورد خرید هارد اکسترنال

داره خودمونی میشه afshin.npps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2018

14 راهنمایی در مورد خرید هارد اکسترنال

سلام و عرض احترام
    دوستان من می خوام برای ذخیره سازی اطلاعات ویدئویی و صوتی یه هارد اکسترنال یک ترا بخرم (در حال حاضر دوتا هارد اینترنال دارم که روی هم کمی بیش از 500گیگ هست) اما اطلاعاتم در زمینه هارد کمه. کمی در اینترنت که سرچ کردم دیدم هارد نسبت به ضربه خیلی حساسه و حتی در یکی از تاپیک همین فروم یه نفر گفته بود هارد حتی یک میلیمتر نباید وفتی در حال استفاده هست تکون بخوره چون خراب میشه . من حدود 1.4 میلیون پول دارم بیشتر از این هم نمی تونم هزینه کنم با این توضیحات به نظرتون چه مارکی از هارد به کار می اید؟ و کارم رو راه بندازه و زود خراب نشه؟
    پیشاپیش از پاسخ های شما ممنونم

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

وسترن دیجیتال 1 ترا بخر
    من مدل 2ترا چند سال دارم راضی هستم

3. این کاربر از nimahandsomboy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز GHAGHALEELEE's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام و عرض احترام
    دوستان من می خوام برای ذخیره سازی اطلاعات ویدئویی و صوتی یه هارد اکسترنال یک ترا بخرم (در حال حاضر دوتا هارد اینترنال دارم که روی هم کمی بیش از 500گیگ هست) اما اطلاعاتم در زمینه هارد کمه. کمی در اینترنت که سرچ کردم دیدم هارد نسبت به ضربه خیلی حساسه و حتی در یکی از تاپیک همین فروم یه نفر گفته بود هارد حتی یک میلیمتر نباید وفتی در حال استفاده هست تکون بخوره چون خراب میشه . من حدود 1.4 میلیون پول دارم بیشتر از این هم نمی تونم هزینه کنم با این توضیحات به نظرتون چه مارکی از هارد به کار می اید؟ و کارم رو راه بندازه و زود خراب نشه؟
    پیشاپیش از پاسخ های شما ممنونم
    شما یک مقدار هم دانش تون رو در این زمینه هم باید افزایش بدید تا بتونید استفاده حداکثری داشته باشید. مثلا هارد اکسترنال اداپتوری دماش معمولا خیلی میره بالا. این در صورتی هست که وقتی دمای هارد بالای 42 میره کاهندگی عمر هارد رو داره که البته در دمای 43-44 مهم نیست. ولی نباید اجازه بدید دمای هارد به 50 درجه برسه، چون این دما به بالا امکان اسیب قطعات رو داره. یا مثلا نوسانات برق و مشکلات پاور یکی از مهمترین موارد اسیب دیدگی هارد هست که در هارد پاسپورتی که برق رو از USB میگیره، این مورد بیشتر از اداپتوری دیده میشه.
    حالا هر هاردی گرفتید یکی برنامه Hard Disk Sentinel Pro رو روی سیستموتون نصب کنید تا سلامت و دمای هارد رو مدام مدنظر داشته باشید (این برنامه خیلی بخشهای مفید و حیاتی برای هارد داره که بهتره کامل بهش مسلط بشید) و هم اگر اداپتوری گرفتید باید به فکر درست کردن فن برای خنک کردن هارد باشید احتمالا.

5. این کاربر از GHAGHALEELEE بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

حذف شود
    تکراری
    Last edited by afshin.npps; 10-05-2021 at 19:51.

تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

وسترن دیجیتال 1 ترا بخر
    من مدل 2ترا چند سال دارم راضی هستم
    ممنونم ولی سایت دیجی کالا رو که چک کردم نوشته بود موجود نیست
    شما یک مقدار هم دانش تون رو در این زمینه هم باید افزایش بدید تا بتونید استفاده حداکثری داشته باشید. مثلا هارد اکسترنال اداپتوری دماش معمولا خیلی میره بالا. این در صورتی هست که وقتی دمای هارد بالای 42 میره کاهندگی عمر هارد رو داره که البته در دمای 43-44 مهم نیست. ولی نباید اجازه بدید دمای هارد به 50 درجه برسه، چون این دما به بالا امکان اسیب قطعات رو داره. یا مثلا نوسانات برق و مشکلات پاور یکی از مهمترین موارد اسیب دیدگی هارد هست که در هارد پاسپورتی که برق رو از USB میگیره، این مورد بیشتر از اداپتوری دیده میشه.
    حالا هر هاردی گرفتید یکی برنامه Hard Disk Sentinel Pro رو روی سیستموتون نصب کنید تا سلامت و دمای هارد رو مدام مدنظر داشته باشید (این برنامه خیلی بخشهای مفید و حیاتی برای هارد داره که بهتره کامل بهش مسلط بشید) و هم اگر اداپتوری گرفتید باید به فکر درست کردن فن برای خنک کردن هارد باشید احتمالا.
    خیلی ممنونم
    شما هاردی رو پیشنهاد نمی کنید با این بودجه و با این استفاده؟؟

آخر فروم باز GHAGHALEELEE's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنونم ولی سایت دیجی کالا رو که چک کردم نوشته بود موجود نیست

خیلی ممنونم
    شما هاردی رو پیشنهاد نمی کنید با این بودجه و با این استفاده؟؟
    یک ترا بایت شما یا اینترنال باید بگیری یا پاسپورتی. شما اگر پاور سیستم مناسب هست هارد اینترنال 1 ترا بگیر، هر وقت خواستی بکاپ بگیری، کابل برق و ساتا رو به پاور و مادربرد وصل کن بعد که کپی ت تموم شد جداشون کن. اینجوری هم مشکل دمای هارد اداپتوری رو نداری هم مشکل نوسان برق و تکان پاسپورتی و هم مثل بقیه اینترنال هات مصرف زیاد نداره چون هر بار برق و ساتا رو ازش جدا میکنی.
    من خودم 7 تا اکسترنال اداپتوری دارم که تو مدلهای جدیدش دما خیلی میره بالا میخوام فن بگذارم (پایه درست کنم). من اگر کیسم مناسب بود اینترنال برمیداشتم. ولی باز تصمیم گیرنده خودتی. ببین حوصله داری برای هر بکاپ کیس رو باز کنی و هارد رو پیچ کنی داخل کیس (اصلا فکر نکن بدون پیچ کردن هارد رو کف کیس رها کنی! من این کار رو کردم هارد 4 ترام به فنا رفت)
    راستی اگر یکوقت اداپتوری گرفتی مراحل وصل به این صورت هست:
    اول فیش اداپتور به هارد
    دوم فیش رابط USB به هارد
    سوم وصل اداپتور به پریز (حتما باید محافظ داشته باشید برای جلوگیری از نوسانات برق و پیشنهاد من اینه که یک سه راهی کلید دار رو به محافظ وصل کنید [محافظ به پریز اصلی برق توی دیوار میخوره] بعد که اداپتور رو به سه راهی زدید، کلید روشن رو بزنید تا هارد اینجوری روشن بشه)
    چهارم هم کابل USB رو به کامپیوتر وصل میکنی
    مراحل خاموش کردن هارد هم برعکس اینا میشه. یعنی اول مرحله چهار بعد سه بعد دو و یک. یعنی در مرحله سوم اول کلید خاموش رو میزنی بعد اداپتور رو از سه راهی در میاری.

9. این کاربر از GHAGHALEELEE بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •