تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: با 80 تومن پراید صفر بخرم یا 206 مدل 14 سال پیش

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض با 80 تومن پراید صفر بخرم یا 206 مدل 14 سال پیش

سلام دوستان
    من الان نیاز به ماشین دارم و باید یک ماشین بخرم
    الان نمیدونم یه پراید صفر بگیرم یا یه 206 کارکرده تروتمیز مدل 85
    از مسایل فنی ماشین هم چیزی سر درنمیارم (هییییچیی بلد نیستم)

ماشین برای مصرف خانوادگی و داخل شهری هست . نهایتا سالی 3 بار هم مسافرت بخوام برم

شما باشید کدوم رو انتخاب میکنید
    نمیخوام بیشتر از 70 80 تومن هزینه کنم
    ممنون از پاسخگوییتون

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

سلام دوستان

ماشین برای مصرف خانوادگی و داخل شهری هست . نهایتا سالی 3 بار هم مسافرت بخوام برم

ممنون از پاسخگوییتون
    سلام وقت بخیر
    اگر 80 میلیون قصد خریدخودرو دارین
    به نظر من تندر 90 تمیز پیدا کنید خوبه
    از نظر موتور و گیربکس قابل قبوله
    استهلاک کمی داره مصرف سوخت مطلوبی داره

اما برای خرید 206 باید بیشتر وقت بزارید و امکان داره بازم با مشکل مواجه بشید

در هر صورت خودرویی خریدین چه از فنی چه بدنه حتما چک کنید

3. 5 کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام دوستان

ممنون از پاسخگوییتون
    سلام وقت بخیر
    اگر 80 میلیون قصد خریدخودرو دارین
    به نظر من تندر 90 تمیز پیدا کنید خوبه
    از نظر موتور و گیربکس قابل قبوله
    استهلاک کمی داره مصرف سوخت مطلوبی داره

اما برای خرید 206 باید بیشتر وقت بزارید و امکان داره بازم با مشکل مواجه بشید

در هر صورت خودرویی خریدین چه از فنی چه بدنه حتما چک کنید
    سلام در کنار پاسخ دوست عزیزم اینم من اضافه کنم که 206 ماشینی بسیار پرخرج هستش . البته اگه خرجش کنی خوب جبران میکنه اما من خودم مدل 89 که صفرش رو خریده بودم (یادش بخیر 14 و 400 خریدیم تیپ 2) تا الان . 5 سال اولش خوب بود اما از اون به بعد اکثرا براش خرج کردم . از رادیات و پمپ هیدرولیک بگیر تا جک صندوق و جلو بندی و هزار مورد دیگه . فقط باید هی خرجش کنی

5. 2 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال CORTANA's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

سلام دوستان
    ممنون از پاسخگوییتون
    درود

206 نسبت ب پراید ضعیف تر است (ب چندین دلیل)

پراید هم ب ماشین مرگ معروه است

با توجه ب صحبت های [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز بهتر است یک Tondar یا ParsTondar خریداری کنید.زیرا مقاوت و آپشن های امنیتی بیشتری دارد

7. این کاربر از CORTANA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

ممنون از پاسختون دوستان
    خیلی خوب گفتین
    اصلا تندر90 تو دهنم نبود

دوستان دیگر هم خوشحال میشم نظرشون رو بفرمایند

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

سلام دوستان

ممنون از پاسخگوییتون
    دوست عزیز این فقط یه پیشنهاد در حد یک دوست هست و در آخر خودتون با تصمیم خودتون یا بررسی منطقی سایر اعضای نظردهنده ی محترم در این تاپیک انتخابگر هستید.
    بنظر این بنده حقیر اگه کلا به ماشین احتیاج مبرم ندارید اصلا سراغش نرید میتونید در سایر زمینه ها سرمایه گذاری کنید که نمیخوام واردش بشم و بحث رو ببرم به حاشیه. هرچند چندین سال هست که ماشین تبدیل شده به کالای سرمایه ای بین ایرانیا متاسفانه (نمونش تو هیچ کجای دنیا تا بحال مشاهده نشده!!!) اما درصد ریسک تصادف و افت قیمت، خرج و مخارج و استحلاک و بیمه یک خودرو همشو میشوره میبره مگر خریدار و فروشنده بروز ماشین های خارجی باشید که در اون صورت بحثش جداست!
    اما در اینکه یکی از دوستان تندر پیشنهاد دادن و خودتون مد نظرتون 206 مدل پایین و یا پراید صفر پیشنهاد دادید به عنوان یه هموطن دلسوز توصیه میکنم دنبال ماشین مدل پایین نرید مخصوصا که 15 سال از عمرش گذشته باشه و دست چندین و چندین نفر با انواع سلایق و خصلت افتاده باشه! در اینکه ماشین های وطنی از لحاظ کیفیت و مرغوبیت و ایمنی تخم مرغی هستن شکی نیست اما ماشین مدل پایین یعنی آتیش زدن به پولی که با جون و دل براش زحمت کشیدین. پس دسترنج این زحمت به هیچ وجه 206 تیپ 2 یا 5 زپرتی 14 ، 15 سال پیش نیست! از فاصله چند هزار کیلومتری هم مشخص میشه سوار ماشین مدل پایین قرون وسطی شدین. در ضمن الان با پولیش ماشین و یه توشویی و زیرشویی یه جوری ماشین های عهد بوق رو قالب ملت میکنن که بعد معامله و یک ماه بعد متوجه فاجعه میشید! الان یا ماشین قدیمی تر و تمیز پیدا نمیشه و اگر هم پیدا بشه یه به صد ممکنه دست شما رو بگیره!!! با خرید ماشین مدل پایین هم مطمئن باشید بدلیل عمر مفید و استحلاک زیادش هر روز به هر عللی به احتمال بسیار زیاد یا سر از تعمیرگاه در میارید یا باطری سازی یا کمک فنر سازی یا آهنگری یا اگزورسازی یا صافکاری و نقاشی رنگها و بتونه هایی که خود به خود با جاذبه زمین میریزن...!!! نهایتا ماشین های وطنی مخصوصا 206 عمر مفیدشون 7 - 8 سال باشه اونم اگه اصولی و با کیفیت کار کرده باشه، مگر اینکه تک سند باشه و دست یه آدم درست و حسابی و حساس و با کارکرد کم که بندرت گیرت بیاد. در کل اگه نیاز مبرم به ماشین دارید با این مبلغ به همون پراید صفر بسنده کنید که بسیار بازهی و رندمان بالاتری نسبت به 206 عهد بوق براتون خواهد داشت! چراکه هم هزینه تعمیر و نگهداری پایینی دارن و هم اینکه هرچی باشه ماشین صفر کیلومتر هست و اون خرجی که ممکنه یه ماشین 15 ساله رو دست کسی بذاره یک به صد ممکنه یه ماشین صفر رو دست مالک بذاره حالا میخواد پراید باشه یا 206 یا پارس یا تندر یا... با بودجه و تورم حاکم بر جامعه اگه مجبور به خرید با این هزینه هستید در کل بنده پراید رو بهتون پیشنهاد میکنم درغیر اینصورت صاحب اختیار خودتونید...
    به وضوح شاهد بودم که طرف برای سوار شدن به ماشین 206 یا 405 یا پارس یا سایر ماشین های وطنی مدل پایین پولش رو صرف این خودروهای مدل پایین کرده که تو ذهنیت خودش بگه بجای پراید تمیز و کم کارکرد یا صفر سوار یه ماشین پرقدرت و راحت اما با کارکرد زیاد بشه اما زکی خیال باطل و ابلهانه! هر روزش ور رفتن با ماشین و هزینه ها با انواع و اقسام مشکلات ریز و درشت ماشین بدلیل کارکرد و استحلاک و عمر مفید بودن در صورتی که یه پراید کم کارکرد یا صفر میخریدند این همه اعصاب خرد کنی و هزینه های بیخودی و اضافی رو دستش نمیموند!
    ماشین صفر یعنی بدونی که و سر چه کیلومترهایی روغن و فیلترهای مربوطه رو عوض کردی، تو چجور راهها و جاده هایی روندی، چجوری از آب بندی درش آوردی، چجوری ازش کار کشیدی. اما تو ماشین عهد عتیق اینا رو به عینه نمیشه دید! چه بسا بعد خرید ممکنه مثلا طرف بجای هر 5 یا 7 هزار تا تعویض روغن 12 هزار تا باهاش رونده اونم با روغن های ارزون و بنجل یا فیک! همینطور از لوازم یدکی و جانبی بنجل و ارزون استفاده کرده که خبر ندارید و ده ها مثال دیگه که دیگه از حوصله این بنده حقیر خارجه.

10. 4 کاربر از DJ POLESTAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

دوست عزیز این فقط یه پیشنهاد در حد یک دوست هست و در آخر خودتون با تصمیم خودتون یا بررسی منطقی سایر اعضای نظردهنده ی محترم در این تاپیک انتخابگر هستید.
    بنظر این بنده حقیر اگه کلا به ماشین احتیاج مبرم ندارید اصلا سراغش نرید میتونید در سایر زمینه ها سرمایه گذاری کنید که نمیخوام واردش بشم و بحث رو ببرم به حاشیه. هرچند چندین سال هست که ماشین تبدیل شده به کالای سرمایه ای بین ایرانیا متاسفانه (نمونش تو هیچ کجای دنیا تا بحال مشاهده نشده!!!) اما درصد ریسک تصادف و افت قیمت، خرج و مخارج و استحلاک و بیمه یک خودرو همشو میشوره میبره مگر خریدار و فروشنده بروز ماشین های خارجی باشید که در اون صورت بحثش جداست!
    اما در اینکه یکی از دوستان تندر پیشنهاد دادن و خودتون مد نظرتون 206 مدل پایین و یا پراید صفر پیشنهاد دادید به عنوان یه هموطن دلسوز توصیه میکنم دنبال ماشین مدل پایین نرید مخصوصا که 15 سال از عمرش گذشته باشه و دست چندین و چندین نفر با انواع سلایق و خصلت افتاده باشه! در اینکه ماشین های وطنی از لحاظ کیفیت و مرغوبیت و ایمنی تخم مرغی هستن شکی نیست اما ماشین مدل پایین یعنی آتیش زدن به پولی که با جون و دل براش زحمت کشیدین. پس دسترنج این زحمت به هیچ وجه 206 تیپ 2 یا 5 زپرتی 14 ، 15 سال پیش نیست! از فاصله چند هزار کیلومتری هم مشخص میشه سوار ماشین مدل پایین قرون وسطی شدین. در ضمن الان با پولیش ماشین و یه توشویی و زیرشویی یه جوری ماشین های عهد بوق رو قالب ملت میکنن که بعد معامله و یک ماه بعد متوجه فاجعه میشید! الان یا ماشین قدیمی تر و تمیز پیدا نمیشه و اگر هم پیدا بشه یه به صد ممکنه دست شما رو بگیره!!! با خرید ماشین مدل پایین هم مطمئن باشید بدلیل عمر مفید و استحلاک زیادش هر روز به هر عللی به احتمال بسیار زیاد یا سر از تعمیرگاه در میارید یا باطری سازی یا کمک فنر سازی یا آهنگری یا اگزورسازی یا صافکاری و نقاشی رنگها و بتونه هایی که خود به خود با جاذبه زمین میریزن...!!! نهایتا ماشین های وطنی مخصوصا 206 عمر مفیدشون 7 - 8 سال باشه اونم اگه اصولی و با کیفیت کار کرده باشه، مگر اینکه تک سند باشه و دست یه آدم درست و حسابی و حساس و با کارکرد کم که بندرت گیرت بیاد. در کل اگه نیاز مبرم به ماشین دارید با این مبلغ به همون پراید صفر بسنده کنید که بسیار بازهی و رندمان بالاتری نسبت به 206 عهد بوق براتون خواهد داشت! چراکه هم هزینه تعمیر و نگهداری پایینی دارن و هم اینکه هرچی باشه ماشین صفر کیلومتر هست و اون خرجی که ممکنه یه ماشین 15 ساله رو دست کسی بذاره یک به صد ممکنه یه ماشین صفر رو دست مالک بذاره حالا میخواد پراید باشه یا 206 یا پارس یا تندر یا... با بودجه و تورم حاکم بر جامعه اگه مجبور به خرید با این هزینه هستید در کل بنده پراید رو بهتون پیشنهاد میکنم درغیر اینصورت صاحب اختیار خودتونید...
    به وضوح شاهد بودم که طرف برای سوار شدن به ماشین 206 یا 405 یا پارس یا سایر ماشین های وطنی مدل پایین پولش رو صرف این خودروهای مدل پایین کرده که تو ذهنیت خودش بگه بجای پراید تمیز و کم کارکرد یا صفر سوار یه ماشین پرقدرت و راحت اما با کارکرد زیاد بشه اما زکی خیال باطل و ابلهانه! هر روزش ور رفتن با ماشین و هزینه ها با انواع و اقسام مشکلات ریز و درشت ماشین بدلیل کارکرد و استحلاک و عمر مفید بودن در صورتی که یه پراید کم کارکرد یا صفر میخریدند این همه اعصاب خرد کنی و هزینه های بیخودی و اضافی رو دستش نمیموند!
    ماشین صفر یعنی بدونی که و سر چه کیلومترهایی روغن و فیلترهای مربوطه رو عوض کردی، تو چجور راهها و جاده هایی روندی، چجوری از آب بندی درش آوردی، چجوری ازش کار کشیدی. اما تو ماشین عهد عتیق اینا رو به عینه نمیشه دید! چه بسا بعد خرید ممکنه مثلا طرف بجای هر 5 یا 7 هزار تا تعویض روغن 12 هزار تا باهاش رونده اونم با روغن های ارزون و بنجل یا فیک! همینطور از لوازم یدکی و جانبی بنجل و ارزون استفاده کرده که خبر ندارید و ده ها مثال دیگه که دیگه از حوصله این بنده حقیر خارجه.
    سلام خیلی ممنونم بابت توضیحات کامل و شفافی و دقیقی که دلسوزانه ارائه فرمودین
    حقیقت نظر خودم هم روی پراید و تیبا هست
    ولی ذهنیت اشتباه متاسفانه آدم رو به سمت... میبره

12. این کاربر از mehdi_mh71 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه sms11's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

با نظر ایشون کاملا موافقم و با تمام وجود درک کردم چون خودم بر اثر یه تصمیم اشتباه همین مشکلاتی که گفتن را دچارش شدم. من یه 405 مدل پایین خریدم که همون روز های اول فهمیدم ماشین یاتاقان زده و باید موتور ماشین باز بشه. سال 91 حدود 2 میلیون تومن رو دستم خرج گذاشت. اون موقع به من گفتن که یه پراید مدل بالا بخرم اما فکر میکردم سوار یه پژو شدن خیلی بهتره. هرچند که بعد از اون تعمیر اساسی خداروشکر ماشین عین ساعت کار میکرد و مشکلی نداشت اما همه میدونن که لوازم یدکی محصولات پژو مثه پرشیا و 405 و 206 و ماشینای دیگه مثه سمند خیلی بالاست. علی الخصوص 206 که حتی هزینه اجرت تعمیرکارش هم نسبت به بقیه پژو ها بالاتره. میخوام بگم 206 اینقد که خرج رو دستت میزاره، واست کار نمیکنه و اگه ماشین قدیمی بیوفته به خرج، خیلی اذیت می شی. اینکه ماشین دست کی بوده و باهاش چطوری رفتار کرده خیلی مهمه اما اگه ماشین از اول دست خودتون بوده باشه میدونید که از چه جنس و قطعاتی روی ماشینتون استفاده کردید.
    بنظرم اگه یه مقدار پول بیشتر داشته باشی میتونی به ماشین هایی مثه تیبا یا کوئیک هم فکر کنی.

14. 2 کاربر از sms11 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •