تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: کار در شرکت خصوصی یا دولتی؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض کار در شرکت خصوصی یا دولتی؟

سلام دوستان
    من در شرایطی قرار گرفتم که نمیدونم باید چه انتخابی کنم، رشتم مهندسی مکانیک و از نظر توانایی و هوشی کمی بالاتر از متوسط قرار دارم.
    شرکت خصوصی دو جا پیشنهاد کار دارم که یکیش حقوقش پایینه و کوچیکه و بهم گفته بر اساس پیشرفتت حقوق میدم و توی بحث یادگیری کمک میکنم و بعد از 3 4 سال میتونی بری و خودت شروع کنی اگر مایل بودی( واحد تحقیق و توسعه تا گاهی بیگاری)
    دومی بزرگتره و حقوقش کمی بالاتر ولی پتانسیل یادگیری کمتری داره و من توی واحد کیفیتش خواهم بود.
    ------------------
    شرکت های دولتی با توجه به استخدامی های اینده اموزش و پرورش( هنرستان)-خودروسازی-وزارت نیرو-پتروشیمی و نفت(حقوق قابل قبول ولی شرایط اب و هوایی نامساعد که خودم توی جنوب دیدم)--که همه اینا ی مورد دور از دسترس نیست و احتمال داره بتونم برم داخل
    ---------------
    شرایط مالی تقریبا متوسط یا متوسط به پایین ( نسبت به جامعه کارگر)
    --------------
    حالا سوال اینه که شرکت خصوصی باشم ایا با این وضع درامد میتونم کاری رو شروع کنم و رشد کنم یا حتی اینکه ایا ارزش داره؟
    یا برم ی شغل دولتی و ی درامد ثابت ولی بدون دردسر؟
    کسی از شما هست که تجربه اینطوری داشته باشه؟

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

سلام دوستان
    من در شرایطی قرار گرفتم که نمیدونم باید چه انتخابی کنم، رشتم مهندسی مکانیک و از نظر توانایی و هوشی کمی بالاتر از متوسط قرار دارم.
    شرکت خصوصی دو جا پیشنهاد کار دارم که یکیش حقوقش پایینه و کوچیکه و بهم گفته بر اساس پیشرفتت حقوق میدم و توی بحث یادگیری کمک میکنم و بعد از 3 4 سال میتونی بری و خودت شروع کنی اگر مایل بودی( واحد تحقیق و توسعه تا گاهی بیگاری)
    دومی بزرگتره و حقوقش کمی بالاتر ولی پتانسیل یادگیری کمتری داره و من توی واحد کیفیتش خواهم بود.
    ------------------
    شرکت های دولتی با توجه به استخدامی های اینده اموزش و پرورش( هنرستان)-خودروسازی-وزارت نیرو-پتروشیمی و نفت(حقوق قابل قبول ولی شرایط اب و هوایی نامساعد که خودم توی جنوب دیدم)--که همه اینا ی مورد دور از دسترس نیست و احتمال داره بتونم برم داخل
    ---------------
    شرایط مالی تقریبا متوسط یا متوسط به پایین ( نسبت به جامعه کارگر)
    --------------
    حالا سوال اینه که شرکت خصوصی باشم ایا با این وضع درامد میتونم کاری رو شروع کنم و رشد کنم یا حتی اینکه ایا ارزش داره؟
    یا برم ی شغل دولتی و ی درامد ثابت ولی بدون دردسر؟
    کسی از شما هست که تجربه اینطوری داشته باشه؟
    سلام
    ببین شرکت خصوصی ممکنه یکروزی بخوابه و همه بیکار بشین و...
    ولی شرکت دولتی لاقل میدونید یه در آمد ثابت دارید و خیالتون از این بابت راحته . حقوق های دولتی هام خوبه...
    توی شرکت دولتی باید یکسری نکته هارو رعایت کنید . مثل اینکه پیرهن ساده بپوشید . شلوار پارچه ای ساده . یکمی هم ته ریش بزارید و ووو نکته های دیگه.
    ولی شرکت خصوصی هرجوری بخواید میتونید لباس بپوشید ولی تهش نگرانی هم داره . چون ممکنه یکروزی ورشکست بشه.
    پدر من توی صنعت بالای 20 سال سابقه داره و ناراضی هست چون میگه ثابت نیست و بالاخره هر چند وقت یکبار باید جابه جا بشی .(البته ایشون مهندسی شیمی نساجی دارن که اینطوری میگن )
    دولتی میتونی بی دردسر و راحت زندگی کنی و بعد همونجا بمونی و بازنشست بشی و بعدش حال کنی....
    موفق باشید.

3. 2 کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اگه در کنار توانایی تخصصی در حوزه مکانیک، روحیه بازاری، مدیریت، ریسک پذیری، توانایی راه اندازی کسب و کار مستقل (مالی و ذهنی) و خلاصه اهداف بلندپروازانه داری و البته تواناییش رو هم در خودت می بینی (چون آرزو رو همه دارن) می تونی بری سمت خصوصی (ریسک پذیری مجدد تاکید میشه)

وگرنه که دولتی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •