تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: مشکل در کلون کردن ویندوز 10

در آغاز فعالیت MohammadAnsari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2013
    محل سكونت
    شیراز

14 مشکل در کلون کردن ویندوز 10

سلام

من ویندوز 10 را روی یک هارد HDD نصب دارم و روی این هارد فقط ویندوز هست و البته نرم افزارهای نصب شده.

حالا یک هارد SSD تهیه کردم و میخوام کل ویندوز و نرم افزارهای نصب شده را روش کلون کنم تا از این به بعد سیستم عاملم روی SSD باشه. دلیلی که ویندوز جدید نمیخوام نصب کنم هم اینه که نرم افزارهای زیادی نصب کردم که سورس بعضی هاش را دیگه ندارم و برای کرک بعضی خیلی دردسر کشیدم.

متاسفانه تا حالا از هر راهی رفتم جواب نگرفتم؛ فایلهای هارد کاملا منتقل میشه و هرکاری توی بایاس می کنم، سیستم سیستم از روی SSD بوت نمیشه.

نرام افزارهایی که امتحان کردم اینا بودن:
    EaseUS Todo Backup 13.5، بخش Clone System و Clone Disk
    Paragon Drive Copy™ 15 Professional و بخش Paragon Migrate OS to SSD (البته با این جلو نرفت و توی مرحله Selective Copy Disk برای چند ساعت گیر کرد. تو نت سرچ کردم دیدم برای بعضی ها تا چند روز گیر کرده، منم بی خیالش شدم)
    AOMEI Partition Assistant 9.1، بخش Clone System
    AOMEI Backupper، بخش Clone System
    که متاسفانه بعد از اتمام کلون سیستم، همچنان مشکل بوت نشدن از هارد جدید داشتم.

نکات دیگه هم ایناست:
    هم هارد قدیم و هم هارد جدید، فرمت GPT دارن و بوت باید EFI باشه
    مایل نیستم هارد قدیم را فرمتش را به MBR تغیر بدم تا اون شیوه را هم امتحان کنم چون احتمال از دست دادن اطلاعاتم هست
    توی بایاس مادربورد یعد از کلون، همچنان یک Window Boot managere هست که مربوط به هارد قدیم هست
    هارد قدیم را از روی سیستم قطع کردم مشکل حل نشد
    پورت ساتا هارد جدید را دقیقا به سوکت هارد قدیم وصل کردم باز هم نشد.
    قبل از هر بار تلاش برای کلون کردن هارد جدید را clean کردم که تاثیری نداشت (البته توی یه نرم افزارهایی مثل پاراگون اگر کلین نکنین اصلا قبول نمیکنه)

جایی خوندم که هارد SSD باید Firmware آپدیت بشه، از توی سایت آپدیتش را گرفتم که به این صورت بود که باید یه فلش مموری را فرمت میکردم با لیبلی که گفته بود و فایل ISO را داخلش میریختم و با اون بوت میشد. همینکار را کردم اما زمانی که تو محیط DOS مثلا قرار بود آپدیت کنه، آخرش پیغام Fail میومد! همه هاردها را جدا کردم و وفقط هارد SSD متصل بود، باز هم نشد.

قبل از همه این کارها، هارد قدیم را با Hard Disk Sentinel اسکن کردم که بد سکتور نداشته باشه. هرچند رو صفحه اول میزد سلامت هارد خیلی کمه ولی بعد از چندین ساعت اسکن، فقط یه دونه سکتور دمیج (رنگ زرد و نه قرمز) پیدا کرد که بعدش هم گفت فیکس کرده.

حتی الان که کلون شده (ولی بوت نمیشه) توی دیسک منیجر که میرم، هارد جدید پارتیشن EFI System Partition هم داره، یعنی دقیقا مثل هارد قدیم ولی باز هم بوت نمیشه!

جهت اطلاع (مخصوصا فرمت بایاس)، مدل مادربوردم هم ASUS P8H 61-MLE هست. هارد جدید هم ADATA SU800 با ظرفیت 256 گیگ هست. کل اطلاعات ویندوز و برنامه هاش حجم حدود 170 تا 180 گیگ داره که روی یه هارد 500 گیگ HDD هست.

تنها کاری که هنوز نکردم اینه که با استفاده از همین نرم افزارها، یک فلش بوتیبل بسازم، از هارد قدیم یه ایمیج روی یه هارد سوم بریزم و بعد با فلش دیسک بوتیبل سیستم را بالا بیارم و از از روی ایمیج هارد سوم، ریستور کنم رو هارد جدید. ولی دلیلی نمیبینم زمانی که روش کلون سیستم جواب ندارد این روش جواب بده و تضمینی باشه که بعد از این مراحل طولانی سیستم با هارد جدید بوت بشه. چون در واقع همان روش کلون سیستم که انجام دادم یه جورایی همین کار ها را خودش انجام میده.

ببخشید توضیحات زیاد شد، گفتم کامل بنویسم که وقتع دوستان صرف سوال و جواب نشده

خوشحال میشم اگر کسی بتونه بهم کمک کنه

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

سلام چقدر تایپ کردی واقعا چ حوصله ای داری با برنامه اکرونیس ایمیج من همیشه کار میکنم

3. این کاربر از radarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت MohammadAnsari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2013
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام چقدر تایپ کردی واقعا چ حوصله ای داری
    سلام، راستش گفتم توضیح را کامل بنویسم که دوستانی که جواب میدن تمام قضیه را بدونن و دیگه نیازی به سوال جواب یا ذکر مواردی که امتحان کردم نباسه

با برنامه اکرونیس ایمیج من همیشه کار میکنم
    متاسفانه اونم فقط بکاپ معمولی میگره و هارد را بوتیبل نمیکنه....

به ذهنم رسید، اول با خود ویندوز یه بکاپ کامل از سیستم روی یک هارد دیگه بگیرم بعد روی هارد اس اس دی یه سیستم ویندوز جدید با استفاده از دی وی دی نصب کنم که قاعدتا باید بوتیبل بشه، اینجوری دوتا ویندوز دارم که باید بتونم از رو هر کدوم سیستم را بالا بیارم، بعد از طریق ریستور خود ویندوز تازه نصب شده، فایل بکاپ ویندوز قبلی را روی ویندوز جدید ریستور کنم.... به نظر دوستان این روش ممکنه جواب بده!؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •