تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 40

نام تاپيک: راهنمای نصب مکینتاش روی PC های خانگی : بخش سوم : نصب مکینتاش روی هارد

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تهران - سه راه افسريه - شهرك كاروان (رضويه)

پيش فرض

این نسخه هکینتاش و دستکاری شده هست و تنظیمات خیلی خاصی داره و من بیشتر از نمیتونم کمک کنم واقعا نمیدونم طرف چه تغییراتی در این نسخه داده بعلاوه روی لپ تاپ سختی نصبش و تنظبماتش بیشتر از نصب روی PC هست

اگر نسخه اصلی مک رو دانلود کرده بودید میتونستم بیشتر دقیقتر کمکتون کنم

الان فقط به دو طریق میتونم کمکتون کنم یا نسخه رسمی رو از سایت اپل دانلود کنید یا اینکه به روش ماشین مجازی نصب کنیم (منظورم اجرا مکینتاش درون ماشین مجازی نیست)

داره خودمونی میشه tux-world's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

من درست منظورتون رو از ماشین مجازی متوجه نمیشم. میخوام به صورت عادی مثل بقیه سیستم عامل ها نصبش کنم که از سرعت و قدرت خود لپتاپ خوب استفاده کنم. مثل ویندوز یا لینوکس تو حالت عادی نصب میشه منظورم هستش

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت

پيش فرض

میدونم دقیقا چی میگید
    شما میخواید روی هارد اکسترنال مکینتاش بریزد و در زمان بوت لپ تاپیتون از روی هارد اکسترنال بوت کنید و مکینتاش بالا بیاد
    دقیقا من هم همین چیزی که شما میخواهید میخوام کمکتون کنم انجام بدید
    فقط اسمش رو گذاشتم ماشین مجازی

برای اینکار هم ما کلا 4 تا چیز نیاز داریم

1 - یک هارد اکسترنال خالی (که شما دارید)
    2 - یک نسخه رسمی از مکینتاش کاتالینا یا بیگ سور یا هر ورژن قدیمیتر که میخواهید نصب کنید از سایت اپل
    3 - نرم افزار Vmware Workstation برای ویندوز یا لینوکس
    4 - یک فایل بوتلودر که لینکش رو بالا گذاشتم و همون کارمون راه میندازه

میدونم براتون گنگ هست شما این سه مورد رو فراهم کنید تا باقیش رو بگم چقدر راحت کم دردسر میتونید مکینتاش نصب کنید خودتان کم کم متوجه میشید
    Last edited by _LOVE_CODER_; 15-07-2021 at 00:45.

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

1 - یک هارد اکسترنال خالی (که شما دارید)
    2 - یک نسخه رسمی از مکینتاش کاتالینا یا بیگ سور یا هر ورژن قدیمیتر که میخواهید نصب کنید از سایت اپل
    3 - نرم افزار Vmware Workstation برای ویندوز یا لینوکس
    4 - یک فایل بوتلودر که لینکش رو بالا گذاشتم و همون کارمون راه میندازه
    من روی هارد اکسترنالم یه پارتیشن جدا کردم که فرمت اون APFS هستش. الان vmware رو خودم روی یه لپتاپ دیگه دارم و توش مکینتاش رو نصب کردم ولی با اینکه cpu اون core i7 نسل ۹ هستش ولی باید سرعتش افتضاحه. حتی رم ۱۶ دادم بهش

الان دارم از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نسخه رسمی اون رو دانلود میکنم (لینک رو داره خراب میکنه فروم. از سایت سافت ۹۸ دارم میگیرم

فعلا داره ۳۰ مگ بر ثانیه دانلود میکنه فکر کنم چند دیقه دیگه تموم شه

این بوت لودر رو میگید به جای EFI رسمی بیگ سور بزارم و replace کنم؟

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by tux-world; 15-07-2021 at 09:02.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت

پيش فرض

یک ماشین مجازی مثل فبلی بساز که روش مکینتاش نصب کردی

تمام تنظیماتت مثل قبلی باشه

حالا روی ماشین مجازی کلیک کنید و هر چند تا هازد ماشین مجازی که ساخت شده رو remove کنید از قسمت edit virtual machine setting

روی add کلیک کنید و یک هارد مجازی بسازید
    مدل رابط رو هارد رو Sata انتخاب کن
    روی صحفه بعدی نوشته device0 و device1 و .... به تعداد هاردهای متصل به سیستم

حالا برای اینکه بدونی هاردی که میخوای نصب کنی کدومه

از روی لیست از اخرین هارد شروع کن و انتخابش کن

از گزینه های پایین Use Inviddual Partions انتخاب کن و کلیک کن

تو اینجا لیست پارتیشن های هاردی که انتخاب کردید میاد
    از روی پارتیشنها و حجمشون میتونید بفهمید هارد درست رو انتخاب کردید یا نه

اگر هارد اشتباه بود برگردید به صحفه قبل و یک device دیگه رو انتخاب کنید و Use Inviddual Partions رو انتخاب کنید

وقتی هارد مد نظرتون از تو لیست پیدا کردید گزینه Use Entire Disk رو انتخاب کنید و دکمه next کلیک کنید تا پایان برسه و تو ماشین مجازی هاردتون ساخته بشه

حالا میتونید مکینتاش رو نصب کنید

نکات مهم :

1 - حتما با پارتیشن منیجر پارتیشن خالی رو به اول هارد بیارید و پارتیشن های که اطلاعات دارند به سمت انتهای هارد ببرید تا از هم جدا باشند

2 - یک پارتیشن یک تکه درست کنید در اول هارد و حتما فرمتش کنید یا NTFS یا HFS یا APFS فرقی نمیکنه فقط فرمت باشه

3 - اگر مکینتاش موجاوی و بالاتر میخواید نصب کنید حتما پارتیشن کلی هارد GPT باشه وگرنه ممکنه بوت نشه

4 - در زمان نصب مکینتاش دوباره پارتیشنی که میخواید روش مکینتاش نصب کنید فرمت کنید و مراقب باشید باقی پارتیشن هاتون اطلاعات دارند رو پاک نکنید (برای همین گفتم محظ احتیاط از یک هارد خالی استفاده کنید)

5 - بعد از فرمت پارتیشن حالا همون مکینتاش که قبلا توانسته بودید در ماشین مجازی نصب کنید رو دوباره نصب کنید

فرق این روش این هست که شما بجای نصب مکینتاش روی هارد مجازی روی یک هارد واقعی نصب میکنید

وقتی نصبش تموم شد و مکینتاش در ماشین مجازی بوت شد بگید تا باقیش بگم چکار کنید

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

سلام. من توی نصب به یه چالشی خوردم

الان یه پارتیشن خالی ابتدای هاردم دارم که حدود 292 گیگ هستش. اومدم یه ماشین مجازی جدید ساختم و هارد رو از قسمت تنظیمات پاک کردم و جدید ساختم طبق روشی که شما گفتید پیداش کردم و اون پارتیشن رو به عنوان هارد بهش معرفی کردم. بعد تو قسمت سی دی ایزو مکینتاش ۱۱ رو بهش معرفی کردم تو نصب مکینتاش ما یه گزینه داریم که هارد دیسک ها رو میتونیم منیج کنیم و یا نصب کنیم.

تو حالت عادی من الان هارد پارتیشن اول رو ست کردم وقتی روی نصب کلیک میکنم یه هارد رو نشون میده ولی نمیتونم ادامه رو بزنم و خطا میده که این پارتیشن قفل هستش. وقتی هم پارتیشن منیجر رو باز میکنم که اون هاردی که ست کردم رو فرمت کنم نمیتونم پیدا کنم.

من عکسها رو به ترتیب میزارم لطف کنید ببینید

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت

پيش فرض

اون پارتیشنی که ساختید و میخواید روش مکینتاش نصب کنید رو از تو ویندوز حذف کنید تا به عنوان درایور تو My Computer نشون نده

یعنی در Disk Managment روی درایو G که دارید راست کلیک کنید
    گزینه Change Drive Letter and Patch انتخاب کنید و روی Remove کلیک کنید

با اینکار پارتیشن G از دسترسی ویندوز خارج میشه و میتوانید اون پارتیشن رو به صورت ایسوله در اختیار مکینتاش قرار بدید
    شما الان باید بتونید روش مکینتاش نصب کنید
    البته در زمان نصب مکینتاش از قسمت منوی بالا Disk Utility انتخاب کن و اون پارتیشنی که میخواید روش مکینتاش نصب کنید رو فرمت AFPS کنید چون تو دارید بیگ سور نصب میکنید نیاز به پارتیشن با فرمت AFPS دارید

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

خب این مرحله رو رد کردم و داره نصب میشه روی اون پارتیشن. بعدش چه کاری انجام بدم؟
    Last edited by tux-world; 27-07-2021 at 15:06.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت

پيش فرض

تو اینترنت دنبال یک EFI برای بیگ سور بگردید که برای مدل لپتاپ شما تنظیم شده باشه بالا یکی من گذاشتم برای مدل لپ تاپ شما هست ولی مک Mojave هست

بریزد روی فلش

هاردی که مکینتاش نصب کردید به سیستم متصل باشه
    USB که EFI روش ریختید به سیستم متصلش کنید

حالا لپ تاپ خودتان را ریستارت کنید و از روی فلش بوت کنید
    حالا مکینتاشی که با ماشین مجازی نصب کردید روی هارد اکسنرنال تو بوت لودر نمایش داده میشه انتخابش کنید
    باید بدون هیچ مشکلی مکینتاش بوت بشه

به همین سادگی

نکته حتما EFI برای بیگ سور و دقیقا مدل لپ تاپ شما باشه (مطمعنا خیلی ها که مدل لپ تاپ شما را داشتن مک بیگ سور روش ریختند و همه تنظیماتش رو انجام دادن شما فقط فایل های EFI را یک کپی پست کنید)

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

الان برای BigSur یه پارتیشن پونصد مگی روی فلش با فرمت fat32 درست کردم و پوشه EFI رو داخلش ریختم بعد اینکه با فلش بوت میکنم و Clover میاد بالا فقط گزینه option و رستارت و اینا رو دارم. اصلا اون پارتیشنی که روی اون الان مک روی اون نصب هست رو نمیشناسه که بخوام انتخاب کنم بوت کنم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •