تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: اینترنت ماه.وا.ره ای در ایران ممنوع است !

آخر فروم باز mojt90's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2016
    محل سكونت
    در سایت های :::::مای موویز - والا مووی - کینگ مووی و imovies-dl ::

پيش فرض اینترنت ماه.وا.ره ای در ایران ممنوع است !

به اینترنت ماهواره ای دلخوش نباشد – قوانینی دست و پاگیر برای فعالیت اپراتورهای خارجی ماهواره در ایران

چند وقتی است که اخبار و شایعات پیرامون فناوری اینترنت ماهواره ای ایلان ماسک و ماهوار های استارلینک بیشتر از همیشه به گوش می‌رسد. حالا در همین راستا کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوبه “مقررات حاکم بر حقوق سرزمینی ارائه خدمات ماهواره ای در ایران” را تصویب کرده است.مطابق بند “د” ماده 5 قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، این مصوبه تصویب شده و ضمانت اجرایی برای ساماندهی ارائه خدمات ماهواره‌ای از سوی یک کشور خارجی عضو اتحادیه جهانی مخابرات، پس از احراز شرایط تعیین شده اجرایی خواهد بود. تأمین نیاز زیرساخت ارتباطی کشور به ویژه افزایش توسعه کشوری ارتباطات با ایجاد زیرساخت فضایی و تأمین ارتباط مطمئن مشترک به صورت مقرون به صرفه، پایدار و مورد اطمینان تحت شرایط فنی و تجاری مطلوب موارد دیگری است که ضمانت اجرایی خواهند داشت.پیش‌شرط‌های شروع فعالیت اپراتورهای ماهواره ای

• رعایت مقررات رادیویی بین‌المللی، داشتن موافقت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در زمان تأسیس یا پیش از شروع فعالیت
    • ارائه مشخصات ثبت ماهواره در اتحادیه جهانی مخابرات و اطلاعات تکمیلی مورد نیاز
    • استفاده از باندهای فرکانسی مطابق با جدول تخصیص‌های فرکانسی کشور
    • ارائه نقشه نواحی جغرافیایی تحت پوشش، مشخصات فنی ایستگاه‌های فرستنده و گیرنده زمینی ثابت یا متحرک دارای قابلیت برقراری ارتباط با شبکه خود و سطح شاخص‌های کیفی خدمات در تمام نقاط مختلف کشور و اعلام شرایط حفاظت الکترومغناطیسی متقابل آن با سایر فرستنده و گیرنده‌های کشور
    • ارائه معیارهای فنی و کیفی خدمات به سازمان رگولاتوری و اخذ تأییدیه از این سازمان

اپراتورهای اینترنت ماهواره ای در چه شرایطی اجازه فعالیت دارند؟

ارائه خدمات ماهواره‌ای توسط اپراتور ماهواره‌ای فقط از طریق قرارداد با دارندگان پروانه مجاز به ارائه خدمات دسترسی ماهواره‌ای، مجاز است.اپراتورهای ارائه خدمات ماهواره‌ای می‌توانند خدمات مبتنی بر تلفن ثابت و همراه، پیامک، اینترنت همراه و ثابت، پخش همگانی، انتقال داده و دورنگار به پایانه‌های ماهواره‌ای ثابت، قابل حمل (پرتابل) و یا متحرک مشترکان را مبتنی بر ارتباطات ماهواره‌ای ارائه دهند.ارائه خدمات پخش همگانی رادیویی و تلویزیونی نیازمند دریافت تائیدیه سازمان صدا و سیما نیز خواهد بود.طبق تبصره این مصوبه، خدمات ماهواره‌ای ایمنی، آماتوری ماهواره‌ای، هواشناسی ماهواره‌ای، اکتشاف زمین ماهواره‌ای، کیهان‌شناسی رادیویی، ناوبری ماهواره‌ای و تحقیقات فضایی مشمول این مصوبه نمی‌شود.اپراتور خارجی ماهواره موظف است اطلاعات جزئیات تماس مشترکین دارندگان پروانه مجاز به ارائه خدمات دسترسی ماهواره‌ای طرف قرارداد خود را به صورت آنلاین در اختیار دارنده پروانه مجاز به ارائه خدمات دسترسی ماهواره‌ای قرار دهد.اپراتور ماهواره موظف است اطلاعات جزئیات تماس و اطلاعات هویتی مشترکین ثبت شده در سایر نقاط جهان در مدت زمان حضور در داخل کشور را به صورت برخط در اختیار دارنده پروانه مجاز به ارائه خدمات دسترسی ماهواره‌ای طرف قرارداد در ایران، قرار دهد.اپراتور باید نسبت به ایجاد دروازه بین‌الملل اینترنت در قلمرو کشور یا انجام راهکارهای جایگزین مورد پذیرش سازمان رگولاتوری، اقدام کند.اپراتور خارجی ماهواره موظف است محدوده تشعشعات رادیویی تعیین شده در ماده 30 قانون هوای پاک مصوب 25/04/1396 مجلس را رعایت کند.اپراتور ماهواره نباید روی سرویس‌های رادیویی ماهواره‌ای و زمینی فعال و برنامه‌ریزی شده در داخل کشور، تداخل رادیویی مضر ایجاد کرده و یا توسعه آنها را با مشکل مواجه کند.اپراتور ماهواره موظف است نماینده دارای اختیارهای لازم خود در خصوص مسائل فنی، مقرراتی و سایر امور مربوط به این مصوبه را معرفی کند و این نماینده در موارد لزوم باید به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مراجعه کند.ارائه خدمات میزبانی تماس به مشترکین در داخل کشور صرفاً پس از تائید سازمان رگولاتوری مجاز است.اپراتور خارجی ماهواره‌ای تا زمانی امکان ارائه خدمات در کشور را خواهد داشت که اپراتور داخلی به دلیل ناکافی بودن ظرفیت یا عدم بلوغ فناوری، امکان ارائه آن خدمات را نداشته باشد.
    قوانین مسافرانی که با اشتراک اپراتور ماهواره‌ای وارد ایران می‌شوند

مسافرین خارجی که مشترک اپراتور ماهواره بوده و با پایانه خود به کشور مسافرت می‌کنند، باید تنها از طریق دارنده پروانه مجاز به ارائه خدمات دسترسی ماهواره‌ای، خدمات مورد را دریافت کنند. اپراتور ماهواره باید این موضوع را به صراحت به مشترک خود اطلاع‌رسانی کند.این اپراتور همچنین باید تمام امکانات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و ارتباطی لازم برای دسترسی برخط رگولاتوری به وضعیت پوشش شبکه ماهواره‌ای و خدمات ارائه شده در کشور را فراهم کند و نیز گزارش تداخل در لینک ارتباطی فراسو خود (زمین به فضا) از داخل کشور را به همراه مستندات فنی مربوط به رگولاتوری ارائه دهد.در صورت تخلف و نقض تعهدات چه مجازاتی در انتظار اپراتور خارجی ماهواره خواهد بود؟

• صدور اخطاریه و تعیین مهلت برای پاسخگویی و رفع تخلف
    • دستور توقف فعالیت اپراتور در صورت عدم رفع تخلف

در شرایطی مانند طوفان‌های نادر خورشیدی و بلایای طبیعی نظیر سیل و زلزله وقفه در فعالیت به عنوان تخلف اپراتور محسوب نشده و اپراتور موظف است در حداقل زمان نسبت به برقراری ارتباط اقدام کند.اپراتور ارائه کننده اینترنت ماهواره ای متعهد به رعایت قوانین و مقررات کشور، مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و ابلاغیه‌های رگولاتوری خواهد بود و در صورت بروز هرگونه اختلاف میان دارندگان پروانه مجاز به ارائه خدمات دسترسی ماهواره‌ای با اپراتور خارجی، چنانچه موضوع با مذاکره حل و فصل نشود و رسیدگی به آن از سوی هر یک از طرفین از سازمان درخواست شده باشد، موضوع از سوی رگولاتوری قابل ارجاع به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خواهد بود.

منبع : مجله سخت افزار

2. این کاربر از mojt90 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

ی روزی ملت نمی دونستن اینترنت چیه اینم ی روزی میاد

4. این کاربر از radarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2020
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

این جوری هام نیست

اونا هم ایران و ایرانی را شناختن ..

تبلیغ میکنن آی به جهان سوم مثل ایران اینترنت میدیم

در عمل فقط برای هر کسی هست که پول بده مثل مناطق دور افتاده کانادا

6. این کاربر از بامدادنیکنفس بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

شبکه های ماهواره ای هم ممنوعه آیا تونستین جلوشو بگیرین؟ الان تو هر خونه ای یه دونه هست
    من به شرکت مخابرات پیشنهاد میکنم از الان به دنبال یه روش دیگه ای برای دزدی باشید
    نهایتا در طی 5 سال آینده تکنولوژی به اندازه ای پیشرفت میکنه که تو هر خونه ای اینترنت ازنوع ماهواره ای و خارج از کنترل هر کشوری خواهد بود
    فرو کردن فیلترنت با بالاترین قیمت به ملت پر، شبکه ملی پرهزینه بی مصرف پر، فروش مکالمه بی کیفیت که همه جای دنیا رایگان هست به ملت پر پر
    قوانینی که برخلاف منافع اکثریت مطلق مردم باشه قابل اجرا نخواهد بود

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

شبکه های ماهواره ای هم ممنوعه آیا تونستین جلوشو بگیرین؟ الان تو هر خونه ای یه دونه هست
    من به شرکت مخابرات پیشنهاد میکنم از الان به دنبال یه روش دیگه ای برای دزدی باشید
    نهایتا در طی 5 سال آینده تکنولوژی به اندازه ای پیشرفت میکنه که تو هر خونه ای اینترنت ازنوع ماهواره ای و خارج از کنترل هر کشوری خواهد بود
    فرو کردن فیلترنت با بالاترین قیمت به ملت پر، شبکه ملی پرهزینه بی مصرف پر، فروش مکالمه بی کیفیت که همه جای دنیا رایگان هست به ملت پر پر
    قوانینی که برخلاف منافع اکثریت مطلق مردم باشه قابل اجرا نخواهد بود
    چقدر بی منطق هستید شماها. با اینترنت ماهواره ای که در اختیار همان کشور نباشه دیگه نمیشه کلاهبردارها و هکرها و خلافکارها رو شناسایی کرد یکی حسابت رو خالی کنه دیگه دستت به جای بند نیست

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

چقدر بی منطق هستید شماها. با اینترنت ماهواره ای که در اختیار همان کشور نباشه دیگه نمیشه کلاهبردارها و هکرها و خلافکارها رو شناسایی کرد یکی حسابت رو خالی کنه دیگه دستت به جای بند نیست
    شما نگران خودت باش من بلدم چطور از اینترنت استفاده کنم، در ضمن چهل سال هست که به انواع مختلف دارن جیب مارو خالی میکنن بسه دیگه.
    هرکس که تجربه استفاده از خدمات اپراتورهای مختلف در ایران رو داشته باشه قطعا با کم فروشی - دزدی و عدم پاسخگویی مواجه شده. بعد از این دیگه برای مصرف کننده حق انتخاب وجود داره و اوپراتورهای مختلف یا باید خدمات با قیمت و کیفیت مناسب ارائه بدن یا با یه خداحافظی مارو خوشحال کنن.

10. این کاربر از J@viD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

شما نگران خودت باش من بلدم چطور از اینترنت استفاده کنم، در ضمن چهل سال هست که به انواع مختلف دارن جیب مارو خالی میکنن بسه دیگه.
    هرکس که تجربه استفاده از خدمات اپراتورهای مختلف در ایران رو داشته باشه قطعا با کم فروشی - دزدی و عدم پاسخگویی مواجه شده. بعد از این دیگه برای مصرف کننده حق انتخاب وجود داره و اوپراتورهای مختلف یا باید خدمات با قیمت و کیفیت مناسب ارائه بدن یا با یه خداحافظی مارو خوشحال کنن.

موافق رقابت و زیاد بودن شرکت ها هستم اما اینکه توقع داشته باشی حکومت ها دست روی دست بذارن که کنترل کشور از دستشون خارج بشه توقع زیادی هست هیچ کشوری اجازه چنین چیزی نمیده چون به عنوان جاسوسی و عملیات تروریستی میشه ازش استفاده کرد اون هایی هم که اجازه میدن ماهواره در اختیار خودشونه.

من دو سال پیش دنبال اینترنت ماهواره ای بودم اما به خاطر قیمت بسیار بالا و سرعت کمش بی خیال شدم رفتم سمت فیبر نوری. اینترنت با ماهواره فرق داره اگه اینترنت ماهواره ای راه بندازی میان به عنوان جاسوس میبرنت کل سیستمت رو چک میکنن و هزار بدبختی داره.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

موافق رقابت و زیاد بودن شرکت ها هستم اما اینکه توقع داشته باشی حکومت ها دست روی دست بذارن که کنترل کشور از دستشون خارج بشه توقع زیادی هست هیچ کشوری اجازه چنین چیزی نمیده چون به عنوان جاسوسی و عملیات تروریستی میشه ازش استفاده کرد اون هایی هم که اجازه میدن ماهواره در اختیار خودشونه.

من دو سال پیش دنبال اینترنت ماهواره ای بودم اما به خاطر قیمت بسیار بالا و سرعت کمش بی خیال شدم رفتم سمت فیبر نوری. اینترنت با ماهواره فرق داره اگه اینترنت ماهواره ای راه بندازی میان به عنوان جاسوس میبرنت کل سیستمت رو چک میکنن و هزار بدبختی داره.
    حکومت اگر خیلی ناراحته نحوه خدمات دهی رو تغییر بده به شکلی که اینترنت بدون فیلتر در اختیار افراد بزرگسال قرار بده، قیمت اینترنت متناسب با درآمد افراد بشه، شرکت های خدمات دهنده موظف به پاسخگویی به مردم باشن که الان هیچکدوم نیستن. این کارهارو انجام بده من خودم شخصا استفاده میکنم مریض نیستم برم هزینه اضافه بکنم. فقط یه موضوعی اون هم اینکه برای بوجود آوردن این تغییرات حداکثر یک سال فرصت داره بعدش که این خدمات بیاد و خیلی افراد تجهیزاتش رو تهیه بکنن دیگه برنمیگردن برن فیلترنت کم سرعت استفاده کنن.

در مورد کیفیت اینترنت های ماهواره ای که در آینده قرار هست ارائه بشه بدلیل ارتفاع کم این ماهواره ها از سطح زمین پینگ و پهنای باند خیلی خوبی خواهند داشت.گیرنده هم در حال حاضر در ابعاد یک بشقاب هست. جلوی پیشرفت تکنولوژی رو نمیشه گرفت همین اینترنت اگر روزی به شکل وای فای ارائه بشه و شما با گوشی موبایل بتونی از این خدمات استفاده بکنی استفاده از گوشی موبایل هم جرم محسوب میشه؟
    من شخصا به استفاده از اینترنتی که دو سه هفته به صورت کامل قطع بود و باعث ضرر و زیان زیادی برام شد هیچ علاقه ای ندارم.

13. این کاربر از J@viD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •