تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: مشکل جا به جایی حروف فارسی در Corel draw 2020

آخر فروم باز sayanermia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض مشکل جا به جایی حروف فارسی در Corel draw 2020

سلام دوستان
    هرچی گشتم انجمن کرل پیدا نکردم ناچارا در همین بخش فتوشاپ سوالمو می پرسم!
    من نسخه جدید کرل 2020 دانلود و نصب کردم. کرک هم به درستی انجام شد.
    منتهی مشکلی که دارم بهم ریختگی و جا به جایی متون فارسی سند هاست! مثل عکس زیر! واقعا هم مشکله دونه دونه همه پروژه هارو بشینم خط به خط میزون کنم. این مشکل از چی بوجود میاد؟
    ویندوزم 10 هست که تازه دانلود و نصب کردم. در تنظیمات Region ویندوز هم Format روی Persian قرار داره و در قسمت administrative بخش change system local روی Engilsh united states قرار داره. یه بار هم persian کردم و ریست کردم ولی فرقی نکرد حتی
    Beta: use unicode... زدم و برداشتم! باز هم همین شکلیه
    واقعا کلافه م کرده ممنون میشم اگر راهی داره بهم بگید! من از نسخه ی 2019 به اینور این مشکل رو داشتم و دارم!

پروفشنال akpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

۲ راه سریع برای رفع بهم ریختن فونت در کورل دراو

اولین راه اینه که بیاییم با یک فارسی ساز متن خودمون وارد کورل دراو کنیم و اونجا فونت های متعلق به این فارسی ساز رو انتخاب کنیم
    برای دانلود فارسی ساز میتونید به منبعی که در انتهای تایپیک میزارم مراجعه کنید
    اما زمانی که از فارسی نویس نمیتونیم فونت های فارسی خود را وارد کورل دارو کنیم باید از راه دوم که کمی تعداد مراحل آن متفاوت با روش اول است استفاده کنیم
    روش دوم برای حل مسئله بهم ریختن فونت در کورل دراو به این صورت است که از یک مجموعه فونت مانند فونت های MJ یا B یا F ( منظور فونت های است که با این حروف شروع می شوند مانند B_Titr ) استفاده کنیم و مستقیم درون خود کورل دراو تایپ کنیم
    در قدم بعدی شما باید این فونت ها را از حالت فشرده خارج کرده و وارد Control Panel ویندوز خود شوید و وارد کنید Fonts شوید و فونت هایی که دانلود کردید را در آنجا Paste کنید

تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

۲ راه سریع برای رفع بهم ریختن فونت در کورل دراو

اولین راه اینه که بیاییم با یک فارسی ساز متن خودمون وارد کورل دراو کنیم و اونجا فونت های متعلق به این فارسی ساز رو انتخاب کنیم
    برای دانلود فارسی ساز میتونید به منبعی که در انتهای تایپیک میزارم مراجعه کنید
    اما زمانی که از فارسی نویس نمیتونیم فونت های فارسی خود را وارد کورل دارو کنیم باید از راه دوم که کمی تعداد مراحل آن متفاوت با روش اول است استفاده کنیم
    روش دوم برای حل مسئله بهم ریختن فونت در کورل دراو به این صورت است که از یک مجموعه فونت مانند فونت های MJ یا B یا F ( منظور فونت های است که با این حروف شروع می شوند مانند B_Titr ) استفاده کنیم و مستقیم درون خود کورل دراو تایپ کنیم
    در قدم بعدی شما باید این فونت ها را از حالت فشرده خارج کرده و وارد Control Panel ویندوز خود شوید و وارد کنید Fonts شوید و فونت هایی که دانلود کردید را در آنجا Paste کنید
    ممنون از شما! ولی مثل اینکه اصلا به مشکل و عکس دقت نکردید! من مشکل بهم ریختگی حروف ندارم! مشکل جا به جایی حروف و تغییر مکان کلمات و جملات فارسی رو دارم! حروف درستن و مشکلی نیست! توی کرل های 2018 به پایین این مشکل اصلا وجود نداره! ولی کرل 2019 به بالا هر فایلی که شامل حروف و کلمات فارسی هستند باز میکنم این مشکل بوجود میاد!

پروفشنال smohs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    ايران

پيش فرض

سلام دوستان
    هرچی گشتم انجمن کرل پیدا نکردم ناچارا در همین بخش فتوشاپ سوالمو می پرسم!
    من نسخه جدید کرل 2020 دانلود و نصب کردم. کرک هم به درستی انجام شد.
    منتهی مشکلی که دارم بهم ریختگی و جا به جایی متون فارسی سند هاست! مثل عکس زیر! واقعا هم مشکله دونه دونه همه پروژه هارو بشینم خط به خط میزون کنم. این مشکل از چی بوجود میاد؟
    ویندوزم 10 هست که تازه دانلود و نصب کردم. در تنظیمات Region ویندوز هم Format روی Persian قرار داره و در قسمت administrative بخش change system local روی Engilsh united states قرار داره. یه بار هم persian کردم و ریست کردم ولی فرقی نکرد حتی
    Beta: use unicode... زدم و برداشتم! باز هم همین شکلیه
    واقعا کلافه م کرده ممنون میشم اگر راهی داره بهم بگید! من از نسخه ی 2019 به اینور این مشکل رو داشتم و دارم!

سلام
    فرمت فایلی که توی کورل باز می کنید چیه؟
    تا حالا سعی کردید فایلو تبدیلش کنید به یه فرمت دیگه بعد باز کنید؟

تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام
    فرمت فایلی که توی کورل باز می کنید چیه؟
    تا حالا سعی کردید فایلو تبدیلش کنید به یه فرمت دیگه بعد باز کنید؟
    فرمت cdr خود کرل هستش! مشکل اینجاست که توی کرل 2018 به پایین اصلا این مشکل نیست! ولی کرل 2018 به بالا این مشکل پیش میاد! انگار که کرل 2018 به بالا از فرمت تکست های فارسی/عربی و Right to Left درست پشتیبانی نمی کنه و فرمت جایگذاری هاشونو میریزه بهم!
    اون خونه مربعی ها مشکل فونت نیست!!!!!! اونا چک باکس (shape) هستند و مثل نقطه چین ها دقیقا سرجای خودشون قرار دارند! ولی کلیه خط ها و متون فارسیم جا به جا شده و سرجاش نیست! واقعا این قضیه کلافه م کرده فعلا مجبور شدم از 2018 استفاده کنم ولی این خیلی مسخره س که توی کرل های 2018 به بالا این مشکل نمود پیدا میکنه و راه حلی براش نیست!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    مطلقا هیچ راه چاره ای نداره این مشکل
    حتی مشکل کورل های ایکس 6 به اینور از اینم فراتره ، فرض کن شما هندل یک کاراکتر رو انتخاب میکنی و میخای اون کاراکتر رو داخل کلمه جابجا کنی ، مثلا کلمه ی "سلام" رو میخای سینش رو مثلا ببری سمت راست ، با اولین حرکت کاراکتر سین تبدیل س جدا میشه و به این شکل میشه : س لام
    علی ایحال همونطور که عرض شد مشکل کورل با زبان فارسی مربوط به این نسخه های اخیر نیست و از نسخه ی x6 به اینور وجود داره و شرکت کورل هم اصلا به این موضوع اهمیت نشون داده . قضیه وقتی جالبتر میشه که بدونید این مشکل فقط برای زبان فارسی نیست و تو عربی هم همین اتفاق میوفته و کابرای عرب زبان هم تو فروم های کورل از این موضوع شکایت دارن اما کورل توجهی به این شکایات و مشکل نمیکنه.
    خود من به عنوان کابر حرفه ای کورل قید ابزار و قابلیت های نسخ های جدید رو زدم و همچنان از کورل x5 استفاده میکنم . حالا بماند که همچین قابلیت های عجیب غریب و کاربردی ای هم از این نسخه تا بحال اضافه نشده

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •