تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: مشاوره برای خرید خودرو کارکرده (در حد 100ت)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

14 مشاوره برای خرید خودرو کارکرده (در حد 100ت)

سلام
    وقت بخیر ببخشید مزاحم شدم
    در مورد
    لیفان 620
    ام وی ام 550
    ام وی ام 315 صندوق دار جدید
    فنی هاشون چطوریه؟
    قیمت قطعات؟
    راحت پیدا میشه؟
    ماشین پرخرجیه یا نه؟
    ممنون میشم یکم راهنمایی کنین
    من زیاد از ماشین ها سر در نمیارم
    اصلا این سه تا مدل با 100ت پیدا میشه؟ چون یکی بهم گفت پیدا میشه برای همون پرسیدم
    یا اگه مدل مناسب دیگه ای میشناسین بگین
    پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    وقت بخیر ببخشید مزاحم شدم
    در مورد
    لیفان 620
    ام وی ام 550
    ام وی ام 315 صندوق دار جدید
    فنی هاشون چطوریه؟
    قیمت قطعات؟
    راحت پیدا میشه؟
    ماشین پرخرجیه یا نه؟
    ممنون میشم یکم راهنمایی کنین
    من زیاد از ماشین ها سر در نمیارم
    اصلا این سه تا مدل با 100ت پیدا میشه؟ چون یکی بهم گفت پیدا میشه برای همون پرسیدم
    یا اگه مدل مناسب دیگه ای میشناسین بگین
    شما اگر نگران قطعات و خرج ماشینی منطقی تره ماشین ایرانی بخری نه چینی اونم کارکرده ک هر آن هر جاش ممکنه خراب شه...چون قیمت خیلی قطعات ماشینای چینی انداره کره ای و ژاپنیه با کیفیت یک سوم!
    اینک با 100 تومن بشه چینی سالم پیدا کرد هم من شک دارم!
    ماشین ایرانی سالم و تمیز پیدا کنی هم خرجش کمتره هم قطعاتش راحت تر پیدا میشه...
    البته 100 میلیون هم انصافا الان پول کمیه واس ماشین با این قیمتای تخیلی...
    مثلا ال90 فکرکنم بشه خرید مدل87 E2...ماشین زشت ولی کاملا بی دردسر و بی آزاریه و اگر خوب بگردی واقعا یه تمیز و وسالم شو پیدا کنی حتی اگر یکم خرجش کنی بازم ارزش داره وتا مدت ها خیالت راحته...
    چون بحث قطعات و خرج ماشین کردی حس کردم برات مهم ترین فاکتوره واس همین ماشینی بت معرفی کردم ک ازین بابت همه قبولش دارن و امتحانشو پس داده!
    ماشینای با موتور tu5 هم نسبتا کم خرجن مثل 405 SLX و...
    نظرمو گفتم بهرحال صاحب اختیاری...

3. این کاربر از mhda69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

شما اگر نگران قطعات و خرج ماشینی منطقی تره ماشین ایرانی بخری نه چینی اونم کارکرده ک هر آن هر جاش ممکنه خراب شه...چون قیمت خیلی قطعات ماشینای چینی انداره کره ای و ژاپنیه با کیفیت یک سوم!
    اینک با 100 تومن بشه چینی سالم پیدا کرد هم من شک دارم!
    ماشین ایرانی سالم و تمیز پیدا کنی هم خرجش کمتره هم قطعاتش راحت تر پیدا میشه...
    البته 100 میلیون هم انصافا الان پول کمیه واس ماشین با این قیمتای تخیلی...
    مثلا ال90 فکرکنم بشه خرید مدل87 E2...ماشین زشت ولی کاملا بی دردسر و بی آزاریه و اگر خوب بگردی واقعا یه تمیز و وسالم شو پیدا کنی حتی اگر یکم خرجش کنی بازم ارزش داره وتا مدت ها خیالت راحته...
    چون بحث قطعات و خرج ماشین کردی حس کردم برات مهم ترین فاکتوره واس همین ماشینی بت معرفی کردم ک ازین بابت همه قبولش دارن و امتحانشو پس داده!
    ماشینای با موتور tu5 هم نسبتا کم خرجن مثل 405 SLX و...
    نظرمو گفتم بهرحال صاحب اختیاری...
    خیلی ممنون از پاسختون
    بله واقعا قیمت ماشین سر به فلک کشیده منم تا حالا ماشین نداشتم و برای بار اول میخواستم
    بالاخره هر لحظه ممکنه به قول شما ماشین خراب باشه و باید به دنبال تعویض قطعه و تعمیر و.... باشیم برای همون پرسیدم
    بله منم تعریف ال90 رو زیاد شنیدم منتها به قول شما قیافه جالبی نداره
    این ماشین هایی که گفتین با موتور TU5 کدوما هستن؟
    و حالا به جز ال90
    توی خانواده سمند کدوم مدل بهتره؟
    رانا چطوره؟
    چیز دیگه ای مدنظر ندارین؟
    پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

خیلی ممنون از پاسختون
    بله واقعا قیمت ماشین سر به فلک کشیده منم تا حالا ماشین نداشتم و برای بار اول میخواستم
    بالاخره هر لحظه ممکنه به قول شما ماشین خراب باشه و باید به دنبال تعویض قطعه و تعمیر و.... باشیم برای همون پرسیدم
    و حالا به جز ال90
    رانا چطوره؟
    به نظر من یه پراید سالم در حد صفر و بدون تصادف بگیرید بهتره . چون پراید نسبت به ماشینای دیگه قطعاتش ارزون تره و اگر سالم و در حد صفر و کم کارکرد گیر بیارید واقعا تا 2 3 سال فقط شما پول سرویس مثل روغن گیربکس و روغن ترمز و .... پرداخت میکنید . پراید ماشینیه که زیاد خرج نداره اگر سالم باشه.
    پراید من مال 21 سال پیش ( مدل 78 صندوق دار کره ای ) هست که حیوونی اصلا زیاد حرجی رو دستم نزاشته و خیلی خوبه من راضیم کار منو راه میندازه . 1.5 ساله دارمش اصلا هم اذیت نکرده . تصادفی نبوده و کلا 170 هزارتا کار کرده بود و همش تقریبا توی پارکینگ بوده. وقتی خریدمش روکش دزدگیر و... داشت و باطریش هم تازه عوض شده بود ( دقیقا 2 ماه ) کاملا ترتمیز و سالم بود . فقط ضبط نداشت که برام مهم نبود .
    از تهران نازی آباد توی دست خریدمش .
    به هر حال من پراید رو پیشنهاد میدم (اگر کم خرج میخواید باشه و بی دردسر باشه .)
    ماشینی بخر که بتونی از پس هزینه هاش بر بیای.
    موفق باشید.

6. این کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خیلی ممنون از پاسختون
    و حالا به جز ال90
    رانا چطوره؟
    ما 12 ساله ال90 داریم و بی اغراق زشت بودنش فقط سال اول یکم تو ذوق میزد بعدش ک مزایاشو حس کردیم دیگه الان اصلا بنظرم خیلیم خوشگله!
    ماشین باید اصلش درست باشه و با خیال راحت بتونی هر آن استارت بزنی واس سفر...
    ضمنا تو ایران جز دنا و دنا پلاس و تاحدودی 207 دیگه ماشینی ک بشه بش گفت خوشگل نداریم واقعا...همه یا زشتن یا زشت تر یا زشت ترین چون مال20-30 سال پیشن!
    والا من کلا با سمند زیاد موافق نیستم ب دلایلی...با اینحال سمند موتور EF7 مخصوصا پایه گازسوز گزینه قابل تحملیه...بشرط سالم بودن بازم!
    پارس موتور TU5 هم خوبه اگر بتونین سالم شو پیدا کنین...
    ک البته جفت شو شک دارم بشه با 100 تومن...
    رانا رو ک دیگه اصلا پیشنهاد نمیکنم هیچ مزیت خاصی نداره ب بقیه...همینطور خانواده 206 چون پرخرجن...
    کلا هرچی میخرین سالم بودن واقعا مهمه هم تصادف نداشتن هم موتورگیربکس سرحال هم اتاق و جلوبندی...
    و اینک بهیچ وجه ماشینای با موتور معمولی 1800 پژو نخرین یعنی موتور XU7 ک همه جوره سرطانه...
    اگر ب هردلیلی تصمیم ب خریدن پراید گرفتین حداقل ساینا بخرین ک یکم موتور قوی تر و سواری کمی بهتر بگیرین...خرجش با پراید عملا فرق خاصی نداره...

ضمنا چون ظاهرا فنی نیستین اگر خواستین از آگهی ها دنبال ماشین بگردین حتما کارشناس خوب ببرین واس بازدید چون با این تفاسیر راحت سرتو کلاه میذارن...مثلا از سایت همراه مکانیک یا کارنامه...با فروشنده هماهنگ کنین و باهاش قبلش طی کنین ک کارشناس میارم اگر واقعا ماشین واقعا سالم و طبق ادعای اون بود ک چ بهتر هزینه کارشناسی رو خودشما میدین و اگر کارشناس عیب جدی رو فهمید و اثبات کرد هزینه کارشناسی رو اون فروشنده بده چون دروغ گفته یا حداقل نصف نصف بدین...همین شرط خودش یه معیاره صداقت فروشندس...فروشنده اگر واقعا ب ماشینش مطمین باشه قبول میکنه وگرنه 10 جور بهانه میاره و 100 جور قسم میخوره ک کارشناس چرا و خرج الکی واس چی کنی و...ک اونجوری شک نکنین ریگی ب کفششه...من خودم 2 بار با همین روش ماشین خریدم واس آشنایان یه هیوندا آوانته و یه ال90
    کارشناسای حرفه ای دارن ک چیزی رو جا نمیندازن همه چیو چک میکنن و یه گزارش مکتوب کامل ب شما میدن کارشون درسته قیمتشونم منطقیه...ضمنا خواستین خودشون اصطلاحا قولنامه هم مینویسن جوری ک سر شما کلاه نره...

8. این کاربر از mhda69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

ما 12 ساله ال90 داریم و بی اغراق زشت بودنش فقط سال اول یکم تو ذوق میزد بعدش ک مزایاشو حس کردیم دیگه الان اصلا بنظرم خیلیم خوشگله!
    ماشین باید اصلش درست باشه و با خیال راحت بتونی هر آن استارت بزنی واس سفر...
    ضمنا تو ایران جز دنا و دنا پلاس و تاحدودی 207 دیگه ماشینی ک بشه بش گفت خوشگل نداریم واقعا...همه یا زشتن یا زشت تر یا زشت ترین چون مال20-30 سال پیشن!
    والا من کلا با سمند زیاد موافق نیستم ب دلایلی...با اینحال سمند موتور EF7 مخصوصا پایه گازسوز گزینه قابل تحملیه...بشرط سالم بودن بازم!
    پارس موتور TU5 هم خوبه اگر بتونین سالم شو پیدا کنین...
    ک البته جفت شو شک دارم بشه با 100 تومن...
    رانا رو ک دیگه اصلا پیشنهاد نمیکنم هیچ مزیت خاصی نداره ب بقیه...همینطور خانواده 206 چون پرخرجن...
    کلا هرچی میخرین سالم بودن واقعا مهمه هم تصادف نداشتن هم موتورگیربکس سرحال هم اتاق و جلوبندی...
    و اینک بهیچ وجه ماشینای با موتور معمولی 1800 پژو نخرین یعنی موتور XU7 ک همه جوره سرطانه...
    اگر ب هردلیلی تصمیم ب خریدن پراید گرفتین حداقل ساینا بخرین ک یکم موتور قوی تر و سواری کمی بهتر بگیرین...خرجش با پراید عملا فرق خاصی نداره...

ضمنا چون ظاهرا فنی نیستین اگر خواستین از آگهی ها دنبال ماشین بگردین حتما کارشناس خوب ببرین واس بازدید چون با این تفاسیر راحت سرتو کلاه میذارن...مثلا از سایت همراه مکانیک یا کارنامه...با فروشنده هماهنگ کنین و باهاش قبلش طی کنین ک کارشناس میارم اگر واقعا ماشین واقعا سالم و طبق ادعای اون بود ک چ بهتر هزینه کارشناسی رو خودشما میدین و اگر کارشناس عیب جدی رو فهمید و اثبات کرد هزینه کارشناسی رو اون فروشنده بده چون دروغ گفته یا حداقل نصف نصف بدین...همین شرط خودش یه معیاره صداقت فروشندس...فروشنده اگر واقعا ب ماشینش مطمین باشه قبول میکنه وگرنه 10 جور بهانه میاره و 100 جور قسم میخوره ک کارشناس چرا و خرج الکی واس چی کنی و...ک اونجوری شک نکنین ریگی ب کفششه...من خودم 2 بار با همین روش ماشین خریدم واس آشنایان یه هیوندا آوانته و یه ال90
    کارشناسای حرفه ای دارن ک چیزی رو جا نمیندازن همه چیو چک میکنن و یه گزارش مکتوب کامل ب شما میدن کارشون درسته قیمتشونم منطقیه...ضمنا خواستین خودشون اصطلاحا قولنامه هم مینویسن جوری ک سر شما کلاه نره...

بازم ممنون از پاسختون
    ببخشید زیاد سوال میپرسم
    من خودم ماشین ندارم اما فقط تا حالا با پراید رانندگی کردم اونم یه سال، آدم فنی هم نیستم
    به نظر شما مثلا پول جمع کنم خشک بخرم برام بهتر کار میکنه یا دسته دو؟ (از لحاظ آب بندی میگم)

و اینکه حالا مثلا 100 نه یکم بیشتر جمع کنم بشه حدود 150 چطور؟ پیشنهاد دیگه ای دارین؟
    این مدل های مختلف ال90، چه فرقی با هم دارن؟ فقط ظاهر؟
    ویه سوال دیگه اینکه میگن ماشین خرج داره یعنی چی؟ مثلا توی یه سال به نظر شما چقدر خرج میتونه داشته باشه؟ (چون پراید رو دیدم خرج کمی داشته)
    مثلا یه ماشین چینی مثل ام وی ام یا لیفان چی؟ اونا چقدر میتونن خرج داشته باشن؟

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

بازم ممنون از پاسختون
    ببخشید زیاد سوال میپرسم
    من خودم ماشین ندارم اما فقط تا حالا با پراید رانندگی کردم اونم یه سال، آدم فنی هم نیستم
    به نظر شما مثلا پول جمع کنم خشک بخرم برام بهتر کار میکنه یا دسته دو؟ (از لحاظ آب بندی میگم)

و اینکه حالا مثلا 100 نه یکم بیشتر جمع کنم بشه حدود 150 چطور؟ پیشنهاد دیگه ای دارین؟
    ویه سوال دیگه اینکه میگن ماشین خرج داره یعنی چی؟ مثلا توی یه سال به نظر شما چقدر خرج میتونه داشته باشه؟ (چون پراید رو دیدم خرج کمی داشته)
    سلام
    به نظر من بهترین گزینه برای شما تندر 90 هست
    البته اگر مبلغ رو بالاتر ببرید و مدل بالاتر و کم کارکرد پیدا کنید خیلی خوبه
    تندر 90 از نظر فنی بسیار ایده آل هست
    قدرت موتور مصرف سوخت جعبه دنده خیلی خوب
    کم استهلاک کم خرج جادار

ماشین های چینی هم هستن اما قطعاتشون کمیاب و قیمتشون بالا

11. این کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

سلام
    به نظر من بهترین گزینه برای شما تندر 90 هست
    البته اگر مبلغ رو بالاتر ببرید و مدل بالاتر و کم کارکرد پیدا کنید خیلی خوبه
    تندر 90 از نظر فنی بسیار ایده آل هست
    قدرت موتور مصرف سوخت جعبه دنده خیلی خوب
    کم استهلاک کم خرج جادار

ماشین های چینی هم هستن اما قطعاتشون کمیاب و قیمتشون بالا

خیلی ممنون
    تفاوت پارس تندر و ال90 چیه؟
    خود ال 90 چند مدل داره E2وE1وE0 و اینا چه فرقی دارن و کدومی بهتره؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بازم ممنون از پاسختون
    ببخشید زیاد سوال میپرسم

دوران پول جمع کردن مال زمانیه ک ممکلت یکم ثبات داشته باشه نه الان ک روز ب روز گرون تر میشه همه چی...شما مثلا یه سال صبر کنی پولت بشه 150 تومن بعید نیس همون پراید بشه 150 !!!
    پس این اشتباه رو نکنین فعلا حتما الان بخرین بعدا پول داشتین ارتقا بدین ب ماشین بهتر...
    لذت خرید ماشین صفر چیز دیگس همه جوره خیالتم راحت تره میدونی چجوری نگهداری شده...بماند ک صفرای جدید هم آشغالن...اما خب در مورد ماشینای ایرانی اگر واقعا سالم و تمیز شو پیدا کنی چیزی رو از دست ندادی ک هیچ بلکه شاید جلو هم افتادی از نظر خرج!
    تفاوت مدلای مختلف ال90 توی داشتن و نداشتن چیزایی مثل ترمز ABS و فرمان هیدرولیک و ایربگ و رینگ آلومینیومی و مه شکن و ایناس...ک E0 هیچی نداره کلا و E2 فول ترینشه...شما همون E2 رو در نظر بگیر چون تفاوت قیمتشون زیاد نیس...
    خرجای یه ماشین در طول سال جدای مصرف سوخت(بنزین) خرجای سرویس دوره ای مثل روغن موتور (هر5 تا 7 هزارتا) و فیلتر روغن(همزمان با روغن) و فیلتر هوا(همزمان با روغن)و فیلتر بنزین (هر10 هزار تا)و روغن گیربکس(هر40تا50 هزار تا) و لاستیک و لنت و شمع و تسمه ها مث تسمه تایم (هر 60 هزارتا) و ضدیخ و حتی کارواش و...
    بافرض اینک خرابی پیش نیاد مث جلوبندی و کمک ها و شمع و باتری و رادیاتور و...هزینه بیمه شخص ثالث و ترجیحا بیمه بدنه هم ک هس...
    دیگه ماشین نگه داشتنم راحت نیس با این خرجا...حالا شما فرض کن یه ماشین پرعیب و ایراد و لوس داشته باشی ک همش خرابی و تعمیرگاه و گشتن دنبال قطعه و خرج و...هزینه وقت و اعصاب هم روش!
    Last edited by mhda69; 17-07-2020 at 22:23.

14. 2 کاربر از mhda69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

دوران پول جمع کردن مال زمانیه ک ممکلت یکم ثبات داشته باشه نه الان ک روز ب روز گرون تر میشه همه چی...شما مثلا یه سال صبر کنی پولت بشه 150 تومن بعید نیس همون پراید بشه 150 !!!
    پس این اشتباه رو نکنین فعلا حتما الان بخرین بعدا پول داشتین ارتقا بدین ب ماشین بهتر...
    لذت خرید ماشین صفر چیز دیگس همه جوره خیالتم راحت تره میدونی چجوری نگهداری شده...بماند ک صفرای جدید هم آشغالن...اما خب در مورد ماشینای ایرانی اگر واقعا سالم و تمیز شو پیدا کنی چیزی رو از دست ندادی ک هیچ بلکه شاید جلو هم افتادی از نظر خرج!
    تفاوت مدلای مختلف ال90 توی داشتن و نداشتن چیزایی مثل ترمز ABS و فرمان هیدرولیک و ایربگ و رینگ آلومینیومی و مه شکن و ایناس...ک E0 هیچی نداره کلا و E2 فول ترینشه...شما همون E2 رو در نظر بگیر چون تفاوت قیمتشون زیاد نیس...
    خرجای یه ماشین در طول سال جدای مصرف سوخت(بنزین) خرجای سرویس دوره ای مثل روغن موتور (هر5 تا 7 هزارتا) و فیلتر روغن(همزمان با روغن) و فیلتر هوا(همزمان با روغن)و فیلتر بنزین (هر10 هزار تا)و روغن گیربکس(هر40تا50 هزار تا) و لاستیک و شمع و تسمه ها مث تسمه تایم (هر 60 هزارتا) و ضدیخ و حتی کارواش و...
    بافرض اینک خرابی پیش نیاد مث جلوبندی و کمک ها و شمع و باتری و رادیاتور و...هزینه بیمه شخص ثالث و ترجیحا بیمه بدنه هم ک هس...
    دیگه ماشین نگه داشتنم راحت نیس با این خرجا...حالا شما فرض کن یه ماشین پرعیب و ایراد و لوس داشته باشی ک همش خرابی و تعمیرگاه و گشتن دنبال قطعه و خرج و...هزینه وقت و اعصاب هم روش!

واقعا ممنونم از کمکتون پس دنبال E2 میگردم
    الان جایی هست من بتونم ماشین کارکرده قیمت بگیرم؟
    همه سایت ها زدن توافقی
    کانالی گروهی چیزی میشناسین راجع به ماشین؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •