سلام؛

اگر کاربر معمولی هستید اصلا از اندروید روت شده استفاده نکنید و این تاپیک رو نادیده بگیرید

همونطور که میدونید کم نیستند کاربرانی که از گوشی روت شده یا کاستوم-رام استفاده میکنند و اتفاقا اکثرشون دانش کامپیوتری بالاتری نسبت به عموم افراد جامعه دارند.

بحث بر سر اینکه اندروید روت شده استفاده کنیم یا نه خیلی گستردس و از طرفی به خود شخصی مربوطه پس بنظرم تو این تاپیک اصلا بحث نکنیم و اجازه بدیم این تاپیک مخصوص افرادی باشه که از اندروید روت شده یا کاستوم-رام استفاده میکنند و به نرم افزارهای بانکی نیاز دارند.

اینکه اکثر بانکها اجازه نمیدن نرم افزار همراه-بانک بروی اندروید روت شده اجرا بشه به ظاهر دلیل امنیتی به نفع کاربر داره که انشالا اینطور باشه ولی چرا درخواست دسترسی کمتری نمیکنن؟ یا دسترسی ها رو اختیاری نمیکنن؟ مثلا دسترسی به تلفن، پیامک ها، مخاطبان، موقعیت مکانی و... واقعا ضروری هست؟! آیا کاربر خودش نمیتونه پیامک فعالسازی رو دستی بزنه؟ یا کد USSD رو؟ موقعیت جغرافیایی چرا لازمه؟ چرا وقتی دسترسی رو مسدود میکنیم برنامه از کار میافته؟ و...

خود من با توانایی هایی که اندروید روت شده بهم میده حداقل تونستم دسترسی هایی که واقعا ضروری نیست رو مسدود کنم و درعین حال از app موردنظر هم استفاده کنم و البته با دیکامپایل و تغییر در مانیفست هم شدنی هست...

خب بریم سر اصل مطلب: میخام پیشنهاد بدم (به دوستانی که دانش کافی دارند) بیایید دست بدست هم بدیم و نرم افزارهای همراه-بانک ها رو پچ کنیم تا با اندروید روت شده هم کارکنند موافقید؟

نکته: اینکه شخصی کد-دستوری در یک app رو تغییر بده تا مثلا app به روت بودن اندروید گیر نده مسلما هدف این تاپیک هست اما مخاطراتی هم داره! مثلا اینکه ممکنه با بدخواهی هر رمزی که شما وارد میکنید رو واسه خودش ایمیل کنه.

اگر کاربر معمولی هستید اصلا از اندروید روت شده استفاده نکنید و این تاپیک رو نادیده بگیرید