تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 25

نام تاپيک: راهنمای نصب مکینتاش روی PC های خانگی : بخش دوم : بوت کردن سیستم تا امدن تصویر محیط نصب مکینتاش

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تهران - سه راه افسريه - شهرك كاروان (رضويه)

پيش فرض راهنمای نصب مکینتاش روی PC های خانگی : بخش دوم : بوت کردن سیستم تا امدن تصویر محیط نصب مکینتاش

در اینجا در مورد بخش دوم سری که مربوط به بوت شدن تا امدن صحفه نصب مکینتاش هست صحبت و راهنمای میکنم

اگر قسمت اول رو درست انجام داده باشید باید تصویر بوتلودر Clover یا OpenCore رو همرا با منوهاش ببینید

اگر تصویری براتون نیامد پس قسمت اول رو درست انجام ندادید و برگردید به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تا راهنمای کنم

Clover bootloader پوسته های مختلفی داره که فقط ایکون ها و ظاهرشون تفاوت میکنه ولی نرم افزارشون یکی هست و ورژن ها مختلفی داره مه اون گوشه پایین سمت راست نوشته ولی ظاهرا تمام ورژن ها یکی هست

مثل تصویر زیر که Clover bootloader که ورژن 4674 هست

ظاهر بوتلودر OpenCore ساده تر هست و فقط یک منو در سمت چپ بالای تصویر میاد

من اینجا در مورد بوتلودر Clover صحبت میکنم چون با همه مادربورد ها سازگاری داره و ساده تر هست کارکردن باهاش

نکته 1: بوتلودر لودر Clover فقط در مد Legacy کار میکنه (که پیش فرض همه مادر بورد ها هست) و اگر مادربوردی دارید که UEFI ساپورت هست (یعنی محیط بایوس از نوع گرافیکی هست) باید در قسمت تنظیماتش بایوس سیستم رو در حالت Legacy بوت کنید

نکته 2 : بوتلودر OpenCore این برتری رو نسبت به Clover Bootloader داره که هم در حالت Legacy و هم در حالت UEFI بوت میشه

حالا میرسیم سراغ کار کردن با Clover

وقتی فلش بوت رو ساختیم و بوت کردیم در منوی امده با کلید های جهت روی کیبورد میتونی یکی از ایکون ها را انتخاب کنید

هر ایکونی که انتخاب کنید زیرش توضیحاتی نوشته معمولا به تعداد پارتیشن های که دارید اینجا ایکون هست

زیر یکی از ایکون ها نوشته boot install mac os مثل تصویر زیر

معمولا اولین یا دومین ایکون از سمت چپ تصویر هست

باقی ایکونها کار نمیکنند و بوت نمیشن

وقتی ایکون نصب مکینتاش روش دکمه اینتر رو زدید

چندین خط نوشته میاد رد میشه و سپس ارم اپل میاد

اگر مشکل پیش نیومد و بعد از ارم اپل و رد شدن تمام خطوط صحفه نصب میاد
    اگر صحفه نصب اومد که هیچ شما با موفقیت و بدون مشکل این بخش رو رد کردید

اما گاهی مشکل اینجا به وجود میاد یا سیستم هنگ میکنه در ارم اپل یا ریستارت میشه

برای حل این مشکلات معمولا 1 یا 2 یا 3 بخش تنظیم نیستند

اول پارامتر های قسمت Boot Args تنظیم نیست
    دوم قایل های Kext یا کم هستند یا ناسازگار هستند
    سوم SMBIOS مناسب انتخاب نشد
    برای حل این مشکلات هنگ یا ریستارت از مورد اول Boot Args شروع میکنیم اگر مشکل حل شد و رفتیم به صحفه نصب مکینتاش برید تاپیک سوم (بعدی) رو مطالعه کنید و کارتون در این تاپیک تمام میشه

اگر حل نشد میریم بخش های kext و SMBIOS

اول Boot Args :
    سیستم را ریستارت کنید و دوباره از فلش بوت رو انتخاب کنید حالا روی ایکونها تصویر به سمت راست با کیبرد حرکت کنید تا برسید به ایکونی که زیرش نوشته Options انتخابش کنید
    وارد یک صحفه با چندین خط میشید

اولین خط نوشته Boot Arg : حالا هرچی نوشته جلوش پاک کنید بجاش بنویسید -v و اینتر بزیند

دقت کنید منهی سمت چپ هست و حرف v انگلیسی سمت راستش بهش چسبید
    حالا اینتر بزنید تا ذخیره بشه دستور به اخرین خط برید و روی returen اینتر بزنید

به صحفه اول بر میگرید حالا ایکون نصب سیستم عامل رو دوباره انتخاب کنید

حالا میره برای شروع نصب ولی اینبار به جای ارم اپل فقط یکسری خطوط پشت سر هم میاد
    حالا اگر جای بیش از یک دقیقه تصویر وایستاد و خطی چاپ نشد پس همونجا خطا داره و تو همون خطوط چاپ شده مینویسه کجا گیر کرده

شما میتونید یا تو اینترنت یکی دو خط اخر رو تایپ کنید تا ببینید ایراد از کجاست یا همینجا بگید و تصویر قرار بدید تا من راهنمای کنم

هر وقت تمام خطوط بعد از 2-3 دقیقه تموم شدن میره برای صحفه گرافیکی نصب مکینتاش

یکسری دستورات اینجا هست که توی Boot Arg تایپ میکنیم و برامون خیلی مفید هست

nv_disable=1
    این دستور منها پشتش نداره
    این دستور برای کسانی که کارت گرافیک انویدیا دارند و گاهی پیش میاد بعد از رد شدن ارم اپل و یا تمام شدن خطوط صحفه به حالت سیاه میره و دکه روی مونیتور مثل زمانی که میرید به حالت Standby چشمک میزنه از این دستور استفاده کنید
    این دستور درایور رو غیر فعال میکنه و اجازه میده تصویر بدون درایور گرافیکی بالا بیاد
    از این دستور در زمان بعد از نصب سیستم عامل هم استفاده میشه اگر تصویر سیاه امد
    شاید این دستور برای کارت های AMD هم کار کنه

nvda_drv=1
    این دستور برعکس دستور قبل هست و برای کارتهای گرافیک انویدیا هست و میگه حتما با درایور تصویر رو بیاره یعنی شتاب دهنده سخت افزار برای کارت گرافیک فعال باشه

dart=0
    این دستور برای زمانی هست که سیستم در زمان بوت ریستارت خود به خود میشه

در واقع مشکل این هست که شما برای نصب مکینتاش باید Virtualization (VT) رو از بایوس غیر فعال کنید
    اگر با غیر فعال کردن VT در بایوس باز هم سیستم ریستارت کرد از دستور dart=0 استفاده کنید مشکل ریستارت در زمان بوت برطرف میشه

npci=0x2000
    یکی از مهمترین دستوراتی هست که باید وارد کنید و چندیدن مشکل رو برطرف میکنه مشکل ناسازگاری RAM مشکلات مربوط به PCI
    برای من روی هر نسخه مکینتاش که خواستم نصب یا بعد نصب بوت کنم حتما باید این دستور رو وارد میکردم وگرنه بوت نمیشه

بازم دستورات دیگه ای هست که برای نصب انها نیازی نیستند
    برای نصب مکینتاش همین دستورات در 95 درصد مواقع کافی هست

بخش دوم Kext
    اگر از قسمت boot args مشکل حل نشد شما احتمالا نیاز به kext دارید

برای نصب kext شما باید به پارتیشن efi دسترسی داشته باشید که در زیر روشش رو برای ویندوز مکینتاش و لینوکس توضیح دادم

اگر به هر دلیلی به پارتیشن بوت EFI نیاز داشتید از روش زیر استفاده کنید

دسترسی به پارتیشن بوت در ویندوز

وقتی فلش بوت رو ساختیم بر روی فلش دو پارتیشن ایجاد میشود یکی پارتیشنی (درایوی) به نام EFI یکی هم پارتیشنی که فایل های نصب مکینتاش روش نصب هست اگر هم حجم فلشتون زیاد باش یک پارتیشن خالی هم در انتهای فلش ایجاد میشه گاهی اوقات

بوتلودر همیشه بر روی پارتیشن EFI قرار میگیرد و حجم این پارتیشن حدود 200-300 مگابایت هست

برای دسترسی به بوتلودر باید به پارتیشن EFI دسترسی پیدا کنیم

در ویندوز میشه از [COLOR=var(--black-800)]diskpart[/COLOR] برای اینکار استفاده کرد که کمی پیچیده هستش

ولی برای راحتی کار ما از نرم افزارهای دیگری استفاده کنیم

مثلا نرم افزار [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این اجازه رو میده به ما که پارتیشن EFI رو به عنوان یک درایو به سیستم اضافه کنیم

بعد از کیک کردن روی پارتیشن EFI و انتخاب کردن change letter دکمه Apply رو میزنه تا درایو جدید به My computer اضافه شود

از نرم افزار های دیگه هم میتونید استفاده کنید مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا اگر کسی اینترنت نداشت یا نخواست از این نرم افزها استفاده کنه

میتونه از دستور [COLOR=var(--black-800)]diskpart [/COLOR]استفاده کنه

ابتدا Command Prompt رو اجرا میکنیم (ترجیحا در حالت Administrator)

حالا تایپ میکنیم diskpart وارد نرم افزار میشیم

تایپ میکنیم list و بعدش مینویسیم disk
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این دستور میگه لیستی از دستگاه های ذخیره سازیمون که به سیستم متصل هستند نمایش بده مثل هارد های HDD یا SSD یا حتی فلش

این دستور بالا فقط لیست هاردها و فلش ها رو نشون میده نه پارتیشن ها رو
    چیزی شبیه این

کد:
    اینجا اسم دستگاه ها ذخیره ساز رو فقط به نام Disk 0 و 1 و 2 و 3 و 4 و ... مینویسه

الان من یک هارد SSD 120 گیگ دارم
    دو هارد HDD
    یک فلش 32 گیگ به سیتم وصل هست

پس 4 تا Disk نشون میده
    از روی حجمشون که در ستون Size نوشته میتونید متوجه بشید که کدوم هاردتون هست و کدوم فلش

حالا تایپ میکنیم select بعدش disk و در اخر شماره هارد یا فلش

کد:
    یعنی دیسک شماره 3 که در اینجا فلش هست رو انتخاب کن

دوباره از دستور list استفاده میکنیم و تایپ میکنیم

کد:

این بار مینویسم partition یعنی لیست پارتیشن های هارد یا فلشی که انتخاب کردیم رو نمایش بده

بعد از اجرا برای من چنین چیزی رو نمایش داد

کد:
    این فلش بوت نصب مکینتاش هست

برای شما هم باید چیزی شبیه این باشه

پس من روی فلشم بوتم دو تا پارتیشین دارم

اولی یک پارتیشن از نوع system هست با حجم 200 مگابایت
    دوم یک پارتیشن از نوع Primary هست با حجم 6507 مگابایت که فایل ها نصب مکینتاش بر روش قرار داره

نکته : اینجا نوع پارتیشن رو نوشته نه فرمتش

درایو اولی EFI و از نوع System هستم اما فرمتش FAT هست
    و درایو دومی از نوع Primary هست اما فرمتش HFS که مخصوص مکینتاش هست

حالا هارد رو انتخاب کردیم و پارتیشن EFI رو هم انتخاب کردیم باید به یک درایو متصلش کنیم
    میتونیسیم

کد:

دستور assign یعنی تخصیص بده letter یعنی درایو در اینجا حرف k انگلیسی هم یعنی نام درایو

این دستور میگه پارتیشن EFI که انتخاب کردیم رو به داریو با نام K منصل کنم

شما قبلش باید روی my Computer کلیک کنید و ببینید اخرین پارتیشنتون چه حرفی داره و یکی دو حرف انگلیسی بعدش رو انخاب کنید

کلا باید حرفی رو انتخاب کنید که در my computer به درایو یا سی دی رام یا فلش تخصیص داده نشده باشه

بعد از این دستور کارمون تموم میشه و تایپ میکنیم exit و بر میگردیم command prompt

در اینجا تایپ میکنیم
    کد:

این دستور تمام پنجره ها رو میبنده

حالا تایپ میکنیم

کد:
    این دستور دوباره تمام پنجره ها رو برمیگردونه
    حالا درایو EFI رو در My Computer تون میبینید

بخش دوم : تغییر یا حذف فایل های بوتلودر

وقتی پارتیشن EFI اضافه به My Computer وقتی روش کلیک میکنید بستگی به ویندوزتون ممکنه با خطای Security Lab مواجه بشید و نتونید وارد پارتیشن بشید بخاطر اینکه این پارتیشن از نوع سیستمی هست

برای حل این مشکل دو راه حل داره

یکی استفاده از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یکی هم استفاده از خود Task Manager ویندوز

روش اول نرم افزار [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو اجرا میکنید و وارد نرم افزار میشید به پارتیشن EFI میرید و تغییرات که میخواهید رو اعمال میکنید

روش دوم نرم افزار Task Manager رو اجرا میکنید از منوی بالا گزینه File رو انتخاب میکنید سپس گزینه Create New Task
    سپس بر روی گزینه Browse کلیک میکنید و میرید بر روی پارتیشن EFI کلیک میکنید حالا وارد پارتیشن میشید و میتونید تغییراتتون رو اعمال کنید

البته استفاده از روش Task Manager یک باگ در ویندوز هست و نباید بشه از اینجا هم مثل My Computer دسترسی پیدا کرد ولی به هر حال این باگ به نفع ما تموم شده

دسترسی به پارتیشن بوت در مکینتاش :

در مکینتاش خیلی ساده میشه به پارتیشن EFI همون بوت دسترسی پیدا کرد و دردسرهای ویندوز رو نداره

برای اینکار از دستور diskutil استفاده میکنید

برنامه terminal (همون خط فرمان ) را باز کنید تایپ کنید diskutil list

لیست پارتیشن ها میاد مثل زیر

الان تو این تصویر پارتیشن EFI رو میبینید روی دیسک شماره یک (disk1) روی اولین پارتیشن هست (s1) یا همون disk1s1

برای متصل کردنش مینویسیم
    کد:
    این دستور باید در حالت (root) ریشه اجرا بشه پس قبلش مینویسیم sudo
    دومین هست دستور diskutil که برای کارکردن با هارد و پارتیشن ها بکار میره
    سومین هست mount یعنی متصل کن
    چهارمین هم /dev/disks1s1 مسیر هارد هست

توضیحات :
    مکینتاش هم چون مثل لینوکس بر مبنای هسته unix هست از همون روش ادرس دهی استفاده میکنه

در مکینتاش هم مثل ویندوز هاردها پرینترها بلوتوث ها وای فای ها همه به صورت یک فولدر هست در فولدر dev
    الان هارد شماره یک یا دو یا سه نوشته
    disk4 , disk3 , disk2
    الان برای دسترسی به هر پارتیشن هارد مورد نظرمون باید جلوی اسم هاردمون (همون diskX) باید بنویسیم s1 s2 s3 s4 به ازای هر پارتیشنی که هاردمون داره

چون در این مثال پارتیشن EFI ما الان رو دیسک شماره یک و اولین پارتیشن هست مینویسیم disk1s1

بعد از اجرای دستور بالا پارتیشن EFI بر روی صحفه مکینتاش ظاهر میشه کنار باقی پارتیشن ها سیستم و میتونید مستقیم بهش دسترسی پیدا کنید و تغییراتی رو که میخواهید روی فایل ها بدید

دسترسی به پارتیشن بوت در لینوکس:

بعدا توضیح میدم

اضافه کردن یا حذف kext ها (درایور ها)

فایل های kext (همون درایورها) داخل این مسیر در پارتیشن بوت EFI هستند

EFI\CLOVER\kexts\Other

شما وقتی وارد فولدر kexts شدید فولدر های دیگه با نام 10.13 و 10.14 و ... میبینید که این شماره مکینتاش ها هست همه فولدر ها رو پاک کنید بجز فولدر Other حالا kext های مورد نیاز رو داخل این فولدر قرار میدیم

kext های که درون این فولدر قرار دادیم به صورت اتوماتیک در زمان بوت سیستم لود میشن و نیازی به کاری نیست

بخش سوم : SMBIOS

بعدا توضیح میدم
    Last edited by _LOVE_CODER_; 18-12-2020 at 00:05.

2. این کاربر از _LOVE_CODER_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت

پيش فرض

باورم نمیشه 3 ساعت نیم زمان برد تایپش
    انگشتام درد گرفت اینقدر تایپ کردم و ویرایش کردم
    هنوز کامل نشده

4. 2 کاربر از _LOVE_CODER_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2021

پيش فرض

زمانی که میزنم برای نصب مک بره این حالت پیش میاد ، بعد از اینکه نوشته ها میاد و یهو انگار گرافیک به هم میریزه و یه علامت ورود ممنوع به صورت نصفه نیمه و قاطی با نوشته ها نمایش میده . توی سیستم های ویندوزی وقتی این حالت پیش میاد معمولا که گرافیک (اکثرا) یا رم (در کمتر حالتی) مشکل داره . از دستور dart و npci هم استفاده شده اما باز جواب نداده ، در سیستم مک و یه لپ تاپ این اتفاق رخ داد . توی یه سیستم دیگه ریستارت میشه همینجور . مشخصات سیستم به همراه عکسشون رو میفرستم براتون اگه جواب بدید ممنون میشم :

لپ تاپ اچ پی 8440 سی پی یو i5 نسل 1، رم 6 ، گرافیک اینتل 3000 ، هارد 250-320

کیس مینی اچ پی 8000 ، سی پی یو دو هسته ای 8400 ، رم 4 ، گرافیک اینتل ، هارد 250

لپ تاپ مک بوک پرو 2008

همه این زور و تلاش من اینه که بتونم یه نصاب مک بیارم بالا برای زدن روی فلش ، فایل ایمیج مک ال کاپیتان رو گرفتم میخوام بریزم روی مک که میاد بالا و روی اون مک بوک نصب کنم چون هاردش کلا فرمت شده و توی حالت ریکاوری مود هم نمیتونست از اینترنت دانلود کنه .

اگه راه حلی به ذهنتون میرسه بهم بگین بی زحمت

آدرس عکس مشکلم :

• کد:

Last edited by chatlovely; 24-01-2021 at 13:44.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت

پيش فرض

درود بر شما
    اول اینکه ممنون میشم نقل قول از مطالب طولانی نگیرید صحفه خیلی شلوغ میشه اگر ممکنه نقل قول که گرفتید تو پست قبلی حذف کنید

دوم اینکه متوجه نشدم شما کدوم مکینتاش را میخواهید نصب کنید و روی کدوم سیستم این خطا رو گرفتید روی مکینتاش یا روی سیستم های معمولی

با چه روشی این فلش بوت که دارید را ساختید

یک خورده دقیقتر و با جزییات بیشتر مراحلی که رو هر کدوم از سیستم هاتون رفتید و خطاهای که گرفتید به تفکیک سیستم توضیح بدید تا بیشتر بدونم و دقیقتر راهنمای کنم برای هر سیستم

در ضمن خطا رو قبل از بهم ریختن تصویر ازش عکس بگیرید که ببینم چی نوشته در اخرین خط ها

مورد بعدی روش پنجم و ششم در تاپیک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فکر کنم کار شما رو راه بندازه برای نصب مکینتاش روی مک 2008 که دارید

روش پنجم یک فلش بوت ریکاوری می سازه براتون وقتی ساخت دوباره وارد DL Center بشید اولی نوشته Recovery HD for macos حالا فایل ریکاوری هر مکینتاشی که میخواهید نصب کنید را دانلود کنید وقتی یک فایل ریکاوری 400-500 مگی دانلود شد
    از صحفه اول نرم افزار و منوی بالا Tools را انتخاب کنید و سپس Extract HFS
    حالا فایلی که دانلود کردید را انتخاب کنید تا فایل HFS که ازش استخراج بشه

وقتی استخراج تمام شد روی صحفه اول نرم افزار پارتیشن دوم که نوشته PART 2 را انتخاب کنید گزینه restore را بزنید و فایل HFS که استخراج کردید را انتخاب کنید بعد ازتمام شما فلش بوت ریکاوری دارید به سیستم مکینتاش وصل کنید فلش را وصل کنید و برید برای فرایند نصب
    نکته : برای نصب حتما اینترنت تون رو مک فعال باشه تا فایل نصب مکینتاش کامل از اینترنت دانلود کنه

روش ششم هم که ماشین مجازی را دانلود کنید و اجرا کنید وقتی مکینتاش تو ماشین مجازی بالا اومد یک مکینتاش که دانلود کردید و میخواهید نصب کنید را به پوشه Application مک انتقال بدید و فلشتون به ماشین مجازی وصل کنید و با دستوراتی که در قسمت ششم نوشتم یک فلش بوت مکینتاش بسازید

با این دو روش می توانید بر روی مک 2008 که دارید مکینتاش نصب کنید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2019

پيش فرض

درود دوست عزیز

اون کدی که دوستمون تاپیک قبلی گفت رو دقیقا باید کجا وارد کنم ؟ و اگه میشه کدی که گفتن رو واضح تر اینجا تایپ کنین چون تو جوابی که دادن کد خیلی بهم ریخته بود
    سپاس

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت

پيش فرض

درود دوست عزیز

اون کدی که دوستمون تاپیک قبلی گفت رو دقیقا باید کجا وارد کنم ؟ و اگه میشه کدی که گفتن رو واضح تر اینجا تایپ کنین چون تو جوابی که دادن کد خیلی بهم ریخته بود
    سپاس
    همین عبارت رو تو یک فایل متنی کپی پست کن و فونت را بزرگ کن

تو قسمت Boot Args تو همین تاپیک بالاتر با عکس توضیح دادم کجا هست و چطور وارد کنید

فقط قبلش یک علامت - (منهی) بزار و به هم چسبیده باشه منها و عبارت زیر
    no_compat_check

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2021

پيش فرض

درود دوست عزیز

سپاس
    توی صفحه ای که مربوط به clover هست و از اونجا میتونین بوت برای نصب مک رو انتخاب کنین در بالا عکس هارد و آیکون نصب مک هست و پایین چند تا گزینه دیگه

گزینه اول shell هست که ما کاری بهش نداریم . دومی option هست . وارد اون میشین و اولین گزینه نوشته boot arg یه بار اینتر میزنین توی صفحه که بتونین تایپ کنین بعد عبارت زیر رو به هر چیزی که اونجا هست یا نیست اضافه میکنین (چون انگلیسی درست نشون نمیده توی سایت همین خط زیر رو کپی کنید توی یه نوت پد یا چیزی که درست نشون بده از چپ به راست :
    -no_compat_check
    این دستور میگه که لطفا قطعات سیستم منو برای مک تست نکن

درود بر شما
    اول اینکه ممنون میشم نقل قول از مطالب طولانی نگیرید صحفه خیلی شلوغ میشه اگر ممکنه نقل قول که گرفتید تو پست قبلی حذف کنید
    با این دو روش می توانید بر روی مک 2008 که دارید مکینتاش نصب کنید
    سلام مجدد بنده نقل قول یک خطی گذاشتم که در جریان قرار بگیرید که پاسخ به سئوالات شما هست

من همین مورد که گفتین ریکاوری رو بریزم با bdu روی فلش و 4.hfs رو ریستور کنم روی پارتیشن دوم انجام دادم ، برای خود سیستم عامل el capitan که گرفتم میاورد و نیاز به اپل آی دی داشت ، من ساختم وقتی یوزر پسورد میزدم خطای temporary unavailable میداد . نسخه های بالاتر هم که میزدم جواب نمیداد با اون no_compat_check از اون مرحله رد شد اما اون خطایی که بهتون دادم رو داد . این مورد توی مینی کیس اچ پی 8000 هم بود البته اون ریستارت میکرد که با دستور dart هم جواب نگرفتم متاسفانه .

با vmware هم زدم همون ایمیجی که گذاشته بودین نصب شد مک هم اومد بالا اما مشکل اجرا نشدن finder داشت و اینکه خیلی کند بود برام ، حالا کندیش به کنار همون بحث finder اذیتم میکرد . (این رو روی لپ تاپ اچ پی 8440 سی پی یو i5 نسل 1 ، رم 6 ویندوز 8.1 تست کردم ).

از اون ایمیج raw و disk2img هم روی سیستم های اینتلی نتیجه نگرفتم و اصلا انگار بوت شناسایی نمیکرد ولی توی مک شناسایی کرد و آورد اما باز همون عکسی که در پست قبلی دادم رو آورده بود . خطا رو قبل از خراب شدن صفحه عکس میگیرم براتون میفرستم .

مشکل من اینجاست که فقط میخوام روی اون مک بوک بیام به مک مربوط به خودش که el capitan هست رو بیارم بالا و تمام دردسر من همینه ، اگر توی همون حالت ریکاوری مود بیاد دانلود کنه من اصلا مشکلی ندارم تا الان نزدیک 70 گیگ دانلود کردم !! اونم اضافش بشه عیبی نداره . بعضیا میگفتن بخاطر اینه که شاید اپل فایل هاش رو از اپ استور برداشته بعضیا هم میگن بخاطر اپل آی دی هست اما لینکش که گذاشته بودن برای اپ استور میزدم با ویندوز و آیتیونز میگفت که این آیتم در کشور آمریکا موجود نیست !
    Last edited by chatlovely; 24-01-2021 at 14:04. دليل: اضافه کردن جواب دوم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2021

پيش فرض

همین الان یه فایل iso برای ویرچوال باکس که گرفته بودم به نظر میرسه داره نصب میشه روی ویرچوال باکس ، اگه درست جواب بده و کامل بشه لینک و آموزشش میزارم دوستان هم استفاده کنن

بنده موفق شدم توی ویرچوال باکس اجرا کنم و فایندر هم برعکس اون مورد که توی vmware جواب نمیداد اینجا داره جواب میده (البته بر خلاف فایل vmdk از فایل iso استفاده کردم )
    اگر استاد اجازه بدن تجربه ای که داشتم رو میگم خدمتتون
    همین نوشته بروز میشه
    Last edited by chatlovely; 24-01-2021 at 20:59.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2019

پيش فرض

درود من کد رو وارد کردم بعد از چند لحظه یک سری کد های قرمز رنگ میاد بعدشم اتفاقی نمیوفته

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2021

پيش فرض

درود من کد رو وارد کردم بعد از چند لحظه یک سری کد های قرمز رنگ میاد بعدشم اتفاقی نمیوفته
    اگه همون کدهای قرمز نزدیک به صورتی رنگ باشه منم بهش برخورد کردم . توی اینترنت که سرچ کردم گفته بود بخاطر ناسازگاری سیستم با اون تنظیمات clover هست احتمالا

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •