تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 18 از 18

نام تاپيک: كيس ارزان براي بازي

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

خیر نمیشه...
    البته بازی های 10 سال پیش چرا!
    انقد داغونه یعنی؟

10 سال پیش که خدایی این کانفیگ نبود

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

دوستان یه فرصتی پیش اومده یه سری قطعات دستم رسیده که بتونم یه سیستم سر هم کنم

مشخصات اینه:
    پردازنده : Ciri-5 2400
    م:2*4 DDR3
    گرافیک:کارت گرافیک ایسوس GT730 2GB D5
    با این مشخصات میشه برای بازی حساب باز کرد؟
    انقد داغونه یعنی؟
    10 سال پیش که خدایی این کانفیگ نبود
    ببین دوست گرامی اولا Ciri-5 نه Core i5
    Core i5ای که مال نسل دوم هست یعنی سری ساختش مال سال 2011 هستش اما الان تو سال 2020 قرار داریم تقریبا 9 سال اختلاف تکنولوژیکی هست بین یه نسل دومی و یه نسل جدید دهمی که سال 2019 روانه بازار شده!
    شما یه سر به بنچ مارک های وب سایت های بنچمارکینگ مطرح سرک بکشید میبینید که یه CPU زپرتی پنتیوم سری G4400 (یعنی از سری های Core i3-5-7-9 هم که ضعیفتر هست) کارایی و بهینه بودنش بسیار بیشتر از اینی هست که شما دارید.
    از معقوله CPU یا همون پردازنده مرکزی بگذریم میرسیم به کارت گرافیکی که مهمترین نقش رو در بازی های کامپیوتری و کارهای گرافیکی داره. مدلی که الان شما دارید از سری GT هست اونم GT730 از نوع 2GB حافظه! تو این دور و زمونه بجز سری های GTX سری های GT انویدیا پایینرده ترین چیپ های گرافیکی و ارزونترینشون هستن. تفاوت های فاحشی هم در عملکردشون با سری GTX هست. یعنی بصورت عامیانه بگم تا بهتر متوجه بشید که یه گرافیک GTX با 2GB حافظه بسیار، بسیار و بسیار قوی تر و بهینه تر از یه گرافیک سری GT هست حتی GT1030!
    در مبحث رم هم که یکی از مشخصه های اون DDR هست مال شما DDR3 هست که از سال 2007 تولید شدن و دیگه تولیدشون فک کنم 5،6 سالی میشه قطع شده. درضمن به فرکانس رمتون هم اشاره ای نکردید که خیلی مهمه... الان همه رم ها DDR4 با فرکانسهای حداقلی 2400 الی حداکثری 3200 شایدم بیشتر تولید میشن.
    در کل اگه بخواییم جمع بندی کنیم. بحث سر داغون بودن سیستمتون نیست؛ این سیستم بیشتر به درد کارهای روتین اداری و خانگی میخوره تا گیمینگ امروزی. از یه رم 4 گیگ که امروزه از کارهای روتین هم بر نمیاد و پردازنده نسل 2 و گرافیک GT730 انتظار بازی با کانفیگ بالا یا حتی پایین با فریم بر ثانیه درست و درمون برای Resident Evil 3 RE - سری Call Of Duty جدید - سری فوتبال فیفا 2016 تا 2020 یا کلی گیم های امروزی دیگه و حتی نسل گذشته... رو نداشته باشید.
    همون اول گفتم اگه هدفتون گیمینگ هست اونم با اون هزینه ای که میخواستید بکنید کنسول بهترین انتخاب بود براتون، مایه بیشتر داشتید باید بالای 15 تومن پیاده میشدید برای یه سیستم گیمینگ نیمه خفن (به خاطر گرونی هایی که هست)!

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

درود مجدد
    املای core i5 رو اشتباه نوشتم به خاطر سریع تایپ کردن دیگه مشخصه دیگه..
    رم هم دو تا ۴ گیگه فرکانس ۱۶۰۰
    متاسفانه انقد قطعات گرونه که همین گرافیک ضعیف یک ونیم قیمت داره
    البته من اینا بدستم رسیده هزینه ای براش ندادم فقط باید مادربورد و کیس و پاور تهیه کنم

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

درود مجدد
    املای core i5 رو اشتباه نوشتم به خاطر سریع تایپ کردن دیگه مشخصه دیگه..
    رم هم دو تا ۴ گیگه فرکانس ۱۶۰۰
    متاسفانه انقد قطعات گرونه که همین گرافیک ضعیف یک ونیم قیمت داره
    البته من اینا بدستم رسیده هزینه ای براش ندادم فقط باید مادربورد و کیس و پاور تهیه کنم
    با CPU این که به دستتون رسیده هیچ کاری از دستتون بر نمیاد جز اینکه بگردید واسش یه مادربرد قدیمی دست دوم پیدا کنید که سوکت CPU شما یعنی Sandy Bridge رو پشتیبانی کنه، نمیتونید طرف هر مادربردی برید که دلیلش همون سوکت هست. پاور هم چندان مهم نیست از چه برندی باشه برای همچین سیستمی...

موفق باشید

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

ممنون برای پاسخ کاملتون ببخشید زیاد وقت شما رو گرفتم

اقا من یه مادربورد قدیمی با چیپست H61 پیدا کردم که سوکت 1155 هست و ظاهرا فقط پردازنده های نسل دوم رو پشتیبانی میکنه

حالا مین میخوام بدونم اگه گرافیکم رو بدم یه گرافیک از سری GTX مثلا کارت گرافیک گیگابایت مدل GeForce GTX 1050 OC 2G rev1.0/rev1.1

رو که بیش از 1 میلیون تومن از کارت خودم گرونتر هست بردارم چقد تفاوت احساس میشه؟ایا باز هم ضعف پردازنده گلوگاه میشه؟

همچنین میتونم پردازنده ام رو به یه i7 نسل دو قدیمی هم عوض کنم

برای رسیدن به حداکثر بازدهی روی همین پلتفرم قدیمی چه کارا میشه کرد؟ وا ینکه در نهایت میشه امیدی به اجرای روان بازیهای روز داشت یا کل دم و تشکیلاتی که به دستم رسیده رو رد کنم برن؟
    Last edited by hexman; 11-05-2020 at 07:43.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

ممنون برای پاسخ کاملتون ببخشید زیاد وقت شما رو گرفتم

اقا من یه مادربورد قدیمی با چیپست H61 پیدا کردم که سوکت 1155 هست و ظاهرا فقط پردازنده های نسل دوم رو پشتیبانی میکنه

حالا مین میخوام بدونم اگه گرافیکم رو بدم یه گرافیک از سری GTX مثلا کارت گرافیک گیگابایت مدل GeForce GTX 1050 OC 2G rev1.0/rev1.1

رو که بیش از 1 میلیون تومن از کارت خودم گرونتر هست بردارم چقد تفاوت احساس میشه؟ایا باز هم ضعف پردازنده گلوگاه میشه؟

همچنین میتونم پردازنده ام رو به یه i7 نسل دو قدیمی هم عوض کنم

برای رسیدن به حداکثر بازدهی روی همین پلتفرم قدیمی چه کارا میشه کرد؟ وا ینکه در نهایت میشه امیدی به اجرای روان بازیهای روز داشت یا کل دم و تشکیلاتی که به دستم رسیده رو رد کنم برن؟
    سلام دوست عزیز
    دیدم که شما شدیدا پیگیر خرید با حداقل هزینه هستید و خواستم کمکی در این زمینه به شما کنم
    بنده حداقل 15 سال تجربه در اسمبل قطعات . فروش و ارتقا دارم و بیشتر از 100 امتیاز در فروم پرشین تولز و لیون دارم
    سی پی یو i5 2400 شما جزو سوکت های 1155 هست و روی مادر برد H61 -H67-P67-z68 -B75 می نشینه . البته H61 توانایی ساپورت نسل سوم اینتل رو هم داره
    بنده 4 سال پیش به مدت 2 ماه i5 2400 با مادربرد H67 داشتم . 2 مدل گرافیک GTX 950 و GTX 1050 ti روش گذاشتم و بنچمارک و تست هم اون زمان انجام دادم تا حدود گلوگاه دستم بیاد .این سی پی یو برای گرافیک 1050ti کمی گلوگاه بود . اون هم فقط در تعداد کمی از بازی ها .مثلا در بازی DOTA 2 تنظیمات ماکزیمم گرافیک 1050 ti بین 80-100 تا فریم باید میداد . با این سی پی یو حدود 75 فریم بود . البته اگر تعداد هیروهای توی یک منطقه بیشتر میشد فریم کمتر و کمتر میشد چون هم روی گرافیک فشار بیشتری میومد هم روی سی پی یو
    نگران گلوگاه این سی پی یو برای گرافیک های پایینتر از 1050 تی ای نباشید . این سی پی یو هیچ وقت ابدا و اصلا گلوگاه 950 GTX نبود و همیشه عامل محدود کننده همین 950 بود
    گرافیک 730 حرفی برای گفتن نداره . اگر بتونید یک گرافیک GTX 950 که قویتر از 750Ti هست تهیه کنید خوبه . اینجوری میتونید بازی های جدید رو با حداقل گرافیک بازی کنید و بازی های قدیمیتر رو با گرافیک بالاتر

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

دوستان یه بودجه ای ج.ر کردم میخوام کیس رو بخرم من اگه بخوام سیستمی داشته باشم که بازیها رو با کیفیت برابر Xboxe One S اجرا کنه چه گرافیک و پردازنه دای پیشنهاد میکنید؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2020
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

محبوب های دیجی کالا را در قسمت قطعات داخلی کامپوتر نگاه کنید . اکثرا ارزان هستند.

یا بهتر از اون از آمازون تهیه کنید که باز هم ارزان تر در میاید .

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •